Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne Oledy wjeżdżają, populacja graczy z wypalonym ekranem zwiększa się. :E

Edytowane przez Vulc
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Vulc napisał:

Kolejne Oledy wjeżdżają, populacja graczy z wypalonym ekranem zwiększa się. :E

I to mnie śmieszy najbardziej, od tamtego roku jak zaczeły się masowe zakupy jeszcze nikt z forum kto kupił ten sprzęt nie napisał że mu się wypalił a ludzie na nich normalnie grają i to nie tylko konsola ale i PC a największy ból tyłka mają osoby które naczytały się o OLED'ach (tz. wiedzą lepiej) i widziały je na wyspie w sklepie ?. A i jeszcze zapomniałeś dodać że OLED to zło bo jest piekielnie drogo (to są dwa koronne argumenty w odbronie - czemu "nie kupię nigdy" OLED'a) ?. Beka że część z tych krzykaczy później pokupowała sobie OLED'y i nawet sypały się fotki z zachwytami ?.

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azgan jaka masz ustawiona jasnosc w swoim TV??? Ogladalem Maniak Gaming i tam koles chyba na B6 mial na 50% jasnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Azgan jaka masz ustawiona jasnosc w swoim TV??? Ogladalem Maniak Gaming i tam koles chyba na B6 mial na 50% jasnosc.

Ustaw sobie tak:

Do filmów bez HDR

"isf Expert widne pomieszczenie" 

w SD zmniejsz jasność świecenia OLED na 60

Do filmów z HDR w DOLBY VISION 

"Kino domowe"

Zostawiasz jasność na 100%

Do gier 

"Tryb gra"

Bez HDR zmniejsz jasność (podświetlenie) OLED na 60 (domyślnie jest 80)

Zmień balans bieli - na Ciepły1 lub 2 (ja mam u siebie na 2 w CX w B9 lepiej wygląda Ciepły1)

Z HDR jasność 100% i podobnie zmieniasz balans bieli na Ciepły 1 lub 2

Upłynniacz w filmach ustawiasz ręcznie z tego co pamiętam pierwszy suwak mam na 10 a drugi na 6 (6 dla interpolacji 10 dla wygładzania/"czyszczenia" klatek powinno być).

Ustawienia dodatkowe:

Instant Game Response wł. (dla gier) 

HDMI ULTRA HD Deep Color wł. (dla materiałów z HDR)

EDIT:

Wszystkie ustawienia robisz oddzielnie dla każdego portu i appki typu Netfix czy HBO GO (ustawienia można kopiować dla wszystkich portów HDMI)

Jak nie masz dobrego soundbara to warto jeszcze skalibrować dźwięk z pomiarami akustycznymi AI za pomocą pilota (jest słyszalna poprawa).

 

 

 

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, azgan napisał:

 A i jeszcze zapomniałeś dodać że OLED to zło bo jest piekielnie drogo (to są dwa koronne argumenty w odbronie - czemu "nie kupię nigdy" OLED'a) ?. Beka że część z tych krzykaczy później pokupowała sobie OLED'y i nawet sypały się fotki z zachwytami ?.

Oczywiście wiesz, że ironizowałem, bo reakcja taka niejednoznaczna. :E To jak spisują się "nowe" Oledy, czyli prócz serii z tego roku, można śmiało wymienić modele z 2019, przekonamy się za 5-6 lat. Udokumentowanych przypadków wypaleń już trochę jest, ale żadnych sensownych statystyk na razie nie zobaczymy.

Co do powyższych ustawień tryb Expert Widne Pomieszczenie jest IMO kiepski. Zresztą sugerowanie się ustawieniami innych użytkowników, zwłaszcza w przypadku Oledów, to droga donikąd. Są oczywiście pewne uniwersalne ustawienia, ale i tak wszystko trzeba skonfigurować indywidualnie - pod własne preferencje i pomieszczenie w którym stoi TV. Dodatkowo, jakby tego było mało, występują również różnice między poszczególnymi egzemplarzami. :E Aczkolwiek nie będą one raczej zbyt wyraźne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azgan napisał:

Doskonale Cię rozumiem u mnie ten efekt pojawił się dużo szybciej do tego stopnia że oglądając XBOX SERIES X w Media Markt wyszedłem pod pachą z XBOX ONE X. Odliczam dni do premiery i mam nadzieję że dostanę swój egzemplarz, później jeszcze tylko walka o PlayStation 5 i cały zestaw do grania będzie kompletny na kolejne lata ?

Co do wcześniejszego wysyłania to do niektórych może trafić szybciej i to nie przez pomyłkę https://www.ppe.pl/news/151018/xbox-series-x-moze-trafic-do-niektorych-graczy-wczesniej-microsoft-wysyla-wiadomosci-o-wysylce.html

Ej, ale wiesz, że mi chodziło o to że mogliby to już wysłać do mnie a nie że tak ogólnie do jakichś typków w świecie? :E

Ostatnio jak byłem w MM to było "nie kupisz XoS, no NIE KUPISZ, przecież MM za kilkanaście dni powinno wysłać konsolę, SSD > HDD, czyż nie dlatego sprzedałeś PS4 slim?!" a teraz sobie patrzę na nowego Tonego i Crasha i jest takie "w sumie mogłem kupić X'a, przecież jak zacznę grę na Xo to skończę na Xs" :E Gorzej jak baba :E

 

Takie pytanie, bo słabo ogarnięty jestem - MS konwertuje Golda do GPU w relacji 1:1 i można kupić 2x12 miesięcy Golda i po wykupieniu pierwszego miesiąca GPU zostanie to przekonwertowane do 24 miesięcy GPU?

Edytowane przez Superplastyfikator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Vulc napisał:

 Udokumentowanych przypadków wypaleń już trochę jest, ale żadnych sensownych statystyk na razie nie zobaczymy.

A to przeciez inne telewizory sie nie psuja?? Tylko w oledach sie cos moze wypalic a reszta TV dziala jak zloto?? kazdy moze sie zapsuc tv i niewazne czy to wypalenie w oledzie czy cos innego w LCD. Temat mocno rozdmuchany poki co.

24 minuty temu, Vulc napisał:

Są oczywiście pewne uniwersalne ustawienia, ale i tak wszystko trzeba skonfigurować indywidualnie - pod własne preferencje i pomieszczenie w którym stoi TV. Dodatkowo, jakby tego było mało, występują również różnice między poszczególnymi egzemplarzami. :E Aczkolwiek nie będą one raczej zbyt wyraźne.

Ja bede mial profesjonalna kalibracje od chlopakow z hdtvpolska. Kilka zlociszy sie wybuli ale mysle ze warto a poki co pojdzie na oko.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jasność panelu oled w cx przy sd to 55 a przy hdr 80. Wyższe wartości wypalały mi gały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Phoenixsuple napisał:

A to przeciez inne telewizory sie nie psuja?? Tylko w oledach sie cos moze wypalic a reszta TV dziala jak zloto?? kazdy moze sie zapsuc tv i niewazne czy to wypalenie w oledzie czy cos innego w LCD. Temat mocno rozdmuchany poki co.

 

Facet dobrze gada nic tylko polać mu wódki. Normalne, zdrowe podejście do tematu i takie opinie i ludzi to szanuję?. Zobaczyć na własne oczy, wypróbować nie spodoba się to jest 14 dni na zwrot. +1 ?

19 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Ja bede mial profesjonalna kalibracje od chlopakow z hdtvpolska. Kilka zlociszy sie wybuli ale mysle ze warto a poki co pojdzie na oko.

Nie opłaca się. Źródło? Zaufaj mi ?. Miałem do Panas i tam miało to sens do B9 nie warto. Już lepiej odłóż ten hajs na soundbar z ATMOS'M albo na cokolwiek innego.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, milekp napisał:

U mnie jasność panelu oled w cx przy sd to 55 a przy hdr 80. Wyższe wartości wypalały mi gały...

To sie ustawia do sdr i hdr jakos z osobna w jakis trybach ??  Z tego co wiem to sa gotowe presety w tv jak w kazdym.

6 minut temu, azgan napisał:

Facet dobrze gada nic tylko polać mu wódki. Normalne, zdrowe podejście do tematu i takie opinie i ludzi to szanuję?. Zobaczyć na własne oczy, wypróbować nie spodoba się to jest 14 dni na zwrot. +1 ?

Szkoda mi zycia zeby sie zastanawiac i robic w portki czy sie cos wypali czy nie a troche znajomych ma oledy od kilku lat  i nic szczegolniego sie nie dzieje. Bede sie martwil jak cos sie stanie ;)  Szkoda pradu na takie rozmowy.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co lubią posłuchać zdrowo zakręconego maniaka 

 

10 minut temu, Phoenixsuple napisał:

 

Szkoda mi zycia zeby sie zastanawiac i robic w portki czy sie cos wypali czy nie a troche znajomych ma oledy od kilku lat  i nic szczegolniego sie nie dzieje. Bede sie martwil jak cos sie stanie ;)  Szkoada pradu na takie rozmowy.

I prawidłowo, zdrowe podejście do tematu. Od tego jest gwarancja.

Można? Można i to nawet na starej C6 (jeden z pierwszych OLED'ów) z koronawirusem w tle. On będzie na tym TV jeszcze katować nowego XBOX'a i PlayStation ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz ogladalem, pomimo iz konsoli nie mam to ogladam jego prywatny kanal oraz Maniak Gaming od dawna.

Takze bedzie zderzenie z rzeczywistoscia jak wezme pada do reki ale przy nowej konsoli i OLED mysle ze nie bedzie tak zle. Boje sie ze pozniej na monitor nie spojrze po graniu na oledzie :rotfl: Bo konsola niekoniecznie musi przypasc mi do gustu. Wyjdzie w praniu :D

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Superplastyfikator napisał:

Takie pytanie, bo słabo ogarnięty jestem - MS konwertuje Golda do GPU w relacji 1:1 i można kupić 2x12 miesięcy Golda i po wykupieniu pierwszego miesiąca GPU zostanie to przekonwertowane do 24 miesięcy GPU?

Na 27. 12(+1 za odnawianie cykliczne), znowu 12+1, no i 1 za 4 zł. Warto dodać, że ta metoda powoduje, że 3 miesiące za 79 zł mają sens (bo to realnie 5 za 83).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, milekp napisał:

U mnie jasność panelu oled w cx przy sd to 55 a przy hdr 80. Wyższe wartości wypalały mi gały...

Ma wypalać wtedy kiedy powinno i to jest ekran dedykowany do oglądania w warunkach kinowych czyli przy zgaszonym świetle. O to biega że potężna eksplozja nagle rozświetla Ci pół pokoju w HDR ?

Po co brać CX i pisać że HDR za mocny? Trzeba było brać B9 (mniej nitów). Taniej by wyszło.

1 godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Juz ogladalem, pomimo iz konsoli nie mam to ogladam jego prywatny kanal oraz Maniak Gaming od dawna.

Też go oglądam bo swojski "chłop" i jego zakręcona ekipa ?

 

 

2 godziny temu, Superplastyfikator napisał:

 

Takie pytanie, bo słabo ogarnięty jestem - MS konwertuje Golda do GPU w relacji 1:1 i można kupić 2x12 miesięcy Golda i po wykupieniu pierwszego miesiąca GPU zostanie to przekonwertowane do 24 miesięcy GPU?

Nie kupujcie tego XGPU przecież w zestawie dostaniecie z XBOX SERIES X kupony na doładowania. Ja przy zakupie XBOX ONE X dostałem kody i po wbiciu ich mam termin do 8.02.2021.

1 godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

To sie ustawia do sdr i hdr jakos z osobna w jakis trybach ??  Z tego co wiem to sa gotowe presety w tv jak w kazdym.

 

Tak osobno ustawiasz do SD i HDR ba nawet samo HDR ma podział na HDR10 i DOLBY VISION 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, azgan napisał:

Nie kupujcie tego XGPU przecież w zestawie dostaniecie z XBOX SERIES X kupony na doładowania. Ja przy zakupie XBOX ONE X dostałem kody i po wbiciu ich mam termin do 8.02.2021.

Coś stoi na przeszkodzie kupna GPU i użycia kodów? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Superplastyfikator napisał:

Coś stoi na przeszkodzie kupna GPU i użycia kodów? ?

Nic, tylko po co Ci to teraz jak za 3 tygodnie dostaniesz w zestawie z konsolami? No chyba że robisz zapas na przyszły rok i pod pierwsze EX'y Microsoftu ?

Godzinę temu, Superplastyfikator napisał:

Ej, ale wiesz, że mi chodziło o to że mogliby to już wysłać do mnie a nie że tak ogólnie do jakichś typków w świecie? :E

Ostatnio jak byłem w MM to było "nie kupisz XoS, no NIE KUPISZ, przecież MM za kilkanaście dni powinno wysłać konsolę, SSD > HDD, czyż nie dlatego sprzedałeś PS4 slim?!" a teraz sobie patrzę na nowego Tonego i Crasha i jest takie "w sumie mogłem kupić X'a, przecież jak zacznę grę na Xo to skończę na Xs" :E Gorzej jak baba :E

To i tak podziwiam za silną wolę ja nie wytrzymałem i skusiłam się ?

A co do reszty pełna zgoda - gry na płytach przydadzą się też na XSX (płynne przejście).

W CEX już drożeją używki gier z XBOX ONE X https://pl.webuy.com 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako dumna i wyniosła cebula elegancko rezonuję na hasła "Tani", "Promocja" i "Okazja" :E 

Tam exy, to nie Nintendo żeby fakt obecności exów miał dla mnie znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Phoenixsuple napisał:

A to przeciez inne telewizory sie nie psuja?? Tylko w oledach sie cos moze wypalic a reszta TV dziala jak zloto?? kazdy moze sie zapsuc tv i niewazne czy to wypalenie w oledzie czy cos innego w LCD. Temat mocno rozdmuchany poki co.

Ja bede mial profesjonalna kalibracje od chlopakow z hdtvpolska. Kilka zlociszy sie wybuli ale mysle ze warto a poki co pojdzie na oko.

Czy ja gdzieś napisałem, że się psują, co się tak spinasz. :E Zacznij czytać ze zrozumieniem, zgadzam się przecież z tym, że na razie temat nie istnieje, a sensowne wnioski wyciągnąć będzie można za parę lat.

Jak wyżej, nie warto, można spokojnie się pobawić samemu. Oczywiście jak masz chęć i kasę, nikt Ci nie zabroni.

34 minuty temu, milekp napisał:

U mnie jasność panelu oled w cx przy sd to 55 a przy hdr 80. Wyższe wartości wypalały mi gały...

Mówimy tutaj o "oświetleniu OLED", a nie zwykłej regulacji jasności, right? Przy SDR na 55 niewiele u mnie widać, mam ustawione na 70 obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tomek1623 napisał:

Włączacie HGIG na CX w grach?

Tak na XBOX ONE X już z tego korzystam ale wcześniej trzeba zrobić kalibrację HDR z poziomu XBOX'a dla lepszych efektów 

Tutaj sobie poczytaj o tej nowej funkcji https://www.ppe.pl/news/148418/xbox-one-z-nowa-funkcja-microsoft-zadbal-o-kalibracje-hdr.html

A w przyszłym roku przesiadka z HDR HGiG na DOLBY VISION https://polygamia.pl/xbox-series-x-s-z-dolby-vision-i-atmos-w-grach-a-co-z-ps5,6562522625914497a

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Vulc napisał:

Czy ja gdzieś napisałem, że się psują, co się tak spinasz. :E Zacznij czytać ze zrozumieniem, zgadzam się przecież z tym, że na razie temat nie istnieje, a sensowne wnioski wyciągnąć będzie można za parę lat.

Jak wyżej, nie warto, można spokojnie się pobawić samemu. Oczywiście jak masz chęć i kasę, nikt Ci nie zabroni.

Mówimy tutaj o "oświetleniu OLED", a nie zwykłej regulacji jasności, right? Przy SDR na 55 niewiele u mnie widać, mam ustawione na 70 obecnie.

Nie spinam sie , ja po prosu mam taki czasem ton pisania i pozniej ktos mysli ze go atakuje lub spinam :D Po prostu tak mam ;)

No wlasnie widzialem na testach ze sa dwa suwaki, oswietlenie i jasnosc. Czym to sie rozni?? Oswietlenie jednoczesnie zmienia kontrast z jasnoscia??

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Phoenixsuple napisał:

 

No wlasnie widzialem na testach ze sa dwa suwaki, oswietlenie i jasnosc. Czym to sie rozni?? Oswietlenie jednoczesnie zmienia kontrast z jasnoscia??

Oświetlenie to suwak luminacji czyli inaczej regulacja nitów a jasność to poprostu widoczność detali mówiąc inaczej korekcja obrazu  

Na XBOX będziesz miał to wszystko ładnie opisane i wytłumaczone co masz i jak wciskać na pilocie aby obraz był możliwie jak najlepszy. Bez problemu sobie z tym poradzisz.

Jakby co to pilot LG (MAGIC REMOTE) jest kompatybilny z XBOX ONE X i XBOX SERIES X więc można nim sterować zamiast padem. Nie dokupujcie pilota Microsoftu bo to zbędny wydatek.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Nie spinam sie , ja po prosu mam taki czasem ton pisania i pozniej ktos mysli ze go atakuje lub spinam :D Po prostu tak mam ;)

No wlasnie widzialem na testach ze sa dwa suwaki, oswietlenie i jasnosc. Czym to sie rozni?? Oswietlenie jednoczesnie zmienia kontrast z jasnoscia??

Ok, wezmę na to poprawkę. :E

Jak wyżej, jedna opcja dotyczy konkretnie poziomu oświetlenia OLED, druga to jasność samego obrazu. Żadna z nich nie ma bezpośredniego wpływu na jakość obrazu, choć czytałem tu i tam, że oświetlenia OLED nie powinno dawać się poniżej 50.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na ile macie oswietlenie ustawione? :D Wiecej juz nie bede spamowal bo to temat konsoli :D

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

To na ile macie oswietlenie ustawione? :D Wiecej juz nie bede spamowal bo to temat konsoli :D

 

Oświetlenie OLED ustawiasz w zależności od warunków w pomieszczeniu z TV. W przypadku materiału HDR, 85 i wyżej. 60-80 materiał SDR. Na spokojnie sobie to sprawdzisz jak już dojedzie TV, nie ma tutaj uniwersalnej wartości.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...