Skocz do zawartości
jaceksi76

TP-LINK TL-SG1008 czy TL-SG108

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry / Dobry wieczór

Zwracam się z pytaniem do was odnośnie sensowności / wyższości jednego urządzenia nad drugim.

Zacznę od tego że zdecydowałem się na modernizację mojej sieci domowej która do tej pory była oparta o dostawce "radiowego".

Od kilku dni w domu funkcjonuje dostęp na bazie światłowodu Orange o prędkości 300MB/S

FunBox 3.0 od Orange swoją lokalizację ma obecnie w piwnicy - gdzie też pozostanie.

Założenie jest takie że wszystko co mam upakuję do szafki Rack 19", konkretnie znajdzie się w niej:

- Modem FunBox 3.0

- Rejestrator monitoringu 24 kanałowy / 16 kanałów cyfrowych > 8 IP

- Patch Panel 24 porty - 8 portów do wykorzystania w sieci domowej, pozostałe będą służyły pod monitoring.

- Listwa zasilająca

- Oraz switch odnośnie którego mam pytanie

Po głowie chodzą mi dwa tytułowe modele jedno Gigabitowe od TP-Linka:

TL-SG1008 typowo wersja do szafy RACK 19" - bez zarządzania

TL-SG108 niby to samo co wyżej tylko bez możliwości montażu w szafie, chyba że postawie na półce.

Całość będzie obsługiwać od strony sieciowej dwa domy w których na końcu zamontowane są Routery Wifi, ponadto w okresie wiosenno letnim

zamierzam podpinać sobie urządzenie z możliwością rozgłaszania sygnału na ogrodzie wokół domu - to w kwestii wyjaśnienia dlaczego switch 8 - portowy.

Pytanie - czy jest sens dopłacać do wersji typowo pod Rack czyli 1008, bo jeśli jest tylko taka różnica względem wersji 108 to raczej nie widzę sensu, chyba że zasadniczą różnicą będzie

wejście w wersje zarządzalną czyli TL-SG108E?

Proszę o wskazówki co do wyboru.

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu, nie znam się ale wypowiem się.

Ten TL-SG1008 jest tylko troszkę większy od TL-SG108 i jeszcze dużo mu brakuje to rozmiaru 19". Załatwiają to długie uchwyty (coś takiego). Więc zarówno jeden i drugi możesz sobie postawić na półce. Pytanie czy ją masz. No i ten TL-SG1008 jest bardziej wydajny (sekcja wydajność w zakładce Specyfikacja). Ale pewnie jeden i drugi będzie działał bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią się tym, że 108 ma zewnętrzny zasilacz, a 1008 wbudowany plus możliwość montażu w rack. Funkcjonalnie to jest to praktycznie to samo, ten pierwszy zawsze możesz po prostu położyć na półce w szafie rack - zresztą sam to zauważyłeś.

 

Tak samo widzę, że obadałeś 108E - są to wersje zarządzalne. Mam takich parę ze względu na obsługę vlanów z tagami i podstawowego QoS.

Ja do Twojego celu wziąłbym 108E albo odpowiednik konkurencji, albo może nawet wersję 16 portową - jeśli już teraz planujesz sieć na 8 urządzeń, to kupowanie urządzenia "na styk" to zły pomysł który potem się zemści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...