Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, mlody_tarnow napisał:

Spin-off czy coś tam, ale żeby ikoniczna postać Sony pojawiła się na konsolach Microsoftu

Przecież już na pierwszym Xboxie mogłeś zagrać w tytuły z Crashem, na innych platformach w sumie też (choćby GC). Nic nowego ;)

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, azgan napisał:

System operacyjny XBOX'a zajmuje całkiem sporo miejsca na dysku SSD

System Xboksa Series X zajmuje sporo. Wiemy, ile GB zostanie przeznaczonych na gry https://www.ppe.pl/news/150258/system-xbox-series-x-zajmuje-sporo-gracze-nie-zainstaluja-gier-na-calym-1tb.html

Ja pierdziele jaki news, szok nie dowierzanie, że nie zapchasz całego dysku. 

:E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, mlody_tarnow napisał:

Spin-off czy coś tam, ale żeby ikoniczna postać Sony pojawiła się na konsolach Microsoftu ?

what_year_is_it-DMID1-5c3t4izyb-512x384.

:E. Crash już od wieków pojawiał się na innych platformach, a właściwie exem był tylko psx. Ikoniczna, ale niestety nie należąca do sony. Tak samo jak Tekkeny czy MGS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Jaycob napisał:

Ja pierdziele jaki news, szok nie dowierzanie, że nie zapchasz całego dysku. 

:E 

PPE nawet z gówna bicz ukręci i z pustego naleje. News to news :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SPYCHCIO napisał:

Skok jest, ale szału nie ma. Liczę, że Sony to znacznie przebije zwłaszcza w Exach. Chciałbym np. w takim Days Gone2 po zgonie robić loading 1-2 sekundy. To byłoby coś.

A ty zdajesz sobie sprawe ze to sa zwykle gry ze starego klocka bez zadnych zmian? Piszesz o przebijaniu sony w exach ale hello obudz sie do xboxa tez beda pisac gry pod wykorzystanie direct storage. Tu jest po prostu wrzucona gra napisana pod stare konsole. Gry  z ps4 na ps5 nagle nie beda sie magicznie szybko ladowac :rotfl:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie to wygląda. Dużo starych gierek zapowiada się 4k 60fps. Wreszcie można pograć w GTA IV w 60 klatkach

Edytowane przez BigTiger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda. Gry z X360 i XO mogą dostać drugie życie. Mogliby jeszcze pokazać jakieś tytuły z pierwszego Xboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu mam ochotę zagrać w Monster Huntera czy Red Dead Redemption 2 na XSX, albo Resident Evil 3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale w sumie w wielu grach i to nie tych najnowszych nowy x nie daje rady w 4 i 60 FPS , kwestia optymalizacji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jedno -  bo jeśli konsola głównie nastawiona jest na 4K to jak będą działać gry w FullHD. Ciekawe czy taka gra która działa w 30 klatkach w 4K, to na FullHD 'odpali' się w 60?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Tomz napisał:

Mnie ciekawi jedno -  bo jeśli konsola głównie nastawiona jest na 4K to jak będą działać gry w FullHD. Ciekawe czy taka gra która działa w 30 klatkach w 4K, to na FullHD 'odpali' się w 60?

Masz przykład z Tomb Ridera. Leci 4k@30 jak na Xbox One X lub 1080p@60 stałe na Series X, gdzie na One X jest w tej samej sytuacji 42 kl/s. Z nowymi tytułami pewnie dadzą twórcom do implementacji tryb performance/quality: 1080p*@60 vs 4k@30. Obecnie sprawdza się to na One X czy PS4 PRO (gorzej). W innych tytułach zapewne 4k@60 vs 1080p@90 - sieciowe shootery.

Pytanie tylko czy jeśli takiej implementacji trybów performance/quality twórcy nie przewidzą w danym tytule to czy konsola będzie posiadać swój "boost mode" jak np ma obecnie PS4 PRO.

Widać też na filmie spadki klatek w niektórych tytułach w dokładnie tych samych momentach bez względu na dany model konsoli co w domyśle świadczy o optymalizacji przez twórców i lepszy sprzęt nie jest w stanie tego w 100% zniwelować. Zapewne są to problemy z przesyłem danych do/z pamięci.

Fakt jest taki, że wsteczna kompatybilność do ery Xboxa 360 to bardzo fajna sprawa.

Trzeba też pamiętać - co potwierdza microsoft - że we wstecznej kompatybilności korzysta się stricte z mocy obliczeniowej (zegarów) układów, ale już z technologii implementowanej w RDNA2 nie.

*lub 1440p@60 co jest bardziej prawdopodobne

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kszyrztow napisał:

Fajnie to wygląda. Gry z X360 i XO mogą dostać drugie życie. Mogliby jeszcze pokazać jakieś tytuły z pierwszego Xboxa.

Chciałbym zobaczyć RDR1 w 4k@60 fps. :D 

 

 

 

Jak oni to zrobili? Czemu Windows nie ma takiej opcji? :D 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając gry z lockiem na 30 to trzeba brać pod uwagę że to są gry które nawet żadnego patcha pod XSX nie mają. Nie wykorzystują nowej architektury GPU czy pewnie procka w pełni. Nie robił bym zbyt dalekich wycieczek względem pełnoprawnych tytułów na XSX  czy remasterów. Na tej samej zasadzie jak czasem stare gry na PC potrafią mulić nawet na GPU o 15 lat nowszym bo były pisane i optymalizowane w innych czasach i nie są w stanie wykorzystać tej mocy. Nie wszystko da się załatwić siłowo. Więc jak na pierwsze testy przed premierą i jakiejkolwiek optymalizacji to myślę że jest nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

It's confirmed that while back-compat gets 12TF of compute power, this is in compatibility mode - you aren't seeing the architectural improvements of RDNA 2, including its IPC boost. Rather you're seeing what a 12TF GCN-based console with Zen 2 would've looked like..

Za digital foundry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, azgan napisał:

Są już pierwsze testy 

Xbox Series X na pierwszych testach. Gigantyczny skok prędkości wczytywania gier i gameplay z nowej generacji https://www.ppe.pl/news/150256/xbox-series-x-na-pierwszych-testach-gigantyczny-skok-predkosci-wczytywania-gier-i-gameplay-z-nowej-generacji.html

Szok i niedożywienie, fajny ficzer szybkiego przełączania pomiędzy grami nie będzie trzymać ich w nierozgrzanym powietrzu ani w dobrych chęciach tylko wykorzysta do tego dysk, a zatem będzie potrzebował zarezerwować sobie na nie miejsce ?

5 godzin temu, mlody_tarnow napisał:

Spin-off czy coś tam, ale żeby ikoniczna postać Sony pojawiła się na konsolach Microsoftu ?

 

Wygląda dobrze :D Czego nie mogę powiedzieć o Ratchecie niestety. No i Chemical Brothers zawsze chwyci mnie za serduszko ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry w większości testowane nie miały patcha pod Series X. Austin Evans testował kilka. Gears 1 jak dobrze kojarzenie miało patcha. Tak samo jak jakaś gra z OG Xboxa. Ogólnie to mega mnie jara fakt, ze jeszcze trochę j konsola będzie stać u mnie. Czekam na pierwsze wrażenia i to dosłownie pierwsze bo nigdy konsoli Microsfotu nie miałem i nie wiem czego się spodziewać, ale wiem, że ze wstecznej zrobię użytek już pierwszego dnia. Black Ops I wlatuje wraz z DLC  jeśli będą ludzie grać na dodatkach i Cold War czy Valhalla na start ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Akozz napisał:

 

Bardzo dobrze zapowiada się ta kompatybilność wsteczna, sporo jest starych gier z poprzednich Xboxów a ceny dobrych gier np: z X360 są nieraz w cenie przysłowiowego kebaba :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, ODIN85 napisał:

Nie ma to jak brać nową konsolę do starych gierek?

kolejny znaczacy i wiele wnoszacy do dyskusji komentarz 

co cie to  obchodzi - nie wszyscy cale zycie nic nie robia i maja czas tylko na granie- niektorzy w przeciwienstwie do ciebie maja zycie poza forum i graniem i nowy xboks umozliwi im nadrobienie gier , ktore do tej pory nie mieli czasu mozliwosci ograc

Edytowane przez gruzin don Leonides
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kubikolos napisał:

Gry w większości testowane nie miały patcha pod Series X. Austin Evans testował kilka. Gears 1 jak dobrze kojarzenie miało patcha. Tak samo jak jakaś gra z OG Xboxa. Ogólnie to mega mnie jara fakt, ze jeszcze trochę j konsola będzie stać u mnie. Czekam na pierwsze wrażenia i to dosłownie pierwsze bo nigdy konsoli Microsfotu nie miałem i nie wiem czego się spodziewać, ale wiem, że ze wstecznej zrobię użytek już pierwszego dnia. Black Ops I wlatuje wraz z DLC  jeśli będą ludzie grać na dodatkach i Cold War czy Valhalla na start ?

 

7 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Bardzo dobrze zapowiada się ta kompatybilność wsteczna, sporo jest starych gier z poprzednich Xboxów a ceny dobrych gier np: z X360 są nieraz w cenie przysłowiowego kebaba :E 

Nareszcie ogram "Remaster" RDR1 w 4K

i będę mógł nadrobić Gearsy

w które nie grałem na X360 nie wspominając już o Forza Horizon 2

Jest tyle fajnych gier które nie trafiły nigdy na PC w dodatku w ramach XGP więc prawie za "darmo"

11 godzin temu, Kszyrztow napisał:

Fajnie to wygląda. Gry z X360 i XO mogą dostać drugie życie. Mogliby jeszcze pokazać jakieś tytuły z pierwszego Xboxa.

Dokładnie ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ODIN85 napisał:

No super że będzie to tak trybiło ale

Paru pomyśli

Po co mam kupować Sx jak na moim X też to wszystko zadziała?

A jak ktoś nie ma XOX to lepiej kupić nowego XSX czy ładować się w starą generację? To jest tylko na już (taki pakiet startowy żeby było w co grać zanim pojawią się nowe EX'y Microsoftu) tak jak "kolekcje PS Plus"

tylko że większa baza gier w dodatku 4K i bez dodatkowych opłat za ulepszenia 

Do nowych tytułów i wszystkich multi-platform co będzie lepsze XOX czy XSX?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ODIN85 napisał:

No super że będzie to tak trybiło ale

Paru pomyśli

Po co mam kupować Sx jak na moim X też to wszystko zadziała?

Paru pomyśli po co zamawiać PS5 skoro we wszystko co zapowiedzieli do tej pory zagramy na PS4 PRO/PC.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

No tak ale główna reklama Ps5 nie skupia się na tym aspekcie.

Nie skupia się bo SONY nie ma alternatywy dla XGP ?

Dostaniesz za to Remaster Spider-Mana z PS4PRO za 350 zł czyli jedna odświeżona gra w cenie rocznego XGP z wieloma podrasowanymi tytułami 

W dniu 25.09.2020 o 22:38, kanon7 napisał:

XGP.jpg

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...