Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Up No zgadza się w większości konsole są dla casuali i im to wystarcza. Często nawet nie mają sensownego porównania i po prostu jest to dla nich normalne.

 

Wiadomo, że na PC odpalisz szybciej bo jest SSD ale bez przesady. róznica jest naprawdę niewielka. W Ps5 czy Xbox Series już będą SSD to wiadomo będzie szybciej :)

 

Różnice są olbrzymie nie bez powodu ludzie po forach się tak cieszą na SSD w nowych konsolach.

 

Sam dużo grywam na konsoli, a jeszcze więcej na PC i mam bezpośrednie porównanie. Taki RDR2 na ps4 pro pierwsze wczytanie gry z poziomu menu to prawie 2 minuty, na PC z zwykłym wolnym Sata SSD to jest ~35 sekund. Przepaść.

 

Grając w takie HZD w momentach gdzie musiałem często robić szybkie podróże w krótkich odstępach czasu to czasami wychodziło, że na godzinę grania 10-15 minut oglądałem ekrany wczytywania :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za 3080 na start zawołają 5k to będzie moja ostatnia grafa jaką kupię.

 

Ja to samo mowilem z rtx 2070 super. Kupilem, wyprubowalem, zobaczylem ze to nie jest to i sprzedalem.

 

Myslalem zeby jeszcze sobie zostawic bo strategie bo konto steam bo indyki i setki gier ale walic to.

 

Jak doszlo do mnie ze 10 najlepszych gier jakie gralem ostatnio to 8 konsolowych, do tego ceny podzespolow to odpyszczam pcmr.

 

Nie wyklyczam ze wroce do pc jak ceny znormalnieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak doszlo do mnie ze 10 najlepszych gier jakie gralem ostatnio to 8 konsolowych, do tego ceny podzespolow to odpyszczam pcmr.

 

Nie wyklyczam ze wroce do pc jak ceny znormalnieja.

 

Skąd ty bierzesz te exy? Bo rozumiem, że nie bierzesz pod uwagę Switcha. Ja na palcach jednej ręki mogę policzyć dla mnie najlepsze exy od Sony wydane przez całą generację czyli ~7 lat :E

 

A exy od MS to bez zastanowienia lepiej ogrywać na PC. Np moje ulubione Forze 3 i 4 gdzie na konsoli działają w 30fps, a na PC śmigam w 60fps i tutaj w samochodówkach nie ma przeproś wyższy fps to niesamowicie lepszy komfort grania.

 

A co do cen to jeszcze nie wiemy ile sobie krzykną za nowe konsole :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

500$ :cool:

 

Jako takich znajomych typowych graczy nie miałem. Raczej niedzielni gracze, jeśli już to PC. A z wiekiem w ogóle zrezygnowali z grania:

A) brak czasu,

B) rodzina dzieci,

C) dorośliśmy.

Dorośliśmy to chyba najgłupszy argument jeśli chodzi o rozrywkę. :D

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

500$ za wersję bida edition :E te PRO będą po 700$ :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ty bierzesz te exy? Bo rozumiem, że nie bierzesz pod uwagę Switcha. Ja na palcach jednej ręki mogę policzyć dla mnie najlepsze exy od Sony wydane przez całą generację czyli ~7 lat :E

 

A exy od MS to bez zastanowienia lepiej ogrywać na PC. Np moje ulubione Forze 3 i 4 gdzie na konsoli działają w 30fps, a na PC śmigam w 60fps i tutaj w samochodówkach nie ma przeproś wyższy fps to niesamowicie lepszy komfort grania.

 

A co do cen to jeszcze nie wiemy ile sobie krzykną za nowe konsole :E

 

Nie licze tylko exow ale np Wiedzmina 3 ktory dostal oficjalne HDR czego wersja pc nie ma. W Assasiny tez lepiej mi sie gralo na xb1x niz na pc z 2070 super, nie wiem dlaczego.

 

Na pc ostatnio duzo lepiej oceniam gearsy i kdc niz wersje konsolowe. Ale ok, wymienmy: wiedzmin 3, asassiny oddysey i origins, hzd, uncharted, days gone, detroid, spiderman jeszcze pare bym znalazl. Jeszcze przedemna last of us 1 i 2 jak wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest olbrzymia różnica. HDMI 2.0 to przepustowość 18Gbps, HDMI 2.1 to przepustowość 48Gbps.

 

Ale czy dla ciebie będzie to ważne nie mam pojęcia jakie masz wymagania. Jak na konsoli będą jakieś gry działające powyżej 60fps w 4k, to na HDMI 2.0 to już nie poleci, tak samo na 2.0 masz kompresje koloru 4:2:2, dla przeciętnego gracza w sumie nie robi to różnicy czy masz pełne RGB czy kompresję 4:2:2. Ale na 2.1 będzie lecieć kolor bez kompresji i 120hz w 4k bez problemu.

 

VRR, przydatna sprawa jak grasz w gry w uwolnionym fps, nie ma rozrywania i żabkowania, klatki są synchronizowane z TV/ monitorem. Nie bez powodu na PC freesync czy g-sync jest tak popularny.

Doczytalem ze VRR dziala na HDMI 2.0 juz dzis i tylko w 4k 120Hz lub 8k 60hz jest potrzebne HDMI 2.1.

 

Zródło: hdtvpolska.com

 

QAj39Wi.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytalem ze VRR dziala na HDMI 2.0 juz dzis i tylko w 4k 120Hz lub 8k 60hz jest potrzebne HDMI 2.1.

 

Zródło: hdtvpolska.com

 

QAj39Wi.png

 

Super wiadomosc. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu.

 

Ps jest jakas znaczaca roznica miedzy hdmi 2.0 a 2.0a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli w multiplatformy gra Ci się lepiej na sprzęcie na którym działają i wyglądają gorzej. Bo nie oszukujmy się ale taki Wiesiek na czymś pokroju 2070s zjada konsolową wersję wyglądem nawet bez HDRu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Super wiadomosc. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu.

 

Ps jest jakas znaczaca roznica miedzy hdmi 2.0 a 2.0a?

Ty udajesz takiego id.... czy naprawe nim jestes?? Masz wyzej napisane czym sie rozni po czym zadajesz pytanie tak jakbys nie potrafil czytac bo to co piszesz to juz przechodzi wszelkie granice. Twoje szare komorki sie chyba wypalily jak matryce OLEDowe :hmm:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty udajesz takiego id.... czy naprawe nim jestes?? Masz wyzej napisane czym sie rozni po czym zadajesz pytanie tak jakbys nie potrafil czytac bo to co piszesz to juz przechodzi wszelkie granice. Twoje szare komorki sie chyba wypalily jak matryce OLEDowe :hmm:

 

 

Strasznie jestes chamski, jeszcze bezpodstawnie. Nigdzue nie ma napisane o porcie hdmi 2.0a tylko o 2.0.

 

Masz nerwice? Ja cie nie obrazam i prosze cie zebys tez mnie nie obrazal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam alegrie na takich jak Ty i nie moge doczekac sie az w koncu ponownie wylapiesz bana bo w jakimkolwiek temacie nie potrafisz napisac nic z sensem a juz czytanie ze zrozumieniem lezy i kwiczy u ciebie :E

 

Czekam az jeszcze raz wposmnisz o drogich kartach graficznych :lol2:

 

Jak nie wiesz czym sie rozni to wystraczy uzyc google, zajelo mi to mniej niz minute.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skąd te artykuły o odpływie rzędu 20mln?

Z dupy. Im jest ktoś mniej ogarnięty, tym bardziej wierzy w takie pierdololo, bo tego nie weryfikuje. Będzie niby odpływ rzędu 20 mln, ale równocześnie sprzedaż kart graficznych ma rosnąć co najmniej do 2023 roku. Czyli mniej graczy komputerowych kupi więcej GPU. :E Taki to odpływ i upadek PC się szykuje. :lol2:

@crush

Lubi cinematic experience ze słabszą grafiką. Ewentualnie jest na etapie zachłyśnięcia się konsolami, który sam kiedyś przechodziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Doczytalem ze VRR dziala na HDMI 2.0 juz dzis i tylko w 4k 120Hz lub 8k 60hz jest potrzebne HDMI 2.1.

 

 

Tak działa w ograniczonym zakresie na który pozwala HDMI 2.0 czyli do 60hz przy 4k, nawet na xbox one X jak masz telewizor wspierający VRR spokojnie sobie pograsz w grach z uwolnionym fps, wrzucałem już tu kilka razy filmiki/testy, ale widać nikt tego nie ogląda i tylko w kółko powtarza pytania :E, ale sama wcześniejsza rozmowa była prowadzona w kontekście "starszych" TV które nie obsługują VRR, więc jak ktoś chce z tego korzystać to i tak musi wymienić TV najlepiej na taki z HDMI 2.1 aby w pełni skorzystać z nowych ficzerów. No chyba że ma najnowszy model LG Oleda z 2019 lub topowego Samsunga 2019

 

Super wiadomosc. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu.

 

Ps jest jakas znaczaca roznica miedzy hdmi 2.0 a 2.0a?

 

Twój TV VRR nie obsługuje, jak do dziś nie dostał update to masz 0.001% szansy, że dostanie w przyszłości.

 

HDMI 2.0a nawet sobie nie zawracaj głowy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak działa w ograniczonym zakresie na który pozwala HDMI 2.0 czyli do 60hz przy 4k, ale rozmowa była prowadzona w kontekście starszych TV które nie obsługują VRR, więc jak ktoś chce z tego korzystać to i tak musi wymienić TV. No chyba że ma najnowszy model LG Oleda z 2019 lub topowego Samsunga 2019

 

 

 

Twój TV VRR nie obsługuje, jak do dziś nie dostał update to masz 0.001% szansy, że dostanie w przyszłości.

 

HDMI 2.0a nawet sobie nie zawracaj głowy.

 

 

Szkoda, zadzwonie do producenta i sie dopytam.

Dam wam znac.

 

Mam alegrie na takich jak Ty i nie moge doczekac sie az w koncu ponownie wylapiesz bana

 

Przykro mi ale forum nie jest tylko dla ciebie. Nie usprawiedliwia to atakow na mnie. Zyj i daj zyc innym, jak cie denerwuje to poprostu ignoruj albo nie czytaj.

Pozdrawiam

Edytowane przez CharlieNeverForgottenXD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co dzwonić wystarczy, że zerkniesz na specyfikacje, a jak chcesz więcej wiedzieć to są fora jak avsforum. VRR dodali jedynie do najnowszych modeli na 2019 rok czyli C9/B9 etc., które również mają HDMI 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie masz co dzwonić wystarczy, że zerkniesz na specyfikacje, a jak chcesz więcej wiedzieć to są fora jak avsforum. VRR dodali jedynie do najnowszych modeli na 2019 rok czyli C9/B9 etc., które również mają HDMI 2.1

Jak moge sprawdzic czy mmam obsluge VRR?? Mam Philipsa sredniaka z tego roku VA ale o tyle dobrze ze przykladowo obsluguje Dolby Vision co jest domena TV z wyzszej polki. Pewnie na 99% nie obsluguje jednak ciezko znalesc jakakolwiek informacje w sieci.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zobacz w spec na oficjalnej stronie. Jak jakiś producent to już daje do swoich TV to się zawsze tym chwali.

 

Ale tylko nieliczne lepsiejsze modele z 2019 roku to obsługują, chyba głównie Samsung i LG, o żadnym philipsie obsługującym VRR w modelach do 2019 roku włącznie, jeszcze nie słyszałem.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w spec na oficjalnej stronie. Jak jakiś producent to już daje do swoich TV to się zawsze tym chwali.

 

Ale tylko nieliczne lepsiejsze modele z 2019 roku to obsługują, chyba głównie Samsung i LG, o żadnym philipsie obsługującym VRR w modelach do 2019 roku włącznie, jeszcze nie słyszałem.

Nigdzie wzmianki nie ma wiec pod koniec roku trzeba bedzie wzdrozyc nowy TV a wtedy juz sredniaki beda mialy HDMI 2.1. Obecnie Tv mi sluzy tylko do Netflixa wiec ten pojdzie do sypialni a nowy pod konsole zajmie jego miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zmienisz jak wyjdą konsole i będą testy co najlepiej się sprawdza. Na pewno warto zadbać o to aby zakupić TV który obsługuję VRR od zakresu minimum 40Hz i ma niski input lag + inne bajery jak HDR itd. bardzo ważne dla całkowitego odbioru gier.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500$ :cool:

 

 

Dorośliśmy to chyba najgłupszy argument jeśli chodzi o rozrywkę. :D

Żeby było zabawniej argument dorosłości obok braku czasu przewijał się najczęściej. Chociaż często odnosiłem wrażenie, że to było używane najczęściej w kontekście mojej osoby. Ale cóż poradzić, większość ma mnie za duże dziecko :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O panie te 30 fpsow w Metro Exodus, po tym jak sie miało 1440P 144hz z 2080 ti to istna katorga i płacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią jest ogromna zaczynając od odpalenia kompa w 10sekund kończąc na loadingach gier.

Ale nowe konsole będą już miały SSD więc to uleganie zmianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli w multiplatformy gra Ci się lepiej na sprzęcie na którym działają i wyglądają gorzej. Bo nie oszukujmy się ale taki Wiesiek na czymś pokroju 2070s zjada konsolową wersję wyglądem nawet bez HDRu.

Na PC można mody zaimplementować, z roku na rok coraz więcej ich jest. Najwięcej do Skyrima ale do Wieśka III też są coraz okazalsze. Tylko trzeba mieć sprzęt przyzwoity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC można mody zaimplementować, z roku na rok coraz więcej ich jest. Najwięcej do Skyrima ale do Wieśka III też są coraz okazalsze. Tylko trzeba mieć sprzęt przyzwoity.

 

Ja wole sofe i pada. Ogolne wrazenie w grach w ktore gralem jest takie ze PC i konsole sa na podobnym poziomie ze wskazaniem na PC. Ale ze wzgledu na ceny podzespolow wyzej stawiam konsole. Chodz tu tez jestem rozczarowany konsolami jesli mowimy o technologiach dostepnych tylko przy sockecie hdmi 2.1.

 

W assasin creed oddysey porownywalem poczatkowa lokacje i musialem sie mocno wpatrywac zeby zobaczyc przewage pc. Momentum pod PC i Lg b7 od xb1x 9bok siebie.

 

Natomiast jesli ktos zdecydowanie woli PC to to jest jak najbardziej ok. Kazdy ma prawo do swojego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Niektóre programy z XP działają na Win11, więc może nie byc konieczne az takie kombinowanie.  W ostateczności zrób wirtualkę bez dostępu do sieci (ze względów bezpieczeństwa)..
    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki / Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. W razie potrzeby możliwość wystawienia na allegro. Pozdrawiam.
    • Wyedytuj post, bo jakieś dziwne rzeczy piszesz. Z tego co wyczytałem chcesz zrobić obraz dysku z XP i przenieść go na nowego lapka też z XP, ale potem pytasz się, że j zrobić obraz Win 7 i przenieść go na W11... Zrób ze starego systemu wirtualkę: https://www.veeam.com/blog/how-to-convert-physical-machine-hyper-v-virtual-machine-disk2vhd.html
    • Miałem Asusa GTX 660 w wersji OC, która była niestabilna na domyślnych ustawieniach. Całe szczęście można było modyfikować bios za pomocą zmiany w tablicy napięć.
    • ad1 I wszystko w temacie, to są właśnie te paskudne sterowniki AMD, nie ma tutaj winy użytkownika robiącego zmianę karty poprzez DDU.  ad 2 Ale nie zrobiłem formatu, tylko oddałem kartę, bo jest uszkodzona, zła i w ogóle AMD nie powinno istnieć.  ad 3 Może dlatego, że w systemie nadal istniały "śmieci po nV" i system nie widział problemu.  ad 4 Problemy to wy macie, to tak samo jak w samochodzie, zmienię sobie silnik z 1.0 na 3.8 L ale zostawię stary EPU, starą skrzynie biegów i 10L zbiornik paliwa. koloryzowane by uwydatnić problem.    Nie cierpię po prostu takich postów, gość kombinował trzy dni zapewne bez formatu, no bo na dysku C trzyma pracę magisterską i nie mógł formatu zrobić, ale zaraz się okaże, że format był od xp do 11 a i tak nic to nie dało. Ahh te paskudne AMD. 🤣😇
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...