Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
11 minut temu, musichunter1x napisał:

dodali obsługę myszki do strategii to poważnie zastanowiłbym się na XSX.

To akurat kwestia wydawcy gry. Microsoft już od jakiegoś czasu oferuje narzędzia ułatwiające twórcom zrobienie obsługi myszki i klawiatury na konsolach. Raczej nie zmienią tego trendu w nowej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś dać linka do ostatnich wyników STEAM? Chciałem się zorientować jakim sprzętem dysponuje teraz większość graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz niech sobie każdy sam oceni gdzie plasuje się XBOX SERIES X z możliwościami tego sprzętu ?

Tutaj dla ułatwienia porównywania materiał poglądowy od Liptona 

Teraz sobie szybko policzcie ile wychodzi za taki zestaw i ile osób na STEAM dysponuje takim sprzętem 

Nie wiem jak Wy ale na mnie wyjściowa specyfikacja XBOX SERIES X robi wrażenie zwłaszcza w cenie 2250 PLN

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azgan napisał:

Ty patrz na bebechy i możliwość grania https://www.purepc.pl/xbox-series-x-znamy-pelna-specyfikacje-nadchodzacej-konsoli a teraz podrap się po głowie i zastanów gdzie jest Twój PC z sygnaturki ?

W ciągu dwóch lat nie wyjdzie praktycznie nic wykorzystującego moc konsoli w sensowny sposób. Do tego czasu ryzen 3600 będzie po 600 zł,  a odpowiednik rtx2080 kupi się za 1500 zł, w sumie za tyle już chodził w czasie paniki :E

GPU w XSS jest słabsze od rx570, tylko ma nowsze technologie, a przez optymalizację można lepiej wykorzystać tą moc. Na Digital foundry tłumaczyli tą nową architekturę i po prostu teraz można dokładniej i łatwiej wykorzystać tflopy.

Gdybym więcej grał to znalazłbym okazję na kupno i sprzedaż części, ale ostatnio nawet nie mam co odpalić na PC :E

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, musichunter1x napisał:

Gdy sobie kalkuluję zakup PC to do ceny konsoli dodaję koszt części które i tak muszę kupić, aby komputer mi sensownie działał podczas codziennego użytkowania ;)
Jeśli na Xboxie działałby okrojony Windows, pozwalający na instalację części gier z PC i/lub dodali obsługę myszki do strategii to poważnie zastanowiłbym się na XSX.

Gdyby xbox był w takiej formie, to by wykosił chyba wszystko. Chyba nawet sam siebie, bo ms by się to nie opłacało :E.

Już series s by pozamiatał z mychą i klawą za 1300.

Zmieniasz sprzęt? Ja się zastanawiam chyba nad powrotem do blachy, na początek może jakieś i5 z igpu, a potem się zobaczy jaki rtx, czy gtx. 

Najchętniej już bym coś kupił, ale miesiąc może jeszcze przeżyję, a po czarnym piątku podejmę decyzję. Któż wie co i czy się trafi :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan się tak na nową generację napalił, że pisze w sposób typowy dla fanbojstwa z PPE :E Teraz jest porównywanie, za dwa lata będzie gadka, że się nie porównuje. Spokojnie, przerabialiśmy to już nie raz. Żeby zmienił gadkę polecam zapodać jakąś wrzutkę o PS5, to się przełączy na kręcenie beki z konsoli Sony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jaycob napisał:

Windows'a to można wyhaczyć za 5$ :banan:

Wyhaczysz,ale jego legalność jest mocno dyskusyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Gonzo3211 napisał:

Zmieniasz sprzęt? Ja się zastanawiam chyba nad powrotem do blachy, na początek może jakieś i5 z igpu, a potem się zobaczy jaki rtx, czy gtx. 

Najchętniej już bym coś kupił, ale miesiąc może jeszcze przeżyję, a po czarnym piątku podejmę decyzję. Któż wie co i czy się trafi :E 

W nowe wymagające gry gram rzadko, a sprzęt nauczyłem się kupować w ramach potrzeby, a nie na zapas, nie to co kiedyś 16gb drr3 :E

Zmieniłbym sprzęt dla samej zabawy w łapanie okazji, ale po co? By grać w gry, których nie cierpię w lepszej jakości :P ?

Jak ci się nie pali to trzeba czekać na czas tuż przed premierą następniej generacji GPU od AMD, po tym co ma wyjść teraz. Do grania we wszystko wystarczy RTX2070 /RTX 3060 lub nowe AMD, więc jeśli goni cię apetyt na gry to nie musisz czekać ;) 

Zgaduję że ryzen 3600 też wystarczy do 60 fps, a może nawet ryzen 2700.

 

Przepraszam za mały offtop, ale gdy widzę ten hypetrain Azgana to mam ochotę go zatrzymać. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, BlindObserver napisał:

@azgan się tak na nową generację napalił, że pisze w sposób typowy dla fanbojstwa z PPE :E Teraz jest porównywanie, za dwa lata będzie gadka, że się nie porównuje. Spokojnie, przerabialiśmy to już nie raz. Żeby zmienił gadkę polecam zapodać jakąś wrzutkę o PS5, to się przełączy na kręcenie beki z konsoli Sony. 

Za dwa lata to bebechy w PC'tach też będą do wymiany. Ile GPU w tej generacji wymieniłem? Jak wchodziło PS4 z słabymi gratami już na starcie to GTX970 był cudem świata gdzie dzisiaj jest ta karta? 

Przypadkiem to nie Ty dzisiaj śmiałeś się że DMC5 w 4K i RT będzie w 30k/s w temacie o PS5? Aż mi się przypomina ile to się naczytałem jak wychodziły RTX'y 20x0 że RT jest wymagający i nawet 1440p to i tak dobrze. No i oczywiście dali też tryb bez RT w 60k/s i 4K na sprzęcie za 2300 PLN.

48 minut temu, musichunter1x napisał:

W ciągu dwóch lat nie wyjdzie praktycznie nic wykorzystującego moc konsoli w sensowny sposób. 

Pierwsze gierki od UBI pewnie docisną sprzęt jak to zazwyczaj bywa 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, azgan napisał:

Za dwa lata to bebechy w PC'tach też będą do wymiany. Ile GPU w tej generacji wymieniłem? Jak wchodziło PS4 z słabymi gratami już na starcie to GTX970 był cudem świata gdzie dzisiaj jest ta karta? 

Pierwsze gierki od UBI pewnie docisną sprzęt jak to zazwyczaj bywa 

Twój przykład jest wyjątkowy, bo bezkonkurencyjne detale na GTX1080, zmieniłeś na kompromisowe konsole, a jest coś pośrodku :E

Ja kupiłem koparkowego 280x(pierwsza fala) i grałem w wiedźmina 3 na maks w fullhd, potem okazyjna sprzedaż, Integra i stare gry, po czym kupiłem gtx1050 i niedługo później sprzedałem drożej od kupionego nowego rx570. I5 na ryzen 2600 wyszło mnie ~100 zł. Cały czas gram w wyższym komforcie niż na konsolach lub nadrabiam starocie. Po drodze zrozumiałem, że bardziej liczy się dla mnie treść niż forma, więc skręciłem w stronę konsol, głównie przez wydania pudełkowe i Kojimę :E

 

Chciałbym porzucić PC na rzecz Xboxa, ale perełki nadał pojawiają się na komputerach lub późno je odnajduję, a na konsoli Microsoftu tyłko Ori mnie interesuje oraz dobrze zrobiony Follout:New Vegas 2

 

A w gry UBI nie gram od czasu R.U.S.E i AC1. Szanujmy swój czas i pieniądze.

 

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, azgan napisał:

Za dwa lata to bebechy w PC'tach też będą do wymiany. Ile GPU w tej generacji wymieniłem? Jak wchodziło PS4 z słabymi gratami już na starcie to GTX970 był cudem świata gdzie dzisiaj jest ta karta? 

Ja nie wiem, ile wymieniłeś GPU. GTX 970 jest w dokładnie tym samym miejscu, w którym było wcześniej. Z tego co ja wiem, a tę kartę mam, to jej wydajność nie spadła, tak jak wydajność PS4 nie wzrosła :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, BlindObserver napisał:

Ja nie wiem, ile wymieniłeś GPU. GTX 970 jest w dokładnie tym samym miejscu, w którym było wcześniej. Z tego co ja wiem, a tę kartę mam, to jej wydajność nie spadła, tak jak wydajność PS4 nie wzrosła :D 

No ale po drodze pojawiło się jeszcze PS4PRO i XBOX ONE X więc sprzęt też dało się wymienić na nowszy/lepszy. Wszystkie graty czy to w konsoli czy PC z czasem się starzeją i chyba zgodzisz się że PS4 na starcie było już za słabe? PS5 i XSX wypadają tutaj lepiej prawda? Za dwa lata to mogę zrobić przesiadkę na PC jak dożyję ?

15 minut temu, musichunter1x napisał:

Twój przykład jest wyjątkowy, bo bezkonkurencyjne detale na GTX1080, zmieniłeś na kompromisowe konsole, a jest coś pośrodku :E

 

No i sporo gier które odplam to wyglądają podobie różnice widzę gołym okiem głównie w k/s i cenie. W bezpośrednim porównaniu lepiej jest to widoczne w czasie gry na oko już nie jest to takie proste 

Ile mnie kosztował sam GTX1080Ti a ile XOX (w dniu premiery bo teraz można to kupić taniej tak jak tego GTX'a)?

Zobaczymy jak sobie poradzi XSX i PS5 w AC:V to będzie pierwszy test tych maszynek w 4K i 60k/s. Będziemy wiedzieli jak wypadają na tyle nadal mocnych PC'tów.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drodze pojawiły się też inne karty graficzne. Co to za argument w ogóle z ulepszonymi konsolami? Rynek PC jest tak skonstruowany, że wychodzą nowe produkty. Już od kilkudziesięciu lat tak działa. Co nowa generacja to widzę tekst w stylu zbuduj PC za tyle, albo za tyle. Kto wybierający PC patrzy tak na ceny? Szczególnie na tym forum? Równie dobrze można poprosić o pokazanie konsoli która jest w stanie uruchomić grę z taką a nie inną płynnością na max detalach. I też nikt tego nie pokaże, bo jak? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, BlindObserver napisał:

Po drodze pojawiły się też inne karty graficzne. Co to za argument w ogóle z ulepszonymi konsolami? Rynek PC jest tak skonstruowany, że wychodzą nowe produkty. Już od kilkudziesięciu lat tak działa. Co nowa generacja to widzę tekst w stylu zbuduj PC za tyle, albo za tyle. Kto wybierający PC patrzy tak na ceny? Szczególnie na tym forum? Równie dobrze można poprosić o pokazanie konsoli która jest w stanie uruchomić grę z taką a nie inną płynnością na max detalach. I też nikt tego nie pokaże, bo jak? 

Ale do tej pory nie było takiej opcji żeby kupić mocniejszą konsole w ramach tej samej generacji i to się też trochę upodabnia do sprzętu PC. Cena zestawów zawsze miała i ma znaczenie. Samo podejście do grania na konsoli też się zmieniło bo dostajesz możliwości wyboru grania w różnych ustawieniach od 4K 30k/s z RT po 4K 60k/s bez RT i inne tryby pośrednie jak 1440p i 120k/s. Tego nie było na konsolach jakie znamy i przypomina to gmeranie w opcjach PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, azgan napisał:

 ?

Ile mnie kosztował sam GTX1080Ti a ile XOX w dniu premiery?

Zobaczymy jak sobie poradzi XSX i PS5 w AC:V to będzie pierwszy test tych maszynek w 4K i 60k/s. Będziemy wiedzieli jak wypadają na tyle nadal mocnych PC'tów.

Gry UBI ignoruję od czasów R.U.S.E. 

Na porównaniu Monster Hunter World było widać, że rx570 wystarcza do osiągnięcia podobnej jakości, a 580 często już przebija. Po kupnie gtx1080ti też zniechęciłbym się do PC :E . Producenci nadmiar mocy zużywali na blachostki. 

AC:V puści całą parę w 4k i 60FPS, a będzie to wyglądać podobnie do poprzedników. To tak jakby cieszyć się z Tetris z super grafiką, wydanego po raz 10. Tak długo jak środowisko jest sztywne, dynamika podobna, a gameplay i AI bez zmian to nic nie przykuje mojej uwagi. Chyba że narracja, ale to jest AC :E

 

Wrócę tu jak zobaczę gry wykorzystujące moc Xboxa do czegoś innego niż do metaforycznego odświeżania tetrisa. Inaczej będę tu tylko narzekał.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:

Czy PC w cenie Xboxa Series X ma sens? Test zestawu za 2300 PLN

No fajnie tylko że nowy Series-X ma pozwalać na płynną rozgrywkę w 4K a tu komputerek przetestowany w 1080p :lol2: 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i będzie wyglądać podobnie ale WD:L ma być już z RT który był do tej pory poza zasięgiem konsol. Do tej pory to czytałem że "o RT na konsolach można zapomnieć bo są na to za słabe" i że "AMD nic takiego nie ma więc jak to może trafić do tosterów"?. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Tak jak spływała po mnie poprzednia generacja i z miejsca wolałem wydać hajs na nowego PC'ta tak Next-Genami "jaram" się zwłaszcza mocniejszym XBOX SERIES X który ma mi zastąpić granie na PC. Z PS5 nic się nie zmieniło będzie do EX'ów tak jak PS4PRO obok PC'ta. Od początku pisałem też że jak XSX nie podpasuje mi to wracam do grania na PC. Na tą chwilę specyfikacja wygląda dobrze a co będzie dalej to nie wiem. Wiem natomiast że cena/możliwości wyglądają kusząco i chcę tego spróbować i przekonać się na własne oczy co potrafi.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaycob napisał:

Windows'a to można wyhaczyć za 5$ :banan:

Nie idź tą drogą :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo. Śmieje się. ;) Taka sama legalność jak konta z grami na Allegro za 5 zł. Fajnie się zasłaniają prawem EU, że to niby legit.  Sry za OT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, musichunter1x napisał:

Tak długo jak środowisko jest sztywne, dynamika podobna, a gameplay i AI bez zmian to nic nie przykuje mojej uwagi. 

 

 

Tylko że dzisiaj praktycznie wszystkie gry z drobnymi wyjątkami są pisane pod konsole więc na PC dostajemy te same bolączki nikt nie robi np. lepszego AI przeciwników specjalnie dla PC. Porty na komputery do tej pory dostawały więcej k/s a konsola to było 30fps i tu już nowa generacja wprowadza spore zmiany. Myślę że teraz te różnice mogą być mniejsze niż w poprzedniej generacji. PC nadal pozostanie najlepszą opcją jeśli chodzi o możliwości ale na dzień dzisieszy cenowo konsole są bardziej atrakcyjne jako forma rozrywki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, azgan napisał:

 PC nadal pozostanie najlepszą opcją jeśli chodzi o możliwości ale na dzień dzisieszy cenowo konsole są bardziej atrakcyjne jako forma rozrywki. 

Wszystko zależy jaki punkt odniesienia będzie się miało pod słowem rozrywka, bo po stokroć polecę komuś grę w Hollow Knight zamiast AC:V w 8k 120FPS. Nie podoba mi się ostatni trend, gdzie bardziej liczą się piksele i fpsy niż mechaniki i narracje za nimi stojące. Przy obecnej generacji miałem mały efekt Wow na początku, a przyszła nie ma nic podobnego, póki ignorujemy cyferki :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, RyszardGTS napisał:

No fajnie tylko że nowy Series-X ma pozwalać na płynną rozgrywkę w 4K a tu komputerek przetestowany w 1080p :lol2: 

Raczej nie byłoby czego testować w 4K z takimi bebechami to się nadaje do 1080p lub okolice 1440p.

Jak patrzyłem na ceny nowych RTX2080, Ryzena 3700X i całej reszty to praktycznie przy wybraniu samego GPU nie ma czego dalej zbierać żeby zmieścić się w tych 2250 zł czyli cenie całej konsoli o zbliżonych parametrach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, azgan napisał:

Raczej nie byłoby czego testować w 4K z takimi bebechami to się nadaje do 1080p lub okolice 1440p.

1650Super to już ledwo dyszy w 1080p i dlatego sporo ustawień nie było na ultra.W wykresach było widać jak mu leci fps minimalny do 30-40fps, a średni często nie osiągał 60fps. Do wysokich ustawień to się 1660Ti nadaje, a i tak w wielu grach to będzie dla niej za dużo jeszcze ustawimy maksymalne ustawienia. 1660Ti w 1440p to może najwyżej pozwiedzać opcje medium może high, 1650Super i 1440p? eee.... :E :E :E (może jakieś gry e-sportowe lub inne baaaardzo mało wymagające od karty graficznej)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem że w tej cenie to o 4K z opcją 60fps można zapomnieć nie mówiąc już o RT nawet w tych 30k/s ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...