Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Quick Resume niby fajna opcja, ale musiałem już ręcznie wyłączyć grę (Tetris Effect Connected), bo mi ją zwieszało po przywróceniu. Jestem ciekawy co jeszcze w tych mniejszych grach wyjdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, RyszardGTS napisał:

 

Rysiek no w ciul drogo zwłaszcza przy cenach dobrych dysków SSD o podobnej pojemności/ wydajności na PC https://www.x-kom.pl/p/431147-dysk-ssd-samsung-1tb-m2-pcie-nvme-970-evo.html 

Mówiąc wprost - nie polecam (jak potanieje o połowę to można rozważyć zakup)

I tak z ceny startowej 2249 zł za "pełny zestaw" robi się nagle 3427 PLN

XSX - 2249 zł

+

dodatkowy SSD 1059 zł

+

Microsoft Xbox Series Play and Charge Akumulator 119 zł

 ?

Większości jednak wystarczy ten wbudowany SSD 

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sporo osób tutaj ma więc może komuś się przyda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, BlindObserver napisał:

Na cuda z RT to bym się nie nastawiał, skoro gość z AMD stwierdził wczoraj/dzisiaj, że ich najmocniejsze karty graficzne z nowej serii są zaprojektowane do grania z RT w rozdzielczości 1440p. A przypominam, że te najmocniejsze mają 23 TFLOPS i aż 80 akceleratorów RT. 

Ale 1440p w 60fps, a na XSX może być 30fps i działać. Gorzej z XSS, bo tam trzeba by do 720p 30fps zejść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, azgan napisał:

Napiszesz coś więcej o tym? Można też głosowo wyszukiwać jakieś gry i wydawać polecenia? 

W ustawieniach konsoli włącz 'cyfrowych asystentów'.
Potem w ustawieniach asystenta Google na telefonie wejdź w "Urządzenia połączone z Asystentem" -> Dodaj urządzenie -> Połącz urządzenie. Z listy wybierz Xbox i zaloguj się swoim kontem. I tyle.

Można powiedzieć: 'OK Google uruchom youtube na konsoli xbox' to zadziała. Gier nie sprawdzałem.
Swoją drogą opcja uruchamia asystentem jest chyba od 1,5 roku już na XO.

Tańszą opcją niż Alexa/Amazon jest głośniczek Google Home Mini, nie trzeba wtedy mieć telefonu przy sobie a taki głośnik w promocji za 50zł idzie 'wychaczyć'.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tomz napisał:

W ustawieniach konsoli włącz 'cyfrowych asystentów'.
Potem w ustawieniach asystenta Google na telefonie wejdź w "Urządzenia połączone z Asystentem" -> Dodaj urządzenie -> Połącz urządzenie. Z listy wybierz Xbox i zaloguj się swoim kontem. I tyle.

Można powiedzieć: 'OK Google uruchom youtube na konsoli xbox' to zadziała. Gier nie sprawdzałem.
Swoją drogą opcja uruchamia asystentem jest chyba od 1,5 roku już na XO.

Tańszą opcją niż Alexa/Amazon jest głośniczek Google Home Mini, nie trzeba wtedy mieć telefonu przy sobie a taki głośnik w promocji za 50zł idzie 'wychaczyć'.

Panie, dzięki wielkie to działa ?

Uśmiech mam teraz od ucha do ucha (fajny bajer "Smart") ?

Wystarczy mi obsługa z mojego S20 nie widzę potrzeby kupowa Alexa/Amazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem pojemności dysku w moim XSX rozwiązałem przez zakup takiej obudowy: https://allegro.pl/oferta/obudowa-dysk-hdd-2-5-sata-tracer-726-usb-3-1-usb-c-9700404211

i 2 TB Microna 1300 w digicompie.  Obudowa faktycznie jest usb 3.1 testowałem to z komputerem. Śmiga to elegancko. Obudowa ma gniazdo USB C ale kabel jest USB C --> USB A. Także nie było problemu z podłączeniem jej do XSX. 

Kupiłem ten zestaw za nim ogłosili że gierki dedykowane XSX nie będą się uruchamiały z zewnętrznego dysku.

Póki co naściągałem łącznie 2TB gier z gejpasa + AC:V i WD:L. Na wewnętrznym trzymam te dwie gierki + jakieś tam gierki które z SSD zewnętrznego się nie uruchamiają jak FORZA i takie tam. 

 

 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsole sa blizej niz nawet ja myslalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Phoenixsuple napisał:

 

Call of Duty: Black Ops Cold War w natywnym 4K na XSX? Ładnie. Ciekawe jak wypada RT i HDR w tej grze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, SNC napisał:

konsole sa blizej niz nawet ja myslalem ;)

12 tf Microsoftu <= 9 tf Sony. Teraz na korzyść Xboxa przemawia już tylko Game Pass :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, SNC napisał:

konsole sa blizej niz nawet ja myslalem ;)

 

13 minut temu, esef napisał:

12 tf Microsoftu <= 9 tf Sony. Teraz na korzyść Xboxa przemawia już tylko Game Pass :P 

Obejrzałem na szybko ten filmik i nie wiem, w którym momencie ps5 przewyższa xboxa poza szybszym o 1-2 sekundy loadingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, cincin27 napisał:

 

Obejrzałem na szybko ten filmik i nie wiem, w którym momencie ps5 przewyższa xboxa poza szybszym o 1-2 sekundy loadingiem.

jest niemal identycznie tyle ze najnizsza znaleziona dynamiczna rozdzialka na xsx 1440p a na ps5 1620p (choc nxgamer wspomnial ze byc moze w jakis scenach na ps5 tez schodzi do 1440p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie dostalem kod na dodatkową zawartość do AC Valhalla :D nawet nie wiedziałem że dostane :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne porownanie, bardzo podobnie (w miescie ma lekka przewage ps5 ok 5:28 czas)

PS5 and Xbox Series X use a dynamic resolution with the highest native resolution found being 3840x2160 and the lowest native resolution found being approximately 2432x1368. Both consoles rarely render at a native resolution of 3840x2160. The native resolution is usually between 2432x1368 and 2880x1620 on both consoles. PS5 and Xbox Series X use a form of temporal reconstruction to increase the resolution up to 3840x2160 when rendering natively below this resolution.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, cincin27 napisał:

Obejrzałem na szybko ten filmik i nie wiem, w którym momencie ps5 przewyższa xboxa poza szybszym o 1-2 sekundy loadingiem.

to był żart. Xbox jest mocniejszy i większość gier powinna na nim lepiej wyglądać. Aczkolwiek AC Valhalla miał mieć natywne 4k na XSX, a tu się okazuje, że nie ma i w dodatku ta gra lepiej wypada na PS5 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo, PS5 nie takie słabe :) Ciekawe ile w tym winy samego MS, bo ponoć Phil i spółka wysyłali później devkity,  czekali na pełne RDN2 od AMD. Zobaczymy jak za 2-3 lata będzie sytuacja wyglądać, gdy devsi lepiej poznają sprzęt itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z multiplatformami będzie pewnie różnie, ciekawe jak wypadną takie Exy jak np. Hellblade 2 vs God of War 2. Mam nadzieję, że obie gry pokażą prawdziwy next-gen.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Z multiplatformami będzie pewnie różnie, ciekawe jak wypadną takie Exy jak np. Hellblade 2 vs God of War 2. Mam nadzieję, że obie gry pokażą prawdziwy next-gen.

No albo Forza Motorsport czy Halo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cincin27 napisał:

No albo Forza Motorsport czy Halo.

Tak, tak, Halo na pewno to bedzie najlepszy next gen:szczerbaty::szczerbaty:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rambek911 napisał:

Tak, tak, Halo na pewno to bedzie najlepszy next gen:szczerbaty::szczerbaty:

Dokładnie, tego już się chyba nie da uratować. Jak dla mnie to tylko będzie pudrowanie trupa :D

Jedyny plus, że fanem tej serii nie jestem i nawet w to nie zagram a z tego co widziałem to nic nie stracę :szczerbaty:

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Phoenixsuple napisał:

 

obejrzalem, ray tracing na nowych konsolach slabszy niz rtx2060super (co jakims wielkim zaskoczeniem nie jest znajac rozwiazanie amd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli już wiemy jak wygląda "natywne" 4k na nowych konsolach . Dynamiczna rozdzielczość i w bardziej wymagających miejscach 1440p + cięcia detali i dodatkowe optymalizacje aby utrzymać 30fps z RT. Pierwsze testy Wikingów też nie napawają optymizmem, również dynamiczna rozdziałka daleka od natywnego 4k.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...