Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, azgan napisał:

Jak grałem jeszcze na PC w Assassin's Creed: Odyssey to miałem podobnie na GTX1080Ti więc możliwe że to wina optymalizacji. Valhalla czeka u mnie na Patch.

Heh, pierwsza od dawna gra, w którą gram na premierę i już zapomniałem z czym to się wiąże.

Patient gaming ma swoje zalety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC:V już kilka razy musiałem cofać się w sejvie bo trafiałem na jakiegoś buga i np misja dalej nie chciała iść itd. Dzisiaj to tak mi się zwiesiła gra że aż się konsola wyłączyła... :E 

Czasami też świruje napęd w XSX, polega to na tym że po włączeniu konsoli gdy próbuję uruchomić grę to konsola wali błędem że nie mam właściwej płyty z grą w napędzie, tylko że ta płyta tam jest i napęd cały czas nią kręci... ale już za drugą próbą uruchomienia gry, wszystko działa ok. 

Może jestem za szybki dla tej konsoli. 

Czasami też telewizor samsung 49ks7000 nie łapie mi sygnału z konsoli gdy ją włączam. Pomimo że port hdmi mam ustawiony odpowiedni to nie pojawia się obraz. Dopiero przełączenie na inny hdmi, i z powrotem na ten do którego mam podpiętą konsolę "przywraca obraz" i wszystko zaczyna działać. Tutaj obstawiam winny telewizor. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do tej pory nie miałem żadnych problemów z tą grą , i mam nadzieje że tak zostanie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, zaodrze244 napisał:

AC:V już kilka razy musiałem cofać się w sejvie bo trafiałem na jakiegoś buga i np misja dalej nie chciała iść itd. Dzisiaj to tak mi się zwiesiła gra że aż się konsola wyłączyła... :E 

Czasami też świruje napęd w XSX, polega to na tym że po włączeniu konsoli gdy próbuję uruchomić grę to konsola wali błędem że nie mam właściwej płyty z grą w napędzie, tylko że ta płyta tam jest i napęd cały czas nią kręci... ale już za drugą próbą uruchomienia gry, wszystko działa ok. 

Może jestem za szybki dla tej konsoli. 

Czasami też telewizor samsung 49ks7000 nie łapie mi sygnału z konsoli gdy ją włączam. Pomimo że port hdmi mam ustawiony odpowiedni to nie pojawia się obraz. Dopiero przełączenie na inny hdmi, i z powrotem na ten do którego mam podpiętą konsolę "przywraca obraz" i wszystko zaczyna działać. Tutaj obstawiam winny telewizor. 

Może jednak to nie wina TV bo miałem podobnie, u mnie akurat pomogło wyjęcie i włożenie kabla hdmi :) a TV LGC9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Elvis79 napisał:

Może jednak to nie wina TV bo miałem podobnie, u mnie akurat pomogło wyjęcie i włożenie kabla hdmi :) a TV LGC9.

Zamiast rwać kable za każdym razem gdy takie coś się dzieje, łatwiej jednak pilotem po portach po latać, i 4 liter z fotela nie trzeba ruszać... :E    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, zaodrze244 napisał:

Zamiast rwać kable za każdym razem gdy takie coś się dzieje, łatwiej jednak pilotem po portach po latać, i 4 liter z fotela nie trzeba ruszać... :E    

no łatwiej tylko u mnie to nic nie dało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą miałem brak obrazu po włączeniu konsoli. :/

Konsola wzbudzona z instant-on. Nie pomagało przełączanie HDMI w TV, nie pomogło wyłączenie konsoli przyciskiem i włączenie. Pomogło odłączenie na chwilę prądu.

W zeszłym tygodniu też miałem raz brak obrazu, ale chwilowy - tak jakby załapała po kilkunastu sekundach. A teraz nie.

Coraz mniej mi się to podoba. Może być jakiś trefny egzemplarz?

Zacząłem się zastanawiać nad zwrotem bez podania przyczyny. W MM jest 30 dni także jeszcze trochę czasu jest... Ktoś wie jak z oddawaniem w takim przypadku zestawu z grą? Domyślam się, że nie software nie zwrócą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, dzb napisał:

Przed chwilą miałem brak obrazu po włączeniu konsoli. :/

Konsola wzbudzona z instant-on. Nie pomagało przełączanie HDMI w TV, nie pomogło wyłączenie konsoli przyciskiem i włączenie. Pomogło odłączenie na chwilę prądu.

W zeszłym tygodniu też miałem raz brak obrazu, ale chwilowy - tak jakby załapała po kilkunastu sekundach. A teraz nie.

Coraz mniej mi się to podoba. Może być jakiś trefny egzemplarz?

Zacząłem się zastanawiać nad zwrotem bez podania przyczyny. W MM jest 30 dni także jeszcze trochę czasu jest... Ktoś wie jak z oddawaniem w takim przypadku zestawu z grą? Domyślam się, że nie software nie zwrócą?

Wyślij przez sklep na reklamację 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Luk4s napisał:

W Valhalli nabiłem 30h, jak na razie oceniam działanie gry na XsX bardzo dobrze. Nie mam VRR, więc okazjonalnie pojawia się tearing, ale spadki klatek są nieodczuwalne w 99%. Jedynie w podziemiach z wyciągnięta pochodnia widocznie obniża się ilość klatek i to jest ten 1% :P. Jedynie ta dynamiczna rozdzielczość mnie trochę nie przekonuje, bo na ekranie 4K da się dostrzec kiedy rozdzielczość wyraźnie spada, a jeżeli dojdzie do tego ruch (np. podczas podróżowania łodzią) to trochę bije to po oczach, wystarczy popatrzeć na drzewka. Jakość detali jest w porządku, z HDRem bardzo ładnie wyglądają krajobrazy i gra zachęca żeby eksplorować oraz robić szoty :P No może mógłbym się doczepić trochę do zasięgu rysowania... wcale nie dalekie plany potrafią mieć tylko kilka kępek trawy.

Jak to dobrze jest być ignorantem, pomijając zasięg rysowania nie wiem nawet jak dostrzec te rzeczy ?

Zainstalowałem Halo z ciekawości, bo od lat słyszę o serii a nie miałem okazji nigdy zagrać. Chwyciłem się najpierw za pierwsza czesc i jak dla mnie to wyglada na prawdę nieźle jak na tytuł który ma prawie 20 na karku, ale jakoś szybko zaniechałem dalszej gry, głównie przez AC:V. Przeszedłem do czwórki, chyba najnowszej części z kolekcji i coraz bardziej mi się podoba ? fajny klimat i, co jest dla mnie zaskoczeniem, zacząłem zwracać uwagę na fabułę ? sądziłem ze temat zleje i będę akceptował fakt jej istnienia ale jako coś co ma na celu popchać rozwałkę do przodu a tu taka niespodziewanka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dzb napisał:

1. W zeszłym tygodniu też miałem raz brak obrazu, ale chwilowy - tak jakby załapała po kilkunastu sekundach.

2. Zacząłem się zastanawiać nad zwrotem bez podania przyczyny. W MM jest 30 dni

1. Podobne efekty miałem zmieniając opcje wyświetlania, a robiłem to ponad sto razy, czasem jakby negocjowała parametry połączenia z TV (słuszne gdy przekroczysz możliwości TV, w tym zmieniając 2.1 na 2.0 czy też przekroczysz możliwości kabla, a tu blisko limitu). Z instant on nie korzystam, wiele osób pisało o problemach przez te 7 lat, ale mnie bardziej obchodzi zużycie prądu. Zresztą i PC nie zawsze mi się wybudzał w 100% jak należy z uśpienia.

2. Dlatego brałem na premierę. Bo wiem, że następny model za rok (o ile w ogóle). A teraz będzie dużo ze zwrotów z wadami. Przełącz się na normalny tryb czyli oszczędzania energii i wtedy testuj, to jak start Windowsa co kilka godzin (a nie co 2 tygodnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka sytuacja jak pisałem wyżej miała miejsce tylko raz, a konsola w trybie oszczędzania energii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, dzb napisał:

Też macie masakryczne spadki fps w AC: Valhalla jak wejdziecie do podziemi z pajęczynami itp. i odpalicie pochodnię?

Dobrze być casualem i nie zwracać uwagi na takie pierdoły :D

Anyway 11h z AC zero problemów, bugów itp, aczkolwiek głównie eksploruje świat, gears, punkty widokowe skrzynki z $. Z fabuły kawałek za zawarciem pierwszego sojuszu, a podobno główny wątek jest dluuugi.

 

 

Edit:

Jednak nie taki długi O.o właśnie spojrzałem że zostało mi z 10 głównych misji. Phi.

Edytowane przez martingg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. zamówiłem swojego X. Jako że to moja pierwsza konsola od wielu, wielu lat to mam pytanie.

Czy moge do konsoli podpiąć mysz oraz  klawiaturę i grać tak jak na pc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, andrzej1971 napisał:

Witam. zamówiłem swojego X. Jako że to moja pierwsza konsola od wielu, wielu lat to mam pytanie.

Czy moge do konsoli podpiąć mysz oraz  klawiaturę i grać tak jak na pc?

Na ten moment oficjalne wsparcie M+K ma kilka gier. Aby zagrać we wszystkie tytuły na myszce i klawiaturze potrzebny jest adapter, np. XIM APEX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, dzb napisał:

Przed chwilą miałem brak obrazu po włączeniu konsoli. :/

Konsola wzbudzona z instant-on. Nie pomagało przełączanie HDMI w TV, nie pomogło wyłączenie konsoli przyciskiem i włączenie. Pomogło odłączenie na chwilę prądu.

W zeszłym tygodniu też miałem raz brak obrazu, ale chwilowy - tak jakby załapała po kilkunastu sekundach. A teraz nie.

Coraz mniej mi się to podoba. Może być jakiś trefny egzemplarz?

Zacząłem się zastanawiać nad zwrotem bez podania przyczyny. W MM jest 30 dni także jeszcze trochę czasu jest... Ktoś wie jak z oddawaniem w takim przypadku zestawu z grą? Domyślam się, że nie software nie zwrócą?

Typowy Mirek. Skoro masz niesprawna konsole to oddajesz na gwarancje a nie robisz sobie wypożyczalnie z MM... Później ktoś inny kupi uszkodzony sprzęt i będzie miał problemy.

Edytowane przez m1chal3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest aktualizacja do LG OLED CX wersja: 03.11.30 podobno coś w grach poprawiła. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu podziwiam Was, że ACV u Was słabo działa. W sensie bugi. U mnie jak po sznurku. Cały czas do przodu bez problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Reddicie w dziale hardware jest ciekawa dyskusja nt osiągów poniżej oczekiwań XSX. Sprzętowo nowy Xbox jest dość skomplikowany konstrukcyjnie i o wiele trudniejszy od Ps5 do programowania. Dwie sekcje pamięci pracujące z różną szybkością, bardziej skomplikowane i bardziej zaawansowane GPU. Minie mnóstwo wody w Wiśle nim nad tym developerzy zapanują. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Maledict napisał:

Na Reddicie w dziale hardware jest ciekawa dyskusja nt osiągów poniżej oczekiwań XSX. Sprzętowo nowy Xbox jest dość skomplikowany konstrukcyjnie i o wiele trudniejszy od Ps5 do programowania. Dwie sekcje pamięci pracujące z różną szybkością, bardziej skomplikowane i bardziej zaawansowane GPU. Minie mnóstwo wody w Wiśle nim nad tym developerzy zapanują. 

 

Kilka stron wstecz blind na tem temat pisal cos konkretnego:

image.png.240b9841db8a914a6269f34b5a9646c8.png

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG w modelu CX chyba właśnie rozszerzyło swoje HDMI 2.1 w najnowszej aktualizacji, wcześniej było ograniczone do 40 Gb/s - 30 bitów na piksel (10- bitowy) , a teraz jest już pełne HDMI 2.1 - 48 Gb/s - 36 bitów na piksel (12- bitowy). Nowa aktualizacja to zmieniła, wcześniej nie mogłem ustawić 36 bitów na piksel  (12-bitowy), a teraz po aktualizacji już normalnie mogę. 

20201123_131151.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ImageX7 napisał:

LG w modelu CX chyba właśnie rozszerzyło swoje HDMI 2.1 w najnowszej aktualizacji, wcześniej było ograniczone do 40 Gb/s - 30 bitów na piksel (10- bitowy) , a teraz jest już pełne HDMI 2.1 - 48 Gb/s - 36 bitów na piksel (12- bitowy). Nowa aktualizacja to zmieniła, wcześniej nie mogłem ustawić 36 bitów na piksel  (12-bitowy), a teraz po aktualizacji już normalnie mogę. 

20201123_131151.jpg

A jaką głębie kolorów ustawić na LG B8? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Maledict napisał:

Na Reddicie w dziale hardware jest ciekawa dyskusja nt osiągów poniżej oczekiwań XSX. Sprzętowo nowy Xbox jest dość skomplikowany konstrukcyjnie i o wiele trudniejszy od Ps5 do programowania. Dwie sekcje pamięci pracujące z różną szybkością, bardziej skomplikowane i bardziej zaawansowane GPU. Minie mnóstwo wody w Wiśle nim nad tym developerzy zapanują. 

 

Obietnice, obietnice, nadzieja - cały Microsoft. Na ekskluzywne gry AAA trzeba czekać, tak samo jak na wykorzystanie ukrytej mocy konsoli :D

Po co teraz kupować XSX jak na wszystko trzeba czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wyłączyłem i schowałem już, ale jak widać FC widzi wentyl, teraz jest pod Fan3, jak się sparuje i ustawi to nie reaguje na kontrole manualną oraz krzywą.   
    • Od piątku wraca globalne ocieplenie , ostatni tydzień było globalne oziębienie  @LeBomB zmiany które proponujesz potrzebują kilkudziesięciu lat , nierealne  U nas liczy się maksymalnie najbliżej 4 lata od wyborów do wyborów 
    • Przeprosiłem się z Afterburnerem ale tym razem ściągnąłem wersję beta (wcześniej działałem na stabilnych). Jak karta będzie kaprysić z UV to za karę zrobiłem jej OC. Core Clock +200 MHz Memory Clock +2000 MHz Power Limit: 100% Temp Limit: 88*C Przy Core Clock +250MHz potrafiło się coś wykrzaczyć. Może jeszcze znajdę jakieś wartości "pomiędzy". Parę godzin CP2077PL i chodzi elegancko. Podniósłbym VRAMy na wyższą wartość, przy +2200MHz pojawiały się jakieś pierwsze niestabilności, na 2150MHz chodziło stabilnie, jednak akurat Afterburner ma blokadę na +2000MHz. Da się ją jakoś podnieść w tym programie?
    • Co pokazuje program FC ? Po jego uruchomieniu program automatycznie wykrywa wszystkie czujniki na płycie i pokazuje je w formie tabelek. U mnie tak to wygląda - na czerwono wykryte czujniki, te ciemniejsze są nieużywane i je zaznaczam jako ukryte. Na żółto dodane tabelki w formie graficznej i przydzielone do czujników. Tabelki mam opisane, ale zanim je opisałem musiałem ustalić, który czujnik pokazany w programie odpowiada danemu gniazdu FAN na płycie głównej. Nie umiem tego wytłumaczyć nie mając tego przed nosem
    • Kupujesz terminal HP t640 i z głowy lub przy mniejszej ilości złącz i dysku zewnętrzym cokolwiek z r1505 np. igel m350c za ~100 zł. Lub szukasz laptopa z vegą, który powinien mieć hdmi 2.0, ale nie jestem pewien, czy nie obcinają tego w niektórych laptopach. W sumie to nie wiem, czy te terminale też nie mają obciętego displayport przy konwersji na hdmi, hmm... Osobiście właśnie będę składał coś takiego w większej obudowie chieftec CS-03B-U3 z resztek, od razu również jako magazyn syfu, ponieważ ma miejsce na 4 dyski i zatokę na napęd. Do kupienia za ~45 zł z zasilaczem...Ale w sumie nie wiem czy mi to potrzebne, skoro w moim przypadku dysk zewnętrzy i magazyn w głównym komputerze lepiej się sprawdzi  Więc, myślę nad zwrotem płyty głównej.  Spotify i foobarem można sterować zdalnie z telefonu, jakie Kodi lub inne odtwarzacz filmów pewnie też.   440mm x 140mm x 350mm, matx, sff zasilacz, pełnowymiarowe karty.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...