Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiem to jest własnie minus tego systemu/urządzenia apple. Tzn jest teraz wiecej juz gier obsługujących Mac np Civ 6 itp ale mimo to nie można zaliczać tego sprzetu dla gracza.. Dodatkowo Macintoshe z lepszymi GPU kosztują więcej niż porzadny TV na rynku :(.

Na początek sobie zrób hackintosha na PC :E

 

Mac z nawet bardzo słabym GPU kosztuję więcej niż porządny TV. Np za 6.5k pln to kupisz co najwyżej Maca popierdułkę 21.5" z 4 rdzeniowym i3 i bida radkiem 555x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A 1660 Super, 2060, 5600, 5700? Przecież to tanie karty 1000-1500zł, tańsze od konsol ;)

 

Tansze od konsol.. Super.. A co z pozostałymi podzespołami do PC? Sama karta graficzna 1500-2000zł + CPu, obudowa, ram, bla bla bla.. To w cenie porządnego PC kupisz 2 konsole :). Pamiętaj mówie tu o porządnym sprzęcie, który ma starczyć na conajmniej 5 lat.

 

Wiesz powiem tak jakiś czas temu na YT oglądałem materiał - chyba to robili ci z TVGry.. i składali różne pecety.. I aby cieszyć się wysokimi detalami jak nie bardzo wysokimi to cena takiego peceta jest naprawdę dość wysoka.

 

Na początek sobie zrób hackintosha na PC :E

 

Mac z nawet bardzo słabym GPU kosztuję więcej niż porządny TV. Np za 6.5k pln to kupisz co najwyżej Maca popierdułkę 21.5" z 4 rdzeniowym i3 i bida radkiem 555x

 

Nie no daj spokój z takimi systemami hak hackintosh ;p szkoda czasu na takie popierdółki..

 

Co do Maca. Ja na początek uderzałbym w Mac Mini. I tak polecają mi wszyscy znajomi co są obeznani w temacie Apple a także fora Apple. A taki dobry Mac Mini to koszt 3-4k nawet taniej można wyrwac dobre używki. Zwłaszcza warto mini jak użytkownik posiada już Monitor. A mam dobry Dell 27 calowy to mi Retina nie jest tak potrzebna. Dlatego własnie uderzałbym z poczatku w wersję Mini. A kiedys moze w normalnego stacjonarnego maca.. Kto wie...

 

Ja maca kupiłbym nawet bez patrzenia na GPU bo przydałby mi się taki komputerek do wszystkiego oprócz grania. No nic musze to na spokojnie przemyslec.. Bowiem tak mój obecny PC juz jest starożytny ale jary.. mysle ze w tym roku warto będe musiał go sprzedac bo im dłuzej tym będzie juz mniej warty.. Sprzedałbymm - kupiłbym jakis mac mini. pobawil się.. Jak mnie znudzi lub coś to zawsze moge sobie sprzedać i złożyc nowy PC. Bo i tak powoli zaczynam myslec nad nowym podzespołami do PC.. Albo i sobie ten pc zostawie.. Bo jakby nie patrzeć to jakbym składał nowego peceta to na pewno zostawiłbym mojego obecneog nvidia 1060 6gb i nowy dysk SSD co teraz kupiłem od Samsunga.

 

Dlatego tak mi sie marzy by MS zrobił z nowego Xboxa taką alternatywę dla PC :). Czyli aby mozna było w tej konsoli przełączać jakby system na windows i normalnei sobie pracować :). Czyli konsola + mini PC 2x1 ;). Niestety jak juz pisałem to już raczej nierealne..

 

Bo tak na ludzki rozum w xboxie series X będzie jakaś w miarę dobra grafa.. prawda? to technologicznie jest to możliwe. Tylko z drugiej strony MS by na tym stracił bo na pewno on tworzy swoje produkty tak aby ludzie mieli PC oraz xboxa - zwłaszcza chodzi o tu sprzedaż systemu Win..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tansze od konsol.. Super.. A co z pozostałymi podzespołami do PC? Sama karta graficzna 1500-2000zł + CPu, obudowa, ram, bla bla bla.. To w cenie porządnego PC kupisz 2 konsole :). Pamiętaj mówie tu o porządnym sprzęcie, który ma starczyć na conajmniej 5 lat.

 

A co to ma do rzeczy? Tego posta piszesz z PC czy z konsoli? Komputery nie powstały dla gierek i jak kupię konsolę nie znaczy, że nie potrzebuję komputera :lol2: Mocny CPU + SSD to wysoki komfort pracy.

 

Wiesz powiem tak jakiś czas temu na YT oglądałem materiał - chyba to robili ci z TVGry.. i składali różne pecety.. I aby cieszyć się wysokimi detalami jak nie bardzo wysokimi to cena takiego peceta jest naprawdę dość wysoka.

 

 

Bo bardzo wysokie detale to detale sporo wyższe niż detale konsolowe, do tego oczekiwania są dla 60fps a często i 100+ dla gier multiplayer, a nie 30. Myślałeś, że to wszystko dostaniesz za darmo w tej samej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Bo bardzo wysokie detale to detale sporo wyższe niż detale konsolowe, do tego oczekiwania są dla 60fps a często i 100+ dla gier multiplayer, a nie 30. Myślałeś, że to wszystko dostaniesz za darmo w tej samej cenie?

 

No to jest zrozumiałe. I tego nie kwestionuje. Gdybym w 2012r nie kupił pierwszej konsoli to pewnie do dnia dzisiejszego użytkowałbym do gier tylko peceta.. I pewnie juz dawno bym zakupił lepsze podzespoły. :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie no daj spokój z takimi systemami hak hackintosh ;p szkoda czasu na takie popierdółki..

 

Co do Maca. Ja na początek uderzałbym w Mac Mini. I tak polecają mi wszyscy znajomi co są obeznani w temacie Apple a także fora Apple. A taki dobry Mac Mini to koszt 3-4k nawet taniej można wyrwac dobre używki. Zwłaszcza warto mini jak użytkownik posiada już Monitor. A mam dobry Dell 27 calowy to mi Retina nie jest tak potrzebna. Dlatego własnie uderzałbym z poczatku w wersję Mini. A kiedys moze w normalnego stacjonarnego maca.. Kto wie...

 

 

Imho wystarczy aby się zapoznać.

 

Nie ma, żadnego dobrego Maca mini za 3-4k pln. Od ~4k pln zaczyna się najbidniejsza wersja i3 z 128GB SSD :E Poniżej 3kpln i około tej ceny to stare modele, używki nieraz bez gwarancji i również z słabymi bebechami. Tak to jest z nadgryzionym jabłkiem :E

 

Tansze od konsol.. Super.. A co z pozostałymi podzespołami do PC? Sama karta graficzna 1500-2000zł + CPu, obudowa, ram, bla bla bla.. To w cenie porządnego PC kupisz 2 konsole :). Pamiętaj mówie tu o porządnym sprzęcie, który ma starczyć na conajmniej 5 lat.

 

Wiesz powiem tak jakiś czas temu na YT oglądałem materiał - chyba to robili ci z TVGry.. i składali różne pecety.. I aby cieszyć się wysokimi detalami jak nie bardzo wysokimi to cena takiego peceta jest naprawdę dość wysoka.

 

W cenie przyzwoitego wydajnościowo Maca składasz dobrego PC + zostaje jeszcze na konsole.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie ma, żadnego dobrego Maca mini za 3-4k pln. Od ~4k pln zaczyna się najbidniejsza wersja i3 z 128GB SSD :E Poniżej 3kpln i około tej ceny to stare modele, używki nieraz bez gwarancji i również z słabymi bebechami. Tak to jest z nadgryzionym jabłkiem :E

 

W cenie przyzwoitego wydajnościowo Maca składasz dobrego PC + zostaje jeszcze na konsole.

 

Nie no na początek nie kupuje sie nowych apple bo nie ma sensu.. Kogo nie pytam a pytałem o zakup bardzo dużo doświadczonych osób, to wszyscy mówią tak samo. Na poczatek kupić jakiś starszy model np 2015-2017r. Używki ich chodzą do 2k. I ja własnie na taki poluje. Znajomy ma z 2017r i moze mi sprzeda. Jest tam na pokladzie i7.. Ale z drugiej strony szkoda mu sie pozbywac dopłacając na nowszy model. Bo jest obecnie bardzo zadowolony.

 

No ale ciężko jest faktycznie dorwać dobrą używke.. To nie jak sprzęt na PC czy konsole, których jest biliardy do sprzedania na necie.. Kto jak kupi Apple to sobie go zostawia niemal do końca. Coś w tym faktycznie jest. Kogo nie pytam lub gdzie nie czytam to każdy tak mówi, że większosć kupujących nie sprzedaje swojego apple. Poniekąd doświadczyłem już sam.. Bo od dwóch lat mam genialnego iPada i wiem, że go nie sprzedam nawet jak kupie nowsze podobne cacko.

 

Dobra lepiej zmiana tematu bo zrobił sie offtopic :P.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A starsze ma sens? Modele poniżej bodajże 2018 to starocia na ddr3 i często z wolnymi HDD, wolniejsze od twojego PC i dalej w cenie z kosmosu w stosunku do parametrów. W Polsce jest to mało popularne dlatego lepiej szukać np. na niemieckim ebay.

 

Porównujesz nowe PC do konsol jak to drogo, więc jak nowe to też trzeba porównać do nowych apple o w miarę sensowych parametrach i zobaczyć jaką marżę sobie naliczają, zresztą na starych jabłkach też cena kosmos w stosunku do tego co oferują :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG to są jeszcze ludzie co Maki kupują? To shit totalny, później płacz, że za głupią część trzeba bulić komicznie kosmiczne kwoty przez zastosowania, które tylko mac ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Porównujesz nowe PC do konsol jak to drogo, więc jak nowe to też trzeba porównać do nowych apple o w miarę sensowych parametrach i zobaczyć jaką marżę sobie naliczają, zresztą na starych jabłkach też cena kosmos w stosunku do tego co oferują :E

 

Widzę, że patrzysz na podzespoły takiego macintosha. Źle robisz.. Pamiętaj, że jeśli Mac ma gorsze parametry to nieznaczy, że wydajnościowo odbiega od peceta z podobnymi bebechami. Największą robotę robi tu system od Apple. To on jest tu odpowiedzialny za wydajność i funkcjonowanie aplikacji. A teraz zapytasz skąd ja to wiem skoro nie miałem maca.. Bo porównuje to do systemu iOS. Dla przykładu taki standardowy iPad jest niesamowicie wydajny czego dowodem jest montaż i konwersja filmów w iMovie. I sporo youtuberów używa własnie iPada do przeróbki filmów niż na swoim Pececie. To skoro tak chwalą iPady to co uzyskamy na normalnych komputerach iMac, Mac mini itp.

 

Oczywiscie nie mówie tu o grach.. Bo wiadomo tanie maki nie posiadają wydajnych GPU :( A szkoda..

 

Naoglądałem sie ostatnio dużo recenzji i poczytałem znawców apple. I coś jest na rzeczy, że nie powinno się porównywać PC vs Apple pod kątem podzespołów..

 

OMG to są jeszcze ludzie co Maki kupują?

 

Jasne, zawsze kupowali i sprzedaż z roku na rok rośnie. To samo dotyczy mobilnych urządzeń Apple. Nie rozumiem tutaj zdziwienia :).

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie odbiega wydajnościowo, tylko, że te bebechy to śmiech na sali. System i soft ma swoje plusy w określonych zastosowaniach. A bebechy to po prostu rozbój w biały dzień :E. 4 rdzenie i3 za 4k pln :E dopłata do 6 rdzeni 1500pln :E

 

Danych na dysku jabłko też magicznie nie kompresuje więc z podstawowego dysku 128GB do 1TB jak przystało na dzisiejsze standardy musisz dopłacić prawie 3k pln :E itd.

 

Pecet przy konsolach w tym wypadku to jest pikuś i tania zabawka jak to wszystko porównać do jabłka. W macu chcesz sobie rozszerzyć RAM do 16GB co za problem 8GB najwolniejszego DDR4 2666Mhz będzie cię kosztować 1k pln :E, gdzie w normalnej sprzedaży detalicznej ta śmieciowa pamięć jest warta ~100pln.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne, zawsze kupowali i sprzedaż z roku na rok rośnie. To samo dotyczy mobilnych urządzeń Apple. Nie rozumiem tutaj zdziwienia

To mnie właśnie dziwi. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No nie odbiega wydajnościowo, tylko, że te bebechy to śmiech na sali. System i soft ma swoje plusy w określonych zastosowaniach. A bebechy to po prostu rozbój w biały dzień :E. 4 rdzenie i3 za 4k pln :E dopłata do 6 rdzeni 1500pln :E

 

A no widzisz identycznie byłem zdziwiony jak Ty.. Zwłaszcza jak zacząłem się na serio interesować urządzeniami Apple - bo 2 lata temu planowałem zakupić iPada/Tableta. Wtedy były na topie ajfony i Ipady z 2-3GB pamieci a androidowe cacka osiagaly już 4-8gb ram. A jak zakupiłem iPada to przejrzałem na oczy, że podzespoły tak naprawdę nei są istotne a najistotniejszy jest sam system itp. Powiem jedno - Do dnia dzisiejszego nie znalazłem równie szybkiego i wydajnego urządzenia mobilnego w porównaniu do mojego iPada. A musisz wiedzieć, że miałem mnóstwo różnych smartfonów z androidem (jeszcz ew okresie 16-18r co miesiąc miałem inny fon:)).

 

A ja jestem osobą, która lubi zmiany i poznawać nowe technologie. Nigdy Maca nie miałem i może będę równie zaskoczony jak przy iPadzie? Albo się zawiodę? Wówczas co za problem powrócić do PC :)

 

A dodam, co do wymiany sprzetu w Apple to faktycznie dużo kosztuje to fakt. Apple tu przesadza.. Ale może będzie mi to nie potrzebne? To się kiedys okaże jak kupie.. Chyba w tym roku odpada zakup bo będą nowe konsole itp. No ale zobacze jak sie to potoczy.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzut-ekranu-2.png

 

 

:E:whee:

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podstawowych czynności nie potrzeba rakiety :E Kto co lubi. Ja nie lubię przepłacać za ograniczenie funkcjonalności i płacić za bebechy 4 razy tyle co są warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Do podstawowych czynności nie potrzeba rakiety :E Kto co lubi. Ja nie lubię przepłacać za ograniczenie funkcjonalności i płacić za bebechy 4 razy tyle co są warte.

 

Ja też nie lubie przepłacać. Dlatego mnie np dziwi jak ktoś wydaje 8k na nowy CPu od Intela albo wydaje 5.000zł na nową kartę GPU :)

 

No ale jak widać ludziska lubią. Pewnei wielu robi to dla szpanu - ja nie lubie się chwalić.. Tzn pochwalić to się mozna np hm zrobieniem prawo pojazdy :P albo no nie wiem zdaniem Matury :P. :E

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zawsze kupowali i sprzedaż z roku na rok rośnie. To samo dotyczy mobilnych urządzeń Apple. Nie rozumiem tutaj zdziwienia :).

Niby gdzie sprzedaż Maców rośnie, skoro spada? Znowu masz jakieś wymyślone informacje. :lol2:

 

I nie lubisz przepłacać, ale rozważasz zakup Maca z gówno podzespołami w cenie, za którą mógłbyś kupić dwa dobre notebooki z Windows :E Niezła logika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie lubie przepłacać. Dlatego mnie np dziwi jak ktoś wydaje 8k na nowy CPu od Intela albo wydaje 5.000zł na nową kartę GPU :)

 

No ale jak widać ludziska lubią. Pewnei wielu robi to dla szpanu - ja nie lubie się chwalić.. Tzn pochwalić to się mozna np hm zrobieniem prawo pojazdy :P albo no nie wiem zdaniem Matury :P. :E

8k to się wydaję na procek do pracy, który na ciebie grubo zarabia.

W przypadku Maca to np. ~1.5k pln musisz dopłacić do tego aby dostać dwa dodatkowe rdzenie i zrobić upgrade z 4 do 6ciu :E, a jak chcesz dodatkowe 200Mhz taktowania na tym 6 rdzeniowym procu to musisz dopłacić kolejnego tysiaka :E. Czyli razem ~2.5k pln i to jest tylko sama dopłata do lepszego proca, a nie całość. Gdzie na rynku PC w tej cenie to przebierasz i wybierasz w nie 6 rdzeniowych prockach a 8/12 rdzeniowych i 16/24 wątkowych, które faktycznie można już zagonić do konkretnej pracy.

 

Dziwi cię jak ktoś wydaje 5k na najwydajniejsze do GPU do grania i obliczeń, a nie dziwi cię, że w tej cenie ktoś kupuje Maca mini, czyli w sumie popierdółkę do netu i youtube z i3, 8GB wolnego ram i 256BG SSD z zintegrowanym bida GPU od intela?

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

BlindObserver akurat ja chce kupić mac mini z 2017r z i5 który kosztuje około 3k. (już nawet mam wybranego, ale kurcze na razie mam inne wydatki wiec poczekam na inne okazje). I w tej cenie na pewno nie kupiłbym nawet jednego dobrego notebooka. Bo dobry notebook z win10 to wydatek ponad 3k-4k jak nie więcej. I nie wciskaj mi jakiś tańszych notebooków bo to nie ma sensu..

 

EDIT: Pomyłka miało to być mac z 2018r.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko 1 post bo nie chcę za bardzo odbiegać od tematu. Jeśli chodzi o tego maca mini to macOS nie jest szybszy od Windowsa. Może kilka lat temu tak było, ale teraz każda nowsza wersja chodzi gorzej żeby kupować nowszy i wydajniejszy sprzęt :D I pchanie się w używkę to jest ryzykowny pomysł bo w PC łatwo wymienić zepsutą część, a naprawa maca będzie bardzo kosztowna. Siedzę na macOS od 7 lat, najpierw MBP 15, a rok temu zrobiłem dobrego hackintosha za połowę ceny iMaca i jestem zadowolony.

 

Jeszcze wspomnę, że te i7 z maca mini to są 2 rdzeniowe potwory z 2014 :E Dopiero w wersji 2018 masz 8gen Intela, wiec taki i5 8400 jest w miarę ok, ale cena to chyba 4k albo 5k zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja powiem tak. Dla przykładu powołam się znów odnośnie tabletów. Gdybym nie miał do czynienia z urządzeniami Apple i poszedłbym powiedzmy do sklepu by sobie zakupić taki cacko to pierwsze co by się nasunęło to przejrzenie parametrów i podzespołów urządzeń. I od razu Apple bym pewnie odrzucił ze względu na gorsze RAMy itp. No ale prawda jest taka, że iPad z gorszymi podzespołami bije na głowę wszystkie androidowe urządzenia z tabletami na czele. Może i iPady mają swoja cenę ale jednak jest to cena adekwatna i jak najbardziej uzasadniona.

 

Zawsze byłem przeciwny urządzeniom Apple i poniekąd was rozumiem - że wyśmiewacie i wyzywacie takie urządzenia od "popierdółek" itp. Bo sam nawet uważałem je za zbędne urządzenia ale jednak to sie zmieniło gdy dorwałem w swoje łapki pierwsze urządzneie Apple czyli wyżej wspomnianego iPada.

 

Dlatego chcę na własnej skórze zobaczyć jak to jest ze stacjonarnymi Macami. Może się zawiodę a może nie? Podejrzewam, że może być tak samo jak w przypadku iPad. Jedynie co mnie odrzuca to bardzo drogie macintoshe z lepszymi GPU - to Apple bardzo ale to bardzo zwariowało. No ale co zrobić.

Dlateog na początek chce sobie zakupić tańszy mac mini taki z 2018r. By mi posłużył do wszystkiego oprócz grania (co jest rzeczą oczywistą). chociaż Jak przeglądałem fora Apple i YT to naliczyłem około 20 gier które by mi spokojnie śmigały nawet na ipad Mini z 2014r. Oczywiscie nie liczyłem indyków lub gier działajacych na integrze.. Bo to wiadomo że będą śmigać.. No ale jak mówie ja nie kupuje maca do gier bo to mija sie z celem :)

 

Przegladajac ostatnio YT i fora Apple - jestem przekonany, że jesli mi przypadnie macintoshowy system do gustu to będzie mi służył do niemal wszystkiego - w tym co najważniejsze do pracy, rozrywki, netu, debugowania softu i innych pierdół ktore robie.. Nawet co się okazuje to to, że na macu doskonale działa wirtualny windows 10. - też by mi się to przydało do testowania plików .exe itp (no chyba ze mac umożliwia juz takie rzeczy tego nei wiem).

 

W dodatku ciekawi mnie ta synchronizacja i współpraca maca z ipadem i iphonem.

 

 

@mick.alderr Macintoshe z 2014 to porażki na całej linii i nikt ich nie poleca. Czytałem o nich sporo. Lepiej juz brać 2018r wzwyż i są to godne uwagi modele. A odkiedy na PC pojawiły się 4 rdzeniowce? Nie było to przypadkiem w podobnym okresie co mac mini 2014? Ja juz nie pamietam bo tyle tych podzespołów wychodzi ze sie pogubiłem :D .. A nie myle sie bo ja mam i5 4690 - a to 4 rdzeniowiec z poczatku 2014r.

 

Dalej masz ten MBP 15? Czy sprzedałeś?

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma właśnie takiego modelu jak 2016. One były produkowane od 2014 - 2018 roku, wszystkie z tabletowym procesorem :D

Tu masz rozpiskę:

https://en.wikipedia.org/wiki/Mac_Mini

 

Mialem MBP 15 Early 2013 i wymieniłem na Late 2013 bo nie obsługiwał ekranu 4K60Hz. Mam go cały czas bo potrzebny mi do AppStore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mace wcale nie są szybsze jeśli porównamy do komputera z windowsem z podobnymi bebechami.

To nie te czasy :)

 

Mace się kupuje dla lepszego terminala (programiści), dla lansu i tego, że po dwóch latach prawie nic na nim nie stracimy przy odsprzdaży (chyba, że dojdzie do sytuacji jak niedawno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BlindObserver akurat ja chce kupić mac mini z 2017r z i5 który kosztuje około 3k. (już nawet mam wybranego, ale kurcze na razie mam inne wydatki wiec poczekam na inne okazje). I w tej cenie na pewno nie kupiłbym nawet jednego dobrego notebooka. Bo dobry notebook z win10 to wydatek ponad 3k-4k jak nie więcej. I nie wciskaj mi jakiś tańszych notebooków bo to nie ma sensu..

 

Ty chcesz kupić Maca Mini z 2017 roku, choć żadnego Maca Mini Apple nie wydało w 2017 roku :E Była wersja z 2014 roku i później dopiero z 2018 roku. Także nie zaczynaj mi tekstów o tym, że ja mam Ci coś wciskać, skoro Ty nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Z 3K zł kupisz zdecydowanie lepszego notebooka niż to gówno z 2014 roku (który według Ciebie jest z 2017 roku :lol2: ) o którym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Dla lansu... Nikt normalny dla lansu nie kupuje maca. Takie słowa padają przewaźnie u konkurencji..

 

@BlindObserver - mogłeś sie domyśleć, że musiałem sie pomylić - przekręcając cyferki. A ty wolałeś mnie od razu skrytykować. Jesteś moderatorem forum - takie zachowanie jest niedopuszczalne. Zwłaszcza dla osoby na takim stanowisku. :thumbdown:

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie 4 rdzenie masz na PC od core 2 quad czyli od 2007 roku :E

 

Nowe maci wyszły od 2018 roku, te wcześniejsze to chyba już wszystko to bezsens bo na starych ddr3 i starej generacji cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...