Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Elvis79 napisał:

po myku z dolby vision jak pisałeś, po tygodniu jakoś znowu identyko akcja z 640x480 :szczerbaty: zauważyłem, że nie dzieje się tak jeśli najpierw wpakuję się w TV na hdmi pod którym jest XSX i wtedy odpalam konsolę.

Nie zwracałem uwagi szczerze powiedziawszy, jednostkowe przypadki, pewnie coś z softem kiedyś naprawią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, martingg napisał:

Nie zwracałem uwagi szczerze powiedziawszy, jednostkowe przypadki, pewnie coś z softem kiedyś naprawią

Przy kolejnym modelu ;-):E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, martingg napisał:

Strzelanie na padzie jest mi obce ;)

Kwestia przyzwyczajenia, wiadomo że combo myszka + klawiatura jest bardziej precyzyjne ale jest sporo gier FPS/TPP na Xboxach czy Playstationach gdzie naprawdę jest sporo zabawy "z strzelankami" i padem w rękach :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dirt 5 - ależ ta gra jest cienka... ?
Wydali chyba więcej na grafików i te komiksowe obrazki niż na programistów.
Sto razy bardziej wolę Forzę i jej offroadowe wyścigi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dzb napisał:

Dirt 5 - ależ ta gra jest cienka... ?
Wydali chyba więcej na grafików i te komiksowe obrazki niż na programistów.
Sto razy bardziej wolę Forzę i jej offroadowe wyścigi...

Nie jest taka zła:p jakby ktoś był zainteresowany zapraszam do działu sprzedam:)  Kupilem za 200 coś złoty włączyłem i wyłączyłem... Tanio sprzedam 

Edytowane przez WPW
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Kwestia przyzwyczajenia, wiadomo że combo myszka + klawiatura jest bardziej precyzyjne ale jest sporo gier FPS/TPP na Xboxach czy Playstationach gdzie naprawdę jest sporo zabawy "z strzelankami" i padem w rękach :)  

Mogę używać m+k na XsX, zależy od gry na padzie w BF jest ok, ale za to PUBG mi w ogóle nie leży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, adask0 napisał:

Przy kolejnym modelu ;-):E

Moim zdaniem to jest kwestia telewizora a nie konsoli. Mój tv samsung 49ks7000 potrafi przyświrować w taki sposób że nawet gdy mam włączony najpierw tv, mam ustawiony HDMI do którego wpiąłem konsolę, to gdy uruchamiam konsolę potrafi się nie wyświetlać obraz. Dopiero gdy przełączam między jednym hdmi a jakimś innymi z powrotem na hdmi do którego podpiąłem XSX pojawia się obraz. Często jest też tak że normlanie działa i nie ma problemów. 

Inne konsole mam podpięte przez hdmi switcha i  też potrafi świrować. Bo np ze switchem działa x360e (ten ostatni model który wyglądem przypomina xboxa one), PS3 superslim, PS4 pro, PC i działa. Ale tv potrafi świrować przełącza się między trybami sam z konsoli do gier na pc, albo całkiem na x360. 

Albo co gorsza i pewnie tak ma większość teraz tv, że telewizor sam zmienia port na urządzenie które akurat wykryje że się włączyło. I to mnie do szału doprowadza bo durny dektoder z upc pomimo że mam ustawione głębokie uśpienie, nie mam ustawionego żadnego nagrywania potrafi się co parę godzin włączyć i akurat podczas grania przełączyć HDMI. Szału od tego dostaję bo gram ostatnio w dirta 5 a on mi podczas jazdy cyk się przełączył. Wtedy muszę szybko pauzować na padzie i przełączać HDMI. 

Z podłączonym PC jest gorzej bo nvidia coś pozmieniała w sterownikach i gdy karta wykryje że nie ma połączenia z TV to sama przełącza na monitor. I przez to gry się wysypują, bo na tv gram w 4k a monitor mam 1440p. A przełączam się między nimi nie chcę mieć rozszerzonego obrazu czy coś bo jest to dla mnie nie wygodne. 

Mówię wam ten telewizor samsunga to jest przez to samoczynne przełączanie portów hdmi strasznym szajsem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zaodrze244 napisał:

Moim zdaniem to jest kwestia telewizora a nie konsoli. Mój tv samsung 49ks7000 potrafi przyświrować w taki sposób że nawet gdy mam włączony najpierw tv, mam ustawiony HDMI do którego wpiąłem konsolę, to gdy uruchamiam konsolę potrafi się nie wyświetlać obraz. Dopiero gdy przełączam między jednym hdmi a jakimś innymi z powrotem na hdmi do którego podpiąłem XSX pojawia się obraz. Często jest też tak że normlanie działa i nie ma problemów. 

Inne konsole mam podpięte przez hdmi switcha i  też potrafi świrować. Bo np ze switchem działa x360e (ten ostatni model który wyglądem przypomina xboxa one), PS3 superslim, PS4 pro, PC i działa. Ale tv potrafi świrować przełącza się między trybami sam z konsoli do gier na pc, albo całkiem na x360. 

Albo co gorsza i pewnie tak ma większość teraz tv, że telewizor sam zmienia port na urządzenie które akurat wykryje że się włączyło. I to mnie do szału doprowadza bo durny dektoder z upc pomimo że mam ustawione głębokie uśpienie, nie mam ustawionego żadnego nagrywania potrafi się co parę godzin włączyć i akurat podczas grania przełączyć HDMI. Szału od tego dostaję bo gram ostatnio w dirta 5 a on mi podczas jazdy cyk się przełączył. Wtedy muszę szybko pauzować na padzie i przełączać HDMI. 

Z podłączonym PC jest gorzej bo nvidia coś pozmieniała w sterownikach i gdy karta wykryje że nie ma połączenia z TV to sama przełącza na monitor. I przez to gry się wysypują, bo na tv gram w 4k a monitor mam 1440p. A przełączam się między nimi nie chcę mieć rozszerzonego obrazu czy coś bo jest to dla mnie nie wygodne. 

Mówię wam ten telewizor samsunga to jest przez to samoczynne przełączanie portów hdmi strasznym szajsem. 

Możliwe, mamy ten sam tv z @Elvis79czyli CX nikt inny na to nie narzeka

Edytowane przez martingg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2021 o 11:06, zaodrze244 napisał:

Gram po trochę w każdą, jak mi się któraś znudzi wskakuję na następną. Mam tych gier naistalowanych sporo, wykorzystane mam 81,7% pojemności przy czym ja mam dodatkowo podpiętego 2TB SSD Microna 1300.

 

Rozumiem ze hula po usb? Mozesz zrobic dla kolegow test? 1 ta sama gra odpalona z wew dysku i zew i porownac czasy ladowania (od startu gry do rozgrywki) + roznice w czasach z quick resume? :-)

46 minut temu, zaodrze244 napisał:

Moim zdaniem to jest kwestia telewizora a nie konsoli. Mój tv samsung 49ks7000 potrafi przyświrować w taki sposób że nawet gdy mam włączony najpierw tv, mam ustawiony HDMI do którego wpiąłem konsolę, to gdy uruchamiam konsolę potrafi się nie wyświetlać obraz. Dopiero gdy przełączam między jednym hdmi a jakimś innymi z powrotem na hdmi do którego podpiąłem XSX pojawia się obraz. Często jest też tak że normlanie działa i nie ma problemów. 

Inne konsole mam podpięte przez hdmi switcha i  też potrafi świrować. Bo np ze switchem działa x360e (ten ostatni model który wyglądem przypomina xboxa one), PS3 superslim, PS4 pro, PC i działa. Ale tv potrafi świrować przełącza się między trybami sam z konsoli do gier na pc, albo całkiem na x360. 

Albo co gorsza i pewnie tak ma większość teraz tv, że telewizor sam zmienia port na urządzenie które akurat wykryje że się włączyło. I to mnie do szału doprowadza bo durny dektoder z upc pomimo że mam ustawione głębokie uśpienie, nie mam ustawionego żadnego nagrywania potrafi się co parę godzin włączyć i akurat podczas grania przełączyć HDMI. Szału od tego dostaję bo gram ostatnio w dirta 5 a on mi podczas jazdy cyk się przełączył. Wtedy muszę szybko pauzować na padzie i przełączać HDMI. 

Z podłączonym PC jest gorzej bo nvidia coś pozmieniała w sterownikach i gdy karta wykryje że nie ma połączenia z TV to sama przełącza na monitor. I przez to gry się wysypują, bo na tv gram w 4k a monitor mam 1440p. A przełączam się między nimi nie chcę mieć rozszerzonego obrazu czy coś bo jest to dla mnie nie wygodne. 

Mówię wam ten telewizor samsunga to jest przez to samoczynne przełączanie portów hdmi strasznym szajsem. 

Ja tam nie mam zadnych problemow, ani z tv ani z projektorem :E ah te nowinki techniczne! po prostu tak musi byc :E:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zaodrze244 napisał:

Albo co gorsza i pewnie tak ma większość teraz tv, że telewizor sam zmienia port na urządzenie które akurat wykryje że się włączyło.

Nie da się jakoś wyłączyć HDMI-CEC w tv albo przynajmniej w tym dekoderze? 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nihat89 napisał:

Nie da się jakoś wyłączyć HDMI-CEC w tv albo przynajmniej w tym dekoderze? 

Dzięki znalazlem tą opcję w ustawieniach tv, wyłączyłem to i przestało mi porty przełączać a ja sie z tym męczyłem tyle czasu :E

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad XSX, ktoś orientuje się czy jeszcze można dostać w opcji z abonamentem all Access w media expert? Czy to się dostaje od ręki jak konsola jest na sklepie czy jakieś specjalne zapisy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, T0TEK napisał:

Zastanawiam się nad XSX, ktoś orientuje się czy jeszcze można dostać w opcji z abonamentem all Access w media expert? Czy to się dostaje od ręki jak konsola jest na sklepie czy jakieś specjalne zapisy? 

Zrob sobie game pass ultimate za 400 zł na 3 lata a nie za 1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj usiadłem do The Medium i gdzieś po 2h gry konsola się wyłączyła. Daje niezły wycisk jak widać.

t5l3pLx.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, martingg napisał:

game pass ultimate za 400 zł na 3 lata

To nadal aktualne? 

@Nihat89, gdzie trzymasz konsolę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Gonzo3211 napisał:

To nadal aktualne? 

@Nihat89, gdzie trzymasz konsolę?

w październiku robilem i było bez problemu. Nie slyszalem, żeby coś w tej materii się zmieniło tutaj opis + linki

https://www.pepper.pl/promocje/przypomnienie-sposob-na-xbox-game-pass-ultimate-na-36-miesiecy-308002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gonzo3211 napisał:

@Nihat89, gdzie trzymasz konsolę?

Właśnie dziwne bo na szafce obok tv stoi sobie pionowo. Pierwszy raz takie coś się stało.

cQuroLc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Nihat89 napisał:

Właśnie dziwne bo na szafce obok tv stoi sobie pionowo. Pierwszy raz takie coś się stało.

cQuroLc.jpg

Kurde lipa trochę, jako psycho fanboy xsx :E powinienem Ciebie obwiniać za zaistniałą sytuację bo jak mogłeś postawić konsole w koncie... :E to jest oczywiście żart 

Mi jeszcze takie nieprzyjemne sytuacje sie nie przytrafiły, pomimo grania po kilka godzin pod rząd w valhalle w trybie jakości. Z obserwacji na rękę to w tej grze konsola była najcieplejsza w medium nie grałem nie podoba mi sie ta gra.

Wentylator nie zaczął być słyszany za nim  konsola wywaliła komunikat?

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kącie bo szafkę wybrałem specjalnie pod XOX a nie przewidziałem tego że XSX będzie dużo większy :szczerbaty:

Godzinę temu, zaodrze244 napisał:

Wentylator nie zaczął być słyszany za nim  konsola wywaliła komunikat?

Głośno chodził od razu w sumie po uruchomieniu gry. Teraz drugi raz włączyłem i nie było już takiego efektu. Myślę, że to jakiś błąd gry że takie obciążenie miała konsola.

Edytowane przez Nihat89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, martingg napisał:

Możliwe, mamy ten sam tv z @Elvis79czyli CX nikt inny na to nie narzeka

Ja bym obstawiał bardziej winę konsoli, prosty przykład - u mnie podłączony dekoder c+, ps5, switch na zmianę z kinem domowym i nic się nie dzieje, tylko przy XsX świruje rozdziałka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gonzo3211 napisał:

To nadal aktualne? 

@Nihat89, gdzie trzymasz konsolę?

400 za drogo, trzeba bylo skorzystac z pringelsow z Litwy :E 

1 godzinę temu, Nihat89 napisał:

Dzisiaj usiadłem do The Medium i gdzieś po 2h gry konsola się wyłączyła. Daje niezły wycisk jak widać.

t5l3pLx.jpg

Grałem ostatnio z 5h w medium przeszedłem polowe, u mnie dość ciepło do tego jeszcze projektor chodzi... a on temp podwyzsza... konsola ledwo ciepla...

 

Sprawdz, czy wentylator swobodnie sie kreci, i czy ewentualnie od tv nie idzie cieple powietrze do kata i tego powietrza nie zasysa przypadkowo,  sprawdz czy z pod spodu konsoli kurz ci sie nie zebral za duzy... ewentualnie moze chlodzenie uleglo uszkodzeniu? W innych graach tez sie takie cos pojawilo?

 

 

Edytowane przez adask0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, adask0 napisał:

Grałem ostatnio z 5h w medium przeszedłem polowe, u mnie dość ciepło do tego jeszcze projektor chodzi... a on temp podwyzsza...

Sprawdz, czy wentylator swobodnie sie kreci, i czy ewentualnie od tv nie idzie cieple powietrze do kata i tego powietrza nie zasysa przypadkowo,  sprawdz czy z pod spodu konsoli kurz ci sie nie zebral za duzy... ewentualnie moze chlodzenie uleglo uszkodzeniu? W innych graach tez sie takie cos pojawilo?

Wszystko sprawdziłem, jest ok wentylator pracuje. W innych grach bez zarzutu jest więc obstawiam że The Medium coś się skopało. A zaraz będzie że Xboxy się przegrzewają :szczerbaty:

Coś jest na rzeczy. Właściwie to wyskoczył mi achievement i w tym momencie konsola się zresetowała.

Edytowane przez Nihat89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nihat89 napisał:

Wszystko sprawdziłem, jest ok wentylator pracuje. W innych grach bez zarzutu jest więc obstawiam że The Medium coś się skopało. A zaraz będzie że Xboxy się przegrzewają :szczerbaty:

Watpie, dzisiaj zasiade zeby skonczyc medium to w nocy napisze :P:E  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...