Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, azgan napisał:

Ale do tej pory nie było takiej opcji żeby kupić mocniejszą konsole w ramach tej samej generacji i to się też trochę upodabnia do sprzętu PC. Cena zestawów zawsze miała i ma znaczenie. Samo podejście do grania na konsoli też się zmieniło bo dostajesz możliwości wyboru grania w różnych ustawieniach od 4K 30k/s z RT po 4K 60k/s bez RT i inne tryby pośrednie jak 1440p i 120k/s. Tego nie było na konsolach jakie znamy i przypomina to gmeranie w opcjach PC.

Nie w ten idiotyczny sposób, w jaki się to przedstawia. To nie te czasy, gdy składało się PC, bo kogoś na konsolę nie było stać. Teraz ludzi stać na konsolę i składanie PC do grania to jest w ogóle inne podejście. Poza tym już samo składanie PC jest coraz rzadsze, bo ludzie kupują notebooki do gier. Do Fortnite'a nie potrzeba nie wiadomo jakiego sprzętu. 

Już ostatnia generacja miała w niektórych grach tryby płynności/jakości. Dostajesz dwie więcej akurat w tej jednej grze i już ma to przypominać ustawienia na PC? :DJesteśmy przed startem generacji, im dalej w las, tym lista gier 120 Hz będzie rosła wolniej i wolniej. Bo będą pojawiać się bardziej rozbudowane graficznie tytuły, na które konsole nie będą miały mocy do odpalania w wysokiej płynności. I w końcu nadejdzie czas, że w 120 Hz będzie Fifa i może Forza. 

Konsole właściwie zawsze oferują lepszy stosunek możliwości do ceny. Wiesz jak bardzo mnie to obchodziło przez te wszystkie lata? W ogóle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co mnie Fortnite obchodzi do tego to wystarczy nawet obenca generacja konsol albo nawet smartfon jak ktoś lubi mobilnie pograć. Dobrej klasy laptop dla gracza to jest nadal koszt większy od zakupu PS5 lub XSX i często większy od stacjonarnego PC'ta. Ile bym zapłacił za nowego lapka z RTX2070 teraz? 120k/s może sobie maleć nie wymagam tego od sprzętu za 2250 zł podobnie jak i od PC'ta w podobnej kwocie. Na PC też wraz z nowymi tytułami i upływem czasu nie będzie trzymać tych 120 fps w każdej grze. Tu nie o to chodzi że kogoś nie stać na konsole czy PC tylko o to ile trzeba wydać żeby pograć w podobnej jakości? Co możesz zaproponować sensownego na dzień dzisiejszy do 2300 zł aby można było zagrać w 4K i 30k/s z RT lub 60 bez?

Co do gier z wyborem trybów to jest ich garstka na starej generacji gdzie na nowej już na starcie masz sporo tytułów które będą z tego czerpać i widać że Next-Geny idą w tym kierunku. A jak to będzie dalej wyglądać to się zobaczy.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, azgan napisał:

Tak też myślałem że w tej cenie to o 4K z opcją 60fps można zapomnieć nie mówiąc już o RT nawet w tych 30k/s ?

 

Najbardziej podobał mi się pobór tego zestawu, coś koło 180-200Watt pobierał :rotfl:

Series-X będzie realnie pobierał znacznie mniej niż 200Watt (zasilacz jest "na zapas", bo musi być "na zapas i z zapasem" m.in dla urządzeń peryferyjnych pod USB).

W 200 Wattach bez problemu zmieści się PC który będzie nieźle wymiatał w 4K (wiadomo że nie ultra-4k-144hz ale będzie porównywalny do next-genów dla Series-X, jakość grafiki oraz fps takiego PCta). Ale to nie będzie 2300zł, realniej koło 5000zł. Dlatego gościowi pobierał zestaw tak dużo bo wszystko było piłowane na limicie, szczególnie karta graficzna. Myślę że 5000zł wystarczy by kupić odpowiednio mocny sprzęt by po undervolcie zmieścić się w 200Wattach a w 4K nadal było medium/high 60fps (czyli porównywalny obraz i fps do konsolowego).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, BlindObserver napisał:

 

Konsole właściwie zawsze oferują lepszy stosunek możliwości do ceny. Wiesz jak bardzo mnie to obchodziło przez te wszystkie lata? W ogóle. 

To że Ciebie drogi Panie nie interesuje nie znaczy że inni na to nie zwracają uwagi i mają to w nosie ?

 Zastanawiam się tylko po co dyskutować o czymś co Cię nie obchodzi? Mnie nie obchodzą np. nowe procki Intela czy widziałeś żebym zaglądał tam do tematu i pisał że mnie to nie obchodzi?

Nie powiedziałbym żeby PS4 lub pierwszy XBOX ONE oferował dobry stosunek ceny do możliwości. Te sprzęty były słabe zanim jeszcze się pojawiły z nowymi konsolami jest inaczej i tutaj można powiedzieć że to dobry stosunek możliwości do ceny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan Problem jest z Tobą taki, że zachorowałeś na tę samą chorobą, z której kręcę bekę od lat, czyli zachłysnąłeś się konsolami, tak jakby ten sprzęt nigdy wcześniej nie istniał :D 

Nie wiem, czy jeszcze nie zrozumiałeś, ale ja uważam porównania cenowe za debilizm, gdyż zawsze konsole oferują dobry stosunek do możliwości. PS4 i XONE też oferowały i nie ma tu znaczenia, co Ty tam sobie możesz myśleć. Też nie byłeś w stanie złożyć dobrego PC w ich cenie i też było to samo pierdololo z porównaniami, co można na jednym robić, a czego nie jesteś w stanie na drugim, bo jest za słabe. Gdybyś nie zarejestrował jeszcze (może nie piszę w języku polskim, nie wiem), nie zaproponuję żadnego PC za 2300 zł by można było pograć w takiej samej jakości jak na konsolach. Przedstawiłem Ci, że teraz nie mamy czasów znanych ze starych konsol, gdzie ludzie kupowali PC do grania w cenie konsoli, bo nie byli sobie w stanie pozwolić na konsolę. Teraz jak już robią składaka to jednak z jakimś pomysłem na niego i zwykle jest on wyraźnie droższy niż konsola. A na zachodzie najczęściej kupują laptopa, co zresztą wpływa na statystyki na Steamie. 

Masz jakieś absurdalne przeświadczenie, że ktoś, szczególnie na tym forum, będzie się zastanawiał, czy złożyć sobie kompa do gier za 2,3k, czy kupić konsolę. On nie będzie się zastanawiał - kupi konsole, albo kupi droższego PC. No chyba, że gra w 1080p to może coś tam złoży, a to nadal najpopularniejsza rozdzielczość do grania. 

Więc zamiast zadawać mi głupie pytania, to może zobacz, co ja piszę, bo nie lubię odpowiadać na głupie pytania.

A co do mojego "śmiania się z 4K 30 fps" w DMC, to oczywiście zrozumiałeś to od dupy strony, co mnie nie dziwi. Nie śmieję się z wydajności, tylko z faktu, że ktoś w ogóle chciałby grać w DMC w 30 FPS. To jest typ gry, gdzie taka płynność jest żałosna. 

A co do tego, co mnie obchodziło, znowu nie rozumiesz, ale tego już nie chce mi się tłumaczyć. Może z 3x przeczytasz i zrozumiesz, do czego się to odnosi i po co to napisałem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BlindObserver napisał:

@azgan Problem jest z Tobą taki, że zachorowałeś na tę samą chorobą, z której kręcę bekę od lat, czyli zachłysnąłeś się konsolami, tak jakby ten sprzęt nigdy wcześniej nie istniał :D 

 

No przyznaję bez bicia aż tak bardzo widać że się nakręciłem ?? Nie wiem czemu się tym tak "jaram"? Może cieszę się z nowych zabawek? Kupiłem trochę nowych gratów i pomysł jest taki żeby poskładać z tego zestaw do grania na TV ale inny niż do tej pory. Czasem zmiany są dobre. Jak będzie rozczarowanie to bolesne i będzie trzeba się przeprosić z PC. Jestem ciekaw co wyjdzie z tego eksperymentu ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azgan fakt nakreciles sie tak jakby juz PC nie istnial,, dostales jakiegos bzika :D Ja mam tylko nadzieje ze nie spadne z rowerka siadajac za konsola po moich przygodach z PC ale gpu planuje w lutym zakupic jak pandemia opadnie a konsola to moja ciekawosc do przetestowania. Aczkolwiek pewnie bede korzystal z obu w zaleznosci od gry bo fpsy nie wyobrazam sobie na padzie w 60fps :heu:

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, musichunter1x napisał:

Wszystko zależy jaki punkt odniesienia będzie się miało pod słowem rozrywka, bo po stokroć polecę komuś grę w Hollow Knight zamiast AC:V w 8k 120FPS. Nie podoba mi się ostatni trend, gdzie bardziej liczą się piksele i fpsy niż mechaniki i narracje za nimi stojące.

Mam podobnie, klatki, pixele, zastosowane technologie graficzne znaczą dla mnie tyle co nic gdy gra jest taką troszkę wydmuszką, kopią innej gry. Dlatego przy wspomnianym HK czy Ori bawiłem się zajebiście i chętnie przejdę je jeszcze raz, podczas gdy większość AAA nudzi mi się błyskawicznie, często nawet ich nie kończę. Gdyby Nintendo było bardziej płodne ze swoimi produkcjami lub też miało odpowiedź na GPU to byłbym wniebowzięty :E I strzelam, że moje aktualne "GPU taki fajny, XsX taki fajny" skończy się tym, że będę grał głównie w indyki :E 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Azgan fakt nakreciles sie tak jakby juz PC nie istnial,, dostales jakiegos bzika :D Ja mam tylko nadzieje ze nie spadne z rowerka siadajac za konsola po moich przygodach z PC ale gpu planuje w lutym zakupic jak pandemia opadnie a konsola to moja ciekawosc do przetestowania. Aczkolwiek pewnie bede korzystal z obu w zaleznosci od gry bo fpsy nie wyobrazam sobie na padzie w 60fps :heu:

Nie jest tak źle, ale na początku ciężko było mi się przestawić ;) W 2017 roku sam przeskakiwałem z PC na konsolę - ot, czułem już zmęczenie ciągłymi upgrademai, a nie lubiłem zostawać w tyle jeśli chodzi o sprzęt ;) - choroba, z której ciężko się wyleczyć. Tak czy inaczej przy przeskoku na nową generację nie powinno być tak źle, w końcu XsX ma naprawdę mocne GPU, więc te 60 fps w 1440p/4k/oszukanym 4k da radę. Płynność bolała mnie najbardziej, jak odpaliłem pierwszy raz Wiedźmina 3 na PS4 pro to płakałem przy 30 fps (w PC miałem gtx 1080).

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że nie ma na SX w aplikacjach HBO GO, myślicie, że tak zawsze już będzie czy jest szansa żeby to dodali? Jak to jest w poprzedniej generacji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje to samo :D Od możliwości włączenia HBO GO uzależniam sprzedaż PS4 i zakup Xbox Series S - inaczej żonka się wścieknie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie uzależniam, ale fajnie by było. Chciałbym, żeby konsola była też centrum multimediów, więc będzie brakowało HBO. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Sidthekid napisał:

Dowiedziałem się, że nie ma na SX w aplikacjach HBO GO, myślicie, że tak zawsze już będzie czy jest szansa żeby to dodali? Jak to jest w poprzedniej generacji? 

W teorii jest, choć apki po prostu nie ma w rodzimym Microsoft Store. Kwestia lokalnego rynku i popularności konsoli w naszym kraju. Serwisów VOD takich jak Player czy ipla też siłą rzeczy z tego powodu nie ma. Trzeba mieć nadzieję, że PL oddział Microsoftu coś z tym kiedyś zrobi.

Z jednej strony lipa, z drugiej w dobie Smart TV i masy aplikacji dostępnych na takie telewizory rzecz chyba do przełknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Sidthekid napisał:

Ja może nie uzależniam, ale fajnie by było. Chciałbym, żeby konsola była też centrum multimediów, więc będzie brakowało HBO. :) 

Nie masz tego w TV ? Ja mam budżetowy TV a apka jest wgrana. Apple TV będzie mnie interesowało obecnie bo tego na TV nie mam.  Sprawdź czy można wciągnąć na tv HBO. 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kaczkofan napisał:

Nie jest tak źle, ale na początku ciężko było mi się przestawić ;) W 2017 roku sam przeskakiwałem z PC na konsolę - ot, czułem już zmęczenie ciągłymi upgrademai, a nie lubiłem zostawać w tyle jeśli chodzi o sprzęt ;) - choroba, z której ciężko się wyleczyć. Tak czy inaczej przy przeskoku na nową generację nie powinno być tak źle, w końcu XsX ma naprawdę mocne GPU, więc te 60 fps w 1440p/4k/oszukanym 4k da radę. Płynność bolała mnie najbardziej, jak odpaliłem pierwszy raz Wiedźmina 3 na PS4 pro to płakałem przy 30 fps (w PC miałem gtx 1080).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ODIN85 napisał:

A Ipla jest?

Masz wszystko w B9 nawet CDA i inne pierdoły. Zainstaluj sobie appki to będziesz mieć jaki to problem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wlasnie dotarl oledzik ale beda bawil sie dopiero wieczorem :D

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy już kilku letni TV ma już dedykowane apki z praktycznie każdym VOD, a jak czegoś nie ma to zazwyczaj można doinstalować.  Nie wiem jaki macie problem, że sprzęt stricte do grania, może tego nie mieć. :D 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2020 o 00:56, sino napisał:

Siądź w normalnej odległości, jak człowiek i tyle. Dla 1080p musisz siedzieć 2 razy dalej, ale dla SD 576i ponad 4 razy dalej. A zatem do grania warto siadać blisko, a do oglądania normalnie jak człowiek 3,5-4 metra i telewizor na drugiej ścianie (po drugiej łóżko).

Odpal sobie jak człowiek sygnał telewizyjny np z nc+ w 1080p w odległości jakiej piszesz na C9 i na KS7000 i zakumasz o czym pisałem.

Edytowane przez Elvis79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.. Po to są apki żeby z nich korzystać a nie robić obejścia, które zupełnie sensu nie mają... Series X to sprzęt do grania. Jeśli będzie miał Netflixa to super. Jeśli nie to też spoko. I tak oglądam to na TV. Obecne TV nie mają problemu z tym, że wywala apkę bo pamięć nie wydala. Czy przeglądarkę.. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gears 5 otrzyma fabularne DLC zatytułowane Hivebusters. Premierę zaplanowano na grudzień, a deweloperzy mają zapewnić atrakcje na 3-4 godziny. Szczegóły poznamy przed premierą i warto dodać, że dodatek będzie dostępny na dwóch generacjach."

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft z kolejnym krokiem coraz bardziej zaciera moje przykre wspomnienia z Sony na dobre. Podobno coś dużego się szykuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...