Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
18 minut temu, Elvis79 napisał:

Do tego X-kom nie był oficjalnym partnerem sprzedaży ( MS podawał listę sklepów chwile przed premierą), także tym bardziej nie ma co się dziwić :szczerbaty:

Nie masz racji. Ze strony Microsoftu https://www.xbox.com/pl-PL/where-to-buy

1.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phoenixsuple no to pozamiatane odnośnie tego co linkowałeś wcześniej o RDNA2 w nowych XBOX SERIES X i S

AMD pozamiatało! Karty Radeon RX 6000 mogą poważnie zaszkodzić Nvidii

414x0x1

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/premiera-kart-radeon-rx-6900-xt-6800-xt-6800-wydajnosc.html

1129397436

Xbox Series X|S będą jedynymi konsolami nowej generacji z pełną integracją RDNA 2. Microsoft ujawnia szczegóły https://www.ppe.pl/news/151221/xbox-series-xs-beda-jedynymi-konsolami-nowej-generacji-z-pelna-integracja-rdna-2-microsoft-ujawnia-szczegoly.html

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Czyli mozna powiedzeic ze mamy w konsoli pelnoprawne gpu podobne do tego w PC. Ciekawe jak nowe techniki wplyna na wydajnosc i zywotnosc konsoli. Ogolnie same pozytywne informacje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Phoenixsuple napisał:

 Czyli mozna powiedzeic ze mamy w konsoli pelnoprawne gpu podobne do tego w PC. Ciekawe jak nowe techniki wplyna na wydajnosc i zywotnosc konsoli. Ogolnie same pozytywne informacje.

Tutaj też trochę ciekawostek do poczytania o RDNA2 

https://www.gry-online.pl/hardware/radeon-rx-6900-xt-rx-6800-xt-i-rx-6800-premiera-cena-i-specyfikac/z61eb95

Pierwszy raz od wielu lat AMD mnie tak pozytywnie zaskoczyło. Wiem że to tylko zapowiedzi biorę na to poprawkę.

https://www.purepc.pl/amd-radeon-rx-6900xt-rx-6800xt-rx-6800-premiera-kart-rdna-2

Teraz nic tylko czekać na testy XBOX SERIES X z pełnym RDNA2.

Może być ciekawie ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, cincin27 napisał:

Widocznie mi się popier... z PS5, tam na 10000% nie był X-kom wśród oficjalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, azgan napisał:

Tutaj też trochę ciekawostek do poczytania o RDNA2 

https://www.gry-online.pl/hardware/radeon-rx-6900-xt-rx-6800-xt-i-rx-6800-premiera-cena-i-specyfikac/z61eb95

Pierwszy raz od wielu lat AMD mnie tak pozytywnie zaskoczyło. Wiem że to tylko zapowiedzi biorę na to poprawkę.

https://www.purepc.pl/amd-radeon-rx-6900xt-rx-6800xt-rx-6800-premiera-kart-rdna-2

Teraz nic tylko czekać na testy XBOX SERIES X z pełnym RDNA2.

Może być ciekawie ?

Fajny ten materiał z szanowanego PurePC, nie to co mój z KŚ. Mój ma za dużo tekstu :E 

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/sprzet/amd-radeon-rx-6900-xt-radeon-rx-6800-xt-i-radeon-rx-6800-oficjalnie-zaprezentowane/mrcysrg

 

Swoją drogą jestem bardzo ciekawy, co obcięto w PS5. Pewnie nie będzie tego dużo i wpływ na renderowanie/działanie gier będzie żaden, ale chętnie się dowiem.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, BlindObserver napisał:

Fajny ten materiał z szanowanego PurePC, nie to co mój z KŚ. Mój ma za dużo tekstu

Za dużo tekstu nie, ale reklam napewno. ;)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, azgan napisał:

Wystarczy że nie będą tu zaglądać marudy niezainteresowane nowym XBOX'm 

Jakoś Ci nie przeszkadzają nie w spoilerach takie filmiki w temacie o PlayStation ?

No i jest też już prosto z PL dla tych co ENG nie znają - prawda ODIN??

Kurde, obejrzałem pobieżnie filmiki z PPE z rozpakowania nowych konsol (głównie dlatego, że sporo piszecie o stronniczości PPE, byłem ciekaw) i mam wrażenie, że można to opisać jako takie trochę

- "zachowaj spokój, zachowaj spokój, to jest tylko padło które zmiecie zaraz Sony i z kolegami będzie można się dotykać końcówkami patrząc na wyniki sprzedaży. EXY RWA MAĆ!!!!11"

- "zachowaj spokój, zachowaj spokój, trzy raz się już spuściłeś, ale potrafisz, dasz radę... JEZUSMARIACHRYSTEPANIE PEESPIĘC!!!!"

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie pelikany to sekta. Brzydkie to ps5  jak Grodzka, tandetnie wykonane , mało wydajne pewnie się grzeje i niby te exy. Znowu będzie jak z ps4 pro i Xox , że granie na ps to jakieś wyrzeczenia względem x  Dla mnie gry na x typu Forza, halo , gears to są exy co z tego, że mogę odpalić na pc skoro pc mi służy do worda, excela i pracy zdalnej i nie nadaje się do gier. Zresztą nie interesuje mnie granie na pc siedzę 9 godzin dziennie przed pc bo praca rzygam już tym pc  więc walnąć się na kanapie czy na fotelu odpalic konsolę to coś innego. Zresztą nie po to kupuje konsolę żeby inwestować w pc do gier wolę sobie nowy zegarek kupić czy coś niż kartę graficzną w cenie konsoli czy monitor by grać w 4k. Od lat klepany ten argument, że Sony to exy. Jak się interesowałem kiedyś czy są jakieś exy gier wyścigowych to niby jest jakieś nie pamiętam midnight  driver club czy coś takiego na Xboxie są 4 horizony  a na Sony?  Fajnie, że jest konkurencja ale ten argument, że Sony to exy jakie exy:p Chciałem brać ps5 skoro mam już Xox no ale nie mogę dla mnie Sony z ps5 to takie Apple co doi ludzi na kasę oferując czasem słaby produkt za dużo kase a i tak się sprzeda bo jest ogromny fan base i hype. Kupując ps5 miałbym wrażenie że daje sie wykorzystywać , ufff wyrzylem się od razu mi lepiej?

Edytowane przez WPW
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Superplastyfikator napisał:

Testowałeś już że wiesz, że tandetnie wykonane, mało wydajne i pewnie się grzeje? ;)

Na ogladalem się unboxingow, teardownow , first impressions itd żeby sobie jakieś opinie wyrobić. Te zdejmowane boczne panele przypominają mi takie stare lipne obudowy pc gdzie zawsze był problem żeby ten boczny panel dopiąć. Wysokie to jak pałac kultury a na boku się chybocze bo nie asemytryczne to szkaradztwo. Do tego ten biały kolor i plastikowe piano Black. Tania chińszczyzna pełną parą, chłodzenie z tym jednym grubym wentylem, turbina wyjcem  i to tłumaczenie Sony, że dwa cieńsze wentylatory równolegle chłodzące mbu, CPU i inne z dwóch stron spowodowałyby podniesienie ceny i chwalenie się super hiper technologia ciekłego metalu do chłodzenia GPU (pasta termoprzewodzaca za jakieś grosze) , no skąpstwo pełną parą, widać, że szukają oszczędności gdzie się da i każdy dolar jest na wagę złota, nie wspomnę już o tym, że nowy x ma mieć podwojne motherboard, co przekłada się choćby na rozmiar czy mniejsza potencjalnie awaryjnosc  a Sony wszystko wpakowalo na jedną płytę wielką bo taniej stąd ten rozmiar. Ciekawe jakby Sony wyceniło swoją konsolę gdyby nie x jak nic byłoby 2999zl.

Edytowane przez WPW
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, WPW napisał:

Niebieskie pelikany to sekta. Brzydkie to ps5  jak Grodzka, tandetnie wykonane , mało wydajne pewnie się grzeje i niby te exy. Znowu będzie jak z ps4 pro i Xox , że granie na ps to jakieś wyrzeczenia względem x  Dla mnie gry na x typu Forza, halo , gears to są exy co z tego, że mogę odpalić na pc skoro pc mi służy do worda, excela i pracy zdalnej i nie nadaje się do gier. Zresztą nie interesuje mnie granie na pc siedzę 9 godzin dziennie przed pc bo praca rzygam już tym pc  więc walnąć się na kanapie czy na fotelu odpalic konsolę to coś innego. Zresztą nie po to kupuje konsolę żeby inwestować w pc do gier wolę sobie nowy zegarek kupić czy coś niż kartę graficzną w cenie konsoli czy monitor by grać w 4k. Od lat klepany ten argument, że Sony to exy. Jak się interesowałem kiedyś czy są jakieś exy gier wyścigowych to niby jest jakieś nie pamiętam midnight  driver club czy coś takiego na Xboxie są 4 horizony  a na Sony?  Fajnie, że jest konkurencja ale ten argument, że Sony to exy jakie exy:p Chciałem brać ps5 skoro mam już Xox no ale nie mogę dla mnie Sony z ps5 to takie Apple co doi ludzi na kasę oferując czasem słaby produkt za dużo kase a i tak się sprzeda bo jest ogromny fan base i hype. Kupując ps5 miałbym wrażenie że daje sie wykorzystywać , ufff wyrzylem się od razu mi lepiej?

Prorok jakiś czy coś? Nawet jednego testu porównawczego multiplatformy nie ma ale Ty znasz wydajność obu konsol. Do tego wiesz, ze się grzeje. 
Wygląd jak wygląd - każdy ma swoją opinie. 
 

Dodam, ze na większość filmów autorzy wskazują na wysoka jakość wykonani. No ale cóż, Ty wiesz lepiej. 

Edytowane przez zapsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, BlindObserver napisał:

Fajny ten materiał z szanowanego PurePC, nie to co mój z KŚ. Mój ma za dużo tekstu :E 

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/sprzet/amd-radeon-rx-6900-xt-radeon-rx-6800-xt-i-radeon-rx-6800-oficjalnie-zaprezentowane/mrcysrg

 

Swoją drogą jestem bardzo ciekawy, co obcięto w PS5. Pewnie nie będzie tego dużo i wpływ na renderowanie/działanie gier będzie żaden, ale chętnie się dowiem.

Dzięki za info już się biorę za czytanie, wciągnę całość do porannej kawy ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, zapsu napisał:

Prorok jakiś czy coś? Nawet jednego testu porównawczego multiplatformy nie ma ale Ty znasz wydajność obu konsol. 

Przecież znana jest specyfikacja konsol i ich wydajność (w Tflopach) przez co wiadomo, że Xbox jest mocniejszy i multiplatformy będą chodzić lepiej (albo na ps5 w mniejszej ilości detali). Tak samo jak pomiędzy Xboxem One X i PS4 Pro była różnica w wydajności to część gier, które na Xboxie chodziły w 4k to na ps nie. Do tego dochodzi sprzętowa obsługa ray traycingu, co powoduje nawet do 10 razy lepszą wydajność niż softwarowe rozwiązanie. Polecam film od Linusa odnośnie nowych kart graficznych AMD, wszystkie te nowości będą na konsoli MS a na Sony nie. https://youtu.be/0xUioPsLRKA

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, cincin27 napisał:

multiplatformy będą chodzić lepiej (albo na ps5 w mniejszej ilości detali).

Co do detali to nie sposób się wypowiedzieć, bo brak jeszcze jakichkolwiek porównań, ale póki co np multiplatformy od Ubisoftu na obu konsolach mają 4k/60.

6 minut temu, cincin27 napisał:

Do tego dochodzi sprzętowa obsługa ray traycingu, co powoduje nawet do 10 razy lepszą wydajność niż softwarowe rozwiązanie.

PS5 też ma sprzętową obsługę RT. Skąd info, że jest inaczej?

7 minut temu, cincin27 napisał:

wszystkie te nowości będą na konsoli MS a na Sony nie

Zródło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Camil666 napisał:

Co do detali to nie sposób się wypowiedzieć, bo brak jeszcze jakichkolwiek porównań, ale póki co np multiplatformy od Ubisoftu na obu konsolach mają 4k/60.

PS5 też ma sprzętową obsługę RT. Skąd info, że jest inaczej?

Zródło?

1. Nie wiadomo, ale to, że obie mają działać w 4k/60fps nie oznacza, że będą wyglądać tak samo.

2. Ok, mają, ale bardzo możliwe, że to jest ich implementacja.

3. https://news.xbox.com/en-us/2020/10/28/a-closer-look-at-how-xbox-series-xs-integrates-full-amd-rdna-2-architecture/

"Xbox Series X|S are the only next-generation consoles with full hardware support for all the RDNA 2 capabilities AMD showcased today."

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, cincin27 napisał:

Przecież znana jest specyfikacja konsol i ich wydajność (w Tflopach) przez co wiadomo, że Xbox jest mocniejszy i multiplatformy będą chodzić lepiej (albo na ps5 w mniejszej ilości detali). Tak samo jak pomiędzy Xboxem One X i PS4 Pro była różnica w wydajności to część gier, które na Xboxie chodziły w 4k to na ps nie. Do tego dochodzi sprzętowa obsługa ray traycingu, co powoduje nawet do 10 razy lepszą wydajność niż softwarowe rozwiązanie. Polecam film od Linusa odnośnie nowych kart graficznych AMD, wszystkie te nowości będą na konsoli MS a na Sony nie. https://youtu.be/0xUioPsLRKA

Zasadniczo podajesz fakty techniczne, natomiast z osądem poczekałbym do porównania multiplatform. Zobaczymy jak do tego podejdą deweloperzy.

 

Przykład XOX i PS4Pro jest dobry, z tym że te konsole dzieli znacznie większa różnica w TFLOP niż PS5 i XSX, co przekładało się na wyższą rozdzielczość/ większe detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, cincin27 napisał:

2. Ok, mają, ale bardzo możliwe, że to jest ich implementacja.

Czyli celowo siejesz fake newsem albo kłamiesz? Po co?

 

9 minut temu, cincin27 napisał:

"Xbox Series X|S are the only next-generation consoles with full hardware support for all the RDNA 2 capabilities AMD showcased today."

To jest w gruncie rzeczy na ten moment tylko marketing. Nie wiadomo nawet co to znaczy, bo nie wiadomo jaki zestaw featureów ma zaimplementowany X, a których nie ma PS. Poza tym, nawet jeśli PS nie ma niektórych rzeczy, to nie znaczy, że po prostu nie zrobili swojej implementacji, bo układy obu firm to nie jest z tego co kojarzę czyste RDNA2, tylko customowe. 

Plus, oczywistym jest, że Sony nie mogło zaimplementować DirectX Raytracing, bo to api jest dostępne ze względów licencyjnych tylko na PC/XBox. Co nie znaczy, że nie mają swojego rozwiązania i nie wiadomo jak jest wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...