Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Sipap napisał:

A ile kosztuje ta storage card 1TB ?

Ty tak serio?? Ciezko wbic ceneo czy google lub jakikolwiek sklep ?? Widac ze nowe Multikonto ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Maledict napisał:

Naprawdę  takie coś tak dobrze gra? Słyszałem kilka soundbarów i grały tragicznie. Chyba że ktoś ma małe wymagania. 

Przesiadłem się z całkiem dobrego zestawu 5.1 na N950 z powodu braku miejsca po przeprowadzce. Wiadomo, że zestaw 5.1 gra lepiej, dużo lepiej, ale ten Samsung N950 naprawdę daje radę. Spodziewałem się czegoś dużo gorszego, a tu pozytywne zaskoczenie. W moim przypadku idealnie pasuje tutaj powiedzenie "jak się nie ma co się lubi..." :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Ty tak serio?? Ciezko wbic ceneo czy google lub jakikolwiek sklep ?? Widac ze nowe Multikonto ;)

Jak prosiłeś o linka do tylnych głośników to Google nie działało mądralo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Vulc napisał:

Co powtarzam, o czym Ty mówisz? Promki na TV są znacznie lepsze, dodatkowo rozmawialiśmy o soundbarach z sensownym Atmosem, a nie tylko znaczkiem na pudełku. Dzieki za info, że najnowsze jest najdroższe, nie wiedziałem. : E Szkoda tylko, że nie o tym była mowa.

W zasadzie nie wiem czy są jakieś budżetowe soundbary ze znaczkiem? Chyba w większości dają atmosa tylko do najwyższych serii ale nie śledzę więc może i tak
Nie sądzę że promocje na TV są znacznie lepsze, jest ich po prostu dużo więcej, a pół peppera się obkupiło w topowe dwie generacje samsungów w cenach nieosiągalnych dla promocji oledów. Używek jest mało ale jak są to ludzie jakoś są pogodzeni z dużą utratą wartości, a z TV trzeba się męczyć bo ludzie myślą że sprzedadzą w cenie prawie nowego :szczerbaty:

12 godzin temu, Vulc napisał:

Głośniki do uzupełnienia zestawu z Atmosem, bo większość tanich belek ich w zestawie nie oferuje.

Jakie pozytywne recenzje? :E Masz choćby na rtings w miarę sensowne testy, z których jasno wynika, że Atmos nawet w belkach za ponad 2k, potrafi być mocno wątpliwy. Sam jestem zwolennikiem takiego systemu nagłośnienia, bo belka wygląda świetnie pod TV, jest bezproblemowa w montażu, stosunkowo łatwo znaleźć dla niej miejsce i - co najważniejsze - gra lepiej niż to często próbują podważać ich przeciwnicy. Mam w domu soundbar i raczej nic się w tej kwestii nie zmieni. Wskazana jest jednak odrobina trzeźwego spojrzenia na sytuację.

Te głośniki do uzupełnienia chyba u żadnego producenta nie są z atmosem, tylko(?) samsung ma dodatkowe głośniki do atmosa w tyle (ale tych z zestawu najwyższej serii, w tych do uzupełnienia już nie), dlatego samsung ma trochę lepszy atmos niż reszta.
Niższych serii niż top samsunga i LG w ogóle nie ślędzę więc zapewne to wszystko prawda co piszesz a recenzji dla tych co wspomniałem to jest mnóstwo - samsung k950, n950, q90r, atmos wszędzie zachwalany. Oczywiście w kategorii soundbarów bo audio to jedyna mi znana kategoria gdzie ludzie nazywają dany produkt złym bo istnieje inny lepszy ale 3 razy droższy :D  albo z zupełnie innej kategorii bo ludzie zazwyczaj wybierają soundbary z tych powodów co napisałeś a nie dlatego że gra lepiej niż jakiś customowy zestaw

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sipap napisał:

Jak prosiłeś o linka do tylnych głośników to Google nie działało mądralo? 

Prosilem o linka bo nie znalem nawet nazwy tych glosnikow wiec wyszukac nie moglem w przeciwienstwie do ciebie kiedy to mamy tylko jeden dedykowany dysk seagate ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie zrozumiałem , ze chodzi o ten dedykowany dysk do xboxa. Myślałem , ze chodzi o inny rodzaj pamięci, którą można z nim użyć. 
I tak , jestem nowy jeśli chodzi o xboxa. Bo do tej pory używałem tylko konsoli Sony przez wszystkie generacje . Ale syn mnie namowil i zmieniłem stajnie?. Dlatego teraz chłonę co tu piszecie, bo ten dział żyje .W przeciwieństwie do paru innych For gdzie nie ma żadnych nowych informacji. Mogą wiec mi się zdarzyć jakieś pytania , które dla doświadczonych wyjadaczy będą trochę lamerskie. Z góry przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy może ktoś przypomnieć najlepsze ustawienia pod oleda dla xsx? Namówiłem w koncu dziewczynę na zmianę tv, wczoraj sie sam troche pobawiłem, ale może jest jakieś best practice:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2020 o 21:27, milekp napisał:

U mnie nowy soft w LG CX zrobił dobrą robotę - w AC:V podczas cutscenek pojawiały się gdzieniegdzie drobne kropeczki o wielkości piksela, które opadały z góry ekranu na dół. Powtarzało się to dość często, zmiana kabla nic nie dała. Z uwagi na to, że pojawiało się tylko w tej grze i to podczas przerywników, wyglądało to jak "błąd animusa", chociaż nie miało to żadnego uzasadnienia w historii. Mimo, że nie przeszkadzało, lekko drażniło a dzisiaj, po aktualizacji nie ma po nich żadnego śladu.

Też już wgrałem najnowszą aktualizację bo tak jak mówisz potrafiło czasem coś mignąć. Zobaczymy czy teraz będzie poprawa.

W dniu 25.11.2020 o 15:44, Tomek1623 napisał:

Miałem czekać na OTA, ale chyba zainstaluje manualnie. Nie wiem czy się można sugerować telefonami, ale w ich przypadku to się rozbija na przestrzeni kilku tygodni.

Zrobiłem Update 03.11.30 z USB bo pojawiały się czasem dziwne błędy w obrazie. Ty masz też zainstalowany najnowszy soft dla XBOX SERIES X dostępny dla insiderów tak? Wiadomo co dokładnie poprawili? Możesz napisać jak zainstalować najnowszy FirmWare dla XSX?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, azgan napisał:

 

Zrobiłem Update 03.11.30 z USB bo pojawiały się czasem dziwne błędy w obrazie. Ty masz też zainstalowany najnowszy soft dla XBOX SERIES X dostępny dla insiderów tak? Wiadomo co dokładnie poprawili? Możesz napisać jak zainstalować najnowszy FirmWare dla XSX?

Dla SX nic nie instalowałem, tylko firmware do CX. Po prawdzie to nawet nie słyszałem że takowy jest dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Elvis79 napisał:

Na allegro ma być fajna promocja na Samsung T7 1TB SSD z USB 3.2. Bardzo dobra opcja na magazyn na starsze gry 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby już puścić jakiś update bo sam odnotowałem parę problemów, np.:  losowe działanie quick resume, problem z nagrywaniem dvr i przesyłaniem do Xbox Live (tu w ogóle mi crashuje jeśli ustawię zapisywanie na 4K), po włączeniu konsoli jeśli jest płyta w napędzie to kręci bez sensu z 5 min i hałasuje niepotrzebnie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcinho07 napisał:

Panowie, czy może ktoś przypomnieć najlepsze ustawienia pod oleda dla xsx? Namówiłem w koncu dziewczynę na zmianę tv, wczoraj sie sam troche pobawiłem, ale może jest jakieś best practice:)

Tu link gdzie gość pokazuje swoje ustawienia:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nihat89 napisał:

Mogliby już puścić jakiś update bo sam odnotowałem parę problemów, np.:  losowe działanie quick resume, problem z nagrywaniem dvr i przesyłaniem do Xbox Live (tu w ogóle mi crashuje jeśli ustawię zapisywanie na 4K), po włączeniu konsoli jeśli jest płyta w napędzie to kręci bez sensu z 5 min i hałasuje niepotrzebnie. 

 

Też tak sądzę. Od 10 listopada nie było żadnego update. A jest sporo denerwujących błędów. Ja mam problem z niektórymi grami które wychodzą do menu, kontroler po włączeniu konsoli potrafi sam się wyłączyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Nihat89 napisał:

Mogliby już puścić jakiś update bo sam odnotowałem parę problemów, np.:  losowe działanie quick resume, problem z nagrywaniem dvr i przesyłaniem do Xbox Live (tu w ogóle mi crashuje jeśli ustawię zapisywanie na 4K), po włączeniu konsoli jeśli jest płyta w napędzie to kręci bez sensu z 5 min i hałasuje niepotrzebnie. 

 

Zapisz się do programu Xbox Insider będziesz miał szybszy dostęp do aktualizacji 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tomek1623 napisał:

Te aktualizacje to wersje beta, stabilne? 

Jak nie masz gigantycznych problemów to się do Xbox Insider nie zapisuj. Nie ma żadnego sensu. Do tego tak nie będziesz miał dostępu do większości aktualizacji, bo do nich mają dostęp tylko aktywni z dłuższym stażem, którzy zgłaszają usterki w kolejnych buildach i wypełniają ankiety.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem konsolę i z DVR z gier jest już ok ? Potestuję i zobaczę, zawsze można wrócić do oficjalnego wydania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nihat89 napisał:

Zaktualizowałem konsolę i z DVR z gier jest już ok ? Potestuję i zobaczę, zawsze można wrócić do oficjalnego wydania.

No mówiłem, zawsze to jakaś opcja 

7 minut temu, Tomek1623 napisał:

Te aktualizacje to wersje beta, stabilne? 

To są testowe aktualizacje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Wu70 napisał:

W zasadzie nie wiem czy są jakieś budżetowe soundbary ze znaczkiem? Chyba w większości dają atmosa tylko do najwyższych serii ale nie śledzę więc może i tak
Nie sądzę że promocje na TV są znacznie lepsze, jest ich po prostu dużo więcej, a pół peppera się obkupiło w topowe dwie generacje samsungów w cenach nieosiągalnych dla promocji oledów. Używek jest mało ale jak są to ludzie jakoś są pogodzeni z dużą utratą wartości, a z TV trzeba się męczyć bo ludzie myślą że sprzedadzą w cenie prawie nowego :szczerbaty:

Te głośniki do uzupełnienia chyba u żadnego producenta nie są z atmosem, tylko(?) samsung ma dodatkowe głośniki do atmosa w tyle (ale tych z zestawu najwyższej serii, w tych do uzupełnienia już nie), dlatego samsung ma trochę lepszy atmos niż reszta.
Niższych serii niż top samsunga i LG w ogóle nie ślędzę więc zapewne to wszystko prawda co piszesz a recenzji dla tych co wspomniałem to jest mnóstwo - samsung k950, n950, q90r, atmos wszędzie zachwalany. Oczywiście w kategorii soundbarów bo audio to jedyna mi znana kategoria gdzie ludzie nazywają dany produkt złym bo istnieje inny lepszy ale 3 razy droższy :D  albo z zupełnie innej kategorii bo ludzie zazwyczaj wybierają soundbary z tych powodów co napisałeś a nie dlatego że gra lepiej niż jakiś customowy zestaw

Oczywiście, że są, wspominałem wcześniej o Sony HT-G700 i Samsungu Q800T. Znaczek Atmos jest, efekt już nie bardzo. O ile Sony można jeszcze dostać w sensownej cenie (1300zł obecne), tak Samsung życzy sobie prawie 2k za ten sprzęt. TV to przede wszystkim towar nadal bardziej chodliwy, cieszący się większym zainteresowaniem od belek, więc siłą rzeczy ofert będzie znacznie więcej. W dobrych cenach były oferowane nie tylko Samsungi, Oledy LG są cały czas przecenianie, z okazjami grubo poniżej 4k za zeszłoroczne serie. XH90 od Sony też cały czas w mega przecenach.

Każdy głośnik może robić za uzupełnienie konfiguracji do Atmosa. Za standardowego zestawu 7.1 możesz sobie dwa głośniki przenieść na sufit. Jest też sprzęt dedykowany, ale tam ceny są już często astronomiczne. Problemem soundbarów jest to, że za dźwięk z góry odpowiada najczęściej belka posiadająca głośniki skierowane w sufit. Co jest rozwiązaniem iluzorycznym i takie też daje efekty. Nadal tego typu emulacja potrafi robić wrażenie, zwłaszcza w porównaniu do dźwięku w "standardowym" formacie (czego przykładem jest Sonos Arc), ale pełnego efektu w ten sposób nie osiągniesz. Samsung HW-Q950T za 4k również radzi sobie z tym średnio. Ten model, jak i wymienione wyżej miałem okazję testować. Soundbara do Atmosa szukam od dłuższego czasu, ale na razie nic mnie nie przekonało do zakupu, mając na myśli stosunek ceny do oferowanych możliwości. Za to pełna konfiguracja Atmosa, z głośnikami sufitowymi, robi już konkretne wrażenie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sipap napisał:

Tu link gdzie gość pokazuje swoje ustawienia:

 

To juz widzialem, ale dzieki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używacie do nowej generacji jakiś nowszy model tv czy gracie raczej na starszych telewizorach? Ja osobiście gram na staruszku (sony xd8599) i jakoś daje rade. Zastanawiam sie czy używacie jakiś upłynniaczy czy nie? U mnie to niezbyt płynnie sie gra, obraz trochę szarpie dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ODIN85 napisał:

Nawet jak na 60fps ustawisz?

Powiem Ci ze Fortnite, Forza czy Gearsy to aż tak źle nie jest. Jeśli włączę np. RDR2, GTA V, Anthem lub Destiny 2 to jest tragedia, może dlatego że te gry działają w 30 fps...dlatego się zastanawiam gracie na nowszych tv czy tak jak ja na staruszku? I czy uzywacie upłynniaczy czy zalecane grac na off?

Edytowane przez foosizer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...