Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na rynku GPU jest bardzo źle: ponad 7 lat temu GTX 650 Ti za 610 zł miał 1425 gigaflops, teraz GTX 1650 mający 2984 kosztuje koło 700 zł (czyli cena 650 Ti po uwzględnieniu inflacji). Tak, wiem że Turing ma lepsze IPC od Keplera i te flopsy są więcej warte ale to wciąż mały wzrost opłacalności jak na taki czas. XBO w 2013: 1311.5 teraflops, XSX w 2020 12000 + lepsze IPC + ray-racing. Wygląda to jednak lepiej niż dla pecetowców (póki co).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynku GPU jest bardzo źle: ponad 7 lat temu GTX 650 Ti za 610 zł miał 1425 gigaflops, teraz GTX 1650 mający 2984 kosztuje koło 700 zł (czyli cena 650 Ti po uwzględnieniu inflacji). Tak, wiem że Turing ma lepsze IPC od Keplera i te flopsy są więcej warte ale to wciąż mały wzrost opłacalności jak na taki czas. XBO w 2013: 1311.5 teraflops, XSX w 2020 12000 + lepsze IPC + ray-racing. Wygląda to jednak lepiej niż dla pecetowców (póki co).

Zalosne sa te porownania, nie mecz juz prosze tymi porownaniami co bylo xxx lat temu do tego co jest dzis. Ty chyba jestes z tych co licza na 500+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest jakaś taka chęć dostania aprobaty zakupu konsoli.

Kup ją i tyle. Po co to smęcenia w kółko o tym samym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynku GPU jest bardzo źle: ponad 7 lat temu GTX 650 Ti za 610 zł miał 1425 gigaflops, teraz GTX 1650 mający 2984 kosztuje koło 700 zł (czyli cena 650 Ti po uwzględnieniu inflacji). Tak, wiem że Turing ma lepsze IPC od Keplera i te flopsy są więcej warte ale to wciąż mały wzrost opłacalności jak na taki czas. XBO w 2013: 1311.5 teraflops, XSX w 2020 12000 + lepsze IPC + ray-racing. Wygląda to jednak lepiej niż dla pecetowców (póki co).

W cenie PS4 Pro (uwzględniają odsprzedaż starych części), złożyłem kompa z sygnatury, na którym wszystkie gry śmigają bez większych problemów, w detalach nie niższych niż konsolowe. W którym miejscu jest więc źle? Takie porównywanie co jest teraz, do tego co było kiedyś, nie uwzględniając licznych zmiennych, jest kompletnie pozbawione sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak same GPU kosztuje ponad tys zł, a Ty złożyłeś całość za 1400zł? No way!

 

aaa dobra, uwzględniasz odsprzedaż starych części. Nie doczytałem, jeszcze się nie obudziłem. :E A jak ktoś nie bierze tego pod uwagę, bo np. nie ma starego pc... to do tej kwoty wątpliwe, aby nowego PC na poziomie PS4 Pro złożył.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale kto nie ma jakiegoś starego PC, jeśli jest graczem, mniejszym lub większym? Tak samo można oczywiście sprzedać starą konsolę, cały czas jednak bawi mnie to pitolenie jak to źle jest. Obecnie, w dużej mierze dzięki Ryzenom od AMD (choćby tanim i całkiem wydajnym 1600AF), można złożyć naprawdę niezły sprzęt w rozsądnej cenie. Do tego GTX 16XX w edycji Super lub starszy, lecz nadal żwawy RX 590, którego regularnie można dostać grubo poniżej tysiąca - mamy sensowny zestaw do grania. Niektórzy sfiksowali się na tym, że do grania na PC trzeba minimum RTX'a i nic do nich nie dociera. O cenach gier nie wspomnę, wystarczy wejść na Łowców Gier czy inny tego typu serwis. Relatywnie drogie na PC są tylko premierówki, dlatego ich nie kupuję, korzystając z konsolowego rynku wtórnego póki to możliwe.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale będzie płacz jak cena przekroczy 3k :E

 

 

A niech przekroczy. Pewnosc mam ze bedzie to na korzysc grafiki. Oczywiscie proporcjonalnie cena/jakosc. Ta proporcja na rynku gpu juz dawno zostala zatracona.

 

Ps: ten komentarz tez zostanie usuniety jak moj ostatni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadawaj więcej takich głupich pytań i spamuj dalej, to się z tym złym pecetowym forum pożegnasz na jakiś czas. Jeśli nie masz nic wartego uwagi do dodania, to nie podbijaj tematu tekstami "zgadzam się" z domieszką trollowania i płaczu, jak tu źle. Nikt Cię tu nie trzyma, pamiętaj o tym. Z tematu o konsoli zrobił się temat, ja słabo jest na PC :D Z typowymi dla tego typu gadek bzdurami o walce o lepsze jutro.

 

Nie wiecie na ten moment nic o opłacalności tego sprzętu, bo jedyną informacją, jaką podano jest te 12 TFLOPS. Ale za ile te 12 TFLOPS będzie to już nie podano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłacalność będzie taka, że wyjdzie taniej przy narzucie milionowym na ten sprzęt MS, nie ma co do tego cienia wątpliwości. Przynajmniej w dniu premiery. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech przekroczy. Pewnosc mam ze bedzie to na korzysc grafiki. Oczywiscie proporcjonalnie cena/jakosc. Ta proporcja na rynku gpu juz dawno zostala zatracona.

 

Ps: ten komentarz tez zostanie usuniety jak moj ostatni?

Robisz się monotematyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj widzialem info na temat mocy, wedlug autorzyny 12 teraflopow ktore zapewni 120Fps wraz z wlacoznym ray tracingiem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj widzialem info na temat mocy, wedlug autorzyny 12 teraflopow ktore zapewni 120Fps wraz z wlacoznym ray tracingiem :E

 

Napewno nie w open world aaa. Ale w jakis malo wymagajacych gier. Zamkniete korytaze itp. No i ray tracing jakis minimalny.

 

 

Z jednej strony latwiej o optymalizacje na konsolach i napewno 12tf na konsoli da wiecej niz 12 tf na pc.

 

Tylko po co komu 120fps na konsoli? Dla mnie 30fps bylo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś chce grać w w 120 - 144hz? :Up_to_s:

 

W 1080p i 1440p bez RT wynik jak najbardziej możliwy, zakładając że będzie to te same 12tf co GPU na PC.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś chce grać w w 120 - 144hz? :Up_to_s:

 

W 1080p i 1440p bez RT wynik jak najbardziej możliwy, zakładając że będzie to te same 12tf co GPU na PC.

 

No tak. Tylko podchodzac realistycznie do sprawy to:

 

1. Malo TV obsluguje 120 fps. Jak obsluguja to kosztuja zapewne duzo. Owszem, mozesz napisac kontrargument ze konsole mozna podlaczyc do monitora 120/144 ale te sa na ogol 1080p albo 1440p. 4k i 120/144 kosztuja duzo. Procentowo tak naprawde jest malo osob co gra na konsoli posiadajac odbiornik z odswiezaniem wiekszym niz 60.

 

2. Grajac na padzie nie widac duzej roznicy w fps niz grajac na myszy.

 

Generalnie jest malo "szybkich" gier ktore daly by duzy przeskok jakosciowy przy 120klatkach. Pc bardziej by zyskal na klatkarzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifa/PES, Battlefieldy, Cody, wszystkie gry wyścigowe, H&S jak Diablo 3, bardzo dynamiczna w większości trybów. Trochę tego jest. ;)

 

Sprawdź sobie top sellery gier. To nie tak ja tutaj gry single AAA i exy.

 

Bardziej wprawiony gracz zauważy różnicę i na padzie. :cool:

 

Ja zawsze mam podpięte konsole do monitora, jakoś lepiej odbieram to co się dzieje. :E A support 1440p na PS5 mam nadzieję, że będzie!

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Tylko podchodzac realistycznie do sprawy to:

 

1. Malo TV obsluguje 120 fps. Jak obsluguja to kosztuja zapewne duzo. Owszem, mozesz napisac kontrargument ze konsole mozna podlaczyc do monitora 120/144 ale te sa na ogol 1080p albo 1440p. 4k i 120/144 kosztuja duzo. Procentowo tak naprawde jest malo osob co gra na konsoli posiadajac odbiornik z odswiezaniem wiekszym niz 60.

 

2. Grajac na padzie nie widac duzej roznicy w fps niz grajac na myszy.

 

Generalnie jest malo "szybkich" gier ktore daly by duzy przeskok jakosciowy przy 120klatkach. Pc bardziej by zyskal na klatkarzu.

Wiekszosc TV zaczynajacych sie z matryca od 55cali ma 100-120Hz matryce i to srednio-niska polka ma wiec nie kosztuja duzo i nie sa jakims niedostepnym rarytasem wiec to twoje malo to wyssane z palca jest, chyba za dla ciebie 3k za TV to duzo :E

 

Fajnie ze cie 30fps zadowala ale pamietaj, wypowiadasz sie za siebie, ludzie maja wieksze oczkiwania niz 30fps i wysoki klatkarz pow 60fps mile widziany w grach fps bo nikt do gier AAA takiego ladowac nie bedzie.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifa/PES, Battlefieldy, Cody, wszystkie gry wyścigowe, H&S jak Diablo 3, bardzo dynamiczna w większości trybów. Trochę tego jest. ;)

 

Sprawdź sobie top sellery gier. Topy to nie tak ja tutaj gry single AAA i exy.

 

Bardziej wprawiony gracz zauważy różnicę i na padzie. :cool:

 

Ja zawsze mam podpięte konsole do monitora, jakoś lepiej odbieram to co się dzieje. :E A support 1440p na PS5 mam nadzieję, że będzie!

 

 

Pes, fifa i diablo maja locka na 60 fps na konsoli, na pc nie wiem. Jesli chodzi o wyscigowe to sie zgadzam. Ale juz strzelanki to na padzie i tak nie zobaczysz duzej roznicy. Chyba ze myszke podlaczysz.

 

Moze i jakis wprawiony gracz zobaczy roznice na padzie grajac w strzelanki ale to jezt maly procent.

 

Ciekawe jakie sa statystyki do czego sa podlaczone konsole. Pewnie nowsze telewizory ma z 10%graczy max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pes, fifa i diablo maja locka na 60 fps na konsoli, na pc nie wiem. Jesli chodzi o wyscigowe to sie zgadzam. Ale juz strzelanki to na padzie i tak nie zobaczysz duzej roznicy. Chyba ze myszke podlaczysz.

 

Moze i jakis wprawiony gracz zobaczy roznice na padzie grajac w strzelanki ale to jezt maly procent.

 

Ciekawe jakie sa statystyki do czego sa podlaczone konsole. Pewnie nowsze telewizory ma z 10%graczy max.

Jak zwykle klepiesz glupoty, jak mozna nie zoabczyc roznicy w fps, pad nie ma tu nic do rzeczy. Czyli jak widac pojecia nie masz zadnego :lol2:

 

W dodatku nowe pady beda mialy Low Latency Mode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc TV zaczynajacych sie z matryca od 55cali ma 100-120Hz matryce i to srednio-niska polka ma wiec nie kosztuja duzo i nie sa jakims niedostepnym rarytasem wiec to twoje malo to wyssane z palca jest, chyba za dla ciebie 3k za TV to duzo :E

 

Fajnie ze cie 30fps zadowala ale pamietaj, wypowiadasz sie za siebie, ludzie maja wieksze oczkiwania niz 30fps i wysoki klatkarz pow 60fps mile widziany w grach fps bo nikt do gier AAA takiego ladowac nie bedzie.

 

Myslalem ze tv maja po 30hz i dopiero game mode podbija do 60hz. Tak mam na swoim lg b7 Ale nie jestem specjalista. Myslisz ze jaki procent graczy ma tv 4k 100hz+?

Jak sie tu myle to ok.

 

Co do 30-60-120 klatek to kwestia bardzo subiektywna.

 

Jak zwykle klepiesz glupoty, jak mozna nie zoabczyc roznicy w fps, pad nie ma tu nic do rzeczy. Czyli jak widac pojecia nie masz zadnego :lol2:

 

W dodatku nowe pady beda mialy Low Latency Mode.

 

Pad ma duzo do rzeczy bo nie ma takiej mobilnosci na ekranie jak myszka.

 

Koncze dyskusje bo zaraz dostane bana za "wojenki" bo przeciez nie ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze tv maja po 30hz i dopiero game mode podbija do 60hz. Tak mam na swoim lg b7 Ale nie jestem specjalista. Myslisz ze jaki procent graczy ma tv 4k 100hz+?

Jak sie tu myle to ok.

 

Co do 30-60-120 klatek to kwestia bardzo subiektywna.

Do 50cali sa tv 60Hz a pow 100-120hz.

 

Jesli ilosc klatek dla ciebie jest subiektywna to napisze wprost, jestes slepy albo nigdy nie widziales na oczy wiecej fps w ekranie o wyzszym odswiezaniu i to nie podlega zadnej dyskusji bo to nie jest zadna kwestia subiektywna. To tak jakby pisac ze nie widac roznicy miedzy 1080p a 1440p i 2160p :E

 

To co wyswietla sie na ekranie jest niezalezne od pada ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mają locka, bo więcej nie wycisną. Nextgeny raczej nie powinny mieć problemu w tego typu grach na wyższym klatkarzu.

 

Grałem w FPS na PS3 7 tys. godzin na padzie i robiłem tam takie obroty "prawie jak na myszce" ;) Także myślę, że zauważył bym różnice w szybszym odświeżaniu. ;) I ci co grają e-sportowo także.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 50cali sa tv 60Hz a pow 100-120hz.

 

Jesli ilosc klatek dla ciebie jest subiektywna to napisze wprost, jestes slepy albo nigdy nie widziales na oczy wiecej fps w ekranie o wyzszym odswiezaniu i to nie podlega zadnej dyskusji bo to nie jest zadna kwestia subiektywna. To tak jakby pisac ze nie widac roznicy miedzy 1080p a 1440p i 2160p :E

 

To co wyswietla sie na ekranie jest niezalezne od pada ;)

 

 

Mozna bylo napisac normalnie czy musisz obrazac uzytkownikow? Koncze dyskusje bo to nie moj poziom.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zobaczyć różnice trzeba niestety sprawdzić na własne oczy wszystkie możliwe konfiguracje. Też kiedyś myślałem, że 1080p czy nawet mniej na PS3 i 30 fps to jest git majonez. :E:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie w open world aaa. Ale w jakis malo wymagajacych gier. Zamkniete korytaze itp. No i ray tracing jakis minimalny.

 

 

Z jednej strony latwiej o optymalizacje na konsolach i napewno 12tf na konsoli da wiecej niz 12 tf na pc.

 

Tylko po co komu 120fps na konsoli? Dla mnie 30fps bylo ok.

 

Ale zdajesz sobie sprawę że ten artykuł nie wspomina o tym co Ty? Według artykułu można śmiało wnioskować ze to tak walnie będą działać gryz nie wybrane, ale wszystkie. A potem będzie płacz że jak to ledwo 60 fps mają itd.

 

 

Jest jakieś info?na temat display port?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...