Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra zrobię to za Was, bo to się nigdy nie skończy.

9-F15-C41-E-BBC3-4-BDA-BCB0-15440-AADD84

Można się rozejść :szczerbaty:

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt nie dać się wciągnąć w wymianę zdań z jakimś trollem :E

westland 3 czy desperados 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

D3.

Boxshot_DSP_SE.png

343045_xbox_game_pass_jpg_90_adaptiveresize_750x422.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sie pobrało, czytałem że dobra gierka przypomnę sobie czasu jak się grało w commandosa 20 lat temu :D

Edytowane przez martingg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie ogarnęła nostalgia, Commandos po lekcjach i klasyg od Zielonego Bereta: „Consider it done, boss!”

Gimby nie znajo. Ale ta gierka była trudna, oesu. Spędziłem przy niej pierdyliard godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była była, każda część :) piekna gierka. Szkoda że w remaku swastyk nie używają bo zabronili :D poebany świat

Edytowane przez martingg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MogliBanan napisał:

Ale mnie ogarnęła nostalgia, Commandos po lekcjach i klasyg od Zielonego Bereta: „Consider it done, boss!”

Gimby nie znajo. Ale ta gierka była trudna, oesu. Spędziłem przy niej pierdyliard godzin.

 

53 minuty temu, martingg napisał:

Właśnie sie pobrało, czytałem że dobra gierka przypomnę sobie czasu jak się grało w commandosa 20 lat temu :D

Klasyka juz takich gier nie ma... pamietam jak kazdą misje praktycznie grałem kilka godzin, żeby skończyc:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to tylko wklejam proszę się nie ciskać z pianą na ustach 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, BlindObserver napisał:

GP działa tragicznie? :E Coraz lepsze rzeczy tutaj czytam. Co ja robię źle, że mi to działa dobrze i nie widzę różnicy między tym, a wersją na kloca, z której też korzystałem? Co to znaczy tragicznie? Nie da się uruchomić? W czym GP na konsoli jest lepsze od tego pecetowego, że to na PC działa tragicznie?

Na ten przykład u mnie aplikacja Xboxa na Windows 10 nie jest tak responsywna jak ta na XSX. Oczywiście konsola znacznie szybciej odpada same gry z dysku etc. 

PC jest fajne, ale drogie i jednak wymaga trochę więcej zachodu niż konsola. Ostatnio nawet zabawa w modowanie Skyrima mi to uświadomiła.

Na PC musisz pobrać z nexusa paczki, zainstalować, skonfigurować etc. Na XSX wchodzisz w odpowiednie menu, zaznaczasz "ptaszek" przy interesującym modzie i już. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, azgan napisał:

Ja to tylko wklejam proszę się nie ciskać z pianą na ustach 

 

 

Przecież nie istnieje exc na Xboxa :E:E:E to podobno ma być umieszczone w konstytucji amerykańskiej.

 

No ciekawie co z tego wyjdzie jednak czekam na stalkera 2 ale to pewnie 2022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:

GP na PC nie ma wszystkich gier jak zostało tu powiedziane brakuje tytułów z wstecznej np. RDR1, Gears 3, BLACK ect. i nie wiem niby jakie gry nie działają bo jak do tej pory wszystko co instaluję z XGPU śmiga. 

Tylko tych gier które wymieniłeś nie ma w Passie na PC,  bo one na komputery osobiste przecież nigdy nie trafiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, LJ19 napisał:

Na ten przykład u mnie aplikacja Xboxa na Windows 10 nie jest tak responsywna jak ta na XSX. Oczywiście konsola znacznie szybciej odpada same gry z dysku etc. 

PC jest fajne, ale drogie i jednak wymaga trochę więcej zachodu niż konsola. Ostatnio nawet zabawa w modowanie Skyrima mi to uświadomiła.

Na PC musisz pobrać z nexusa paczki, zainstalować, skonfigurować etc. Na XSX wchodzisz w odpowiednie menu, zaznaczasz "ptaszek" przy interesującym modzie i już. 

To jest kwestia preferencji i raczej tego nie poruszam. W końcu temat dotyczył mistycznych "exów konsolowych". Jeśli komuś bardziej pasuje konsola, to spoko. W życiu nie chciałbym przekonywać Ciebie, ani nikogo innego do grania na PC, bo to nie moja sprawa. Ale nie lubię jak ignoranci i inne nieogary wypowiadają się w tematach im nieznanych lub ich przerastających. 

XSX ma choćby ten Quick Resume, który jest fajną funkcją i bardzo przyjemnie mi się z tego korzystało. Dopóki nie musiałem go wyłączyć, bo mi crashował AC: Valhalla :E Mimo wszystko działało to bardzo dobrze w innych grach. Nie zamieniłbym chyba jednak lepszej płynności na trochę szybsze wczytywanie, choć rozumiem, że dla Ciebie to drugie może być istotniejsze.

Nie kojarzę nawet ile gier na XSX ma obsługę modów, bo akurat z tego to na PC nawet nie korzystam zbyt często. Poza Skyrimem są jeszcze jakieś? Ale jeśli implementacja obsługi modyfikacji jest ok, to tylko chwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BlindObserver napisał:

Jeśli komuś bardziej pasuje konsola, to spoko. W życiu nie chciałbym przekonywać Ciebie, ani nikogo innego do grania na PC, bo to nie moja sprawa. Ale nie lubię jak ignoranci i inne nieogary wypowiadają się w tematach im nieznanych lub ich przerastających. 

 Nie zamieniłbym chyba jednak lepszej płynności na trochę szybsze wczytywanie, choć rozumiem, że dla Ciebie to drugie może być istotniejsze.

Wiesz, ja przez całe swoje gamingowe życie (jakieś 25 lat) grałem tylko na PC. XSX jest moją pierwszą, własną konsolą. 

Dokonałem prostej kalkulacji: ile musiałbym wydać dziś kasy na peceta o mocy zbliżonej do XSX, który przez następne 3-4 lata da mi podobne wrażenia z gier co konsola M$? 
Wyszło, że musiałbym być nierozsądny, aby w obecnych realiach pójść w PC. Tym bardziej, że ładując kupę kasy w GPU z serii 3XXX i tak za rok czułbym potrzebę kupowania kolejnej karty widząc postęp w zakresie wyświetlania RT.

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, BlindObserver napisał:

Zgniję. Opisałem wyraźny przykład konsolowców, dla których ekskluzywność jest tak istotna, że nie chcą, by ktoś inny grał, a Ty włączyłeś w to PC, bo tak Ci pasowało. I jak wspomniałem,  jeśli ktoś ma problem, że "Xbox nie ma exów" to raczej jest coś z nim nie tak, a nie z tym, kto mówi, że nie ma. Bo jeszcze raz, dla mnie to żaden problem, czy coś ma exy czy nie, ale najwidoczniej dla tego konsolowca to jest problem, jeśli go to boli. Co potwierdza wcześniejszy tekst o bólodupieniu o ekskluzywność na innych platformach i ciśnięciu sobie xbotów i sonyboyów.

 

Opisałeś jakiś wyimaginowany przykład fanbojów danej marki i na tej podstawie wrzucasz wszystkich konsolowców do jednego wora.

Stwierdzenie, że dla konsolowców ekskluzywność jest tak, istotna, że nie chcą, by ktoś inny grał jest wyssane z palca...

2 godziny temu, BlindObserver napisał:

Stwierdzenie, że usługa Xbox Game Pass na PC jest tragiczna jest wyssane z palca. 

Od kiedy to nie można wyrazić swojej negatywnej opinii o jakimś produkcie/usłudze? 

Na bazie swojego doświadczenia użytkowania tej usługi na PC (zamiast grać, często musiałem szukać rozwiązania problemów na forach typu reddit, gdzie trafiałem na ludzi z podobnymi problemami) i mając teraz porównanie do wersji konsolowego GP stwierdzam, że pctowy GP działa tragicznie. 

2 godziny temu, BlindObserver napisał:

GP na PC nie ma wszystkich gier z konsolowego GP, a GP na konsoli nie ma wszystkich gier z PC. Tego już widzę nie zauważacie. Biblioteki po prostu się różnią i nie pokrywają we wszystkich tytułach.

 

Tak różnią się, dodatkowo pctowy GP jest wybrakowany. Ile tytułów dostępnych jest na PC, a ile na konsoli? Gdzie jest EA Play na PC? Na ostatnie pytanie odpowiem za Ciebie - trzeba poczekać. No ale najwidoczniej pctowcy przywykli już do czekania ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LJ19 napisał:

Wiesz, ja przez całe swoje gamingowe życie (jakieś 25 lat) grałem tylko na PC. XSX jest moją pierwszą, własną konsolą. 

Dokonałem prostej kalkulacji: ile musiałbym wydać dziś kasy na peceta o mocy zbliżonej do XSX, który przez następne 3-4 lata da mi podobne wrażenia z gier co konsola M$? 
Wyszło, że musiałbym być nierozsądny, aby w obecnych realiach pójść w PC. Tym bardziej, że ładując kupę kasy w GPU z serii 3XXX i tak za rok czułbym potrzebę kupowania kolejnej karty widząc postęp w zakresie wyświetlania RT.

Ja wiele w PC zmieniać nie musiałem, w zasadzie tylko GPU do wymiany. Więc sprzedaż XSX sfinansowała zakup RTX 3060 Ti. PC to oczywiste ładowanie kasy, szczególnie teraz, gdy wszystko podrożało. Ale akurat potrzeby ciągłego upgrade'u nie mam, dawno się tego oduczyłem. Jak jeszcze ktoś potrafi się przyzwyczaić do niższej płynności albo jakości to już w ogóle konsola jest dobra. Mnie granie na XSX męczyło i nie ma tu drugiego dna. Nie kupuję przecież konsol i potem ich nie sprzedaję z nienawiści :E  Gorzej, jak ktoś opowiada o kosztach rozbudowy PC, a wydaje na konsole, TV i osprzęt więcej niż kosztuje mocniejszy PC :E 

Teraz czekam na slima PS5, bo w sumie XSX przy mocniejszym PC wiele sensu nie ma, skoro mogę ograć dokładnie to samo.

 

@esef

Widocznie jest taka istotna, skoro gość tak bólodupi na wieść, że XSX nie ma exów. A z tego co pisze jest konsolowcem :E  

Aha. Czyli jak mówiłem, dowód anegdotyczny. 

Pecetowy GP jest wybrakowany, mówisz. Bo nie ma w nim jeszcze EA Play. W konsolowym też nie ma EA Play. EA Play jest tylko w Ultimate. Żeby było śmieszniej, EA Play będzie w pecetowym, bez wymogu dopłaty do Ultimate. I dlaczego pecetowcy mają czekać? To nie mają opcji jego zakupu choćby na Origin? Przecież abonament EA był na PC szybciej niż na konsolach :E To kto przywykł do czekania? Ja mam z jakichś kodów chyba jeszcze 3 lata abonamentu na Origin. Ale widzę, że masz jakąś niezdrową satysfakcję, że ktoś inny musi czekać. Coś w tych konsolowcach jest takiego zabawnego pod tym względem :E 

A co do liczby gier - oczywiście, że jest różnica, ale w konsolowym jest masa tytułów we wstecznej. Kogo one by na PC obchodziły? Ktoś odpala BF3 z X360 w jakości kartofla? Czy Crysisy z X360?  Fajnie że są, ale przecież to one w dużym stopniu pompują liczbę tytułów. 

Według listy na stronie Xboksa na konsoli jest 350 gier w GP (licząc z EA Play), a na PC są 234 gry (bez EA Play). EA Play na Origin ma 216 gier. Idąc Twoim tokiem rozumowania, po dodaniu EA Play do pecetowego GP, to konsolowe GP będzie wybrakowane (xD), bo będzie miało mniej gier. Nie liczy się jakość, ważne że jest mniej, nie? :D 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, esef napisał:

Tak różnią się, dodatkowo pctowy GP jest wybrakowany. Ile tytułów dostępnych jest na PC, a ile na konsoli? Gdzie jest EA Play na PC? Na ostatnie pytanie odpowiem za Ciebie - trzeba poczekać. No ale najwidoczniej pctowcy przywykli już do czekania ;) 

Ile lat jest GP na konsoli, a od kiedy wystartował na PC?
Microsoft go cały czas rozwija i jak na konsolowym GP mamy 268gier, to na PCtowym jest ich aktualnie 234, gdzie jeszcze niedawno było ich znacznie mniej.
Do tego wiadomo na konsolowym dochodzą jeszcze gry z EA Play w ilości 82 sztuk. Na PC też będą.

A jeśli chodzi o możliwość taniego grania to PC i tak stwarza znacznie lepsze możliwości jako platforma do grania. Masa gier i to często bardzo dobrych gier która jest na różnych klientach rozdawana całkowicie za free i dostajesz je na zawsze, a nie na kilka miesięcy jak w passie. GOG, EPIC, Humble etc. Do tego masa promocji na gry dosłownie za grosze i jeszcze nie musisz płacić abo za granie online.

Chcesz gamepasa na PC to kupujesz na miesiąc/dwa ogrywasz co co się podoba i zapominasz do następnego razu. Na konsoli płacisz co miesiąc bo inaczej jesteś odcięty od grania online.

Są plusy i minusy każdej platformy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

myślę, że już nie ma sensu dalej ciągnąc tej dyskusji. XSX to PC w przebraniu konsoli - niektórzy lubią takie zabawki, a inni nie.

GP już wyszedł z bety na PC, także wszystko powinno śmigać. Media nic nie piszą na temat awaryjności tej usługi na PC to pozostaje mi się zamknąć i powtarzać jak owca w stadzie jaki to pctowy GP jest idealny.

MS lubi obiecywać - jedni czekają na exy konsolowe na Xboxie, a drudzy na rozwój GP na PC ;) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kszyrztow napisał:

Tylko tych gier które wymieniłeś nie ma w Passie na PC,  bo one na komputery osobiste przecież nigdy nie trafiły.

Zgadza się wychodziły na konsole i tam też zostały chociaż niektóre tytuły dostały po latach porty na PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam już nie wnikam w te wojny PC/PS5/XSX.

Ważne abym ja mógł ograć jak najwięcej z tych gier, które mnie interesują. Dlatego mam już XSX. Pod koniec roku przy premierze Horizona 2 kupie PS5 (oby były już czarne pokrywy do kupienia lub czarny model). Później przy premierze Diablo 4 kupię GPU, które pozwoli na 4K/60fps z wszystkim na ultra, czyli pewnie coś pokroju RTX3060/3060Ti. PCta mam tylko do Diablo i czasem Age of Empires... ale też do przeglądania netu, youtuba i płacenia rachunków. Laptop i smartfon w tych kwestiach to dla mnie totalny syf.

Tyle ode mnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, MogliBanan napisał:

Może jeszcze „next-genowy” pad :szczerbaty:

Xboxowy wygodniejszy :] (i to już od czasów pierwszych generacji obu konsol, chociażby układ analogów jest wygodniejszy w padach od xboxa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pad do series x konkretniej lewa gałka grzybek przestał dzisiaj funkcjonować jak należy. Czuje dziwny opór brak płynności trudno to opisać. Szybko miesiąc plus minus a od one x po dwóch latach działa jak należy... Mały kwas . Mi się nigdy żaden sprzęt nie psuł do tej pory konsola kupiona w RTV euro AGD taka reklamacje to się z e sklepem ogarnia czy Microsoftem?

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszła aktualizacja. W końcu czerń podczas oglądania filmów z Br/UHD wygląda normalnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, WPW napisał:

taka reklamacje to się z e sklepem ogarnia czy Microsoftem?

A po co przez pośrednika? Żeby było kilka tygodni dłużej? Normalnie D2D i tyle. Przy rękojmi oczywiście sklep może wybrać naprawę i wybierze więc sobie poczekasz z miesiąc dłużej.

Godzinę temu, Maledict napisał:

Wyszła aktualizacja. W końcu czerń podczas oglądania filmów z Br/UHD wygląda normalnie 

Wydali 2 razy to samo: https://support.xbox.com/en-us/help/hardware-network/settings-updates/whats-new-xbox-one-system-updates ? Na razie tak jest na en-us i en-gb, dla pl-pl fr-fr czy de-de nadal opisu nowej brak. Tak wisi od wielu godzin (może od wczoraj). Nie sądzę by jedyną zmianą był Shell. W Insider też mam problem coś znaleźć: https://news.xbox.com/en-us/xboxinsider/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie na pc to dla mnie w chwili obecnej jakaś retro zajawka i mgliste wspomnienie czasów gdy kupowałem GPU czy CPU w cenie konsoli, odpalałem jakieś frapsy, riva tunery, GPU czy cpu monitory i rwałem włosy z głowy jak miałem 57 FPS a nie 60. Grałem często gęsto w benchmarki a nie gry.  Jak duża część tego forum przy launchu nowych gier ogrywanych na pc wystarczy poczytać połowa kontentu to gadka o ustawieniach sterach, optymalizacjach.  Dodatkowo a to ram trzeba dokupić a to SSD a monitor full HD na qhd by się przydało zmienić a teraz to już bym kupował 4 k HDR w astronomicznej cenie . Ciągły pościg za upgrejdami , pakowanie kasy ,jakies benchmarkowanie ciągłe, mimowolne. Kombinowanie ze sterami pod dana grę aby zyskać 1 czy 2 fps ,tweaki fiki siki weroniki. Za stary jestem, Pc do pracy , konsola do grania odkąd kupiłem one x 2 lata temu a teraz series x ani nie odpaliłem żadnej gry na pc ani nie wydałem złotówki na pc. Nigdy więcej... Teraz  siadam w wygodnym fotelu z padem odpalam oleda gram np teraz w AC valhalla. Nie wiem ile mam fpsow , jakie mam tempy , ze sterami nic nie kombinuje , wszystko dziala płynnie , elegancko, szybko no stress i wygoda. A pomyśleć, ze do 2019 roku nigdy nie miałem konsoli i tylko pc...

 

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...