Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, WPW napisał:

Granie na pc to dla mnie w chwili obecnej jakaś retro zajawka i mgliste wspomnienie czasów gdy kupowałem GPU czy CPU w cenie konsoli, odpalałem jakieś frapsy, riva tunery, GPU czy cpu monitory i rwałem włosy z głowy jak miałem 57 FPS a nie 60. Grałem często gęsto w benchmarki a nie gry.  Jak duża część tego forum przy launchu nowych gier ogrywanych na pc wystarczy poczytać połowa kontentu to gadka o ustawieniach sterach, optymalizacjach.  Dodatkowo a to ram trzeba dokupić a to SSD a monitor full HD na qhd by się przydało zmienić a teraz to już bym kupował 4 k HDR w astronomicznej cenie . Ciągły pościg za upgrejdami , pakowanie kasy ,jakies benchmarkowanie ciągłe, mimowolne. Kombinowanie ze sterami pod dana grę aby zyskać 1 czy 2 fps ,tweaki fiki siki weroniki. Za stary jestem, Pc do pracy , konsola do grania odkąd kupiłem one x 2 lata temu a teraz series x ani nie odpaliłem żadnej gry na pc ani nie wydałem złotówki na pc. Nigdy więcej... Teraz  siadam w wygodnym fotelu z padem odpalam oleda gram np teraz w AC valhalla. Nie wiem ile mam fpsow , jakie mam tempy , ze sterami nic nie kombinuje , wszystko dziala płynnie , elegancko, szybko no stress i wygoda. A pomyśleć, ze do 2019 roku nigdy nie miałem konsoli i tylko pc...

 

Mam identycznie. :-)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe bym zapomniał jeszcze bawienie się ustawieniami cienie high to volumetric coś tam medium  , tsaa , mssa, dsry, shadery kij wie co af, aa , bla bla , przeglądanie poradników, testów gier, konfiguracji  jak ustawić tekstury na high kątem innych ustawień żeby było np 60 FPS i jedna wielka zabawa od rana , że zanim się grę odpali to trzeba multum kombinacji przetestować i szukanie tej optymalnej np w takim rdr2 to godziny zabawy , o nie nigdy więcej, jakieś benchmarki 3d marki bleh.. Na series x w takiej valhalli mam np 2 ustawienia graficzne co za wygoda... No i oczywiście samo oc  sprzętu, kręcenie cpu, GPU, benchmarki timingi na ramach żeby ustawić takie a takie opóźnienia i mieć 100mhz więcej na procku czy GPU i 2 czy 3 FPS więcej  , jakieś testy stabilnosci o nie!! Kiedyś miałem zajawkę teraz się tym po prostu brzydzę. To było jak uzależnienie teraz jestem wolny od tego całego badziewia, polecam, życie stało się prostsze a i kasa w portfelu zostaje.

 

 

 

 

Edytowane przez WPW
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, WPW napisał:

Hehe bym zapomniał jeszcze bawienie się ustawieniami cienie high to volumetric coś tam medium  , tsaa , mssa, dsry, shadery kij wie co af, aa , bla bla , przeglądanie poradników, testów gier, konfiguracji  jak ustawić tekstury na high kątem innych ustawień żeby było np 60 FPS i jedna wielka zabawa od rana , że zanim się grę odpali to trzeba multum kombinacji przetestować i szukanie tej optymalnej np w takim rdr2 to godziny zabawy , o nie nigdy więcej, jakieś benchmarki 3d marki bleh.. Na series x w takiej valhalli mam np 2 ustawienia graficzne co za wygoda... No i oczywiście samo oc  sprzętu, kręcenie cpu, GPU, benchmarki timingi na ramach żeby ustawić takie a takie opóźnienia i mieć 100mhz więcej na procku czy GPU i 2 czy 3 FPS więcej  , jakieś testy stabilnosci o nie!! Kiedyś miałem zajawkę teraz się tym po prostu brzydzę. To było jak uzależnienie teraz jestem wolny od tego całego badziewia, polecam, życie stało się prostsze a i kasa w portfelu zostaje.

 

 

 

 

A na pc mogłeś po prostu kliknąć z ultra na high i tyle w tym tej "mega" roboty :)

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że gdybym miał dalej tyle czasu ile 3 lata temu to nie sprzedawałbym mojego pieca i dalej kręcił i poprawiał co się da żeby wycisnąć ostatnie soki z GPU i CPU. Mnie to sprawiało po prostu frajdę, tylko tyle i aż tyle. Tylko do tego trzeba mieć czas, a ja odkąd urodził się syn mam go naprawdę niewiele i nie wyobrażam sobie, że jak młody idzie w kimono o 21-21:30 to ja bawię się w kręconko wszystkiego co się da i sprawdzam każdą możliwą konfigurację. Kiedyś miałem na to weekendy i czasami kilka godzin po pracy, teraz po pracy trzeba zająć się młodym, a w weekendy nie ma na to czasu, bo nie powiem 3 latkowi „E weź tam się sam pobaw, stary idzie kręcić pieca” :E

Najlepsze czasy to jak jeszcze się było na garnuszku, a już się miało spoko pracę i można było co pół roku wszystko w piecu wymieniać. Kiedyś to było :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze mam problem z graniem w 30 klatkach macie gdzieś w sieci aktualną listę tytułów z xboxa gdzie odblokowano 60 fps jak w w3 czy tomb raiderach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, voltq napisał:

Jako ze mam problem z graniem w 30 klatkach macie gdzieś w sieci aktualną listę tytułów z xboxa gdzie odblokowano 60 fps jak w w3 czy tomb raiderach ?

Tu, lista z X1X, a XsX praktycznie chyba wszystkie maja 60 poza wyjatkami

Edytowane przez adask0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, sino napisał:

Na razie tak jest na en-us i en-gb, dla pl-pl fr-fr czy de-de nadal opisu nowej brak. Tak wisi od wielu godzin.

No i dalej wisi.

Dishonored 2 wreszcie działa! Wcześniej na ok. 50 prób ani razu się nie uruchomił. Tak samo z dodatkiem Death of - samodzielnym. Trzeba było przechodzić do offline by uruchomić. Aktualizację zrobiłem głównie dlatego, że wczoraj XSX mi się wyłączył w sklepie (gdzie obciążenie CPU I GPU minimalne, temperatura też, RT też raczej brak). W Dishonored 2 grać nie będę, zrobiłem maxa, ale przynajmniej wygląda, że to nie była wina gry (no chyba, że Bethesda wyłączyła serwer), na XO uruchamiały się w 1/2 razy, nie wiem jak teraz.

Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sino napisał:

Dishonored 2 wreszcie działa! Wcześniej na ok. 50 prób ani razu się nie uruchomił.

To jest wersja z Game Passa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne wymagania ma to "next genowe" Medium. Na XSX zbija rozdzielczość nawet do 900p w wymagających miejscówkach, aby utrzymać 30fps i do tego frame pacing pozostawia wiele do życzenia, ale może uda im się to ogarnąć w patchach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gra ma chyba locka na 30 fps, bo przy zalecanych wymaganiach na PC także jest 30 fps, bez względu jakie GPU masz. 

No i sami twórcy mówili, że obrabiane są 2 światy jednocześnie co także wpływa na wydajność. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jaycob napisał:

Ale gra ma chyba locka na 30 fps, bo przy zalecanych wymaganiach na PC także jest 30 fps, bez względu jakie GPU masz. 

No i sami twórcy mówili, że obrabiane są 2 światy jednocześnie. 

W zależności od sytuacji. Jak są dwa światy to właśnie na XSX potrafi spadać do 900p, a na XSS do 648p. Na PC ma być odblokowany fps, twórcy gry to potwierdzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, widzę też, że Gamespot musiał aktualizację dać, że jednak mu się pomyliło :E Czyli jednak rzeczywiście 4K 30 kl./s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, WPW napisał:

rwałem włosy z głowy jak miałem 57 FPS a nie 60

A teraz odpalisz Medium w 30fps z dropami do 900p, bez kombinowania, no stress i wygoda :D
Na PC nie mógłbyś tego zrobić, musiałbyś szukać sterowników i kombinować dla tych 57->60fps, to po prostu wina platformy, nie użytkownika oczywiście :D

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to coś tutaj kombinują na pewno to wyżej dotyczy pc, a nie konsol? Bo na kilku portalach było info o odblokowanym fps. Np. na https://www.pcgamer.com/bloober-team-reveals-the-medium-system-requirements-and-a-new-trailer/

"The specifications all target 30 fps gameplay, but Bloober Team confirmed that an option to unlock framerates will be available in the graphics menu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, jak mieli to na chama zablokować na PC, skoro ta gra działa na Unreal Engine 4? Nawet tam Denuvo nie ma. Jakby mieli własny silnik to rozumiem, ale na UE4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby bylo 30 fps to w grze ze statyczna kamera nie byloby widac raczej roznicy ;) Ale milo bedzie jakby odblokowali te 1080/60 :)

 

Panowie pytanie

Uzywal ktos konta "dla gosci"? Odblokowuja sie w tym archiwementy na glownym koncie czy nie? bo nie potrafie znalezc informacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam telewizor Sony Bravia XE9005 i według specyfikacji obsługuje on 120 lub nawet 140hz a w ustawieniach na konsoli series X mam komunikat, że 120hz mój tv nie obsługuje. Jak to ustawić i wycisnąć max ustawienia na tym TV? Podłączone pod HDMI 3 ARC. Używam kabla HDMI dołączanego do konsoli. 
Czy nie potrzeba lepszego kabla HDMI do 120hz? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Ok na golu pisze że da się odblokować klatki:thumbup:

Jest napisane.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie niedawnej dyskusji o exach, platformach, a także prześmiewczych postach z ostatnich dwóch stron w związku z działaniem The Medium.

Cytat

i tu dygresja. od samego początku rzeczą charakterystyczną dla polskiej komputeryzacji było poczucie wspólnoty między posiadaczami – często różnych – maszyn tej samej firmy, prowadzące jednocześnie do negacji sprzętu spod innego „znaku”. Klaudiusz Dybowski jeszcze w 1991 roku, w artykule opublikowanym w „Bajtku” słusznie porównał to do wojny zwaśnionych plemion: „podłoże tych walk nigdy nie będzie dobrze znane przyszłym historykom – chodzi nie o terytoria, urazy osobiste czy kopalnie złota, lecz o totem i wyryty na nim napis. każde plemię chciało udowodnić, że prymat należy się ich totemowi, ponieważ jest on absolutnie najlepszy”. prowadziło to do często nieracjonalnego przywiązania do „swojego” totemu, traktowania go jako czegoś znacznie ważniejszego niż tylko sprzętu elektronicznego, który można wymienić na nowszy model dowolnej firmy. 

Źródło: Bartłomiej Kluska, "Bajty Polskie 2.0".

Trzydzieści lat zleciało, a tu dalej plemienne myślenie kwitnie... 

Co do The Medium to jestem trochę zawiedziony, no ale nie czekałem jakoś specjalnie na tę grę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa straszna z tym The Medium na XSX spadki do 900p w 2021 roku to dno i tona mułu ale z tego co piszą na PC też wybitnie dobrze nie jest

The Medium ma problemy z optymalizacją - RTX 3080 za słaby na Full HD https://www.gry-online.pl/newsroom/the-medium-ma-problemy-z-optymalizacja-rtx-3080-za-slaby-na-full/zf1f2e1

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, azgan napisał:

Lipa straszna z tym The Medium na XSX spadki do 900p w 2021 roku to dno i tona mułu ale z tego co piszą na PC też wybitnie dobrze nie jest

The Medium ma problemy z optymalizacją - RTX 3080 za słaby na Full HD https://www.gry-online.pl/newsroom/the-medium-ma-problemy-z-optymalizacja-rtx-3080-za-slaby-na-full/zf1f2e1

900p na XSX... brak słów a RTX3080 nie może utrzymać 1080p/60fps i to bez RT :szczerbaty:Polskie studia wyrastają na "mistrzów" konsolowej optymalizacji... Pierwszy był CDP i ich CP2077 a teraz Medium. Poczekam na jakiegoś patcha bo przy takiej grafice i bez RT to powinno spokojnie śmigać w 4K/30fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ODIN85 napisał:

Ale dwa miesiące nawet dobrze się trzymał Sx.

Myślałem że dłużej da radę?

Trollujesz czy tak na serio piszesz? Nie wiem co gorsze. ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...