Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem o tym kiedyś już. Spłodzili dla Nintendo świetne Eternal Darkness: Sanity's Requiem i Metal Gear Solid: The Twin Snakes, wcześniej zrobili choćby Blood Omena. Przy Too Human im się trochę noga powinęła. I tak jak piszesz, historia powstawania tej gry jest jedną z ciekawszych w branży. Nawet nie wiedziałem, że ten tytuł jest teraz za darmo w MS Store.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2021 o 22:26, RyszardGTS napisał:

Klimat będzie tak gęsty że będzie go można "siekać siekierą" :) 

Tylko pewnie nie zagramy szybciej niż przed 2022 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2021 o 21:43, Camil666 napisał:

To trochę specyfika tamtych czasów. Sam Gamecube nie miał chyba możliwości podłączenia do neta w standardzie, więc ciężko o łatki. No i gry teraz są o wiele bardziej technicznie skomplikowane.

Kiedyś dem na konsole też nie było, decyzje się podejmowało na podstawie właśnie zwiastunów, recek w magazynach albo opinii znajomych. Albo po prostu kupowało/pożyczało pirata na bazarze za mniejsze pieniądze. Takie czasy, z jednej strony zawsze szkoda młodości, z drugiej dobrze, że niektórych rzeczy już nie ma.

Dema na Xboxa były, ponieważ posiadał dysk 8 giga. Ofc Polska nie miała Xbox Live, bo byliśmy wtedy traktowani jak kraj 3-go świata. Dema na inne konsole czasem też, na płytach dołączanych do wybranych czasopism w Japonii i na Zachodzie. Nawet gry z PS1 Net Yaroze także lądowały czasem na płytkach.

W latach 90-tych i 00-wych były takie czasy, że gdy jakaś konsola nie dawała rady uciągnąć danej gry, to tej gry nie wydawano na tę konsolę i tyle. Dlatego różne tytuły jak np. Far Cry nie wyszły nigdzie poza Xboxem w zmienionej wersji (był najpotężniejszą konsolą tamtych lat z "aż" 64 MB RAM). I mi się to podobało. Pozostałością tego dziś jest Half-Life: Alyx, którego nie przytępiono pod PlayStation VR. No i RTSy.

Co z tego, że 100+ milionów użytkowników PlayStation 2? Jak nie da rady, to nie da rady, a nie upośledzamy produkt, by na siłę jakoś działał (co też zajmuje czas, który można na co innego przeznaczyć ...Cyberpunk vibes).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, SPYCHCIO napisał:

PS5 przegrywa z RTX 2060 Super a XSX przegrywa z RTX 2070 Super, w każdym razie taki jest poziom optymalizacji. Tabela wydajności pokazana na 14:32

 

 

To coś jest nie tak. O ile gra dobrze wygląda, to PS5 powinno być szybsze od 2060S i 5700 XT, a XSX od 2070S. Gdzie ta słynna optymalizacja, którą od dawna chwalą się konsolowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież optymalizacja jest dobra w tym tytule, jest natywne 4K i 60k/s a gra przy tym potrafi wyglądać bardzo ładnie. Dodatkowo wersja na XSX ma VRR czyli odp. NVIDIA G-SYNC/ AMD FreeSync więc jest masełko.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kynareth napisał:

Gdzie ta słynna optymalizacja, którą od dawna chwalą się konsolowcy?

W ex’ach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, azgan napisał:

Przecież optymalizacja jest dobra w tym tytule, jest natywne 4K i 60k/s a gra przy tym potrafi wyglądać bardzo ładnie. Dodatkowo wersja na XSX ma VRR czyli odp. NVIDIA G-SYNC/ AMD FreeSync więc jest masełko.

Gra wygląda dobrze i działa płynnie ale chyba wersje konsolowe powinny radzić sobie lepiej w stosunku do PC. Czy oznacza to, że optymalizacja na pecety jest świetna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest EX na konsole tylko zwykła multi-platforma 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azgan napisał:

To nie jest EX na konsole tylko zwykła multi-platforma 

Multiplatformy mają wyglądać "OK" i dobrze działać, tyle wystarczy producentom, byle ludzie się nie krzywili na ich widok i tutaj mamy np. Hitmana 3, Valhalle... Co innego wewnętrzne studia M$ i to widać.

Widział/słyszał ktoś jakieś info czy Resident 2 Remake i Resident 3 Remake będą miały ulepszenia do XSX? Nie grałem jeszcze i nie wiem czy czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ODIN85 napisał:

Nawet bez ulepszeń dobrze wyglądają,zresztą masz dema.

No to wiem, ale chodzi o sam fakt. Mogliby informować tak jak CDP odnośnie Wieśka 3 czy Rockstar odnośnie GTA5 czyli z dużym wyprzedzeniem, że będzie ulepszenie. Z moim szczęściem to ogram RE2 i RE3 a po tygodniu wydadzą ulepszenia do XSX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, SPYCHCIO napisał:

Widział/słyszał ktoś jakieś info czy Resident 2 Remake i Resident 3 Remake będą miały ulepszenia do XSX? Nie grałem jeszcze i nie wiem czy czekać.

O 7 słyszałem że ma dostać Update 

Resident Evil 7 ma wykorzystać moc PS5 i Xboksa Series X|S. Capcom pracuje nad aktualizacją https://www.ppe.pl/news/153760/resident-evil-7-ma-wykorzystac-moc-ps5-i-xbox-series-xs-capcom-pracuje-nad-aktualizacja.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kszyrztow napisał:

Nawet nie wiedziałem, że ten tytuł jest teraz za darmo w MS Store.

Jak za darmo to nawet cebula slodka 8:E  z ciekawosci sprawdze bo po gameplayu wyglada calkiem calkiem.

 

A to te gry z games with gold z 360 sa juz na stale jak sie przypisuja do konta? ?

 

Teraz, azgan napisał:

O 7 słyszałem że ma dostać Update 

Resident Evil 7 ma wykorzystać moc PS5 i Xboksa Series X|S. Capcom pracuje nad aktualizacją https://www.ppe.pl/news/153760/resident-evil-7-ma-wykorzystac-moc-ps5-i-xbox-series-xs-capcom-pracuje-nad-aktualizacja.html

 Byle szybko bo stoi w kolejce do ogrania

 

Swoja droga jesli ktos chce ogrywac Kingdom Come, to polecam za kazdym razem wlaczac i wylaczac gre i nie korzystac z quick resume, inaczej sa bugi i sie archivementy czesto nie odblokowuja :E

Edytowane przez adask0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Teraz robią 4 i 8 więc te pewnie oleją.

Mimo wszystko jednak zaczekam? mam jeszcze w czym wybierać w GPU

Teraz, azgan napisał:

O 7 słyszałem że ma dostać Update 

Resident Evil 7 ma wykorzystać moc PS5 i Xboksa Series X|S. Capcom pracuje nad aktualizacją https://www.ppe.pl/news/153760/resident-evil-7-ma-wykorzystac-moc-ps5-i-xbox-series-xs-capcom-pracuje-nad-aktualizacja.html

Szkoda... RE7 totalnie nie jest w moim guście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

Teraz robią 4 i 8 więc te pewnie oleją.

4 miała podobno jakieś problemy i mówi się o sporych zmianach 

Remake Resident Evil 4 mógł zmienić dewelopera i koncepcję https://www.gry-online.pl/newsroom/remake-resident-evil-4-mogl-zmienic-dewelopera-i-koncepcje/z41f274

Nie wiem czy bym nie wolał dostać Remake na zasadzie 2 tak jak chcieli to zrobić wcześniej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

4 miała podobno jakieś problemy i mówi się o sporych zmianach 

Remake Resident Evil 4 mógł zmienić dewelopera i koncepcję https://www.gry-online.pl/newsroom/remake-resident-evil-4-mogl-zmienic-dewelopera-i-koncepcje/z41f274

Nie wiem czy bym nie wolał dostać Remake na zasadzie 2 tak jak chcieli to zrobić wcześniej 

Ciekawe czy remake RE4 to będzie jeszcze na XO/PS4 jesli wyjdzie pod koniec 2023r. Raczej wątpię i oby tak było ?

 PS.

Ograłem wczoraj dodatek do Gearsów 5, bardzo dobry zwłaszcza tak od połowy. The Coalition ponownie pokazało, że są Królami silnika UnrealEngine ? co to będzie w Gearsach 6 jak zaprzęgną UE5.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, adask0 napisał:

Jak za darmo to nawet cebula slodka 8:E  z ciekawosci sprawdze bo po gameplayu wyglada calkiem calkiem.

 

A to te gry z games with gold z 360 sa juz na stale jak sie przypisuja do konta? ?

Tak to chyba wygląda tylko na samym X360:

Cytat

 

Jeśli anulujesz subskrypcję, nie będziesz mieć możliwości dalszego korzystania z tytułów uzyskanych w ramach programu Games with Gold na konsoli Xbox Series X|S i Xbox One. Jeśli jednak kiedyś zdecydujesz się odnowić swoją subskrypcję, znowu będziesz mieć możliwość korzystania z gier uzyskanych uprzednio w ramach programu Games with Gold.

W przypadku konsoli Xbox 360 gry uzyskane w ramach programu Games with Gold w okresie, gdy Twoja subskrypcja Xbox Live Gold lub Xbox Game Pass Ultimate była aktywna, są Twoje, niezależnie od tego, czy nadal posiadasz tę subskrypcję.

 

https://support.xbox.com/pl-PL/help/subscriptions-billing/manage-subscriptions/xbox-games-with-gold-faq

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kszyrztow

Z tego co widze, bo subskrypcje mam od niedawna, to jak sie wchodzi na game with gold to sa tylko 3 tytuly, a tego street fighter ktory byl dostepny pojawil sie w opcji posiadane gry czy cos takiego

 

Jesli faktycznie sie dodaja na stale to fajna opcja gdyby sie abo skonczyl :)

Edytowane przez adask0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych co mają LG C9/CX - jaką maksymalną luminację ustawiacie w opcjach gry np WG Legion albo Valhalla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, adask0 napisał:

@Kszyrztow

Z tego co widze, bo subskrypcje mam od niedawna, to jak sie wchodzi na game with gold to sa tylko 3 tytuly, a tego street fighter ktory byl dostepny pojawil sie w opcji posiadane gry czy cos takiego

 

Jesli faktycznie sie dodaja na stale to fajna opcja gdyby sie abo skonczyl :)

Nie mam tego jak sprawdzić, ale ja to zrozumiałem tak, że przypisują się na stałe, jeśli grasz na X360. Jak masz XSS/XSX albo XO to działa to tak samo jak u Sony, czyli masz dostęp do gier tak długo, jak masz aktywny abonament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, adask0 napisał:

Jesli faktycznie sie dodaja na stale to fajna opcja gdyby sie abo skonczyl :)

Nie dodają, sam musisz dodać. Ja nie dodaję, bo robi się syf w bibliotece, jedynie nieliczne dodaję. W ostatnim roku istotne były chyba Batman Tellate i Sains Row Gat, jeszcze parę dodałem, ale nie chcę mieć 48 sztuk byle czego rocznie. Gry z X360 chyba są na stałe nawet na XO (one trafiają do biblioteki, a nie do działu Gold).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sino napisał:

Nie dodają, sam musisz dodać. Ja nie dodaję, bo robi się syf w bibliotece, jedynie nieliczne dodaję. W ostatnim roku istotne były chyba Batman Tellate i Sains Row Gat, jeszcze parę dodałem, ale nie chcę mieć 48 sztuk byle czego rocznie. Gry z X360 chyba są na stałe nawet na XO (one trafiają do biblioteki, a nie do działu Gold).

możesz ukrywać w bibliotece ;)

Edytowane przez Elvis79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że mogli już w tym nowym padzie dać przynajmniej mikrofon. Zawsze byłaby opcja dla zwykłych słuchawek żeby w grupie pogadać z kimś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli i tak byś musiał mieć słuchawki więc ? W takim padzie mikrofon ściągałby wszystko dookoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kszyrztow napisał:

Nie mam tego jak sprawdzić, ale ja to zrozumiałem tak, że przypisują się na stałe, jeśli grasz na X360. Jak masz XSS/XSX albo XO to działa to tak samo jak u Sony, czyli masz dostęp do gier tak długo, jak masz aktywny abonament.

U mnie na X jak wejdziesz na pelna biblioteke to wyswietla sie w posiadanych, wiec przypuszczam ze masz gratis, no ale zobaczymy jak sie abo skonczy.

Z X classic tez mi sie dodalo do "posiadanych"

3 godziny temu, sino napisał:

Nie dodają, sam musisz dodać. Ja nie dodaję, bo robi się syf w bibliotece, jedynie nieliczne dodaję. W ostatnim roku istotne były chyba Batman Tellate i Sains Row Gat, jeszcze parę dodałem, ale nie chcę mieć 48 sztuk byle czego rocznie. Gry z X360 chyba są na stałe nawet na XO (one trafiają do biblioteki, a nie do działu Gold).

To ze trzeba recznie dodac to wiem, a syf sie nie robi bo i tak pokazuja sie te co zainstalujesz, a w XsX ladnie to mozna pogrupowac na te z gamepass, te posiadane i te z games with gold wiec to zaden problem, a jak nie bedzie w co grac w gamepassie to zawsze sie cos fajnego znajdzie ;)

 

Godzinę temu, Nihat89 napisał:

Tak sobie myślę, że mogli już w tym nowym padzie dać przynajmniej mikrofon. Zawsze byłaby opcja dla zwykłych słuchawek żeby w grupie pogadać z kimś.

Na poczatku sam myslalem ze jest wbudowany :E  Tzn z tego co sie orientuje mozna kupic najtansze sluchawki stereo do X pudla za 200 (maja adapter), badz kupic sam adapter i uzywac swoich sluchawek

Edytowane przez adask0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Uptade jakiś, 1,6 GB pobrało, uwaga uwaga, jest "New Game"!
    • Dokładnie, miałem 2 lata płytę za którą dałem 320zl (MSI B450 Tomahawk) płyta kozak, sekcja chłodna z 3700x ustawionym manualnie na 1.35v nie przekraczała 55c  do tego pamięci 4x8 puszone na 3800 ale według for to aby osiągać takie wyniki trzeba było dać wtedy 3x tyle za mobo 🤪
    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...