Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To zwę oszukane 4K i tak samo będzie zrobione 8K.

Co nie ma najmniejszego sensu, ale zarówno marketingowcy jak ich odbiorcy mają to gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwę oszukane 4K i tak samo będzie zrobione 8K.

Jak w grach na nowego X'a i PS5 będzie natywne 4K to już dobrze a Ty wspominasz o 8K z "szachownicą" :E. Nawet z takimi sztuczkami to będzie zbyt wiele dla mobilnego APU. Jak na GTX 1080Ti lub RTX 2080 jest z tym problem to nie ma na to szans w konsoli (tytułach AAA).

 

Odpal 8K na RX5700 i Ryzen 3700X to będziesz wiedział jakie są na to szanse ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DC szanuję, po prostu powtarzam kłamstwa oszustów - marketingowców Sony. Udało im się zniszczyć DC, udało się też wam w mówić, że oszukane 4K i 20 fps jest super. Tak samo wam wmówią, że 8K jest wspaniałe.

Ale co Ty mi tutaj piszesz "wam", do kogo Ty kierujesz te słowa? :E Widzisz abym gdzieś napisał coś o 4K, cokolwiek? :lol2: Nie wymyślaj albo nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, bo trochę odpływasz. Mnie tam nikt nic nie wmówi, po mnie ta marketingowa papka spływa jak woda po kaczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie 60 FPS to biere jak nie to znowu 7 lat na PC :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie 60 FPS to biere jak nie to znowu 7 lat na PC :E

60k/s tylko w wybranych tyrułach takich jak np. Tekken gdzie liczy się płynność. Gry AAA to zapewne dalej 30 fps ale możliwe że częściej będą jakieś tryby do wyboru np. wydajność i cyk detale medium + high z czymś tam na ultra (textury) i rozdziałka 1440p zamiast 4K i 30k/s.

 

Checkerboard rendering pewnie dalej będzie "złotym środkiem" lub dynamiczna rozdzielczość ;)

 

Właśnie sobie uświadomiłem że przecież w tym roku mają jeszcze wyjść nowe Ryzeny 4 genracji i nowe RTX 30x0 :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak mają wyjść i za 2 lata znowu kolejna generacja GPU. Zobaczymy w praniu ile ta konsola przetrwa i jak przetrwa.

 

60k/s tylko w wybranych tyrułach takich jak np. Tekken gdzie liczy się płynność. Gry AAA to zapewne dalej 30 fps ale możliwe że częściej będą jakieś tryby do wyboru np. wydajność i cyk detale medium + high z czymś tam na ultra (textury) i rozdziałka 1440p zamiast 4K i 30k/s.

 

To mnie ciekawi jak to będzie. Do tej pory gry konsolowe właśnie operowały względem PCtowych wersji w tych 30fps i na detalach medium+high, textury ultra z obciętym filtrowaniem. Ciekawe czy coś się zmieni z nadejściem nowej generacji jeśli chodzi o różnice w oprawie PC vs konsole. Filtrowanie Af x16 to pewnie będzie już normalnie wykorzystywane na konsolach.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Do premiery nowych konsol został jeszcze trochę czasu to jest czas na zastanowienie którą kupie.Ja kupie raczej XBOX SERIES X bo mam akcesoria ale jescze będę miał możliwości grania w gry które mam na Xbox One S :D

 

Ja tam na premierę wezmę tę konsolę, która zaoferuje ciekawe gry eksluzywne na starcie i pewnie będzie to PS5. A później wezmę druga konsole i będzie to lepsze rozwiazanie i tańsze niż kupowanie porzadnego Peceta :)

 

No chyba, ze któraś konsola zawiedzie.. wtedy będzie prostszy wybór przy zakupie :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phil Spencer stawia na płynność ponad fajerwerki graficzne i zapowiada Ori and the Will of the Wisps nawet w 120k/s a gra jest przecież genialna jeśli chodzi o warstwę artystyczną.

 

 

W filmach może być w sumie to nie jest nic nowego więc wsparcie dla 8K ma sens w konsoli ale nie w znaczeniu gier.

Skoro przez 1-2 lata ma nie byc zadnego ekskluziwu stricte pod xsx to sobie moze szalec z rozdzielczoscia i fpsami skoro gry bede pisane tez pod x one ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy w praniu ile ta konsola przetrwa i jak przetrwa.

Będzie jak zawsze czyli rynek dostosuje się do konsol a na PC będą dalej porty z czasem jakimiś bajerami od NVIDII ekstra ubijającymi topowe GPU :E. Skoro badziewne "tablety" z Jaguarem trzymają się w casach Ryzenów 3 i i9 to na Zen2 i NAVI z sprzętowym RT z powodzeniem wytrywają te 3 lata do pojawienia się wersji PS5Pro i XSX ;).

 

To mnie ciekawi jak to będzie. Do tej pory gry konsolowe właśnie operowały względem PCtowych wersji w tych 30fps i na detalach medium+high, textury ultra z obciętym filtrowaniem. Ciekawe czy coś się zmieni z nadejściem nowej generacji jeśli chodzi o różnice w oprawie PC vs konsole. Filtrowanie Af x16 to pewnie będzie już normalnie wykorzystywane na konsolach.

No robi się ciekawie sam już nie wiem co brać :P? Kupować konsole czy inwestować w nowego PC a może to i to albo tylko PS5PRO i nowego XBOX'a a do reszty notebook? Już dawno nie miałem takiego dylematu :D. Na razie czekam i czytam nowe plotki i ploteczki :lol2:.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3700X pozwoli na tyle fps ile konsola... za kilka lat. :) Zanim wyjdą tak wymagające gry minie sporo czasu. Poza tym nikt nie będzie sobie ubijał rynku PC grami z jakimiś nierealnymi wymogami.

Czemu ubijał? Będzie można obniżyć ustawienia albo grać w 30 klatkach/s jak konsolowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mi się marzy by xbox zastąpił mi Peceta. Czyli np będzie normalnie służył do konsolowego grania ale i też posiadał Windowsa ewentualnie mógł z niego korzystać w ograniczony jakiś sposób. No ale to raczej tylko marzenia.. Coś chyba nawet były ostatnio informacje o rzekomym wsparciu windowsa na nadchodzącej konsoli? Czy mi się sniło? Coś chyba Rock i Borys w swoim podcascie gadali o tym.

 

Gdyby xbox to umożliwił wówczas Peceta wywalam i zakupilbym sobie Maca od Apple :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy by xbox zastąpił mi Peceta.

Albo był dobrą tańszą alternatywą dla niego jeśli chodzi o granie oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie można obniżyć ustawienia albo grać w 30 klatkach/s jak konsolowcy.

Z tego samego powodu, z którego dziś nie udostępnia się w grach ustawień graficznych przeznaczonych dla sprzętu, który dopiero powstanie. Bo byłby płacz i bojkot. Poza tym, naprawdę myślicie, że wymagania gier nagle skoczą jak szalone? Przez następny rok, dwa lata możecie być spokojni. Może Pascale powoli będą odchodzić do lamusa z racji wyjścia Ampere, ale w praktyce będzie tak samo jak zawsze, powolne zwiększanie się wymagań wraz z kolejnymi premierami nowych podzespołów.

 

I tak, takie RDR2 chodzi na konsolach obecnej generacji, a na PC wymaga naprawdę mocnego sprzętu, ale zobaczcie porównajcie sobie rozdzielczość i detale, a wszystko stanie się jasne. Po prostu gra na PC została dostosowana do obecnego sprzętu i tak będzie zawsze. Każdy deweloper będzie dostosowywał swój produkt pod aktualny stan rynku, tak żeby miał szansę trafić do jak największej liczby odbiorców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

I tak, takie RDR2 chodzi na konsolach obecnej generacji, a na PC wymaga naprawdę mocnego sprzętu, ale zobaczcie porównajcie sobie rozdzielczość i detale, a wszystko stanie się jasne.

 

Nie, nie jest jasne.

- Nie przesadzajmy by różnica w jakości była taka wielka pomiędzy XoX a PC.. jak widać na filmiku porównawczym.. I z tego powodu według mnie nie ma sensu męczyć się z technikaliami na PC, jak można bez problemów pograć na konsoli. Chyba, że ktos ma tylko PC wtedy musi się męczyć..

 

RDR 2 to idealny przykład tego jak bardzo sie ciesze ze zmieniłem platformy do grania i wolę konsole od PC. Może i mam troszkę grafike - chociaż dla mnie bywa wystarczająca czego dowodem jest też RDR2, Uncharted itp. Jak widzę jak ludzie mają problemy z technikalią to mnie aż nosi.. i niewyobrażam sobie bym ja też przez to przechodził..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że musi być duża różnica? Ile razy spotkałeś się z sytuacją gdzie przełączenie detali na ultra nie różni się zbytnio wizualnie, za to wydajnościowo bardzo mocno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rynek kart graficznych nadal bedzie szedł w tym kierunku to sensownym wyborem bedzie nowy xbox ktory idzie w kierunku pol komputera i bedzie mial najwieksza moc , sony ma tylko ekskluzywne gry i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

sony ma tylko ekskluzywne gry i tyle

 

Dla jednych tylko.. dla drugich to podstawa przy zakupie / w wyborze konsoli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rynek kart graficznych nadal bedzie szedł w tym kierunku to sensownym wyborem bedzie nowy xbox ktory idzie w kierunku pol komputera i bedzie mial najwieksza moc , sony ma tylko ekskluzywne gry i tyle

A co dokładnie ma mieć ten nowy Xbox, ze będzie pół komputerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych tylko.. dla drugich to podstawa przy zakupie / w wyborze konsoli :)

 

 

fakt the last of us :D itp ale jeżeli to sie utrzyma że sony będzie tylko stało grami na wyłączność to ludzie się przerzucą na xboxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsolę kupuje się dla gier. Świetny przykład to Nintendo Switch. Sprzedali już 52,48mln sztuk i wygląda na to, ze wyprzedzili już Xboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

fakt the last of us :D itp ale jeżeli to sie utrzyma że sony będzie tylko stało grami na wyłączność to ludzie się przerzucą na xboxa

 

Żebyś się nie zdziwił.. Może być odwrotnie..

 

Mi tam rybka.. Ważne by w końcu było więcej exów.. Bo jak dotąd to Sony nie miał praktycznie konkurencji.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsolę kupuje się dla gier. Świetny przykład to Nintendo Switch. Sprzedali już 52,48mln sztuk i wygląda na to, ze wyprzedzili już Xboxa.

O to akurat nie było trudno. Ale warto zwrócić uwagę na to, że Switch ma dopiero niecałe 3 lata i nie dość, że wychodzi na niego coraz więcej portów z innych platform, to jeszcze biblioteka exów nadal się poszerza. Poza tym przenośność też jest tutaj ogromną zaletą. Nawet w domu często wolę położyć się wieczorem w łóżku i pograć na Pstryku niż na dużym ekranie. Problem w tym, że podejście Nintendo do rozwoju platformy nie jest wcale lepsze niż Sony - jest gorsze. Do dziś na Switchu brakuje podstawowych funkcji takich jak np. kopia zapasowa save. Można niby zapisać je w chmurze, o ile opłaca się abonament online (który kosztuje jakieś grosze), ale jak ktoś zapomni i przez dłuższy czas (chyba 6 miesięcy) nie będzie opłacał tego abonamentu to save z chmury i tak zostaną usunięte. Samemu nie można ich zgrać ani na kartę pamięci, ani na jakiś prywatny dysk w chmurze.

 

Nie zrozumcie mnie źle. Mam Switcha od jakichś 2 miesięcy i jestem z niego bardzo zadowolony, a jeszcze bardziej z gier typu Xenoblade. Najmocniejszą stroną Switcha są właśnie wspaniałe gry, jakich nie można zobaczyć na innych platformach i przenośność / wygoda. Ale mimo tych zalet jest tutaj bardzo dużo rzeczy do poprawy.

 

Xbox ma tą przewagę, że jego właściciel, Microsoft jest amerykańską firmą, a te zwykle są o wiele lepiej zarządzane niż japońskie. Japońskie korpo to syf, gdzie pracownicy boją się zakwestionować zdania szefostwa i właściwie to szefostwo podejmuje większość decyzji, nawet jeśli nie zawsze ma odpowiednie kompetencje. W takim Microsofcie podejmowanie decyzji na pewno wygląda zupełnie inaczej niż w Nintendo czy nawet Sony, które również ma niby amerykański model biznesowy, ale jakoś nie chce mi się w to do końca wierzyć. Dlatego nie skreślałbym Xboxa na samym starcie tylko dlatego, że obecna generacja była uboga w tytuły ekskluzywne. Przez pierwszy rok, dwa lata exów i tak będzie mało na PS5, a Microsoft, który wykupił sporo studiów na pewno będzie miał coś do pokazania po tym czasie.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niektórym ciężko to zrozumieć.

 

 

.

Ja dodam ze xbox bez exow nie bedzie niczym wybitnym a to ze robia juz jakies tam exy to nie znaczy ze beda dobre. Takie GOW robili ponad 5lat i tyle lub wiecej trwa stworzenie srednio dobra gre. Jak oni cos na szybko kombinuja to pewnie beda jakies sredniaki. Taki Gears 5 jest juz rownia pochyla. A jak PS% okaze sie do tego mocniejsze to xbox R.I.P.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exy to pikuś, w sumie jak ktoś tylko dla exów ma kupić konsole to w przypadku Sony dopiero ma to większy sens jak się ich chociaż kilka pojawi, więc po zwykle po 3-5 latach od wyjścia konsoli :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

 

Nie zrozumcie mnie źle. Mam Switcha od jakichś 2 miesięcy i jestem z niego bardzo zadowolony, a jeszcze bardziej z gier typu Xenoblade. Najmocniejszą stroną Switcha są właśnie wspaniałe gry, jakich nie można zobaczyć na innych platformach i przenośność / wygoda. Ale mimo tych zalet jest tutaj bardzo dużo rzeczy do poprawy.

 

No ale mówisz o sobie. Mnie na przykład jedyna gra jaka interesuje na switchu to Xenoblade.. I zaden inny eksluzyw.. No chyba, że zmuszę sie do grania w Zeldę - ale okrutnie odpycha mnie ta gra..

 

Dlatego dla mnie najlepsze unikatowe gry robi Sony. Unchartedy, Days Gone, Tlou i wiele innych eksluzywów. A jest ich naprawdę sporo.

 

Xbox ma tą przewagę, że jego właściciel, Microsoft jest amerykańską firmą, a te zwykle są o wiele lepiej zarządzane niż japońskie. Japońskie korpo to syf, gdzie pracownicy boją się zakwestionować zdania szefostwa i właściwie to szefostwo podejmuje większość decyzji, nawet jeśli nie zawsze ma odpowiednie kompetencje.

 

Skąd ty bierzesz takie informacje? :hmm:

 

Ja dodam ze xbox bez exow nie bedzie niczym wybitnym a to ze robia juz jakies tam exy to nie znaczy ze beda dobre. Takie GOW robili ponad 5lat i tyle lub wiecej trwa stworzenie srednio dobra gre. Jak oni cos na szybko kombinuja to pewnie beda jakies sredniaki. Taki Gears 5 jest juz rownia pochyla. A jak PS% okaze sie do tego mocniejsze to xbox R.I.P.

 

Dlatego jeśli MS chce powalczyć z nintendo/sony to musza zrobić eksy z prawdziwego zdarzenia .. Bo Forza i GoW to za mało. Ja lubie Xboxa bo maja wsparcie dla starych gier np Mass Effect i mają Game Pass.. Ale jednak obecna generacja pokazuje doskonale jak słabo wypada Xbox względem konkurencji..

 

Dlatego mam nadzieje ze przyjdzie taki dzień, że będziemy mieli dylemat w jakie eksy pograć czy na Sony czy na MS.. No chyba ze kogoś stać to kupi obydwie platformy. Licze ze kolejna generacja przyniesie nam duuużo więcej eksów i to od obydwóch firm. A Najlepiej jakby się połączyły i stworzyły jedną porządną konsole :D no ale to już podchodzi pod S-F :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...