Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Raczej bardzo mało grywam w fpsy na konsoli, ale ostatni FC 5 przeszedłem cały. Jak najbardziej się da, a nawet jak zerknąłem w staty i ilość head shot jakie natłukłem oczywiście bez wspomagania pada to byłem pod wrażeniem :E

 

Ale jakby nie było ~60fps+ to zdecydowanie większy komfort grania i to nie tylko w fps'ach.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał wydać 2500 zł na konsolę ( a pewnie tyle na premierę będą kosztować) a 5000 zł za kompa to i tak nadal wybieram kompa, odkąd mam Xbox Game Pass to gram w zasadzie cały czas na tym no i nic w świecie nie zastąpi mi 60 fpsów, granie w 30 fps jest dla mnie nieakceptowalne :( Podzespoły można było ostatnio kupić w naprawdę niezłych pieniądzach, jak ktoś brał jeszcze na firmę to już całkiem mocny zestaw można złożyc za przyzwoite pieniądze aczkolwiek powiedziałem sobie że jak konsola wyskoczy z 60 klatkami to biere nawet za te 2500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W taki Jedi Fallen Order albo Division 2, 30 fps ok jest git. Ale w fpsy jak Metro Exodus ( 2-3 metry od monitora ) musze grać z daleka od monitora zeby tych 30 klatek nie zauwazac specjalnie. A wam jak sie gra z 30 klatkami:)?

Edytowane przez litwicki22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPSy na konsoli sa w 60Fps.

 

Jakbym miał wydać 2500 zł na konsolę ( a pewnie tyle na premierę będą kosztować) a 5000 zł za kompa to i tak nadal wybieram kompa, odkąd mam Xbox Game Pass to gram w zasadzie cały czas na tym no i nic w świecie nie zastąpi mi 60 fpsów, granie w 30 fps jest dla mnie nieakceptowalne :( Podzespoły można było ostatnio kupić w naprawdę niezłych pieniądzach, jak ktoś brał jeszcze na firmę to już całkiem mocny zestaw można złożyc za przyzwoite pieniądze aczkolwiek powiedziałem sobie że jak konsola wyskoczy z 60 klatkami to biere nawet za te 2500 zł.

jak juz masz PC to za 2500zl kupisz RTX 3070 a na tym ogram wszystko w przyzwoitym fps i rozdzielczosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPSy na konsoli sa w 60Fps.

 

Tylko część i to przeważnie w nie stabilnych 60 np. w przypadku takich BF raczej 40-60fps. Metro, Far Cry, Prey itd. to dalej 30fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W taki Jedi Fallen Order albo Division 2, 30 fps ok jest git. Ale w fpsy jak Metro Exodus ( 2-3 metry od monitora ) musze grać z daleka od monitora zeby tych 30 klatek nie zauwazac specjalnie. A wam jak sie gra z 30 klatkami:)?

Czyli im dalej, tym płynność się zwiększa? :E

 

FPSy na konsoli sa w 60Fps.

Słaby żart :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell
Napisano (edytowane)

No 30 fps w Metro Exodus i ten pad padaka troche.

 

Akurat w metro nie przeszkadza ilość klatek bo gra jest świetnie zoptymalizowana .

 

 

W taki Jedi Fallen Order albo Division 2, 30 fps ok jest git. Ale w fpsy jak Metro Exodus ( 2-3 metry od monitora ) musze grać z daleka od monitora zeby tych 30 klatek nie zauwazac specjalnie. A wam jak sie gra z 30 klatkami:)?

 

Jeśli masz w miarę nowy tv to włącz w nim upłynniacz ruchu.. bardzo pomaga niski fps w takich strzelankach..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli im dalej, tym płynność się zwiększa? :E

 

Słaby żart :E

Najpierw moze sprawdz a pozniej zabieraj glos bo zarty to chyba Ty sobie robisz. Wiekszosc znanych gier multi jest w 60fps, sporadyczne spadki maja stare wersje konsol, tutaj jeden z przykladow a reszte gier masz tez na ich kanale szmieszku :lol2:

 

ogladnij jeszcze bfa i CODa.

 

https://www.youtube.com/watch?v=u1IMdMwXszI

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mówie, jak odejde z 2-3metry od monitora i siedze na kanapie nie widze tak zauwazalnie zeby byly te 30 klatki. Jak dopiero podejde bliziutko i sie wpatruje czy tam gram juz widac ten jakby sloow motion heh :) Moze przesadzam dla was. Ale nie dziwcie sie wczesniej gralem na 80-144klatkach jak mialem porzadną grafe i sprzęt. :)

 

 

Kszyrztow nie chodzi mi ,że sie płynność zwiększa,ale tak moje oczy reagują i sam ja. Dziwne,ale czytalem o tym na necie i coś w tym jest.

Edytowane przez litwicki22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wymiana się geniuszu zaczęła od jakiego tytułu? Gość zapytał o FPSy na co padły odpowiedzi o FC5 i Metro. Obie gry latają w ~30.

Po czym Ty się wbiłeś z jakże precyzyjnym "FPSy na konsoli sa w 60Fps".

 

Gry na konsolach latają w 4k. Prawdziwe stwierdzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne jak są tytuły w PERFORMANCE MODE to korzystam i biore niższa rozdzialke heh :) Ale nie za wiele mam gier niedawno konsole kupilem. Mam tak: Doom 2 classic, Jedi Fallen Ordr,Division 2, Metro Exodus , Gears of War 5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Napisałem to do kolegi wyżej ale mnie wyprzedziłeś postem i już mi się nie chciało edytować. ;)

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw moze sprawdz a pozniej zabieraj glos bo zarty to chyba Ty sobie robisz. Wiekszosc znanych gier multi jest w 60fps, sporadyczne spadki maja stare wersje konsol, tutaj jeden z przykladow a reszte gier masz tez na ich kanale szmieszku :lol2:

Ale o co Ty bijesz pianę? :hmm:

 

Napisałeś, że FPS-y na konsolach są w 60 klatkach tak, jakby to był jakiś standard - a nim nie jest i dobrze o tym wiesz. W tych 60 klatkach to masz głównie tytuły pod multi (gdzie wodotryski schodzą na drugi plan) i to też nie wszystkie. Reszta lata w 30 i miałeś też ich przykład. Choć są też wyjątki takie jak Wolfenstein II: The New Colossus czy Doom, które latają w 60 klatkach albo okolicach tej wartości w singlu nawet za zwykłym PS4 czy XO.

 

Tak więc przestań się podniecać, bo czytać chyba umiesz, a sprawiasz wrażenie, jakby proste informacje do Ciebie nie docierały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Ty bijesz pianę? :hmm:

 

Napisałeś, że FPS-y na konsolach są w 60 klatkach tak, jakby to był jakiś standard - a nim nie jest i dobrze o tym wiesz. W tych 60 klatkach to masz głównie tytuły pod multi (gdzie wodotryski schodzą na drugi plan) i to też nie wszystkie. Reszta lata w 30 i miałeś też ich przykład. Choć są też wyjątki takie jak Wolfenstein II: The New Colossus czy Doom, które latają w 60 klatkach albo okolicach tej wartości w singlu nawet za zwykłym PS4 czy XO.

 

Tak więc przestań się podniecać, bo czytać chyba umiesz, a sprawiasz wrażenie, jakby proste informacje do Ciebie nie docierały.

Słaby żart :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Ty bijesz pianę? :hmm:

 

Napisałeś, że FPS-y na konsolach są w 60 klatkach tak, jakby to był jakiś standard - a nim nie jest i dobrze o tym wiesz. W tych 60 klatkach to masz głównie tytuły pod multi (gdzie wodotryski schodzą na drugi plan) i to też nie wszystkie. Reszta lata w 30 i miałeś też ich przykład. Choć są też wyjątki takie jak Wolfenstein II: The New Colossus czy Doom, które latają w 60 klatkach albo okolicach tej wartości w singlu nawet za zwykłym PS4 czy XO.

 

Tak więc przestań się podniecać, bo czytać chyba umiesz, a sprawiasz wrażenie, jakby proste informacje do Ciebie nie docierały.

 

Potwierdzam. Dodam ze taki Far Cry 5 lata w 30 fps w 4k. Swietna optymalizacja, malo tego. Odpalajac FC5 na pc i na xb1x roznice byly minimalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wam sie gra w fpsy z 30 fps?

Tak jak ze wszystkim - kwestia przyzwyczajenia. Przegrałem kilka tyś. h w multi na PS3 i było spoko.

 

Poza tym na konsoli to nie te same 30 fps grając na padzie co na PC gryzoniem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym na konsoli to nie te same 30 fps grając na padzie co na PC gryzoniem. ;)

 

Na PC możesz też grać na padzie w 30k/s odpicowując grafikę i nie siłując się z 60k/s w 4K. Od dawna gram na PC jak na zwykłej konsoli ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Dodam ze taki Far Cry 5 lata w 30 fps w 4k. Swietna optymalizacja, malo tego. Odpalajac FC5 na pc i na xb1x roznice byly minimalne

Bo taki FC5 wygląda słabo wręcz archaicznie na PC i konsolach :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież o słabszej wersji wiadomo od E3, gdzie sam szef Xboksa dał do zrozumienia, że taka będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy PCMR wykosztowywują się na 9900K, 2080 Ti i szybki DDR4, a twórcy gier i tak albo tworzą niskobudżetowe mniej wymagające gry albo wysokobudżetowe źle zoptymalizowane z bugami (szczególnie na premierę), twory jak Fallout 76 wyglądający dosłownie jak gra z 2009 czy Apex Legends z tick-rate serwerów 20 Hz lub jeszcze kilka tytułów z ray-tracingiem, by przyglądać się kałużom... Nie zdziwię się ludziom, którzy na 2021 wybiorą XSX zamiast PC. Tylko nieliczne tytuły jak Half-Life Alyx będą potencjalnie warte inwestowania dużych pieniędzy w hardware. Dlatego pozostaję przy GTX 1060 i zastanawiam nad Switchem. Spory wybór ładnych, kolorowych gier z pomyślunkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niektórzy PCMR wykosztowywują się na 9900K, 2080 Ti i szybki DDR4, a twórcy gier i tak albo tworzą niskobudżetowe mniej wymagające gry albo wysokobudżetowe źle zoptymalizowane z bugami (szczególnie na premierę), twory jak Fallout 76 wyglądający dosłownie jak gra z 2009 czy Apex Legends z tick-rate serwerów 20 Hz lub jeszcze kilka tytułów z ray-tracingiem, by przyglądać się kałużom... Nie zdziwię się ludziom, którzy na 2021 wybiorą XSX zamiast PC. Tylko nieliczne tytuły jak Half-Life Alyx będą potencjalnie warte inwestowania dużych pieniędzy w hardware. Dlatego pozostaję przy GTX 1060 i zastanawiam nad Switchem. Spory wybór ładnych, kolorowych gier z pomyślunkiem.

Wielkie koncerny tworzą gry tylko dla zysku. Nic odkrywczego, ale czasem warto to przypomnieć.

Czasem specjalnie się nie naprawia jakiegoś buga, aby wydać płatne fixy. Często idzie się po najmniejszej linii oporu, jak najmniejszym kosztem, po prostu aby gra (czy jakikolwiek inny software) działała i tyle :D

To nie czasy 20 lat temu, kiedy trzeba było przyciągnąć graczy do jakiegokolwiek grania. Strzelam, że aktualnie graniem zarażone jest co najmniej 3/4 cywilizowanej planety.

Nastolatkowie i starsi coraz częściej oglądają jak ktoś gra, zamiast sami grać, a to upośledza społeczeństwo, co pewnie przełoży się w przyszłości na kolejne uzależnienia i trzepanie kasy jak najmniejszym nakładem.

 

Jestem zdania, że w takim RDR2 mieli świadomości bugów. Po prostu wydawcy nie opłacało się przedłużać developmentu.

Do tego poziom abstrakcji bugów w RDR2 jest niezwykle wysoki, bo sama produkcja jest bardzo zaawansowana. Więc naprawa takiego buga to pewnie nie mało czasu, a to kosztuje.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...