Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

w ostatnim czasie kupiłem HP Pavilion 15 z 16GB ramu oraz kartą 250MX.

 

Wydawało mi się, że laptop sprosta moim oczekiwaniom jeśli chodzi o gry, bo jestem niedzielnym graczem LoLa i raczej powinna ta karta uciągnąć tę grę.

 

Podczas grania spadki FPSów występują notorycznie, mimo, że ustawienia mam na najniższych. Cały czas spadki 144 do 20-30 i tak w kółko.

 

Pytanie z mojej strony czy powinienem na początku coś włączyć w laptopie? Może laptop ma tylko aktualnie włączoną kartę zintegrowaną? Wszystkie aktualizacje zrobiłem jeśli chodzi o sterowniki.

 

Sam laptop kupiłem wczoraj i oczywiście mam 2 tygodnie w razie czego na zwrot i się poważnie nad tym zastanawiam, mimo tego, że laptop jest piękny i wszystkie inne rzeczy chodzą wyśmienicie to jednak denerwuje mnie ta sytuacja, bo czasami dla wyluzowania lubię sobie pograć :)

 

Z góry wam dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się tak dziać nawet jeśli laptop by się przegrzewał - spadki są za duże. Na początek rada może nie do tego problemu, ale ogranicz sobie liczbę FPS (jest taka opcja w LOLu) - matrycę masz 60 Hz także jeśli ograniczysz do 60 FPS spadnie obciążenie laptopa przez co będzie się mniej grzać i chłodzenie powinno ciszej pracować.

 

Zainstaluj program MSI AFterburner, w ustawieniach zakładka Monitoring włącz sobie w zasadzie wszystkie opcje z listy, ustaw monitoring do pliku , pograj trochę i jak zaobserwujesz te spadki FPS to wrzuć screeny z tych logów. Chodzi o to jakie temperatury i jakie taktowania oraz wykorzystanie mają CPU i GPU ( i które).

 

Edit: Osobiście używam HP Envy 13 calowego bez dodatkowej grafiki i FPSy są niskie ale stabilne mimo że laptop mocno się grzeje.

 

Ps. Zobacz sobie jeszcze czy masz ustawiony profil maksymalnej wydajności w ustawieniach Windows (PPM na ikonce ładowania).

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...