Skocz do zawartości
xor123

RTX 2070 Super - piszczące cewki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z kartą gigabyte rtx 2070 super gaming oc. Występuje efekt tzw piszących cewek . i tutaj moje pytanie czy możliwe jest, aby problem występował z powodu zbyt słabego zasilacza czy to raczej wina typowo karty?. Mój zasilacz to - seasonic focus plus gold 550w. Rekomendowany zasilacz przez producenta to 650 w.

 

Reszta konfiguracji:

i7 9700k - stock

2x8 gb ddr4

msi z390 tomahawk

Edytowane przez xor123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz powinien spokojnie tą kartę z w/w zestawem obsługiwać ...

Bez OC PC weźmie MAX. ~ 350 [W]

 

Producenci biorą "poprawkę" na słabsze jakościowo konstrukcje.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz powinien spokojnie tą kartę z w/w zestawem obsługiwać ...

Bez OC PC weźmie MAX. ~ 350 [W]

 

Producenci biorą "poprawkę" na słabsze jakościowo konstrukcje.

 

jest sens, angażować się w próbę zamiany karty - kupowałem ją w sklepie proline.pl

 

czyli rozumiem, że zasilacz nic nie ma z tym wspólnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety , ale zasilacz może mieć też coś wspólnego - jak byłby wadliwy ( sam też może "piszczeć" ). Jak masz możliwość- zapiąłbym jeszcze testowo inny zasilacz ( oczywiście nie za słaby ), lecz raczej to wina karty.

P.S. U siebie mam -chyba- tą samą vga i jest cichutka. ( też z proline :P )

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z kartą gigabyte rtx 2070 super gaming oc. Występuje efekt tzw piszących cewek . i tutaj moje pytanie czy możliwe jest, aby problem występował z powodu zbyt słabego zasilacza czy to raczej wina typowo karty?. Mój zasilacz to - seasonic focus plus gold 550w. Rekomendowany zasilacz przez producenta to 650 w.

 

Reszta konfiguracji:

i7 9700k - stock

2x8 gb ddr4

msi z390 tomahawk

 

To Twój komentarz? :E

 

 

https://www.komputronik.pl/product/656852/gigabyte-geforce-rtx-2070-super-gaming-8gb-oc.html?saids=58700003385867843_p27050094671&gclid=EAIaIQobChMIhLuD8dSw5gIVxaiaCh1evA4ZEAQYAyABEgKQufD_BwE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno piszczy grafika? U mnie dawał czadu zasilacz, a z daleka wydawało mi się że to piszczy karta graficzna i zasilacz poszedł na reklamację. Podpiąłem drugi i jest cisza. Zasilacz który nie podołał przy gtx 1650 super to silentium pc 450watt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymieniłem wysłużonego (8 lat) Antec True Power TP-650 na Silentium PC Supremo FM2 650W Plus Gold bo piszczał albo zasilacz albo RTX 2070 Super :D, no ale teraz jest cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak że jak karta piszczala to niezależnie od zasilacza sprawdzałem na 3 sztukach różnych producentów EVGA, seasonic, corsair

 

To mój rodzynek od asusa nawet przy 60 fps był ten sam halas :E

 

Tutaj gigabyte

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, Pan lepiej zaakceptuje te cewki. Ja wymieniłem 6x 1080Ti bo każda wyła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli taka przypadłość z rtx 2070 statystycznie występują z większością karty turningów i nie warto ich wymieniać, bo może być gorzej?

 

Dzwoniłem do proline i mówili, że mogą wymienić wysyłając do producenta, lecz warto się upewnić czy to bardzo uprzykrza życie i czy nie jest tak z większością tego typu kart :/

 

Co do zasilacza to jestem raczej pewien, że to nie on bo jeszcze 2 tygodnie temu miałem gtx 1660 i było git nic się nie działo.

Edytowane przez xor123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem uwagę, że większość osób które piszą, że im piszczą RTXy ma zasilacze seasonic (tematy na które ja wpadłem na pclabie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem uwagę, że większość osób które piszą, że im piszczą RTXy ma zasilacze seasonic (tematy na które ja wpadłem na pclabie)

 

 

no ale raczej piszczenie nie będzie spowodowane zbyt małą mocą docierającą z zasilacza do karty nie - w moim przypadku te 550w ?

 

no to teraz mam dylemat co zrobić jak tak napisałeś, bo byłaby trochę wtopa gdybym oddał na zamianę a okazałoby się, że u nich nic nie piszczy :/

Edytowane przez xor123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale raczej piszczenie nie będzie spowodowane zbyt małą mocą docierającą z zasilacza do karty nie - w moim przypadku te 550w ?

 

no to teraz mam dylemat co zrobić jak tak napisałeś, bo byłaby trochę wtopa gdybym oddał na zamianę a okazałoby się, że u nich nic nie piszczy :/

 

 

nie kwestia watów a sztuki ;)

 

sprawdź na innej zasiłce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kwestia watów a sztuki ;)

 

sprawdź na innej zasiłce.

 

no właśnie sęk w tym, że nie bardzo mam jak :/

 

a w razie gdyby karta nie piszczała a byłoby to spowodowane tym zasilaczem to jakie są konsekwencje ?

No ale wydaje mi się, że jak nie piszczało na gtx 1660 no to czemu miałoby piszczeć przez zasilacz na rtx 2070

Edytowane przez xor123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie sęk w tym, że nie bardzo mam jak :/

 

a w razie gdyby karta nie piszczała a byłoby to spowodowane tym zasilaczem to jakie są konsekwencje ?

No ale wydaje mi się, że jak nie piszczało na gtx 1660 no to czemu miałoby piszczeć przez zasilacz na rtx 2070

 

 

żadne, odeślą z opisem, że usterki nie stwierdzili ;p

 

/edit

 

chyba, że to jakiś sklep podwórkowy, to mogą rzucić 50zł za diagnozę :D

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zaryzykuje, w sumie co mi zależy właśnie przed chwilą jeszcze dla sprawdzenia odpiłem testowo Crysisa 2 i z Vsync stock - 60 nie było prawie wgl dzwięku, ale jak już ustawiłem wszystko na 300 fps to piszczało coraz bardziej wraz z ilością klatek.

 

dzięki za pomoc :D

Edytowane przez xor123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zaryzykuje, w sumie co mi zależy właśnie przed chwilą jeszcze dla sprawdzenia odpiłem testowo Crysisa 2 i z Vsync stock - 60 nie było prawie wgl dzwięku, ale jak już ustawiłem wszystko na 300 fps to piszczało coraz bardziej wraz z ilością klatek.

 

dzięki za pomoc :D

 

 

to standard przy piszczących cewkach - im więcej fps tym głośniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...