Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Na Pro możesz grać po zainstalowaniu a łatka się ściąga w tle.

Dodatkowo jak masz cyfrę to nawet całej gry nie musisz ściągnąć żeby grać.

Nie po to mi konsola zeby gromadzić gry jak na PC, update systemu wyklucza granie.

1 godzinę temu, azgan napisał:

A to teraz się coś zmieniło w tej kwestii? To gdzie mam pobrać sterowniki do XSX?? Nie jest to już jak kiedyś "wkładasz płytę i grasz" to prawda ale nadal jest to uproszczone względem PC. Na konsoli masz nadal dobrane ustawienia do możliwości tych sprzętów i odpada cała ta otoczka z gmeraniem w opcjach żeby to jakość działało. Jedyne co się zmieniło to weryfikacja przez internet bo sama aktualizacja gier z neta była już w poprzedniej generacji. Nowe konsole mocno upodobniły się do PC ale nadal nie jest to, to samo ?. Oczywiście masz sporo racji i rozumiem co chciałeś przekazać ale za bardzo upraszczasz. 

A gdzie ja napisałem że trzeba do xboxa pobrać sterownik? Serio nie potrafisz zrozumieć PC pobierasz sterownik a na konsoli update systemu? Jest on bardziej zautomatyzowany (choć prawda jest taka że instalacja gry sama instaluje to co potrzebuje) na konsoli ale nie jest bez wad.

Nic nie upraszaczam - po odnosze sie w sumie do dwoch stwierdzeń - "na konsoli nie trzeba się bawić ze sterownikami" z nimi nie, ale z cyrkami po aktualizacji firmware czasami już tak. "wrzucam płytke i gram" - to już wyjasniłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ja jestem tylko jakiś dziwny wykryło mi monitor 4k i nawet tam nie zaglądałem. Włączam gram i o :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

1 godzinę temu, Tomek1623 napisał:

Azgan włączyłem w Xboxie cec, "konsola włącza inne urządzenia" Przełączyłem na tryb oszczędzania energii. Włączyłem Xboxa i póki co trzyma ustawienia. Zobaczymy jak długo.

 

1 godzinę temu, Tomek1623 napisał:

Azgan włączyłem w Xboxie cec, "konsola włącza inne urządzenia" Przełączyłem na tryb oszczędzania energii. Włączyłem Xboxa i póki co trzyma ustawienia. Zobaczymy jak długo.

Ja bym na waszym miejscu spróbował bym przywrócić konsole do ustawień fabrycznych.:kwasny::kwasny:

 

     

Godzinę temu, martingg napisał:

To chyba ja jestem tylko jakiś dziwny wykryło mi monitor 4k i nawet tam nie zaglądałem. Włączam gram i o :D

Cicho siedź bo konsolka cię usłyszy i z 4K będzie dupa a nie granie.:]  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, KurczakPolski napisał:

  

 

Ja bym na waszym miejscu spróbował bym przywrócić konsole do ustawień fabrycznych.:kwasny::kwasny:

 

 

3 razy to robiłem, za każdym razem pomagało, do pierwszego całkowitego wyłączenia konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomek1623 napisał:

Azgan włączyłem w Xboxie cec, "konsola włącza inne urządzenia" Przełączyłem na tryb oszczędzania energii. Włączyłem Xboxa i póki co trzyma ustawienia. Zobaczymy jak długo.

Jak pomogło to się cieszę u mnie tak śmiga od samego początku i 0 problemów. Jedyny minus jest taki że z CEC nie można używać pilota LG Magic Remote do sterowania konsolą więc częściej trzeba macać pada. 

2 godziny temu, kubikolos napisał:

Ale ja mam LGP, chce dysk...  Pytam o standard dysku jaki wspiera XSX bo nie pamietam. 

Może coś takiego?

 https://www.mediaexpert.pl/gaming/akcesoria-do-konsol/dysk-przenosny-seagate-2tb-hdd-do-konsoli-xbox-one

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co działa, ale nie cieszę się zbyt wcześnie, bo w zeszłym tygodniu też wracało do normy tylko od razu po restarcie. Zobaczymy jak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to wina

2 minuty temu, Tomek1623 napisał:

Póki co działa, ale nie cieszę się zbyt wcześnie, bo w zeszłym tygodniu też wracało do normy tylko od razu po restarcie. Zobaczymy jak będzie.

A może to winna aktualizacji sam wiem co piszę bo nie raz narobiły mi bigosu. 

Edytowane przez KurczakPolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, KurczakPolski napisał:

A może to wina

A może to winna aktualizacji sam wiem co piszę bo nie raz narobiły mi bigosu. 

Z tego co widzę, to chyba jeszcze nie było żadnej odkąd go mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeśli chodzi o wybór telewizora . Zauważyłem, że dużo osób ma tu oledy. Zastanawiam się nad lg55c9 a LG55e9 . Czy warto dopłacić do tego drugiego? A jest jeszcze model CX, który jest pomiędzy tymi dwoma . Co byście polecali kupić z tych 3 modeli. Użytkowanie to konsola i filmy z netflixa, prime'a czy HBO go.

Edytowane przez Sipap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, zaodrze244 napisał:

@Tomek1623Próbowałeś innego kabla HDMI? 

Tak, teraz póki co działa na oryginalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Tomek1623 napisał:

Tak, teraz póki co działa na oryginalnym.

Zawsze używałem originalnego cuda się też działy na tych chińskich no name ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem testy poboru energii w XSX i między 1080p a 4K i nie widzę różnicy (w tym odłączenie 4K). Sprawdzałem też czy 120 Hz a 60 Hz coś daje i nic, a podobno Gears 5 ma w multi 120 fps. Jedyna widoczna różnica to było wyłączenie HDR10 w Hitman co dało 8-12 W zysku (a na TV rzędu 50 W), w Gears 5 i innych bez zmian.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam znane problemy na stronie Microsoftu, i się zastanawiam czy ten problem który mam nie jest związany z VRR

Known Issue: If you are using a 4K@120Hz TV that also supports VRR you might encounter no signal or corrupted image when the Xbox is configured for 4K120+VRR. This issue occurs with various TVs from LG, Samsung, or Vizio.
Workaround:

    Update to the latest firmware on your TV
        If using an LG TV - https://www.lg.com/us/support/software-firmware-drivers
        If using a Samsung TV - https://www.samsung.com/us/support/downloads/
        If using a Vizio TV - https://support.vizio.com/s/firmware-search  
            For further assistance on setting up your Vizio TV to get the most out of your Xbox Series X|S, head on over to the Vizio support FAQ here.

            Note: To best ensure you always have the the latest firmware update for your TV, confirm you TV is connected to the internet and that Automatic Updates are enabled.

    If the issue still persists, also consider trying the following:
        Configure the console for 4K/60 with VRR by going to Settings> General > TV & display options > Video Modes > check the box for Allow variable refresh rate.
        Configure the console for 4k/120 with no VRR by going to Settings > General > TV & display options > Video Modes > uncheck the box for Allow variable refresh rate. The resolution and refresh rates are found under “Display” in TV & Display options.
        If you wish to experience 120hz and VRR, please configure for 1080p/120hz VRR or 1440p/120hz VRR by Settings > General > TV & display options > Video Modes > check the box for Allow variable refresh rate. The resolution and refresh rates are found under “Display” in TV & Display options.

    If you are experiencing a corrupted image, here are your workarounds to reverting back to a safe video mode:
        Restart your console and configure your video modes to one of the listed options above.
        If you're still experiencing a corrupted image after restart, disable VRR on the TV. Please consult your TV manufactures on how to do this.
        If the issue still persist after steps 1 and 2, perform the video mode reset sequence to get back to a safe state and configure for one of the two options above. To do this, follow the steps on this page here under “Your screen is blank after you turn on the console > Reset your display settings”.

 

 

 

Edytowane przez Tomek1623

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xsx i ps5 identycznie graficznie, ps5 czasem trzyma lepiej wyzsze rozdzielczosci ale przewaznie podbona rozdzielczosc, obie wersje maja problem z tearingiem, ps5 lepiej utrzymuje 60fps (w niektorych scenach przewaga ps5 nawet powyzej 20%) 

edit: @SPYCHCIO uprzedzil

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubi skaszanil optymalizacje bo nie mozna mowic o braku mocy. Trzeba czekac na latki ale pewnie do tego czasu to skoncze gre. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomek1623 napisał:

Tak sobie przeglądam znane problemy na stronie Microsoftu, i się zastanawiam czy ten problem który mam nie jest związany z VRR

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

Known Issue: If you are using a 4K@120Hz TV that also supports VRR you might encounter no signal or corrupted image when the Xbox is configured for 4K120+VRR. This issue occurs with various TVs from LG, Samsung, or Vizio.
Workaround:

    Update to the latest firmware on your TV
        If using an LG TV - https://www.lg.com/us/support/software-firmware-drivers
        If using a Samsung TV - https://www.samsung.com/us/support/downloads/
        If using a Vizio TV - https://support.vizio.com/s/firmware-search  
            For further assistance on setting up your Vizio TV to get the most out of your Xbox Series X|S, head on over to the Vizio support FAQ here.

            Note: To best ensure you always have the the latest firmware update for your TV, confirm you TV is connected to the internet and that Automatic Updates are enabled.

    If the issue still persists, also consider trying the following:
        Configure the console for 4K/60 with VRR by going to Settings> General > TV & display options > Video Modes > check the box for Allow variable refresh rate.
        Configure the console for 4k/120 with no VRR by going to Settings > General > TV & display options > Video Modes > uncheck the box for Allow variable refresh rate. The resolution and refresh rates are found under “Display” in TV & Display options.
        If you wish to experience 120hz and VRR, please configure for 1080p/120hz VRR or 1440p/120hz VRR by Settings > General > TV & display options > Video Modes > check the box for Allow variable refresh rate. The resolution and refresh rates are found under “Display” in TV & Display options.

    If you are experiencing a corrupted image, here are your workarounds to reverting back to a safe video mode:
        Restart your console and configure your video modes to one of the listed options above.
        If you're still experiencing a corrupted image after restart, disable VRR on the TV. Please consult your TV manufactures on how to do this.
        If the issue still persist after steps 1 and 2, perform the video mode reset sequence to get back to a safe state and configure for one of the two options above. To do this, follow the steps on this page here under “Your screen is blank after you turn on the console > Reset your display settings”.

 

 

 

 

 

Aktualizacji zawsze naprawia problemy ale żeby taki buble na początku generacji  

Edytowane przez KurczakPolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z tego będzie ?

Edytowane przez Tomek1623

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC:V leży bo nie dostali na czas DEVKITów i to M$ zawalił temat, gdzie DEVKITy PS5 są już od roku w rękach twórców gier, to M$ sobie przypomniał nie dawno że trzeba to rozesłać. Cały M$...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zaodrze244 napisał:

AC:V leży bo nie dostali na czas DEVKITów i to M$ zawalił temat, gdzie DEVKITy PS5 są już od roku w rękach twórców gier, to M$ sobie przypomniał nie dawno że trzeba to rozesłać. Cały M$...

 

Twoj argument jest z pupy bo ps5 nie bazuje na rdna 2 w calosci stad pewnie wynikalo opoznienie poniewaz amd jeszcze rok temu nie mialo gotowego rdna 2 dla xboxa. A devkit mogl juz bazowac na rdna 1 dla ps5.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne a RDN2 to oni zaprojektowali i wyprodukowali tydzień temu. Takie rzeczy to się projektuje latami a nie z tygodnia na tydzień. To by się pokrywało z tym co powiedzieli ci dwaj z DF że AC:V na PS5 i XSX ma ten sam preset ustawień. Czyli nic nie wycisnęli więcej z RDN2 nawet im to gorzej wyszło, bo właśnie devkita ps5 mieli a xsx nie mieli. Zobaczymy jak jakieś pacze porobią może się to poprawi. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...