Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jak będę zmieniał TV to już na oled Samsunga lub LG. ;p Ale ceny są nadal wysokie np taki LG oled 65` z ponad 7.500zł.. Dlatego poczekam jak one spadną do poniżej piątaka.. Myślę, że nastąpi to gdzieś do roku? Może dwóch lat. No chyba, ze mi się obecny zepsuje i będę musiał szybciej zakupić wtedy chyba weźmę jakiś oled 55.

 

55 cali to jest mały pizdryk takie coś to się nadaje na monitor a nie do salonu. Bierz minimum 65 cali.

 

PS. SAMSUNG nie robi OLED TV tylko ich smartfony mają AMOLED ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

55 cali to jest mały pizdryk takie coś to się nadaje na monitor a nie do salonu. Bierz minimum 65 cali.

 

 

Mały pizdryk to są monitory :). 55 cali akurat jest w sam raz do 2metrów.. Ale wiadomo teraz jak bedę brał to już większy bo "poczuć" większą różnicę przy zmianie tvika :). Wtedy będzie większa radocha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały pizdryk to są monitory :).

 

Serio? https://pclab.pl/news82993.html

 

55 cali akurat jest w sam raz do 2metrów..

 

Nie bądź zabawny. Mam monitor 55 cali i to dobrze wygląda z 1.5m do 2 metrów to już potrzeba 65 cali jeśli chcesz grać i oglądać filmy w 4K

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za małe jest do 2m. Max do 1.3m .

 

Zależy od preferencji dla mnie 1.3-1.5m to optimum, może nawet do 1.6m zależy od humoru :E. ~2m to max, ale dla mnie to już stanowczo za daleko.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od preferencji dla mnie 1.3-1.5m to optimum, może nawet do 1.6m zależy od humoru :E. ~2m to max, ale dla mnie to już stanowczo za daleko.

 

Ten temat zawsze wraca mimo że był obgadany na forum setki razy ale jak widać dalej jest z tym nie mały problem ;)

 

jtxycuA.jpg

 

TGg8xWN.jpg

 

I żeby nie było Azazell gram zarówno na padzie jak i M+K więc coś tam się orientuję jak wygląda to w praktyce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, widze ze temat zszedl troche na telewizory i mam nadzieje ze sie zalapie.

Mam OLED55B7V ktory bodajze posiada port 2.0a. Duzo strace nie majac tego portu 2.1 w kontekscie nowej generacjii konsol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej pisałem na HDMI 2.0 będziesz ograniczony do 4k 60hz i kompresji koloru 4:2:2. No i nie będziesz miał VRR czyli takiego freesync.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ten temat zawsze wraca mimo że był obgadany na forum setki razy ale jak widać dalej jest z tym nie mały problem ;)

 

Co do tych twoich testów.. Minimalna odległość 1.16m od 55 calowego TV???? To już przegięcie :D. Na chwilę to tak ale nie do normalnego grania :D. Ktoś kto tworzył ten test chyba ma cos z oczami :D. Co do reszty wyników z tych rysunków to nie mam zastrzeżeń.

 

U mnie to jest tak.. Jak gram to siedzę z 1.4-1.6m od tv. Jak oglądam film / mecz to przewaźnie już leżę sobie w łózku i głowę mam wtedy na 2m..Oczywiście problemem są tu małe napisy w grach. I mam nadzieje ze przy PS5/Xbox Series już zaczną częściej dodawać możliwość zwiększenia napisów w grach.. Przy 65 calowym tv to siedziałbym minimum 2metry - tak jak często przesiaduje u kumpla i bliżej nie ogarniałbym tego co sie dzieje na ekranie. Czyli podsumowujac dla 55 cali 1,5/1.6m dla 65m około 2m - do grania.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej pisałem na HDMI 2.0 będziesz ograniczony do 4k 60hz i kompresji koloru 4:2:2. No i nie będziesz miał VRR czyli takiego freesync.

 

No jasny gwint. Tv kupilem niewiele ponad rok temu xD

 

Juz nowy musze. Nic sprzedam ten i kupie nowego oleda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest master race jest już i na konsolach :E. Ale nikt ci nie każe możesz zostać na starym TV. Modele OLED LG 2019 już są gotowe na nowe konsole. Ale niedługo modele 2020 chyba, że wirus je zje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Czy faktycznie jest taka wielka i znacząca różnica pomiędzy hdmi 2.0 a 2.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie jest taka wielka i znacząca różnica pomiędzy hdmi 2.0 a 2.1?

Jest olbrzymia różnica. HDMI 2.0 to przepustowość 18Gbps, HDMI 2.1 to przepustowość 48Gbps.

 

Ale czy dla ciebie będzie to ważne nie mam pojęcia jakie masz wymagania. Jak na konsoli będą jakieś gry działające powyżej 60fps w 4k, to na HDMI 2.0 to już nie poleci, tak samo na 2.0 masz kompresje koloru 4:2:2, dla przeciętnego gracza w sumie nie robi to różnicy czy masz pełne RGB czy kompresję 4:2:2. Ale na 2.1 będzie lecieć kolor bez kompresji i 120hz w 4k bez problemu.

 

VRR, przydatna sprawa jak grasz w gry w uwolnionym fps, nie ma rozrywania i żabkowania, klatki są synchronizowane z TV/ monitorem. Nie bez powodu na PC freesync czy g-sync jest tak popularny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Rozumiem dzięki za informacje jeśli w 60fps w 4k nie poleci to lipa ale w sumie mi twk styknie maksymalnie 60, po co więcej? Więcej się przydaje w grach online np counterstrike.. a ja w takie gry nie gram..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skąd te artykuły o odpływie rzędu 20mln?

 

Jak juz pisalem wyzej. Kazda generacja gpu gdzie ceny sa nierealistycznie wysokie bedzie sprawiala kolejne fale odplywow graczy PC do konsol. Nie beda to jakies wielkie liczby ale poprostu z biegiem lat gracze beda przechodzili na konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak juz pisalem wyzej. Kazda generacja gpu gdzie ceny sa nierealistycznie wysokie bedzie sprawiala kolejne fale odplywow graczy PC do konsol. Nie beda to jakies wielkie liczby ale poprostu z biegiem lat gracze beda przechodzili na konsole.

Informacje wyssane z palca.... odchodza odchodza i odejsc nie moga :E

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Może jeszcze usłyszę że nikt z Was nie ma znajomych co od lat 90 są pececiarzami ale porzucili je dla konsol :E

 

U mnie to ciężko stwierdzić bo akurat większość moich znajomych uwielbia gry strategiczne 4X - a są one najbardziej grywalne na PC. Natomiast nawet nie zastanawiałem się nad tym czy znajomi też grywają na konsoli - porzucając peceta. Paru najbliższych kumpli faktycznie grywają na switchu, xboxie czy ps4 i to bardziejn iż na pececie.. Ale jakoś się nigdy tym nie interesowałem ;). Patrze na siebie :P. Ja to jestem idealym przykładem który wielbił pecety przez niemal 30 lat i porzucił je po tylu latach dla konsol :). Tylko z drugiej strony słowo "porzucenie" jest tu zbyt wyolbrzymione. Bowiem nadal grywam na PC ale tylko w strategie lub indyki, a do gier 3D - konsole ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako takich znajomych typowych graczy nie miałem. Raczej niedzielni gracze, jeśli już to PC. A z wiekiem w ogóle zrezygnowali z grania:

A) brak czasu,

B) rodzina dzieci,

C) dorośliśmy.

Może jeszcze jakieś inne tłumaczenie by się znalazło.

Teraz jeśli już ktoś gra to najczęściej na konsoli. I żeby było zabawniej większość pokupowała podstawowe PS4 w ciągu ostatnich dwóch-trzech miesięcy. Z Xboxem kojarzę tylko jednego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Jako takich znajomych typowych graczy nie miałem. Raczej niedzielni gracze, jeśli już to PC. A z wiekiem w ogóle zrezygnowali z grania:

A) brak czasu,

B) rodzina dzieci,

C) dorośliśmy.

Może jeszcze jakieś inne tłumaczenie by się znalazło.

Teraz jeśli już ktoś gra to najczęściej na konsoli. I żeby było zabawniej większość pokupowała podstawowe PS4 w ciągu ostatnich dwóch-trzech miesięcy. Z Xboxem kojarzę tylko jednego.

 

Brak czasu.. A jak znajdziesz przynajmniej 30 minut czasu to co robisz? Włączasz błyskawicznie konsole i odpalasz na szybko jakąs rundkę w grze wyścigowej czy w Fifie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o next geny tam już powinno być błyskawicznie. A dzisiejsze konsole to wręcz tragedia jeśli chodzi o wczytywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skąd te artykuły o odpływie rzędu 20mln?

Z pupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell
Napisano (edytowane)

Błyskawicznie i konsola? :lol2:

 

No dlaczego nie? Np usiadłem godzinę temu do plejstejszona i przyciskiem od pada odpaliłem konsolę wraz z włączoną grą uncharted Lost Legacy. Było to bardzo szybko nei wiem ile to trwało ale w tym czasie zdązyłem puścić bąka ;p.

 

A jak konsola jest całkowicie wyłączona to też i tak szybko się uruchamia. Wystarczy padem włączyć i jak przed rozłożeniem sie na kanapie lub łożku pójdę na przykład zrobić siku to już konsola gotowa do grania. Mi tam pasuje taka szybkość uruchamia gier.. Jedynie chyba narzekałem przy uruchamianiu days Gone. A to prawdopodobnie jedyny tytuł z długim Loadingiem, w który grałem przez ostatnie lata. A kiedyś majac PS3 to tam faktycznie loadingi były długie np w GTA albo w innych produkcjach.

 

Wiadomo, że na PC odpalisz szybciej bo jest SSD ale bez przesady. róznica jest naprawdę niewielka. W Ps5 czy Xbox Series już będą SSD to wiadomo będzie szybciej :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I tu macie doskonały obraz rynku. Te wszystkie dyskusje, flopy, głośność, szybkość, dyski... Abstrakcja. Po co? Kogo to obchodzi jak takich "wszystko jest wystarczające, nie ma co narzekać" są dziesiątki milionów? :lol2:

 

Ktoś tu pytał o 9TF w PS5. Tam może być 7.6 z dyskiem SSHD, a i tak to się sprzeda.

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...