Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko PCMR są gotowi zapłacić 75% więcej za 35% więcej fps po 2-3 latach. Konsolowcy wciąż oczekują sporych popraw opłacalności, np między XOX i XSX.

 

Jak się nad tym zastanowić to coś na rzeczy jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, nie liczyłbym na to. Przy exach i grach AAA pójdą w 4k30 i piękne widoczki jak co generacje :)

5700xt ma ~9tf i większości gier AAA wyciąga powyżej 30 fps na najwyższych ustawieniach w 4k. Biorąc pod uwagę, że tam ma być mocniejsze GPU i optymalizację pod jeden sprzęt to klatkarz powinien być o wiele większy. Do tego pewnie dodadzą jeszcze więcej opcji graficznych, tym razem z RT on lub off.

 

Co jak co to będzie killer. Cena-wydajność przebije PC o głowę.

 

Mam nadzieję, że dodadzą pełny support 1440p (bo z tego co wiem takie playstation nie ma), aby mieć coś pomiędzy.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No obecnie mam PS4 i X1X. Teraz ten nowy model X1X w najnowszej rewizji z Jedi jest naprawdę cichy niż X1X premierowy. I podobnie jest od Sony. Ogólnie teraz jak mam włączone obydwie konsole to jednak nowyX1X jest cichszy niż PS4 7216b, ale to już jest zbędne czepianie się. Bo ogólnie jestem zadowolony z tych dwóch modeli.

 

I mam nadzieje ze juz nigdy więcej nie wyprodukuja PS4 Pro gdzie piszczały cewki czy były głośne jak odkurzacze. 7216b jest idealnym przykładem ze Sony z tym pracuje i walczy. I oby przy premierze PS5, nie było problemów z z tymi sprawami technicznymi.

 

EDIT: Pamiętam jak narzekałem na piszczące dziwne cewki jak np włączałem gry np Elex (menu). Teraz na 7216b już jest praktycznie niesłyszalne.

 

 

Kumpel miał pierwszą rewizję X1X i miał problem z głośnością, wysłał na serwis i potem było OK, widocznie trafiały się jakieś egzemplarze z niedoróbkami. W 7216b podnieśli trochę temp limit, może i jest troszkę cieplejsza niż wcześniejsze rewizje ale faktycznie, przynajmniej jest cicha. W mojej starej 7016 cewki nie piszczały, ale podobno już w 7116 się odzywały. Pewnie sporo zależy od "rzutu" komponentów i ich jakości na produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Kumpel miał pierwszą rewizję X1X i miał problem z głośnością, wysłał na serwis i potem było OK, widocznie trafiały się jakieś egzemplarze z niedoróbkami. W 7216b podnieśli trochę temp limit, może i jest troszkę cieplejsza niż wcześniejsze rewizje ale faktycznie, przynajmniej jest cicha. W mojej starej 7016 cewki nie piszczały, ale podobno już w 7116 się odzywały. Pewnie sporo zależy od "rzutu" komponentów i ich jakości na produkcji.

 

To prawda, pierwsze rewizje X1X były jakieś niedopracowane.W sumie ja nie zauwazyłem by b7216b wydawała większe ciepło .. Może akurat sprawdzałem na mniej wymagających grach.. Mimo to ważne, że w końcu jest ciszej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedl bym o krok dalej. Gracze konsolowi walcza o swoje, krytyka konsoli jest odbierana jako chec poprawy sytulacjii. Walcza o normalne ceny i wydajnosc. Natomiast PCMR chca sie czuc elitarnie i mam wrazenie ze dla nich im drozej tym lepiej. Sprobuj napisac cos takiego w dziale "karty graficzne" a dostaniesz bana za "wojenki". Chec dyskujii jest ucinana w zarodku a bez dyskusjii nie ma szans na poprawe.

 

I pisze to jako osoba ktora grala 30 lat na pececie.

Nie ma co zwracać uwagę na PCMR bo tak jak mówisz, im drożej tym bardziej zadowoleni się wydają. Mówię to jako osoba również długo grająca na PC, 20 lat.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedl bym o krok dalej. Gracze konsolowi walcza o swoje, krytyka konsoli jest odbierana jako chec poprawy sytulacjii. Walcza o normalne ceny i wydajnosc. Natomiast PCMR chca sie czuc elitarnie i mam wrazenie ze dla nich im drozej tym lepiej. Sprobuj napisac cos takiego w dziale "karty graficzne" a dostaniesz bana za "wojenki". Chec dyskujii jest ucinana w zarodku a bez dyskusjii nie ma szans na poprawe.

 

I pisze to jako osoba ktora grala 30 lat na pececie.

 

Chęć dyskusji to jedno. Trzeba ją jeszcze umieć prowadzić, czego Ty nie potrafisz. Kogo w dziale o kartach graficznych obchodzi spamowanie o konsolach, których nawet jeszcze nie ma? Twoją aktywność najlepiej podsumowuje jedna z wypowiedzi, w której stwierdziłeś, że trzeba dorosnąć i nie kupować RTX 3070, a zamiast tego wybrać konsolę.

W Twoim temacie "Zakup karty czy konsoli?" najpierw pytałeś o to, co lepiej kupić, a gdy kupiłeś konsolę, zacząłeś "ewangelizować", że lepiej kupić ją. Potem sam zaproponowałeś, że trzeba zamknąć temat, bo dyskusja nie ma sensu xD. Pominę te rzeczy o braku różnic w jakości, bo mając konsole dużo dłużej niż Ty wiem, że to totalnie bzdury. I tak się kręciła wojenka, co lepsze, dlaczego lepsze, dlaczego jedni są głupsi od drugich. No to ją ukróciłem.

 

Konsolowcy o coś walczą? O co na przykład? Może o darmowy multiplayer? :E Jesteś konsolowcem od kilku miesięcy, a gadasz o tym tak, jakbyś zjadł na graniu na konsolach zęby. Ja gram na konsolach tak długo jak na PC i wiem, że takie górnolotne teksty i pompowanie swojego ego przynależnością do grupy, która ma być "mądrzejsza" od drugiej, bo "o coś walczy" to tylko przejaw głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chęć dyskusji to jedno. Trzeba ją jeszcze umieć prowadzić, czego Ty nie potrafisz. Kogo w dziale o kartach graficznych obchodzi spamowanie o konsolach, których nawet jeszcze nie ma? Twoją aktywność najlepiej podsumowuje jedna z wypowiedzi, w której stwierdziłeś, że trzeba dorosnąć i nie kupować RTX 3070, a zamiast tego wybrać konsolę.

W Twoim temacie "Zakup karty czy konsoli?" najpierw pytałeś o to, co lepiej kupić, a gdy kupiłeś konsolę, zacząłeś "ewangelizować", że lepiej kupić ją. Potem sam zaproponowałeś, że trzeba zamknąć temat, bo dyskusja nie ma sensu xD. Pominę te rzeczy o braku różnic w jakości, bo mając konsole dużo dłużej niż Ty wiem, że to totalnie bzdury. I tak się kręciła wojenka, co lepsze, dlaczego lepsze, dlaczego jedni są głupsi od drugich. No to ją ukróciłem.

 

Konsolowcy o coś walczą? O co na przykład? Może o darmowy multiplayer? :E Jesteś konsolowcem od kilku miesięcy, a gadasz o tym tak, jakbyś zjadł na graniu na konsolach zęby. Ja gram na konsolach tak długo jak na PC i wiem, że takie górnolotne teksty i pompowanie swojego ego przynależnością do grupy, która ma być "mądrzejsza" od drugiej, bo "o coś walczy" to tylko przejaw głupoty.

 

Moglbym rozbijac to co (rozumuiem ze jestesmy na ty, milo mi Wiktor jestem.) napisales na czesci pierwsze i napisac tasiemca ale to nie ma sensu. Wyrwales z kontekstu moje slowa i podales je w trywialny i lekcewazacy sposob. Ok nie wine cie bo pewnie masz doczynienia z wieloma osobami co lamia regulamin i latwiej ci uciac dyskusje n8z sie wglebic. I to jest ok. Pclab to prywatne forum i wasze zasady.

 

Odniose sie tylko do jednego. A mianowicie do tego ze konsolwcy walcza o swoje a pcmaster race nie. Ceny konsol od 2000 roku wachaja sie od $299 fo $499. Ceny dobrych gpu to od $350 za geforce 3 ti 300 do $1000 za 2080 ti. Nie doliczam kosztow innych podzespolow. Myslisz ze ktos by kupil konsole za $1000? Watpie. Spoleczenstwo konsolowcow to niedzielni gracze. Chca sobie zagrac fajnie i tanio. Pcmr to elitarne grono. Kazdy kto narzeka na cene zderza sie z komentarzem " nie stac cie to nie kupuj". I tak sie kurczy grono pcmr. Co roku kolejni odchodza bo nie ma walki. A walka zaczyna sie na takich forach jak ten. Tylko ze dyskusja jest ucinana pod pozorem wojenki. Co by sie strasznego stalo jak by moj temat byl kontynulowany.

 

Pozdrawiam serdecznie i apeluje o cierpliwosc nastepnym razem jak z tematu wyjdzie ciekawa dyskusja o pc vs konsole. Moze kosument zyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie musiałem wyrywać, bo w tak trywialny sposób sam je przedstawiłeś. A prośby o zamknięcie swojego tematu i UWAGA, o wojnie w komentarzach w nim prowadzonej, sam pisałeś co najmniej 5x tylko na dwóch stronach. Więcej mi się nie chciało przeglądać. Więc zdecyduj się czego chcesz.

 

Może sprawdź, jakie karty są najpopularniejsze na Steamie. Już w swoim temacie z uporem maniaka dawałeś jako przykład najdroższe GPU, na co zwracało Ci uwagę sporo osób, zapominając o szerokim segmencie poniżej. Do grania na PC nie jest wymagane posiadanie RTX 2080 Ti. I korona Ci z głowy nie spadnie, jeśli nie kupisz tej karty albo obniżysz opcje graficzne. Xbox One X też nie ma wszystkiego na ultra, a są gry, gdzie część efektów jest gorsza niż pecetowe low.

 

Aha, i według Ciebie to, że konsolowcy to niedzielni gracze, którzy chcą zagrać fajnie i tanio oznacza, że oni o coś walczą. To to jest najbardziej pasywna walka, jaką widziałem w życiu.

 

PCMR to wąskie grono, które nie zważa na cenę kart. Więc powiedz mi niby, z jakiego powodu to grono ma się pomniejszać, czego w ogóle nie widać po przychodach branży sprzętu dla graczy? Ty sądzisz, że PCMR zostanie przekonane do kupna konsoli, choć sam twierdzisz, że oni nie zważają na ceny sprzętu? Do kogo Ty kierujesz te swoje odezwy? Próbujesz przekonać ludzi, których jak sam twierdzisz, nie możesz przekonać?

 

W Twoim temacie mniej więcej od 5 strony nie było ciekawej dyskusji. W temacie o GPU, gdzie są wątki o... GPU, założyłeś temat z pytaniem co wybrać, który przerodził się w zupełnie niezwiązaną z działem wymianę zdań o przewadze jednego sprzętu nad drugim. Od czerwca 2019 miałeś okazję przeczytać regulamin, polecam zobaczyć co tam jest napisane. Latałeś po forum, by "wyrazić swoją opinię", oczywiście negatywną, o osobach kupujących drogie GPU, za co zresztą Ryszard Cię nagrodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde narzekania są ucinane i dlatego nawet osoby z mocnym sprzętem narzekają i obawiają się kolejnych podwyżek w następnej generacji.

Co roku kolejni odchodzą i tak sobie ten rynek umiera... Od ostatnich 15 lat. :lol2:

 

A dorastanie do czegoś to mi się z dzieciarnią kojarzy i dorastaniem do fajek czy wódy.

Ty do niczego nie dorosłeś tylko zwyczajnie szkoda Ci czasu albo kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zwracać uwagę na PCMR bo tak jak mówisz, im drożej tym bardziej zadowoleni się wydają. Mówię to jako osoba również długo grająca na PC, 20 lat.

Kolejny przejaw glupoty..... od kiedywysoka cena to powod do zadowolenia??

 

To co, wymieniamy sie teraz kilkunastoma postami i lapiemy sie za slowka czy akceptujemy fakt ze ceny gpu sa chore i trzeba cos z tym zrobic?

Znowu twoje trolololo na temt PC i Konsol, w kolko powtrzasz to samo tak jakby wybor konsoli byl madrzejszy a ci co inwestuja w PC sa idiotami. Masz bardzo tani sposob dowartosciowywania sie. Czekam z niecierpliwoscia jak dostaniesz out z tego forum bo gdziekolwiek sie udzielasz to wszytsko sprowadza sie do porownywania madrzejszego wyboru konsoli do idiotycznego wyboru drogiego gpu a przeciez mozna miec oba :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Znowu twoje trolololo na temt PC i Konsol, w kolko powtrzasz to samo tak jakby wybor konsoli byl madrzejszy a ci co inwestuja w PC sa idiotami. Masz bardzo tani sposob dowartosciowywania sie.

 

Nigdzie tak nie napisalem. I to jest problem, kazda najmniejsza krytyka jest hyperbolizowana. Brak slow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co, wymieniamy sie teraz kilkunastoma postami i lapiemy sie za slowka czy akceptujemy fakt ze ceny gpu sa chore i trzeba cos z tym zrobic?

I co chcesz z tym zrobić? Protestować przez kupno konsoli? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że tu tak naprawdę nie ma o czym dyskutować. Chyba każdy na tym forum wie jaka jest różnica pomiędzy konsolą a GPU w PC. Co kto wybierze to kwestia preferencji. Ja wolę mieć to i to :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zaczac od dyskusjii ktora nie jest ucinana.

I co wynika z tej dyskusji? Masz jakieś propozycje jak przeciwdziałać wysokim cenom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co wynika z tej dyskusji? Masz jakieś propozycje jak przeciwdziałać wysokim cenom?

Nie kupowac :E

 

Wystarczy zaczac od dyskusjii ktora nie jest ucinana.

Zapomniales chyba ze jestes w dziale konsol a nie w dziale pt "konsola vs pc". Nikogo nie interesuje to co masz do powiedzenia. Kazdy sobie kupi co bedzie chcial a tak jak lukadd wspomnial lepiej miec oba ;) Takze swoje protesty i szufladkowanie zostaw dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac po waszych wscieklych atakach ze dyskusja nie ma sensu. Co zreszta potwierdza to co pisze. Jedynie lukadd napisal jakis rozsadny komentarz. Dobranoc.

Edytowane przez CharlieNeverForgottenXD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli nie masz żadnych propozycji. Twoją propozycją jest żeby "dorosnąć", cokolwiek by to nie miało znaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujący 2080 Ti utwierdzają Nvidię w przekonaniu, że wysoka półka za 6000+ zł to dobry pomysł. Ja nie zmieniam swojego 1060, bo nie chcę głosować portfelem za wysokimi cenami. Upgrade peceta powinien kosztować tyle samo i być lepszy, a nie kosztować więcej by był lepszy. Gdyby ceny rosły od GeForce 256 jak ostatnio to dzisiaj płacilibyśmy za kartę jak za mieszkanie.

 

XSX będzie zdecydowanie opłacalniejszy ale ja zostaję przy pecetach, tyle że z wymianą karty poczekam na coś sensownego, np 6600 XT za $249.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna jadę na mid-endzie. 970 > 1070 > 2070, nigdy na premierę.

Zobaczymy jaki będzie ruch NV w obliczu konsol które rzekomo mają nie odstawać od high-endu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna jadę na mid-endzie. 970 > 1070 > 2070, nigdy na premierę.

Zobaczymy jaki będzie ruch NV w obliczu konsol które rzekomo mają nie odstawać od high-endu.

970-$329-----2070-$599

Dwie generacje kart i cena prawie x2.

Smutne to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. Zapłaczę nad tym i porozmawiam na forum, po czym dorosnę i kupię konsolę.

 

I jeszcze gier się nie da odsprzedać. Ale to i na konsolach z czasem zawita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co generację czytam to samo pierdololo o wystrzeleniu wymagań w kosmos. I co generację już na premierę konsol gram sobie na PC w lepszej jakości i płynności.

Płynność na poziomie konsoli w czasie premiery poprzedniej generacji to był jednak znacznie przystępniejszy temat.

Ceny kart graficznych na ~10 miesięcy przed premierą Xbox One/PS4:

 

karty2.png

Źródło

 

Już GPU za ~700-800zł pozwalały cieszyć się płynnością i jakością lepszą od nadchodzących konsol.

 

Ile obecnie osób posiada karty na poziomie 9,2-12,0 TFlops RDNA2 z obsługą Ray-tracing'u?

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...