Skocz do zawartości
nameless69

Telefon do 1000zł (i parę pytań)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Szukam telefonu do 1000zł. Priorytety to : bateria ---> wydajność/płynność w użytkowaniu --> aparat ---> ekran --> design --> nfc

 

Póki co faworytem dla jest Redmi Note 8 PRO, jednak słyszałem, że Mediatec to procesor owiany złą sławą, a nawet mimo to, że model zainstalowany w tym smartphonie jest bardzo dobry wydajnościowo, to zdarzają się jakieś błędy kompatybilności z różnymi appkami, np spotify i google maps - jak to z tym jest? Jest ktoś w stanie się wypowiedzieć?

Czy bateria rzeczywiście w praktyce pozwala aż na 10-11h intensywnej pracy na ekranie? Nie ukrywam, ze długo trzymająca bateria to dla mnie priorytet.

 

Rozważam także Redmi Note 8t oraz Mi 9 Lite, ten drugi ma podobno świetny ekran amoled, ale bateria trzyma tylko 4-5h pracy na ekranie?

A może są jakieś inne telefony godne uwagi?

1000zł to raczej maksymalna kwota, jaką mogę przeznaczyć, chyba że dopłacając 100-150zł znajdę coś o wiele lepszego.

 

Mam też kilka pytań, jako iż telefon za taką cenę kupuję pierwszy raz w życiu (zawsze to były telefony do max 300-400zł)

- Czym kierować się przy wyborze sklepu/miejsca kupna wybranego telefonu?

- Jak duże znaczenie ma rodzaj dystrybucji?

- Czy gwarancja różni się w zależności od wybranego sklepu/miejsca zakupu?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez nameless69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi9 lite jest spoko i niedlugo powinni rozwiazac problem z drenazem baterii w miui, wydaje mi sie najciekawsza opcja w tej kwocie z tej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałbym raczej w dużym sklepie-sieci by przy ew. gwarancji mieć szanse na "normalną" obsługę. Znaczenie rodzaj dystrybucji może mieć takie , że niektóre modele nie mają np. języka polskiego. Z gwarancją różnie bywa , ale mam nadzieję , że nie będę musiał z niej korzystać - sam ostatnio "zaszalałem" kupując Honor 20 Pro :P

Do 1k to w/w 8T może być dobrym wyborem , ew. z odrobiną ryzyka Xiaomi Mi9T ....oo jest jeszcze niezły Honor 10 na Kirin 970 ...

 

https://www.olx.pl/oferta/huawei-honor-10-kolory-katowice-i-krakow-CID99-IDxIYBl.html#5f0d3a5f29

 

Za 1049 miewają oferty 4/128 GB ... aparat całkiem ok , ale tu bateria "tyłka" nie urywa niestety .

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz z oficjalnej dystrybucji to i tak laduje w jednym serwisie, z takiego proline np. nie wiem gdzie dokladniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Póki co faworytem dla jest Redmi Note 8 PRO, jednak słyszałem, że Mediatec to procesor owiany złą sławą, a nawet mimo to, że model zainstalowany w tym smartphonie jest bardzo dobry wydajnościowo, to zdarzają się jakieś błędy kompatybilności z różnymi appkami, np spotify i google maps - jak to z tym jest? Jest ktoś w stanie się wypowiedzieć?

 

Google Maps - nie kojarzę jakichkolwiek błędów. Spotify - przy dodawaniu utworu do playlisty (chyba bo sam używam Deezer i działa bezbłędnie) wywalało błąd - błąd usunięto po aktualizacji albo Spotify albo Miui do 11. Sam używam tego modelu i wszystko mi działa bezproblemowo (używam m.in.: Mapy Google, Yanosik, WhatsApp, Messenger, Deezer, Dzienniczek+ (:-)), HBO Go, InPost, ImegeApp, ThinQ, ING, Millenium, MobileMPK, Autopay, Booking, KS-ZZL, Gmail, Facebook, Chrome, Bitdefender, Home Google, Tesco Clubcard, Play24).

 

A tak przy okazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google Maps - nie kojarzę jakichkolwiek błędów. Spotify - przy dodawaniu utworu do playlisty (chyba bo sam używam Deezer i działa bezbłędnie) wywalało błąd - błąd usunięto po aktualizacji albo Spotify albo Miui do 11. Sam używam tego modelu i wszystko mi działa bezproblemowo (używam m.in.: Mapy Google, Yanosik, WhatsApp, Messenger, Deezer, Dzienniczek+ (:-)), HBO Go, InPost, ImegeApp, ThinQ, ING, Millenium, MobileMPK, Autopay, Booking, KS-ZZL, Gmail, Facebook, Chrome, Bitdefender, Home Google, Tesco Clubcard, Play24).

 

A tak przy okazji

Nie ma żadnych haczyków? To nie jest ta podróbkowa wersja? Jak będzie wyglądać gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Szukam telefonu do 1000zł. Priorytety to : bateria ---> wydajność/płynność w użytkowaniu --> aparat ---> ekran --> design --> nfc

 

Póki co faworytem dla jest Redmi Note 8 PRO, jednak słyszałem, że Mediatec to procesor owiany złą sławą, a nawet mimo to, że model zainstalowany w tym smartphonie jest bardzo dobry wydajnościowo, to zdarzają się jakieś błędy kompatybilności z różnymi appkami, np spotify i google maps - jak to z tym jest? Jest ktoś w stanie się wypowiedzieć?

Czy bateria rzeczywiście w praktyce pozwala aż na 10-11h intensywnej pracy na ekranie? Nie ukrywam, ze długo trzymająca bateria to dla mnie priorytet.

 

Rozważam także Redmi Note 8t oraz Mi 9 Lite, ten drugi ma podobno świetny ekran amoled, ale bateria trzyma tylko 4-5h pracy na ekranie?

A może są jakieś inne telefony godne uwagi?

1000zł to raczej maksymalna kwota, jaką mogę przeznaczyć, chyba że dopłacając 100-150zł znajdę coś o wiele lepszego.

 

Mam też kilka pytań, jako iż telefon za taką cenę kupuję pierwszy raz w życiu (zawsze to były telefony do max 300-400zł)

- Czym kierować się przy wyborze sklepu/miejsca kupna wybranego telefonu?

- Jak duże znaczenie ma rodzaj dystrybucji?

- Czy gwarancja różni się w zależności od wybranego sklepu/miejsca zakupu?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Jak ci zalezy na jak najlepszej bateri to zobacz sobie Mi Max 3 :E To jest harcor jesli chodzi o baterie. https://drive.google.com/file/d/12inLlTQ1hDAdzt-lmrBScy7vb24olu3D/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/12hlZZQ1q5vV1ijBBPeD1hoPZPkG1EJ74/view?usp=drivesdk

 

Watpie aby r8pro wytrzymal 10h intensywnego uzytku.

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci zalezy na jak najlepszej bateri to zobacz sobie Mi Max 3 :E To jest harcor jesli chodzi o baterie. https://drive.google.com/file/d/12inLlTQ1hDAdzt-lmrBScy7vb24olu3D/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/12hlZZQ1q5vV1ijBBPeD1hoPZPkG1EJ74/view?usp=drivesdk

 

Watpie aby r8pro wytrzymal 10h intensywnego uzytku.

1350zł to srogo ponad budżet, + raczej trochę za duży ten telefon

ale takiego bydlaka to pewnie nawet nie zawsze trzeba ładować na noc? :P

Edytowane przez nameless69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go laduje co 2dni zazwyczaj ale duzo uzywam. Za 13xx to juz mozna by mi 9t szukac. Ja za swojego dalem 900zl ale to juz wersje 6/128gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raty to chyba raczej w polskich sklepach.

Wiesz może ile będą dostępne te kupony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, no nie mogę się jakoś zdecydować pomiędzy Redmi Note 8 PRO a Mi 9 Lite.

 

mi9 lite jest spoko i niedlugo powinni rozwiazac problem z drenazem baterii w miui, wydaje mi sie najciekawsza opcja w tej kwocie z tej firmy

 

W tej cenie wybrałem mi 9 lite.

 

Mam wrażenie, że właśnie Mi 9 Lite będzie lepsze od Redmi Note 8 PRO pod każdym względem oprócz :

- bateria jest sporo słabsza od Redmi Note 8 PRO

- jest mniej płynny od Redmi Note 8 PRO

- dioda z tyłu telefonu = tak jakby jej w ogóle nie było (nie mam zamiaru kłaść telefonu tyłem do góry)

 

Jesteście w stanie się wypowiedzieć na temat tych trzech rzeczy?

Jak z baterią? Ile wynośi Screen On Time? Jak z płynnością?

 

Redmi Note 8 PRO jestem w stanie dostać za 780zł, a Mi 9 Lite 835zł

Edytowane przez nameless69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa mi 9 lite na prezent dla rodziców na święta, chwilę testowałem i zauważyłem żadnych problemów z płynnością, w gry nie grałem, ale przy normalnym użytkowaniu jest dobrze. Sam nie wiem ile od pełnej baterii można go używać zależy też do czego, ale podejrzewam że tyle co każdy smart w dzisiejszych czasach po każdym dniu trzeba ładować. W sumie jestem tak zadowolony z tego co jest za taka cenę że zastanawiam się czy sobie też nie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi9 lite jest spoko i niedlugo powinni rozwiazac problem z drenazem baterii w miui, wydaje mi sie najciekawsza opcja w tej kwocie z tej firmy

No właśnie teraz natknąłem się w internecie na problem drenażu baterii.

Skoro do tej pory nie naprawili, to skąd przekonanie, że niedługo to się zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można polecać coś z ewidentnie problematyczne bateria? I to świadomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie wystepuje na kazdym telefonie nawet w tej samej wersji stad polecam bo nie jest to taki drenaz ze teraz masz 90% baterii a za godzine 30%, chodzi bardziej o noc i nie wlaczanie sie oszczedzania energii i jak powiedzialem nie kazdy telefon z danej linii to ma, wybiurczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...