Skocz do zawartości
spets

Corsair RM550x do Ryzena 5 3600 i 2070 SUPER

Rekomendowane odpowiedzi

W dużym skrócie to tak, zakupilem ten zasilacz do zestawu z kartą 2060 super ale okazało się że sklep z którego zamówiłem kartę jednak jej nie ma na stanie i oferują mi teraz 2070 SUPER po lekkiej dopłacie. No i pytanie moje czy ten zasilacz uciągnie taki zestaw: Ryzen 5 3600, Gigabyte 2070 Super gaming OC, 16GB RAM,jeden dysk nvme 500gb, w sumie w obudowie 4 wentylatory z czego 2 RGB i jeszcze RGB na chłodzeniu procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz bez problemu sobie poradzi, to bardzo dobra jednostka. A wentylacja to nie wiem bo ilość wentylatorów nic nie zmieni jeśli obudowa jest zatkana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz bez problemu sobie poradzi, to bardzo dobra jednostka. A wentylacja to nie wiem bo ilość wentylatorów nic nie zmieni jeśli obudowa jest zatkana

Te wentylatory opisałem, bo myślałem że to jakoś wpływa na większy pobór mocy :D To pierwszy komputer jaki składam i nie chce żeby wszystko padło po miesiącu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden zwykły wentylatorek 120mm z RPM rzędu 1000-1500 bierze 1 - 1,5W. RGB może doda 0,5W, może maks 1W na jeden wentylator. Dysk SSD to kwestia 2-6W. Duży dysk HDD to do 10W. RAM 16GB to łącznie 4-6W na cały zestaw.

 

W zasadzie o ile nie kupujesz Threadrippera albo jakiegoś HEDT za 5000 zł, to poborem mocy procka też nie ma co się przejmować. Ryzenki 6c/12t to ok 50-70W podczas grania, do 100-120W podczas jakiegoś Prime95, zależnie od modelu. Jedynie właśnie na VGA trzeba patrzeć, to fakt.

 

Tak czy siak masz b dużo zapasu nawet z 2070S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super takie odpowiedzi mnie cieszą, a powiedzcie mi jakbym włączył na takim zestawie streama lub renderowanie jakiś filmów z GoPro to nie zajade tego zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zajedziesz, to b dobry zasilacz, w sumie z tych "mniejszych" czyli ok. 500-600W to jeden z najlepszych; Twój cały zestaw (po jakimś tam OC) pewnie < 300W z samego zasilacza weźmie, nawet jak odpalisz wszystko co tam można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zajedziesz, to b dobry zasilacz, w sumie z tych "mniejszych" czyli ok. 500-600W to jeden z najlepszych; Twój cały zestaw (po jakimś tam OC) pewnie < 300W z samego zasilacza weźmie, nawet jak odpalisz wszystko co tam można.

No i pasuje, dzięki za rozwianie wątpliwości. OC myślę że narazie odpuszcze, bo póki co to jestem na etapie oglądania filmików jak wgl poskładać tego kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...