Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gram tylko w singlu i pierwsze godziny to męka na ogarnięcie pada.

Jasne weź już nie kituj, że w każdej grze za każdym razem musisz się przyzwyczaić do sterowania padem, bo to mekka jest. :E Jeszcze biorąc pod uwagę, że konsole masz pewnie nie od dziś. Teraz na bank trollujesz. :E

 

Na pc w każdej grze jest praktycznie takie samo sterowanie a na konsoli co gra to przyciski odpowiadają za co innego.

Kolejny bullshit. :E

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne weź już nie kituj, że w każdej grze za każdym razem musisz się przyzwyczaić do sterowania padem, bo to mekka jest. :E Jeszcze biorąc pod uwagę, że konsole masz pewnie nie od dziś. Teraz na bank trollujesz. :E

Jest. Jak się przez 90% czasu gra na K+M to jak najbardziej jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS - rozumiem jedynie zagorzałych multiplayer`owców. Oni muszą miec dobre kontrolery by mieć przewagę w grach online.

Przegrałem w multi na padzie jakieś 8 tys h i jakoś nie potrzebowałem do tego m+k, aby piąć się wysoko w rankingach, uzyskiwać przewagę na innymi graczami. Oczywiście mowa o graniu pad vs pad.

 

Jest. Jak się przez 90% czasu gra na K+M to jak najbardziej jest.

Przez 100% Wróciłem do pada po 10 msc. grania na m+K i grałem bez żadnego problemu, nawet w FPSy. Ba, wolę grać teraz we wszystko właśnie na tym kontrolerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale sam piszesz, że grasz głównie na padzie. Ja gram z doskoku. Kilka gier w roku, a tak to K+M.

Ja nie twierdzę, że się nie da przestawić jak ktoś się uprze.

 

Powinni wprowadzić obsługę tego i tyle. W multi blokować całkiem albo dać wybór jak w tytułach crossplay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Jasne weź już nie kituj, że w każdej grze za każdym razem musisz się przyzwyczaić do sterowania padem, bo to mekka jest. :E Jeszcze biorąc pod uwagę, że konsole masz pewnie nie od dziś. Teraz na bank trollujesz. :E

 

Mi tam wystarczyło się pomęczyć pare godzin by opanować pada.. A pamietam to było przy Uncharted 1 jak kupiłem pierwszą swoją konsole PS3.Bo nigdy wczesniej nie miałem pada w dłoni. I zero kłopotów. A jak opanowałem to już nie mam zamiaru wracać.

 

Po drugie czemu nauka pada musi być męczące jak tu piszą? Według mnie to nawet zaleta.. fajnie jest się nauczyć obsługi czegoś nowego - na przykład własnie pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z początku każdemu jest trudno opanować dane urzadzenie. A tobie nie było cięzko ogarnac K+M jak dostałeś pierwszego peceta? Też miałeś ale tego nie pamietasz..

 

Ja grywam tylko w singla w różne gry i nie mam problemów z graniem na padzie. Baa w FPS jest trudniej bo wiadomo trudniejsze celowanie ale za to uzyskujemy trudniejszą / bardziej wymagającą grę i satysfakcje. Już takie Metro Exodus na very high nie jest takie proste ;) Przez to jest lepszy odbiór gier. No ale to moje zdanie.

 

Po drugie czasami grywam w multi w gta 5 lub FIFE i tu również nie widzę sensu podłączania myszki / klawiatury.

 

Dla mnie K+M już dawno odeszły do lamusa jesli chodzi o gry akcji. Jedynie myszke używam wiadomo do pecetowych gier strategicznych pokroju Civilization czy inne turówki. Ale na konsoli zupełnie wystarcza pad - czego dowodem jest np civilization 6. SUper działa na padzie.. Zero problemów.

 

PS - rozumiem jedynie zagorzałych multiplayer`owców. Oni muszą miec dobre kontrolery by mieć przewagę w grach online. Dlatego myszka tu raczej jest obowiązkowa. No ale jesli ja byłbym takim graczem to na bank grałbym na PC.

Zawsze mnie to śmieszyło, kiedyś graliśmy na jakichś A4techach, monitorach z thumbnailową rozdzielczością i wszystko było git, teraz wszystko musi być gamingowe, jakby to dawało jakąkolwiek przewagę, dobry gracz usiądzie przy czymkolwiek i będzie dobrym graczem, a tym lamusom z gamingowymi firankami żadne high-endowe gadżety nie pomogą :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie to śmieszyło, kiedyś graliśmy na jakichś A4techach, monitorach z thumbnailową rozdzielczością i wszystko było git, teraz wszystko musi być gamingowe, jakby to dawało jakąkolwiek przewagę, dobry gracz usiądzie przy czymkolwiek i będzie dobrym graczem, a tym lamusom z gamingowymi firankami żadne high-endowe gadżety nie pomogą :lol2:

łącznie z krzesłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biznes robi się najlepiej na jeleniach.

 

Gamingowe krzesło to już w ogóle :E Mogłoby być w tej astronomicznej cenie chociaż wygodne i zdrowe dla kręgosłupa.

 

Do wygodnego grania na kanapie nie ma nic lepszego niż pad. Koniec i kropka.

Ostatnio była wyprzedaż steam controllera. Bardzo polecam do peceta.

Odkąd go mam to nawet nie chce mi się grać na klawiaturze i myszce.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Zawsze mnie to śmieszyło, kiedyś graliśmy na jakichś A4techach, monitorach z thumbnailową rozdzielczością i wszystko było git, teraz wszystko musi być gamingowe, jakby to dawało jakąkolwiek przewagę, dobry gracz usiądzie przy czymkolwiek i będzie dobrym graczem, a tym lamusom z gamingowymi firankami żadne high-endowe gadżety nie pomogą :lol2:

 

Ludzie stają się wygodni.. Wychowani w dobrobycie.. I tu masz racje .. Baa kiedys grywałem np z kumplami w Mortal Kombat na jednej klawiaturze i była frajda. A wiadomo, że lepiej np rywalizować na dwóch padach podłączonych do konsoli/PC. Mimo takich warunków grywało się super i nikt nie narzekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka generacji konsol za nami i jak do tej pory żadna z nich nie dostarczyła supportu dla M+K, ani też preferowanego sprzętu, który się przyjął to teraz też nie dadzą. Z wygody. :) Granie na myszce i klawiaturze nie jest zbyt komfortowe do modelu w jakim zostały stworzone konsole - granie w salonie, na kanapie/sofie/w fotelu...wciskasz "play" i grasz. Nikt nie chce się borykać z dodatkowym biurkiem czy deską pod M+K, bo jest to niewygodne.

 

. Baa kiedys grywałem np z kumplami w Mortal Kombat na jednej klawiaturze i była frajda.

Hah ja kiedyś grałem z kumplem w The Settlers I na jednym monitorze, podzieliliśmy sobie ekran dużą książką, abyśmy nie widzieli co kto robi i też była frajda. :E:D

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam gram przy monitorze i znam kilka osób które tak robią osobiście plus jeszcze więcej w internecie.

Zobaczymy ale wprowadzenie tego w multiplatformach szczególnie to banał. A zawsze jest to dodatkowa funkcjonalność którą można się pochwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Hah ja kiedyś grałem z kumplem w The Settlers I na jednym monitorze, podzieliliśmy sobie ekran dużą książką, abyśmy nie widzieli co kto robi i też była frajda. :E:D

 

Akurat w settlers to uwielbiałem grać ale samemu :) ale testowałem też z kumplami dzielenie ekranu + też probowaliśmy oddzielać ekran ksiażką :).Eh to były czasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka generacji konsol za nami i jak do tej pory żadna z nich nie dostarczyła supportu dla M+K, ani też preferowanego sprzętu, który się przyjął to teraz też nie dadzą. Z wygody. :) Granie na myszce i klawiaturze nie jest zbyt komfortowe do modelu w jakim zostały stworzone konsole - granie w salonie, na kanapie/sofie/w fotelu...wciskasz "play" i grasz. Nikt nie chce się borykać z dodatkowym biurkiem czy deską pod M+K, bo jest to niewygodne.

Jak nie dostarczyła? Zobacz sobie choćby co oferował Dreamcast. Dostawałeś oficjalny sprzęt od Segi (klawiatura i mysz) i sporą ilość gier, która to wszystko wspierała:

 

https://segaretro.org/Dreamcast_Mouse

https://segaretro.org/Dreamcast_Keyboard

 

W takiego np. trzeciego Quake'a mogłeś zagrać na konsoli tak jak Bóg przykazał - czyli na myszce i klawie. Do pierwszego PlayStation też przypominam sobie stosownego gryzonia, również prosto od Sony. Pytanie tylko co to dało. Ano najwidoczniej nic. Bo gracze, których to interesuje stanowią pewnie promil ogółu.

 

A Dreamcast to ogólnie był kozacki kawałek plastiku i szkoda wielka, że te urządzenie okazało się klapą i gwoździem do trumny Segi jako producenta konsol (miniatur wydanych ostatnio nie liczę). "Makaron" na zawsze w serduszku.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni wprowadzić obsługę tego i tyle. W multi blokować całkiem albo dać wybór jak w tytułach crossplay.

 

Obsługa to jest, ale devom z jakiegoś powodu nie chce się jej wprowadzać do gier na większą skalę. Widocznie prawie nikt nie gra/nie chce grać na konsolach na k+m w single.

 

Jest Xim, ale to ludzie raczej do multi kupują, aby gnoić grających na padzie :E

 

PS Na xboxie one jest chyba kilkanaście gier wspierających m+k, na ps4 jeszcze mniej.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Obsługa to jest, ale devom z jakiegoś powodu nie chce się jej wprowadzać do gier na większą skalę. Widocznie prawie nikt nie gra/nie chce grać na konsolach na k+m w single.

 

Bo nie ma sensu. Skoro nawet strategie są juz przystosowane do pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma sensu. Skoro nawet strategie są juz przystosowane do pada.

wszystko obecnie jest przystosowane do pada niesyty w pierwszej kolejności... SW Jedi Fallen Order jest absolutnie nie grywalny na k+m jeżeli nie przestawi się domyślnych ustawień. Ktoś, kto bindował tam klawisze nigdy klawiatury na oczy nie widział...

 

Cities Skylines na konsoli jest grywalne do pewnego momentu - budowanie wiaty, czy czegokolwiek bardziej skomplikowanego to katorga. Tak samo oglądanie mojej siostrzenicy grającej w the sims 4 na konsoli na padzie - gdyby nie pauza to nie wiem, czy ona byłaby wstanie cokolwiek kontrolować.

Civ 6 jest kiepskim przykładem dobrego sterowania. W oryginale nie dodali kolejki produkcji, bo nie wiedzieli jak ją później przenieść na konsolowe sterowanie... Pojawiła się dopiero w płatnym dodatku i została chamsko "zapożyczona" z moda do CiV 6 base game...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pad bardzo mocno zakorzenił się ma rynku konsolowym, nie jestem przekonany czy dodawanie obsługi m+k ma w obecnej sytuacji większy sens. Najpopularniejsze gatunki świetnie współgrają z kontrolerem, dużych produkcji, w których wspomniany tandem zostałby odpowiednio wykorzystany, jest na konsolach raczej niewiele. Oczywiście jestem "za", zawsze lepiej mieć wybór niż go nie mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsługa to jest, ale devom z jakiegoś powodu nie chce się jej wprowadzać do gier na większą skalę. Widocznie prawie nikt nie gra/nie chce grać na konsolach na k+m w single.

 

Jest Xim, ale to ludzie raczej do multi kupują, aby gnoić grających na padzie :E

 

PS Na xboxie one jest chyba kilkanaście gier wspierających m+k, na ps4 jeszcze mniej.

I mnie to dziwi. Bo nawet niech to będzie kropla w morzu, nie wiem... 50000 ludzi (a myślę, że będzie sporo więcej, szczególnie w kontekście cen PC) to w przypadku multiplatform oni i tak mają to już zrobione. Kwestia implementacji. A zawsze to ten milion do przodu.

 

Jak w strzelanki pod przymusem jeszcze bym się przemógł, tak strategie jakiekolwiek nigdy. To nie chodzi o brak czasu bo w przypadku takiego Civ np. jest on nieograniczony ale o marnowanie go. W trakcie gdy padziarz zrobi 5 rzeczy ja zrobie 25.

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strategie to dalej domena PC, sam w życiu na normalnym padzie nie będę grał w strategiie, tylko ewentualnie Steam Controller, którego właśnie testuję, całkiem daję radę do wolnych strategii do RTS raczej odpada, gdzie musimy szybko reagować. Chociaż od bidy da się grać i to na pewno zdecydowanie wygodniej niż na normalnym padzie.

 

Swoją drogą AoE 4 jak na razie tylko na PC :E. Ciekawe czy wyjdzie na nowego xboxa. Może jak się zdecydują to do tej gry dodadzą wsparcie dla k+m na konsoli.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jako dodatek m+k z pewnością się sprawdzi, ale na szerszą implementację w grach bym się nie nastawiał. Choćby z powodu mutli, gdzie musiałby być wprowadzany za każdym razem podział, a i tutaj nawet FPS'y - kiedyś zarezerwowane wyłącznie dla myszki i klawiatury - są z powodzeniem ogrywane na kontrolerze. Produkcje stricte pecetowe na konsoli z m+k? Można, ale zastanawiam się po co. Większość strategii i tak ogrywam na PC, ich wymagania są najczęściej na tyle niskie, że nie potrzeba specjalnie drogiego sprzętu.

To nie chodzi o brak czasu bo w przypadku takiego Civ np. jest on nieograniczony ale o marnowanie go. W trakcie gdy padziarz zrobi 5 rzeczy ja zrobie 25.

Ja też szanuję swój czas, ale równocześnie jestem leniwy. :E Original Sin 2 kupiłem na PC i choć za pomocą myszki + klawiatury jest szybciej, ogrywam na padzie od PS4.

Strategie to dalej domena PC, sam w życiu na normalnym padzie nie będę grał w strategiie,

Zależy co kryje się pod zwrotem "strategia", choćby gry taktyczne z podziałem na tury ograsz bez żadnych problemów na konsoli. Pad nie nadaje się przede wszystkim do RTS'ów i choć da się dostosować interfejs w jakimś stopniu (vide Halo Wars), nie sposób pozbyć się uczucia, że to nie to.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo to jest kwestia czysto indywidualna. Nie ma lepszego czy gorszego rozwiązania. ;)

 

Multi mogliby po prostu zablokować. To konsole więc tak łatwo pewnie by się tego nie dało oszukać bez uciekania się do sprzętu który i tak dla nadgorliwych już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zablokować, ale wtedy wyłącznie do singla zbyt wielu chętnych ten sprzęt raczej nie znajdzie. No i wraca kwestia "do czego". Wszelkie strzelanki ogrywam na padzie, turówki i epregi na padzie, wyścigi na padzie, action TPP to samo. Jak najbardziej kwestia indywidualna, ja nie widzę obecnie jakiegoś konkretnego zastosowania, a mieliśmy ostatnio ze znajomymi kilka głębszych "rozkmin" w tym temacie. Do tego dochodzi cena i kompatybilność. Tak czy inaczej jak wyżej, zawsze dobrze jest mieć wybór. Niech działają, choć silną kartą przetargową wsparcie dla m+k IMO nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko cena czego?

Dla mnie to jest jedna z głównych blokad przed przejściem na konsole.

Oczywiście, że nie będzie. Ale jak sam napisałeś lepiej mieć niż nie mieć i może o to założenie się oprą. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena i kompatybilność, czyli czy dostaniemy tylko dedyki w zawyżonych cenach czy będzie można podpiąć cokolwiek, tak jak teraz w przypadku Xbox One. O ile Microsoft pójdzie raczej tą drogą, nie byłbym pewny czy zrobi to Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi się że to ostatnie takie konsole, że wszystko idzie w chmurę, jestem sceptyczny co do tego, jak to miałoby działać wszystko by się zapchało. Niemniej patrząc od strony producenta sony czy microsoft, nie muszą projektować konsoli zamawiać podzespołów, pozbyliby się wielu problemów z tym związanych a gracze byli by że tak powiem w kieszeni kapitalistów. Cel jest taki grasz w swoją ulubionę grę na komputerze telefonie czy telewizorze podłączonym do internetu. Gdzie w tym momencie znajdzie się rozgrywka sieciowa tablet vs telefon vs pad do tv vs komputer+mysz+klawiatura? Będzie podział na tutaj tylko tableciarze tutaj tylko ... itd? W którymś momencie muszą się z tym problemem zmierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...