Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, lukadd napisał:

Nawet przy łączu 300mb/s niektóre gry będą się ściągać blisko do godziny czasu. Sam mam 100mb/s, a nawet jakbym miał więcej to nie wyobrażam sobie wachlowania gierkami, odinstalowanie, ściąganie i instalowanie aby w coś pograć np. 2h i potem znowu odinstalować o powtórka.

Same samochodówki co mam na dysku(np. FH4, FH3, Dirt 5, Grid, F1 itd) zajmują mi na dysku przynajmniej 500GB :E I robiąc jazdę z samochodówkami nieraz mam tak, że zrobię kilka kółek w jednej grze, a później przełączam się na inną na następne kilka kółek, bez czekania wszystko na miejscu gotowe do odpalenia.

Ulubione duże gry AAA do których często wracam jak np. W3, RDR2 czy GTA V też muszą być non stop na dysku jak najdzie mnie ochota na zagranie, pomijam już kwestie modów i ich instalowania. Mam ochotę na jakąś strategie to mam np. Anno 1800 na dysku cały czas zainstalowane, odpalam i gram bez czekania. Mam ochotę polatać to FL2020 gotowy do odpalenia itd.

Na konsolach jeszcze dochodzi taka sprawa, że jak nawet masz dobrego neta to serwery są tak lipne, że nieraz jak coś chcesz ściągnąć to zamiast godziny robi się trzy :E
Jak ktoś gra casualowo i z konsoli korzysta sam to nie widzę problemu, aby się pomieścić na 700GB w innym wypadku dla wielu może być ciężka sprawa.

 

fakt, ściągniecie gry godzinę :D dramat :D no ale co kto woli, jednak stawiam, że większość gra w 2-3 gry na raz a nie w 15 :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, martingg napisał:

ktoś mi wyjaśni po co wydawać 1k pln na dodatkowy 1tb gdzie co drugi ma 300mb/s w domu? Mam zainstalowanych z 10 gier i jeszcze z 300gb wolnego ...  pomijam fakt, że większość tych gier to przejdz i zapomnij jak Ori czy Gearsy 5

 Jak ktos jeszcze dokupuje na dzien dobry dodatkowy dysk 1TB do Xboxa to sie to robi juz calosciowo naprawde zblizona cena do kompa podobnej wydajnosci.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie wyobrażam gry w więcej niż max. dwie gry w danym czasie. Zazwyczaj gram w jedną na konsoli i jedną na PC. Przy więcej nie mógłbym już efektywnie śledzić fabuły i się "wczuć".

No ale ja gram średnio 1-2h dziennie, także na więcej nie ma czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, martingg napisał:

fakt, ściągniecie gry godzinę :D dramat :D no ale co kto woli, jednak stawiam, że większość gra w 2-3 gry na raz a nie w 15 :D  

Ale po co mam czekać nawet tą godzinę jak nie muszę :E  Wygoda na pierwszym miejscu. Chce zagrać jednego dnia w 3 gry przy jednym posiedzeniu i nie będę ich za każdym razem przeinstalowywał, usuwał i ściągał.

Zresztą jak pisałem są różne gry i niektóre się ściągają i 3h+ a taki FL2020 nawet jakbyś miał neta z przyszłości będzie się ściągał i instalował kilka h bo na bieżąco musi dekompresować każdy jeden plik po ściągnięciu ?.

FH4 ultimate z wszystkimi paczkami DLC których jest już chyba ponad 100 to tak samo mordęga w ponownym instalowaniu i ściąganiu. Szkoda czasu na takie pierdoły, nie po to się kupuje sprzęt z szybkimi SSD, aby czekać gdy masz w coś ochotę popykać.

No, ale jak ktoś gra mało i w np. kilka gier rocznie to nie będzie miał problemów z pomieszczeniem gier.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukadd napisał:

Ale po co mam czekać nawet tą godzinę jak nie muszę :E  Wygoda na pierwszym miejscu. Chce zagrać jednego dnia w 3 gry przy jednym posiedzeniu i nie będę ich za każdym razem przeinstalowywał, usuwał i ściągał.

Zresztą jak pisałem są różne gry i niektóre się ściągają i 3h+ a taki FL2020 nawet jakbyś miał neta z przyszłości będzie się ściągał i instalował kilka h bo na bieżąco musi dekompresować każdy jeden plik po ściągnięciu ?.

FH4 ultimate z wszystkimi paczkami DLC których jest już chyba ponad 100 to tak samo mordęga w ponownym instalowaniu i ściąganiu. Szkoda czasu na takie pierdoły, nie po to się kupuje sprzęt z szybkimi SSD, aby czekać gdy masz w coś ochotę popykać.

No, ale jak ktoś gra mało i w np. kilka gier rocznie to nie będzie miał problemów z pomieszczeniem gier.

Ja do XoX dokupiłem 4TB zewnętrzny i mam 3.5TB zajętego:) na gry które są tylko na X albo PC z wyjątkiem Football Manager i CoD albo Battlefieldy w które cisnę tylko na kompie, do PS4 na same exy 2TB zewnętrzny, ponad połowa zajętego miejsca, a wszystko dlatego tak bo tak jak piszesz wygoda przede wszystkim ,raz mam ochotę odpalić 1-3 gry a raz 15 i nie bawić się w ponowne ściąganie. Net mam tylko 50Mb, ale gdybym miał i 50000000 Mb to by nic nie zmieniło :) Na gry z XsX wziął bym jakiegos storage card 3Tb ale w cenie około tysiaka, na razie to marzenie ściętej głowy :)

Edytowane przez Elvis79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja poszedłem w 2TB Microna 1300 + obudowa na dysk taka https://allegro.pl/oferta/obudowa-dysk-hdd-2-5-sata-tracer-726-usb-3-1-usb-c-9700404211

Faktycznie usb 3.1 gen 2 obsługuje gdyż testowałem to ze swoim komputerem i płytą główną arous z370 gaming 5 oraz porównywałem to z przejściówką usb - sata - to jest taka sama o której w testach przed premierowych konsol gadali w DF.  https://www.amazon.com/gp/product/B017NIDXF0/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 

Dzięki temu działa to szybko, gry się wczytują błyskawicznie. Nie ma różnicy jakieś znaczącej między odpalaniem gierki z dysku wewnętrznego a na tym ssdeku na usb. 

Oczywiście mówię o grach które nie wymagają dysku NVME, tak jak np FORZA, która krzyczy że z dysku na usb to ona działać nie będzie. 

 

Na środku na górze jest ten micron 1300 2TB podpięty bezpośrednio do płyty głównej

a poniżej tak jak napisane, ta obudowa z allegro wpięta do usb 3.1 gen 2, sabrent podłączony do usb 3.1 gen 2 oraz na końcu ta obudowa z allegro wpięta do usb 3.1 gen 1. Wszystko w obrębie jednej ww. płyty głównej

 

Untitled-1.png

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście coś o kaszy podobnej do tej z nowych radeonów obecnej podobno w goi ps5 ? Może to jest wytłumaczenie lepszych wyników w niektórych tytułach ps5 nad xsx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brytyjska "firma" CrepChiefNotify która wykupiła najpierw 3500 sztuk PS5 by sprzedawać je z zyskiem bierze się teraz za kontrolowanie rynku cen XBOX SERIES X. Ogłosili właśnie że zakupili 1000 sztuk które będą sprzedawane z zyskiem na rynkach gdzie są wyraźne braki tego sprzętu. 

Grupa masowo wykupująca PS5 wzięła się też za Xbox Series X

https://www.eurogamer.pl/articles/2020-11-30-grupa-masowo-wykupujaca-ps5-wziela-sie-tez-za-xbox-series-x

Zaczyna się ?

Screenshot-20201130-190043-Samsung-Inter

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sam zestaw jest dostepny w euro AGD za 2589 zł sam kupiłem w piątek, dzisiaj dotarł....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada XBOX SERIES X z ciekłym metalem w porównaniu do fabrycznej pasty?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, WPW napisał:

Taki sam zestaw jest dostepny w euro AGD za 2589 zł sam kupiłem w piątek, dzisiaj dotarł....

 

Jest wiecej niz pewne, ze na swieta bedzie takie ssanie ze juz nic nie bedzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, azgan napisał:

Jak wypada XBOX SERIES X z ciekłym metalem w porównaniu do fabrycznej pasty?

Nie warte zachodu. Trochę mnie rozwala termowizja w recenzjach, w większości są to bezużyteczne pomiary - tylko dla ładnych kolorów. Co do nagrzewania portu na kartę ssd to niekoniecznie termowizja musi pokazywać prawidłową temperaturę w tym przypadku. Inny materiał i inne odczyty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że migracja z one x przy użyciu apki a później przenoszenie gier i saves po wifi z jednej konsoli na drugą super bez problemowe. Nic odkrywczego nie napisze ale konsola jest bezgłośna. Ten nowy pad na razie jakiś mały, lekki  mi się wydaje wiadomo kwestia przyzwyczajenia. Nie wiem czy to złudzenie, ale np w takim gridzie day one obraz wydaje mi się być znacznie ostrzejszy na tym samym tv niż na one x (gra działa 4 60 FPS na obu). Akurat grałem w to ostatnio na one x i na series x widzę roznice. Szybkie wczytywanie też robi swoje nie mam czasu się podrapać , czy spojrzeć na telefon np w  pomiędzy wyścigami w  grid  (na co mialem czas przy one x), ma to jakieś tam swoje minusy w sumie:) . Dodatkowo to już niuans o ile w pozycji pionowej konsola prezentuje się całkiem ok to w pozycji poziomej brzydko to wygląda ( pewnie się muszę przyzwyczaić) . Jakoś tak nieproporcjonalnie jak pudełko po butach:)  one x ładniej się komponował pod tv w pozycji poziomej ?

 

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram ostatnio w nowego call of duty na series X i mimo że wiedziałem o problemach z tą grą na tej konsoli nie miałem póki co żadnych problemów ... do dzisiaj. Dziś grałem w nowego cod'a prawie dwie godziny i w tym czasie miałem dwie zwiechy, typu gra staneła w miejscu, dźwięk się zawiesił i konsola całkowicie się wyłączyła.. dziwne, to samo miałem na xbox one x... dziwna ta gra. Na polskich forach mało jest o tym problemie a na zagranicznych wyczytałem że nowy call of duty cold war zepsuł nawet konsolę, podobno po paru takich zwiechach już w ogóle się nie włącza. Czy oni sobie jaja robią z ludzi?!, płacę za konsole nie małą kasę do tego kupuje cyfrówkę nowego cod'a w wersji pod series X  też za nie małą kasę a okazuje się że gra robi sobie jaja i nawet konsolę może mi w jakiś dziwny sposób uszkodzić. O łatce narazie brak info... Odstawiam tą grę bo szkoda słów normalnie. 

Edytowane przez vernativ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ODIN85 napisał:

Psa twórcy dostali wcześniej a Sx później,ot cała tajemnica.

Jeszcze kilka miesięcy i Sx wyraźnie odskoczy.

Pies wcześniej, kot później. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sobie ją odpuszczam. Co raz to czytam , ze podczas granie w COD-a  ktoś ma kłopoty z konsolą i zawieszaniem się samej gry. Biorę Legiona który prezentuje się kozacko.

Edytowane przez Sipap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Maledict napisał:

Zrobiłem update. Główna zmiana to dynamiczne tapety. :-) choć wygląda to całkiem nieźle 

https://www.theverge.com/2020/11/30/21734187/xbox-series-x-update-dynamic-backgrounds-auto-hdr-improvements

 

Fajna sprawa z tymi dynamicznymi tapetami ?

10 godzin temu, Nihat89 napisał:

Nie warte zachodu. Trochę mnie rozwala termowizja w recenzjach, w większości są to bezużyteczne pomiary - tylko dla ładnych kolorów. Co do nagrzewania portu na kartę ssd to niekoniecznie termowizja musi pokazywać prawidłową temperaturę w tym przypadku. Inny materiał i inne odczyty...

Zgadzam się nie warte zachodu ale dobrze że jest ktoś kto to sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...