Skocz do zawartości
Pindelgumcia

I7 9700k overclocking drobna pomoc pare spraw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Tu wrzucam specyfikacje:

MB: msi mpg z390 pro carbon

CPU :intel core i7 9700k

GPU: msi rtx 2080 gaming x trio

Aio: nztx kraken x62

PSU: be quiet straight power 750w

Ssd samsung 860 evo 500gb

ssd 2: samsung 970 evo plus 500gb

ram: g skill trident 2x 8gb 3200mhz

 

Podkrecilem sobie wczoraj procka z 4.7 (boost) do 5.0 od razu za pierwszym strzalem . Napiecia wstepnie ustawilem na 1.340 a plyta ustawila na 1.344v zostawic to czy probowac zmiejszac stopniowo ?

Jesli chodzi o monitorowanie temp to jeszcze dokladnie nie wiem jakie beda pod dluzszym obciazeniem bo nie robilem jeszcze testu bo nie mialem czasu ale nie bd provlemu bo aio mam ustawione pod swoje prefencje a jesli trzeba zwiekszyx delikatnie rpm na wiatrakach to sie podkreci .Na razie co zrobilem to odpalilem cinebench r15 przeszlo bez problemu .

Zaraz bd w domu i chce zrobic test programem occt . Mam pytanie niech mi tylko ktos powie bo do konca sie na nim nie znam jakie opcje ustawic w occt zeby test byl poprawny.

I jeszcze jesli sa jakies dodatkowe parametry ktorymi sie i interesowac w uefi to piszcie mi jesli bedzie potrzeba to je podam

Edytowane przez Pindelgumcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze zmniejszac napiecie poki jest stabilność. Do mojego wystarczy ok 1.280v do stabilnego 5.0 ghz . Mniejsze napięcie to mniejsze temperatura, procek lubi się grzać po OC. Aha i kręć przez offset lub adaptive, CPU bez obciążenia bedzie zrzucac zegary i napiecie. Na jakim poziomie parametr LLC ustawia ci płyta?

 

Dodatkowo sprawdź jakie napięcia podaje ci płyta dla parametrów Vccsa i Vccio, profile XMP lubią dawać dużo papu w okolicach 1.3V co kompletnym bezsensem.Rozsadnym wynikiem są okolice max odpowiednio 1.2v oraz 1.15v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...