Skocz do zawartości
lukassssz

[MODERNIZACJA] wymiana podzespołów w komputerze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów,

 

nadszedł czas w którym to należy otwarcie powiedzieć, że komputer który się kupiło 4 lata temu zaczyna mieć już zadyszkę przy niektórych grach i dlatego też proszę o pomoc. Pacjent to :

 

Procesor Intel Core i5-6600K, 3.5GHz, 6 MB, BOX

Karta graficzna Sapphire Sapphire R9 390 NITRO, 8GB GDDR5, 512 Bit, HDMI, DVI, 3xDP, Box

Płyta główna ASRock Z170 Extreme 4, Intel Z170, 4x DDR4, SATA3, USB 3.1, GBLAN, ATX

Pamięć HyperX Fury, DDR4, 8 GB,2666MHz, CL15 (2x4GB)

Dysk SSD Crucial MX200 250GB SATA3

Zasilacz XFX TS 550W

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

Obudowa SilentiumPC Gladius M35

 

Podpowiedzcie mi proszę co mogę wymienić / dokupić by miało to sens. Budżet to 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor kręciłeś?

Jak nie, to najwyższy czas :P

No i tak jak wyżej gtx1660 super. Albo nawet coś mocniejszego no ale to poza budżetem.

 

Zobacz w testach czy różnica między obecną kartą a 1660super Cię zadowala, bo to może być mniej niż myślisz. W jakich grach sprzęt już łapie zadyszkę? Zobacz czy powodem jest procesor czy grafika.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor kręciłeś?

Jak nie, to najwyższy czas :P

No i tak jak wyżej gtx1660 super. Albo nawet coś mocniejszego no ale to poza budżetem.

 

Zobacz w testach czy różnica między obecną kartą a 1660super Cię zadowala, bo to może być mniej niż myślisz. W jakich grach sprzęt już łapie zadyszkę? Zobacz czy powodem jest procesor czy grafika.

 

Jeszcze nic nie podkręcałem. Wszystko dziewicze :)

Łatpie ledwo 60 klatek w CS:Go :( podobnie jest w PUBG. Przy takich parametrach nowszych gier obecnie nie odpalałem by się nie denerwować.

Edytowane przez lukassssz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry tego GTX 1660 Super są obiecujące.

 

Kartę R9 390 NITRO sprzedam więc to też zawsze parę groszy ( znalazłem aukcje gdzie ludzie sprzedają za 600 - 700 zł ) czy raczej liczyć na 500 zł ?

Edytowane przez lukassssz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w cs 60 ? z tymi podzespołami ?

 

Też się zdziwiłem pół roku temu jak instalowałem. Wszystko mam oczywiście na maxa a w tle mam uruchomiony program i pokazuje 59 - 63 klatki. Masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na maxa w CS:GO? Jak ty grasz :F

 

słabo... ale z ładną grafiką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry tego GTX 1660 Super są obiecujące.

 

Kartę R9 390 NITRO sprzedam więc to też zawsze parę groszy ( znalazłem aukcje gdzie ludzie sprzedają za 600 - 700 zł ) czy raczej liczyć na 500 zł ?

Patrz na wydajność, nie na parametry :P

r9 390 to coś podobnego co rx580. Przepaści w wydajności nie będzie, ale będzie trochę lepiej. Przepaść za to będzie w poborze prądu.

 

Patrz po zakończonych. Za 600-700 to można kupić używanego gtx 1060 6GB albo nowego rx580 4GB więc na tyle bym nie liczył, bo te karty mają podobną wydajność a nie wymagają elektrowni pod biurkiem :E

 

Nie przesuwaj wszystkich suwaków w prawo, ustawienia są po to... aby ustawiać. Niektórych rzeczy też nawet nie warto maksować, bo różnice są praktycznie niewidoczne. Tak można każdą kartę graficzną obciążyć :)

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 390 to już karta na umarciu, która w niektórych grach jest słabsza od RX 580 8GB czy 1060 o 20%. Są tytuły gdzie idzie równo, ale przeważnie jest wyraźnie

słabsza. Można porównać do RX 470/480, ale nie RX 580.

 

Sprzedawaj to, dopóki jest jeszcze sprawna i ktoś chce za nią zapłacić 500 zł. Nawet dla samej 3 letniej gwarancji bym wolał sprzedać i dopłacić 200 zł do

innej karty o mniejszym poborze. 500 zł dopłaty do 1660 Super z gwarancją jest uzasadnione, przynajmniej masz stabilne 60 fps na wysokich/ultra, czego o 390

nie można powiedzieć,a przy tych wartościach jest to odczuwalne.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz na wydajność, nie na parametry :P

r9 390 to coś podobnego co rx580. Przepaści w wydajności nie będzie, ale będzie trochę lepiej. Przepaść za to będzie w poborze prądu.

 

Patrz po zakończonych. Za 600-700 to można kupić używanego gtx 1060 6GB albo nowego rx580 4GB więc na tyle bym nie liczył, bo te karty mają podobną wydajność a nie wymagają elektrowni pod biurkiem :E

 

Nie przesuwaj wszystkich suwaków w prawo, ustawienia są po to... aby ustawiać. Niektórych rzeczy też nawet nie warto maksować, bo różnice są praktycznie niewidoczne. Tak można każdą kartę graficzną obciążyć :)

 

ok. z kartą graficzną więc podziałam i obecną sprzedam a kupię nową. Czy jest sens dokupywać kolejne 2 x 4 GB Ramu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens dołożenie kolejnych 8GB. Sprawdź sobie ile jest aktualnie używane pamięci w komputerze. Dodatkowo bym dołożył dysk SSD 1 TB i na nim instalował gry, a 250 by zostawił na system. Co do grafiki, to parę lat temu miałem r9 290 4GB, a od 2 lat gtx1060 6GB. Tak naprawdę nie widzę różnicy w grach. Po za tym te 4GB w grafikach to takie absolutne minimum aby grać płynnie w najnowsze tytuły na standardowych lub trochę lepszych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem r9 290 4GB, a od 2 lat gtx1060 6GB. Tak naprawdę nie widzę różnicy w grach. Po za tym te 4GB w grafikach to takie absolutne minimum aby grać płynnie w najnowsze tytuły na standardowych lub trochę lepszych ustawieniach.

Za mało gier testowałeś i nie wiesz co mówisz, opierasz się tylko o swoje "odczucia sprzed kilku lat co kompletnie mija się z prawdą.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało gier testowałeś i nie wiesz co mówisz, opierasz się tylko o swoje "odczucia sprzed kilku lat co kompletnie mija się z prawdą.

 

Niby sam tak nie robisz? Jak mam możliwość, chyba jak każdy wolę opierać się na swoim tzw."odczuciu sprzed kilku lat". Nie muszę testować każdej gry jaka się ukaże, bo mnie na to nie stać.Jest też coś takiego jak spotkania ze znajomymi. Nie powiesz, że na kilkuletniej grafice z 1 lub 2 GB pamięci ze średniej półki da się płynnie grać w najnowsze tytuły, bo w to nie uwierzę. To jak mieć ferrari z silnikiem od poloneza. Miałem niedawno taki przypadek, że znajomy z niewiele gorszym zestawem bo bez ssd i r9 380. Chciał zmienić grafikę, lecz dołożyłem ssd i kolejne 8GB ram. To wystarczyło żeby cieszył się jak dziecko z grania w gry. Więc część z nas opiera się także na testach na stronach takich jak ta czy inna przy wyborze grafiki czy innej części na ile pozwala budżet. Tu nie chodzi o to, kto ile gier przetestował tylko o podpowiedź jak można poprawić konfigurację by była lepsza bez wydawania fortuny. Tak jak pisałem wcześniej jakbym miał taką konfigurację jak ta, wolałbym dokupić ram i dysk, a za jakiś czas procek. To jest tylko moja opinia i nikt nie musi się z nią zgodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na 1660 super albo używkę 1070 Ti da sporego kopa, sama wydajność to jedno ale będzie też niższy narzut na procesor.

Dodatkowo czas zabrać się za OC procesora i pamięci ram.

A i w csie wyłącz synchronizację pionowa i MSAA bo to zabija FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak sobie pomyślałem o jednej rzeczy tylko proszę od razu się nie śmiać/krzyczeć/łapać za głowy itp... Jestem w tym amatorem :) kiedyś ktoś mi mówił, że karty graficzne można ze sobą łączyć poprzez SLI ( w tym przypadku CrossFireX). Czy mogę dokupić drugą kartę R9 390 i ją połączyć by wspólnie działały ? Jaki będzie efekt poza małą elektrownią pod biurkiem...

Edytowane przez lukassssz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na 1660 super albo używkę 1070 Ti da sporego kopa, sama wydajność to jedno ale będzie też niższy narzut na procesor.

Dodatkowo czas zabrać się za OC procesora i pamięci ram.

A i w csie wyłącz synchronizację pionowa i MSAA bo to zabija FPS.

 

Dzięki za podpowiedź. Wyłączyłem i jest trochę lepiej tzn. 75 FPSów

 

Jeszcze tak sobie pomyślałem o jednej rzeczy tylko proszę od razu się nie śmiać/krzyczeć/łapać za głowy itp... Jestem w tym amatorem :) kiedyś ktoś mi mówił, że karty graficzne można ze sobą łączyć poprzez SLI ( w tym przypadku CrossFireX). Czy mogę dokupić drugą kartę R9 390 i ją połączyć by wspólnie działały ? Jaki będzie efekt poza małą elektrownią pod biurkiem...

 

Co myślicie o powyższym rozwiązaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :-)

Pytanie do szanownych forumowiczów:

 

Posiadam następujący zestaw:

Asus B85M-G

Intel i5 4460 3,2GHz

16GB RAM Crucial Ballistix Tactical cl8 1600MHz

SAPHIRE RX580 8GB Nitro+

Zasilacz SilentiumPC Enduro FM1 Gold, 550W

 

Pytanie: Czy zmiana procesora na I7 da widoczny przyrost fps-ow?

Niestety w The Division 2 notuje czasowe spadki do 40 fps na ustawieniach wysokich :( co jest sporym dyskomfortem.

 

Z góry dziękuję za pomoc:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :-)

Pytanie do szanownych forumowiczów:

 

Posiadam następujący zestaw:

Asus B85M-G

Intel i5 4460 3,2GHz

16GB RAM Crucial Ballistix Tactical cl8 1600MHz

SAPHIRE RX580 8GB Nitro+

Zasilacz SilentiumPC Enduro FM1 Gold, 550W

 

Pytanie: Czy zmiana procesora na I7 da widoczny przyrost fps-ow?

Niestety w The Division 2 notuje czasowe spadki do 40 fps na ustawieniach wysokich :( co jest sporym dyskomfortem.

 

Na pewno będzie jakaś poprawa, bo czterowątkowy Core i5 do The Division 2 to tak mocno na styk. Gra lubi procesory z większą ilością wątków.

 

Tylko przelicz sobie czy warto, w sensie czy nie podobnie ci wyjdzie jak sprzedasz to co masz, dołożysz kilka stówek i przesiądziesz się na Ryzena 5 2600 a najlepiej 5 3600. Ew. Ryzena 7 2700 bo w fajnych cenach można kupić ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...