Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję dysku przenośnego z szybkim transferem. Głównie do użytku z TV. Zależy mi aby w miarę szybko kopiować duże pliki z kompa, np. filmy 4K. (dotychczas z pendrive'm usb 2.0 - nierealne). I zachodzi pytanie czy brać SSD czy HDD? Bardziej skłaniam się ku SSD, ale teraz czy z USB 3.1 czy może USB C? Mam w lapku wejście usb c z thunderbolt jak coś. Doradźcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby szybko kopiować duże pliki z kompa, to trzeba dosyć dobrego dysku SSD, który zachowa dobrą prędkość nawet po zapełnieniu bufora, a o taki niełatwo, albo są bardzo drogie. Np. SanDisk Extreme Portable SSD ponoć uzyskuje 218 MB/s przy zapisie liniowym - jak Ci to starczy to jest to mały i poręczny dysk.

 

Ale najszybszym i najtańszym sposobem byłoby kupienie normalnego dysku SSD i do tego obudowy USB 3. Np. Crucial MX500 (lub podobny Micron 1300 - patrz digicomp.pl) osiąga zapis prawie 400 MB/s po zapełnieniu bufora, co jest bardzo dobrym wynikiem. Możesz wybrać go w wersji 2.5 cala lub M.2 SATA, jeśli chcesz mieć mniejszy - i oczywiście obudowa pasująca do rozmiaru. Opcja ekstremalna to dysk M.2 NVMe w obudowie, ale takie obudowy są dosyć drogie, a i tak pełnej prędkości nie uzyskasz - choć trochę szybciej będzie niż na SATA.

Edytowane przez Melon77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dysku przenośnego z szybkim transferem. Głównie do użytku z TV. Zależy mi aby w miarę szybko kopiować duże pliki z kompa, np. filmy 4K. (dotychczas z pendrive'm usb 2.0 - nierealne). I zachodzi pytanie czy brać SSD czy HDD? Bardziej skłaniam się ku SSD, ale teraz czy z USB 3.1 czy może USB C? Mam w lapku wejście usb c z thunderbolt jak coś. Doradźcie.

Ja do oglądania filmów FHD i 4K na TV używam dysków HDD 2,5" USB 3.0. Przez lata uzbierało ich się trochę,bo aż 8 sztuk. Pierwsze były 1TB,potem wszystkie już po 2TB. Wiadomo że nie jest to transfer SSD,ale nie narzekam. Dopóki dysk nie jest zapełniony w 70% leci ponad 100mb/s. Do 70% 130mb/s Ostatni kupuję tylko te dyski i jestem z nich zadowolony. Może nie są jakoś super estetycznie wykonane (i tak mam je w etui),ale swoje zadanie spełniają i cena b.dobra ;)

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX500/M1300 albo 860 Evo w obudowie(np. Natec Rhino Go)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX500/M1300 albo 860 Evo w obudowie(np. Natec Rhino Go)

Jeśli nie będzie magazynował filmów tak jak ja,to jak najbardziej,nawet tutaj fajna cena ;) W przeciwnym razie zbankrutuje :E

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką obudowę polecicie do tego Microna? Ta Natec, o której wspomniał @Krisol będzie optymalna? Czy polecicie coś z USB C albo USB 3.1 gen2? Nie chcę bottlenecka przez glupią obudowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego Nateca i BX300 wyciągał maksimum, oczywiście coś na USB-C byłoby praktyczniejsze, ale Rhino kosztuje 25-30 zł.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A filmy zapisujesz na SSD czy HDD przy ściąganiu? Bo wiesz że jak masz HDD i będziesz z HDD kopiować nawet na NVME to nic Ci to nie da.

 

Ja używam taką:

https://allegro.pl/oferta/obudowa-dysku-2-5-usb-3-0-sata-kieszen-gdn-8298241849

 

Dysk jest minimalnie wolniejszy niż wpięty bezpośrednio do SATA w kompie. Ale to bez znaczenia u mnie, bo akurat filmy kopiuję z HDD :D

 

 

Jakbyś chciał coś konkretnego z wykopem, to masz adaptery NVME-USB 3.1gen2 za 100-200zl + dysk NVME. Ale będziesz zlimitowany do 1000MB/s.

 

Jeżeli w laptopie masz USB TB to możesz iść w wyższy transfer z taką kieszenią:Mój link

 

albo na gotowo dyski NVME w kieszeni:

Mój link

 

Mój link

 

Chociaż osobno lepiej, bo możesz coś porządnego tam wsadzić.

 

 

Jest jeszcze jeden patent najtańszy i najszybszy:

Mój link

Zwykły HDD na USB i zapis torrentów bezpośrednio na USB HDD :) Nic nie trzeba kopiować wówczas. A segregując sobie coś w folderach można przenosić pliki bez kopiowania. Wszystko odbywałoby się instant.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A filmy zapisujesz na SSD czy HDD przy ściąganiu? Bo wiesz że jak masz HDD i będziesz z HDD kopiować nawet na NVME to nic Ci to nie da.

 

Ja używam taką:

https://allegro.pl/oferta/obudowa-dysku-2-5-usb-3-0-sata-kieszen-gdn-8298241849

 

Dysk jest minimalnie wolniejszy niż wpięty bezpośrednio do SATA w kompie. Ale to bez znaczenia u mnie, bo akurat filmy kopiuję z HDD :D

 

 

Jakbyś chciał coś konkretnego z wykopem, to masz adaptery NVME-USB 3.1gen2 za 100-200zl + dysk NVME. Ale będziesz zlimitowany do 1000MB/s.

 

Jeżeli w laptopie masz USB TB to możesz iść w wyższy transfer z taką kieszenią:Mój link

 

albo na gotowo dyski NVME w kieszeni:

Mój link

 

Mój link

 

Chociaż osobno lepiej, bo możesz coś porządnego tam wsadzić.

 

 

Jest jeszcze jeden patent najtańszy i najszybszy:

Mój link

Zwykły HDD na USB i zapis torrentów bezpośrednio na USB HDD :) Nic nie trzeba kopiować wówczas. A segregując sobie coś w folderach można przenosić pliki bez kopiowania. Wszystko odbywałoby się instant.

 

 

 

Filmy zapisuję na SSD 2TB. Myślałem o tym, żeby pobierać bezpośrednio na zewnętrzny, ale wtedy musiałbym mieć go cały czas podpiętego żeby seedować.

Zamówiłem w końcu to: https://pl.aliexpress.com/item/32731090429.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5f315c0f8J1Ypg (trzecia opcja - z USB C). Do tego dysk chyba wezmę tego Microna 1300. Podłączę go przez thunderbolta i myślę że powinno to w miarę szybko iść.

Edytowane przez Kondzio21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy zapisuję na SSD 2TB. Myślałem o tym, żeby pobierać bezpośrednio na zewnętrzny, ale wtedy musiałbym mieć go cały czas podpiętego żeby seedować.

 

Ja pobieram filmy przez JDownloader'a,który po zakończeniu pobierania i rozpakowaniu,wyłącza komputer. Super sprawa,polecam to rozwiązanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...