Skocz do zawartości
arturr77

Urządzenie wielofunkcyjne, który model?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję kupić jakieś niedrogie urządzenie wielofunkcyjne i mam problem z wyborem modelu.

Najpierw moje oczekiwania sprowadzały się do drukowania i ewentualnie zeskanowania jakiegoś niezbyt wymagającego materiału od czasu do czasu no i tu planowałem kupić jakiś najtańszy model, ale jak tak się zacząłem orientować w temacie to doszedłem do wniosku, że wybiorę model za troszeczkę więcej, czyli w okolicach 300zł + i tu wybór troszkę się zwiększył, a nie wiem który model u mnie sprawdzi się najlepiej.

Raczej nie drukowałbym zbyt wiele i zbyt często, jakiś dokument tekstowy, czasem jakiś rysunek techniczny, od jakiejś większej okazji może jakieś zdjęcie by się zdarzyło.

Nie wiem czy takie urządzenie (a mowa tu o atramentówkach) poradziłaby sobie z drukiem na arkuszu kalkomanii?

Przede wszystkim to nie wiem co będzie dla mnie bardziej odpowiednie biorąc wzgląd na niezbyt częste i niezbyt intensywne wydruki, czy drukarka z dwoma tuszami kolor/czerń, czy każdy kolor osobno? i jak to się ma do głowicy, jej zasychania itp...

Spore znaczenie ma dla mnie też jak najmniejszy wymiar takiego urządzenia więc rozglądam się za czymś kompaktowym, druk dwustronny itp nie są dla mnie istotne, jakby był to ok, ale nie wiem czy bym z tego rozwiązania korzystał

 

Wstępnie biorę pod uwagę modele

 

z osobnymi tuszami na kolor:

- Canon Pixma TS5050 -względem tej poniżej różni się chyba drukiem dwustronnym, czy jeszcze czymś?

- Canon Pixma TS5055

- Epson xp245 - niby druk w nieco większej rozdzielczości od wszystkich pozostałych, ale już ciężko z dostępnością

 

z jednym tuszem kolorowym:

- CANON Pixma TS5350

- CANON Pixma TS5150 - minimalnie większa od pozostałych, ale teraz można ją kupić w rewelacyjnej cenie, nieco ponad 200zł, a parametry na papierze ma identyczne z pozostałymi

 

W sumie to ograniczyłem się do Canona, ale to tak bardziej chyba dlatego, że jego modele wydawały mi się najodpowiedniejsze pod względem wymiarów, ale może polecicie jakieś inne urządzenie w takich pieniążkach

 

Wydaje mi się, że kaseta ze zintegrowanym tuszem kolorowym może być bardziej problematyczna dla mnie, niż rozwiązanie z czterema kasetami, ale czy tak będzie, czy mi się tak tylko wydaje? :-D

Bo jeśli nie to brałbym chyba tego najtańszego Canona.

 

z góry dziękuję za ewentualną pomoc i podpowiedzi

Edytowane przez arturr77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie drukowałbym zbyt wiele i zbyt często, jakiś dokument tekstowy, czasem jakiś rysunek techniczny, od jakiejś większej okazji może jakieś zdjęcie by się zdarzyło.

 

Pomyśl nad laserową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pomyśl nad laserową

 

Odpada, bo jednak muszę mieć możliwość druku w kolorze.

Przede wszystkim to chcę się dowiedzieć, które rozwiązanie jeśli chodzi o tusze jest wytrzymalsze w kontekście zasychania głowicy przy jakiś niezbyt częstych wydrukach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli faktycznie tak rzadko drukujesz to ciężko będzie podpowiedzieć model atramentowy i nie będzie to za ekonomiczna opcja. Rozumiem, że budżet na zakup nie za duży? Bo chyba w tym wypadku to jeśli ma być wydruk kolorowy to by się sprawdziła kolorowa laserówka, tylko koszt zakupu samego urządzenia spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...