Skocz do zawartości
travisto

RTX 2060 bottleneck

Rekomendowane odpowiedzi

Co się dzieje przy połączeniu np.

i5 4690 z RTX 2060? Karta działa na 70% swoich możliwości, a procesor jest gardłowany cały czas na 100%?

 

I dlaczego wiele osób twierdzi, że łączenie i7 2600k z GTX 1080 ma sens a i5 6600K z GTX 1080 już nie mimo że jest znacznie nowszy i ma większą wydajność pojedynczego rdzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje przy połączeniu np.

 

Nic się nie dzieje, grasz albo przeżywasz na forum ;)

Ten stosunek 70/100 zależy od gry, w większości przypadków normalnie grasz

 

 

i7 ma 8 wątków a i5 4, ludzie tutaj liczą tylko wątki ale ogólnie jeden i drugi działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, na 2c/4t też działa :) i na 2c/2t.

 

Polecam poszukać na necie testów a wszystko stanie się jasne.

 

I dlaczego wiele osób twierdzi, że łączenie i7 2600k z GTX 1080 ma sens a i5 6600K z GTX 1080 już nie mimo że jest znacznie nowszy i ma większą wydajność pojedynczego rdzenia?

 

Bo 4c/8t lub 6c/6t to teraz takie komfortowe minimum do wymagających gier, 4c/4t często się krztusi i robi duże spadki użycia gpu, przy takim 1080 to nawet do 50%.

 

Jest teoretyczna strona gdzie można sobie orientacyjnie sprawdzić bottleneck:

 

Twój proc z 1080 podkręconym o 10% https://pc-builds.com/calculator/Core_i5-4690/GeForce_GTX_1080/0A40UulC/16/ 51%

 

i7 2600k podkręcony o 30% i 1080 10% (mój proc np. 32,3%) https://pc-builds.com/calculator/Core_i7-2600K/GeForce_GTX_1080/0e00Uupu/16/ 21%

 

PS. Tak jak pisałem, pomyliłem się o 1%, nawet 1080 jest już ciut za mocna do podkręconego i7 2600k, 1070 tak na styk, znając życie to te testy pewnie nie uwzględniają szybszych pamięci itp tylko pewnie stock - dlatego jest to tylko pogląd na problem bottlenecka, mowa oczywiście o fhd.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 4/4 normalnie dalej można grać w większość gier.

 

Tak, wiem że są te super assassiny i już procesor nie ma sensu do żadnej gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego masz w PC 8c/8t@5Ghz a w lapku 6c/12t, jak przecież spokojnie można grać na 4c/4t starszym.

 

Coraz więcej jest gier kiedy 4c/4t nie daje rady i z 1080 robi spady do 50% użycia GPU, nie tylko assasin.

 

BF5 Multi i5 4690 spadki do 50% gpu usage z 1070

 

Ode mnie EOT, wszystko jest na necie jeśli ktoś nie wierzy na słowo, osobiście wymieniłem już dawno z i5 na i7 gdy w w3 w mieście były już spadki poniżej 60fps i użycie skakało do 100% ;)

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I dlaczego wiele osób twierdzi, że łączenie i7 2600k z GTX 1080 ma sens a i5 6600K z GTX 1080 już nie mimo że jest znacznie nowszy i ma większą wydajność pojedynczego rdzenia?

 

Ponieważ tutaj wśród wielu użytkowników panuje jakieś debilne przekonanie, że stary i5 4/4, to już "BE, ale równie stary (ALBO I JESZCZE STARSZY) i7 4/8 to już "dobły wystałczający płocesoł" :lol2: I jedynym argumentem jest powtarzany jak mantra tekst:

 

"4 wątki więcej dużo dają, bo w 3 grach - Assasins Creedzie, Watch Dogs i Battlefieldzie jest o 10-15fps więcej na i7. Stary i7 2600K (z pamięciami DDR3) nie będzie ograniczał GTX 1080, bo ma 4 wątki więcej. Ale o 4 generacje nowszy i5 6600K (z DDR4) już tak... to już za słaby procesor... ma mniej wątków..."

 

Kilkanaście tematów wcześniej widziałem jak gamonie polecały komuś wymianę i5 4690K @4.80GHz na niskotaktowanego i7 4770 3.40GHz, bo "ma więcej wątków i już nie będzie ograniczał karty". Był nawet odszczepieniec, który różnicę w wydajności między i5, a i7 widział już NA PULPICIE:

 

R8dZUfb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego masz w PC 8c/8t@5Ghz a w lapku 6c/12t, jak przecież spokojnie można grać na 4c/4t starszym.

 

Coraz więcej jest gier kiedy 4c/4t nie daje rady i z 1080 robi spady do 50% użycia GPU, nie tylko assasin.

 

BF5 Multi i5 4690 spadki do 50% gpu usage z 1070

 

Ode mnie EOT, wszystko jest na necie jeśli ktoś nie wierzy na słowo, osobiście wymieniłem już dawno z i5 na i7 gdy w w3 w mieście były już spadki poniżej 60fps i użycie skakało do 100% ;)

 

Oczywiście, że trend jest jasny a ja nie mówiłem, że na 4/4 jest idealnie i gpu ma pełne ręce roboty. ;)

 

Po prostu da się normalnie grać w większość gier. Nawet na twoim filmiku mimo tragicznego ramu praktycznie cały czas jest ponad 60fps. Oczywiście pewnie będą jakieś dropy i czasami będzie rwać ale to nie koniec świata, przecież nikt nie oczekuje od tego procesora perfekcyjnych 120fps w multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Wiesz tak to można gadać lata i zrobi się temat rzeka, jak widzę spadki użycia Gpu do 50% to wiem że coś jest nie tak, źle dobrana karta do procesora albo odwrotnie :E

 

Jak komuś nie przeszkadza to niech gra :) ja bym nie mógł, przy 100% użycia cpu robią się scinki,dropy i ograniczeniem już nie jest prędkość pojedyńczego rdzenia/wątku tylko ich ilość.

 

RDR2 i 4c/4t

piękne spady 9 i 12fps, do tego frametime niekomfortowy (delikatnie mówiąc)

 

PS. Polecam rzetelne testy, ja ten wyżej i wszystko widać jak na dłoni, ja już to wszystko wiedziałem od dawna bo przyswajam wiedzę na bieżąco, a że gdzieś te procki jeszcze dają radę to też prawda, ale to mało wymagające produkcje, albo z odpowiednią kartą graficzną w okolicach rx 570, gdzie nie będzie takiego bottlenecka.

 

PS2. Mi się to kojarzy z kupnem nowego mercedesa coupe a pod maską 1.0 3cyl 100km przy masie auta 1800 kg, buda to 1080 a silnik to i5 - ciekawe jaka przyjemność z jazdy takim autem.

 

 

Następna nowa gra i komentarz co do procków cytat:

 

Detroit: Become Human - wymagania sprzętowe wersji PC

Warto zauważyć wzmiankę, dotyczącą wymagań względem liczby wątków CPU. Wygląda na to, że posiadacze czterordzeniowych układów bez HT, czyli wielu popularnych modeli Core i5, a obecnie też Core i3, będą musieli obejść się smakiem, albo nastawić na niezbyt płynną rozgrywkę.
Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje przy połączeniu np.

i5 4690 z RTX 2060? Karta działa na 70% swoich możliwości, a procesor jest gardłowany cały czas na 100%?

Oczywiście że nie. To zależy od gry i od aktualnej lokacji w grze i od rozdzielczości i od mnóstwa innych rzeczy. Np w metro exodus będziesz miał użycie karty na 100% a procesora nie.

 

I dlaczego wiele osób twierdzi, że łączenie i7 2600k z GTX 1080 ma sens a i5 6600K z GTX 1080 już nie mimo że jest znacznie nowszy i ma większą wydajność pojedynczego rdzenia?

wiele osób twierdzi że socjalizm się sprawdza. Nie wiem dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Wiesz tak to można gadać lata i zrobi się temat rzeka, jak widzę spadki użycia Gpu do 50% to wiem że coś jest nie tak, źle dobrana karta do procesora albo odwrotnie :E

 

Jak komuś nie przeszkadza to niech gra :) ja bym nie mógł, przy 100% użycia cpu robią się scinki,dropy i ograniczeniem już nie jest prędkość pojedyńczego rdzenia/wątku tylko ich ilość.

 

Ja osobiście też nie, nienawidzę dropów i niskiego minimalnego fps, dlatego mam 8c :D Ale gdyby nie było tak kolorowo to i na 4/4 sporo jeszcze da się ograć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W większości gier te 8 wątków robi swoje, trzeba z tym dilować. Tym bardziej gdy ktoś ma szybki RAM 2400mhz cl9/10, a nie podpierdółki 1333/1600mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RDR2 i 4c/4t

piękne spady 9 i 12fps, do tego frametime niekomfortowy (delikatnie mówiąc)

 

PS. Polecam rzetelne testy, ja ten wyżej i wszystko widać jak na dłoni, ja już to wszystko wiedziałem od dawna bo przyswajam wiedzę na bieżąco, a że gdzieś te procki jeszcze dają radę to też prawda, ale to mało wymagające produkcje, albo z odpowiednią kartą graficzną w okolicach rx 570, gdzie nie będzie takiego bottlenecka.

 

Hmm, zdaje mi się, że już ktoś wysyłał dokładnie ten sam test w tym temacie:

https://forum.pclab.pl/topic/1296594-Zast%C4%85pienie-GTX-770/page__st__40

I dostał taką odpowiedź:

LKhiarq.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości gier te 8 wątków robi swoje, trzeba z tym dilować. Tym bardziej gdy ktoś ma szybki RAM 2400mhz cl9/10, a nie podpierdółki 1333/1600mhz.

a testy pokazują że nawet ryzen 6/6 leje w grach osmiowątkowe i7 3770K i 4770K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ tutaj wśród wielu użytkowników panuje jakieś debilne przekonanie, że stary i5 4/4, to już "BE, ale równie stary (ALBO I JESZCZE STARSZY) i7 4/8 to już "dobły wystałczający płocesoł" :lol2: I jedynym argumentem jest powtarzany jak mantra tekst:

 

"4 wątki więcej dużo dają, bo w 3 grach - Assasins Creedzie, Watch Dogs i Battlefieldzie jest o 10-15fps więcej na i7. Stary i7 2600K (z pamięciami DDR3) nie będzie ograniczał GTX 1080, bo ma 4 wątki więcej. Ale o 4 generacje nowszy i5 6600K (z DDR4) już tak... to już za słaby procesor... ma mniej wątków..."

 

Kilkanaście tematów wcześniej widziałem jak gamonie polecały komuś wymianę i5 4690K @4.80GHz na niskotaktowanego i7 4770 3.40GHz, bo "ma więcej wątków i już nie będzie ograniczał karty". Był nawet odszczepieniec, który różnicę w wydajności między i5, a i7 widział już NA PULPICIE:

 

R8dZUfb.png

 

Popieram, ja ogrywam teraz na i5 4690k i RTX 2070 Super w 4k 60fps tyle gier komfortowo że głowa mała i jakoś nie mam tych mitycznych przycięć zacięć stutteringów itd o których często czytam na tym forum - oczywiście są wyjątki jak assasiny ale tam to tylko klatki spadają, to ogram jak zmienie platforme.

Nie ma też co celować z tym prcokiem w 240hz w najnowszych fps ale do 60 spokojnie jeszcze się nadaje, trzeba też umieć pobawić się suwakami a nie wszystko na ultra.

Nie twierdzę też że ten proc to cud ale mam zamiar jeszcze posiedzieć na mojej platformie 1.5 - 2lata i wtedy zmienie.

Najwięcej narzekaczy jest wśród tych którzy mieli najsłabsze i5, ramy 1600 oraz najsłabsze płyty główne - ja mam ramy 2400 i one bardzo ładnie trzymają minimalny fps, ciekawe ilu wie że niektóre ramy na LGA 1150 można wykręcić nawet na 3200mhz (ja mam asusa z97 pro gamer zobaczcie sobie manual tej płyty tam wszystko pisze).

Ciekawe jakie pamięci ten "szpec" na YT miał w połączeniu z tą i5 dodatkowo stockowy zegar? no właśnie, zresztą RDR2 to spartolony port z konsoli pamiętacie co było z GTA IV.

Poprzesiadali się z bieda i5 i ram 1600 na ryzeny i "ło panie jaki kop 4/4 dead" :D

Nie twierdzę że więcej rdzeni/wątków nie ma sensu - ma ale w odpowiednich grach które faktycznie z tego skorzystają, bo jak wyjaśnić że taki Origins zyskuje 10fps przy procku 4/4 na witamince.

 

"Warto zauważyć wzmiankę, dotyczącą wymagań względem liczby wątków CPU. Wygląda na to, że posiadacze czterordzeniowych układów bez HT, czyli wielu popularnych modeli Core i5, a obecnie też Core i3, będą musieli obejść się smakiem, albo nastawić na niezbyt płynną rozgrywkę."

 

Ta, z niejedną grą już trzeba się było obchodzić ze smakiem a ganiała na muzealnych sprzętach, gra jeszcze nie wyszła a wieszcze już prawią morały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zdaje mi się, że już ktoś wysyłał dokładnie ten sam test w tym temacie:

https://forum.pclab.pl/topic/1296594-Zast%C4%85pienie-GTX-770/page__st__40

I dostał taką odpowiedź:

https://i.imgur.com/LKhiarq.png

 

Całkowicie błędną i wykazującą brak zrozumienia w temacie.

Podnoszenie rozdzielczości w większości wypadków działa w sposób zbawienny dla procesora i nie jest to czarna magia.

Dociskanie GPU zawsze odciąża procesor co oznacza że spadki po jego stronie przestają być widoczne po stronie użytkownika.

 

Zresztą w przypadku RDR2 i tak pojawiła się łatka która zredukowała narzut silnika gry na CPU wraz z pozbyciem się błędnego zarządzania zasobami, po stronie niektórych CPU przez co problemy z 9700k zniknęły. ;)

 

Nie rozumiem tylko wielkiego poruszenia w kwestii większej ilości wątków, to chyba logiczne że z czasem wymagania sprzętowe rosną, jako że wzrost wydajności po stronie rzeczywistej mocy pojedynczego rdzenia znacząco zwolniły trzeba było znaleźć inny sposób, tym sposobem jest pogłębianie obsługi wielordzeniowości, z roku na rok będzie przybywać gier które będą czerpać garściami z możliwości procesorów 6/8 rdzeniowych i takie są fakty, procesory 4 rdzeniowe już zeszły do niższego sektora cenowego dzięki czemu w końcu można kupić chociażby laptopa w rozsądnych pieniądza wyposażonego w 4C/8T, a nie popierdółki 2 rdzeniowe które potrafią się przypchać w obliczu większej ilości oprogramowania pracującego w tle.

 

Co się dzieje przy połączeniu np.

i5 4690 z RTX 2060? Karta działa na 70% swoich możliwości, a procesor jest gardłowany cały czas na 100%?

Wszystko zależy od ogrywanych tytułów i miejsca pomiarowego, jak trafisz na lokację w której procesor będzie dociśnięty to mogą się zacząć spadki klatek i wraz z nimi spadnie obciążenie GPU.

W lokacjach które są dużo bardziej łaskawe wobec CPU nie będzie większych problemów.

 

 

I dlaczego wiele osób twierdzi, że łączenie i7 2600k z GTX 1080 ma sens a i5 6600K z GTX 1080 już nie mimo że jest znacznie nowszy i ma większą wydajność pojedynczego rdzenia?

Tu po raz kolejny padnie ta sama odpowiedź: wszystko zależy od gry, są tytuły w których 2600k bez większego trudu potrafi zrównać z ziemią i5-6600k, są jednak też gry w których sytuacja odwróci się o 180 stopni, nie zmienia to faktu że mamy tendencję wzrostową jeśli chodzi o procesory wyposażone w większą ilość rdzeni/wątków i jest to zjawisko które można zaobserwować już od końcówki 2016 roku.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymagania sprzętowe rosną, jako że wzrost wydajności po stronie rzeczywistej mocy pojedynczego rdzenia znacząco zwolniły trzeba było znaleźć inny sposób, tym sposobem jest pogłębianie obsługi wielordzeniowości, z roku na rok będzie przybywać gier które będą czerpać garściami z możliwości procesorów 6/8 rdzeniowych i takie są fakty, procesory 4 rdzeniowe już zeszły do niższego sektora cenowego dzięki czemu w końcu można kupić chociażby laptopa w rozsądnych pieniądza wyposażonego w 4C/8T, a nie popierdółki 2 rdzeniowe które potrafią się przypchać w obliczu większej ilości oprogramowania pracującego w tle.

 

Tak, będą czerpać garściami z możliwości procesorów 6-8 rdzeniowych, a nie z hyper-threadingu. Bo tak się składa, że wielowątkowość przy procesorach 6-8 rdzeniowych daje całe... NIC.

 

 

I tak się składa, że w wielu grach wyłączenie dodatkowych wątków nawet pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, będą czerpać garściami z możliwości procesorów 6-8 rdzeniowych, a nie z hyper-threadingu. Bo tak się składa, że wielowątkowość przy procesorach 6-8 rdzeniowych daje całe... NIC.

 

 

I tak się składa, że w wielu grach wyłączenie dodatkowych wątków nawet pomaga.

Dokładnie podobną argumentację stawiano w latach 2011-2014 roku przy porównaniach i5-2500k vs i7-2600k i wszystkich innych nowszych generacji.

W dniu dzisiejszym sytuacja obróciła się o 180 stopni i w przypadku 4 rdzeni dołożenie SMT daje sporego kopa, który potrafi zostawić gołe jednostki 4 rdzeniowe sporo w tyle.

 

Oczywiście nie wszędzie, w końcu silnik gry musi uwzględniać obsługę SMT, jeżeli takowej obsługi nie ma to w najlepszym wypadku korzyści nie będzie żadnej, w najgorszym może dość do sytuacji w której SMT obniża wydajność i jest to związane z problemem w którym silnik nie potrafi poprawnie zarządzać zasobami przez co przypisuje SMT jako fizyczny rdzeń.

 

W dzisiejszych produkcjach problem zaniżania wydajności przez SMT coraz bardziej się marginalizuje, a wszystkie duże silniki gier AAA zaczynają być przystosowywane do obsługi symultanicznej wielowątkowości.

 

Nie chcę być uszczypliwy, ale opieranie się o przypadkowe filmiki na YT zwłaszcza od anonimowych osób bez przedstawienia metodologii testowej to dość słaby pomysł i nędzne źródło informacji, jest kilka większych kanałów prowadzonych przez branżowe redakcje w których testy SMT od czasu do czasu się pojawiają, zestawienie wyników nie budzi wątpliwości z biegiem czasu SMT będzie coraz bardziej powszechne, zwłaszcza że AMD już od dawna praktyczne we wszystkich półkach cenowych oferuje to rozwiązanie, za nim dołączy Intel który od 2020 roku postąpi dokładnie tak samo. ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, będą czerpać garściami z możliwości procesorów 6-8 rdzeniowych, a nie z hyper-threadingu. Bo tak się składa, że wielowątkowość przy procesorach 6-8 rdzeniowych daje całe... NIC.

 

 

I tak się składa, że w wielu grach wyłączenie dodatkowych wątków nawet pomaga.

 

Ty tak na serio ? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 4/4 normalnie dalej można grać w większość gier.

 

Tak, wiem że są te super assassiny i już procesor nie ma sensu do żadnej gry ;)

 

Chyba w pasjansa.

 

Większość gier 2019r działa zdecydowanie lepiej na większej liczbie wątków niż 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, będą czerpać garściami z możliwości procesorów 6-8 rdzeniowych, a nie z hyper-threadingu. Bo tak się składa, że wielowątkowość przy procesorach 6-8 rdzeniowych daje całe... NIC.

 

Bo 6-8c to wystarczająca liczba na teraz, stąd jeszcze większa ilość wątków niekoniecznie zawsze będzie wykorzystana

 

Większość gier 2019r działa zdecydowanie lepiej na większej liczbie wątków niż 4.

 

Co za odkrycie, brawa dla tego pana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na serio ? :lol2:

 

Masz problem ze wzrokiem, czy o co chodzi? Nie widzisz czarno na białym, że przy procesorach 6-8 rdzeniowych większa ilość wątków nic nie daje w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz problem ze wzrokiem, czy o co chodzi? Nie widzisz czarno na białym, że przy procesorach 6-8 rdzeniowych większa ilość wątków nic nie daje w grach?

 

Zapomniales dodac jednej waznej rzeczy. Do grania w 60fps wieksza ilosc watkow nic nie daje w grach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniales dodac jednej waznej rzeczy. Do grania w 60fps wieksza ilosc watkow nic nie daje w grach. ;)

 

Gdzie ty tu widzisz 60fps?

 

 

Powielacie głupoty, że większa ilość wątków w procesorach, które mają 6-8 rdzeni = "więcej fps i większa płynność", a co najśmieszniejsze - naprawdę tak myślicie. Prawda (jak widać) jest zupełnie inna. Nawet znajdują się oszołomy, które po przeczytaniu tego piszą "XDDDDDDDDDDDDDDDDDD", bo ich mózg nie potrafi przetworzyć prostego faktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty tu widzisz 60fps?

 

 

Powielacie głupoty, że większa ilość wątków w procesorach, które mają 6-8 rdzeni = "więcej fps i większa płynność", a co najśmieszniejsze - naprawdę tak myślicie. Prawda (jak widać) jest zupełnie inna. Nawet znajdują się oszołomy, które po przeczytaniu tego piszą "XDDDDDDDDDDDDDDDDDD", bo ich mózg nie potrafi przetworzyć prostego faktu.

 

Ten pierwszy filmik to jakis fejk :lol2: zadnego overlaya

Po drugie ja pisze o 6-core i5 a tu podrzucasz filmiki z i7 8700k :P (jesli nie wiesz jaka jest roznica miedzy i5 a i7 z wylaczonym HT to proponuje sie doedukowac), nastepnym razem moze przeczytasz to co ludzie pisza ze zrozumieniem?

Po trzecie mam i5 8400 i i7 8700k do porownania i nie ma znaczenia ze sredni fps i5 jest porownywalny do i7 skoro i5 w nowych grach stutteruje.

Co mi po dobrych avg fps skoro procek dobija do 100% i przycina?

Tylko ktos, kto nie mial nigdy nic innego niz i5 6-core zeby porownac moze pisac takie niedorzecznosci jak Ty.

 

PS. Mozesz sie tez doksztalcic na powaznych, jak np

z kanalu Gamers Nexus. Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy filmik to jakis fejk :lol2: zadnego overlaya

Tak, oczywiście, wszystko "fejki", ale wymysły tutejszych znawców, którzy widzą "różnicę już na PULPICIE między i5 4460, a i7 4770" - to oczywiście nie fejki i sama prawda.

 

 

Po drugie ja pisze o 6-core i5 a tu podrzucasz filmiki z i7 8700k :P (jesli nie wiesz jaka jest roznica miedzy i5 a i7 z wylaczonym HT to proponuje sie doedukowac)

 

Ah, tak. Faktycznie, spora ta różnica w większej ilości wątków. Jest tak wielka, że jej wcale nie ma :lol2:

A tutaj twój wyczekiwany i5 8600k vs i7 8700:

 

Także nie pisz już więcej głupot. Nie łykaj jak pelikan bajek o cudownym wpływie 12 wątków na gry, tylko dokształć, dokształć się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • w pełni wyczerpując temat: Włączenie opcji TPM 2.0 Security w BIOSie na starszych laptopach z procesorami Intel 8. generacji i systemem Windows 10 64-bit może mieć wpływ na zabezpieczenia systemu, ale głównie w kontekście niektórych zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i funkcji uwierzytelniania. Oto kilka możliwych korzyści z włączenia TPM 2.0: - BitLocker i szyfrowanie danych: Włączenie TPM 2.0 może umożliwić skuteczniejsze korzystanie z funkcji szyfrowania danych, takich jak BitLocker. BitLocker wykorzystuje moduł TPM do przechowywania klucza szyfrowania, co może zwiększyć bezpieczeństwo danych na dysku. - Funkcje bezpieczeństwa systemu Windows: System Windows może korzystać z funkcji TPM do różnych zastosowań, takich jak uwierzytelnianie sprzętowe, uwierzytelnianie systemowe i uruchamianie zaufanej ścieżki (Trusted Platform Module). - Zwiększone bezpieczeństwo autoryzacji: Włączenie TPM może wpłynąć na zabezpieczenia autoryzacji na poziomie sprzętowym, co może zapobiegać niektórym atakom związanym z próbami przejęcia konta użytkownika. - Zarządzanie kluczami: TPM może być używany do generowania, przechowywania i zarządzania kluczami kryptograficznymi, co może być przydatne w przypadku aplikacji wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jednakże, jeśli użytkownik korzysta jedynie z zwykłego hasła w swoim profilu systemu Windows, to włączenie TPM 2.0 może nie mieć znaczącego bezpośredniego wpływu na zabezpieczenia jego systemu, ponieważ TPM jest bardziej przydatny w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami uwierzytelniania i szyfrowania danych. W takim przypadku włączenie TPM może być bardziej korzystne, gdy użytkownik korzysta z funkcji takich jak BitLocker lub wymagane są zwiększone zabezpieczenia na poziomie sprzętowym.
    • Manipulując krzywą napięć i taktowania, możemy też jednocześnie wykonać OC. UV nie musi wiązać się z obniżeniem wydajności. Można uzyskać jedno i drugie zarazem np podnosząc max taktowanie i jednocześnie obniżając dla niego napięcie. Poza samym podniesieniem taktowania, jednoczesne obniżenie napięcia pozwala obniżyć nieco temp rdzenia co też pozwoli utrzymać dłużej wysokie takty. Mamy więc 3 zalety za jednym posunięciem. 
    • W poprzedniej części też nawet dużo zmian zajmowało parę kilobajtów. Całość to fixy w skryptach LUA. Największy Update w poprzedniej części chyba miał 1 MB z groszami. Bardzo dobre rozwiązanie niż pobieranie paru GB.
    • Ja już od lat lecę na jakiś kartach czy dac'ach żeby wzmocnienie było na słuchawki bo inaczej kroków w multi to prawie że nie słychać  w 3 ostatnich płytach miałem i mam alc 892 to jest dramat na słuchawkach, nie mając osobnej karty/daca podłączałem jakiś czas pod głośnik słuchawki aby robił za wzmacniacz  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...