Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, lukadd napisał:

Weź pod uwagę, że za ~rok będzie nowa premiera GPU, i za kolejne ~2 lata następna podnosząca jeszcze poprzeczkę itd.. Konsola  zostanie z tymi samymi bebechami na ~7 lat :E

Za ~rok to co masz w tej konsoli teraz to porównywalną moc będzie prezentował jakiś RX 7600, a za 3 to low endowe GPU będzie miało moc tej konsoli.

Stawiam że za 3-4 lata będzie nowa jak wcześniej konsola x1x czy ps4 pro, która w końcu ustabilizuje 4k i 60fps bez dużych dropów. Fajnie że w tej generacji dali wybór chcesz fajniejsza grafe masz 30fps chcesz więcej FPS masz gorsza grafikę. Fajnie że taki wybór jest głównie na XsX :D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, martingg napisał:

A ja myślę iż to kwestia rozsądku / wygody. 8h dziennie w pracy potem z młodym zabawa przychodzi ta 20-21 i chce sobie po prostu pograć naciskam pstryczek na padzie i gram. Na pc o kolejną aktualizacja sterowników grafiki, reset, dobra steam się włącza i kolejną aktualizacja gry i kolejne czekaniem. Włączam grę o sypie błędem srelldll8.653257743225 error i google w necie jak to naprawić... Za stary i za wygodny jestem :E a granie to dodatek do życia a nie życie także co kto woli jakbym się dotykał co pixeli grałbym na PC :E jedyny minus to brak RTS.

Na konsolach masz to samo, włączasz, kolejna aktualizacja firmware poprawiająca bugi poprzedniej, włączasz grę kolejna aktualizacja. Gry też sypią błędami i wywalają na konsolach. Nic tutaj nie poradzisz jesteś zdany na kolejnego patcha, google nawet nie pomoże :E

Czasy gdy na konsolach wkładało się płytkę i grało dawno się już skończyły.

I na PC nie musisz jak nie chcesz instalować co 2-3 tygodnie nowych sterów. 99.99%  gier z powodzeniem i bezproblemowo będzie działać na starych nawet z przed kilku miesięcy :E

3 minuty temu, martingg napisał:

Stawiam że za 3-4 lata będzie nowa jak wcześniej konsola x1x czy ps4 pro, która w końcu ustabilizuje 4k i 60fps bez dużych dropów. Fajnie że w tej generacji dali wybór chcesz fajniejsza grafe masz 30fps chcesz więcej FPS masz gorsza grafikę. Fajnie że taki wybór jest głównie na XsX :D

Może będzie może nie będzie. Obecna już dzisiaj nie daje rady :E i nic tu nawet nie mówię o półce high end jak 3080/3090. Bo część gier na niej działa zaledwie na poziomie ~RTX 2060 z poprzedniej generacji.

Edytowane przez lukadd
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój xsx się sam aktualizuje w nocy :E nawet nie wiem że są updaty. Co do aktualizacji gier wystarczy że go pstrykne kiedy tv jest off, sam sobie wykryje aktualizacje potem je sobie pobierze i po tych 30-60 minutach się sam wyłączy ? dla mnie to prawie automat.

Moze i przestarzały ale pokaż mi taki pc który udźwignie gry w takiej grafice i fps za 3? 4? Tysiące ;) bez monitora. Sama buda

No zobaczymy ;)

Edytowane przez martingg
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, martingg napisał:

Mój xsx się sam aktualizuje w nocy :E nawet nie wiem że są updaty. Co do aktualizacji gier wystarczy że go pstrykne kiedy tv jest off, sam sobie wykryje aktualizacje potem je sobie pobierze i po tych 30-60 minutach się sam wyłączy ? dla mnie to prawie automat.

 

No zobaczymy ;)

No to chłopie masz podobnie jak na PC. Tam też się wszystko może samo aktualizować, winda, steam itd. Ale masz zawsze wybór i jak nie chcesz to nie aktualizujesz :E

Dzisiejsze konsole to nic innego jak po prostu takie okrojone i bidniejsze specem PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Metro jak juz jest dzis do pobrania to mozna tez odpalic czy ma blokade na nowa wersje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Ja ich nawet nie oglądam?

Ale linkujesz :E, a, że nie oglądasz to wiem. Najpierw trzeba się naumieć angielskiego, bo inaczej to faktycznie nie ma sensu samo oglądanie ich materiałów :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, lukadd napisał:

Na konsolach masz to samo, włączasz, kolejna aktualizacja firmware poprawiająca bugi poprzedniej, włączasz grę kolejna aktualizacja. Gry też sypią błędami i wywalają na konsolach. Nic tutaj nie poradzisz jesteś zdany na kolejnego patcha, google nawet nie pomoże :E

Czasy gdy na konsolach wkładało się płytkę i grało dawno się już skończyły.

I na PC nie musisz jak nie chcesz instalować co 2-3 tygodnie nowych sterów. 99.99%  gier z powodzeniem i bezproblemowo będzie działać na starych nawet z przed kilku miesięcy :E

Może będzie może nie będzie. Obecna już dzisiaj nie daje rady :E i nic tu nawet nie mówię o półce high end jak 3080/3090. Bo część gier na niej działa zaledwie na poziomie ~RTX 2060 z poprzedniej generacji.

Mi od stycznia nie wywaliło ani jednego błędu, aktualizacje robiły sie same po wyłączeniu konsoli przyciskiem  , no wlasnie wkładam płytkę on tam aktualizuje mi gre dość szybko bo mam dobry Internet i moge grać , oczywiście różnice w detalach dostrzegam jak bym odpalił ta sama gra na rtx 3090 i obok na xsx ale nie będę płacił 30 tysięcy za pc , dla mnie liczy sie na ta chwile niska cena konsoli i to co oferuje za ta cene plus wygoda dzieki opcji quick resume udalo mi sie przejsc lords of the fallen bez tego pewnie dal bym sobie spokoj , licze na 4k dynamiczne plus 60 fps w każdej grze na xsx i już nie wrócę do pc , jedyne co mnie boli i jest do zmiany na konsoli to ze mam płacić za dostęp online do niektórych tytułów na pc tego nie ma

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W co mam grać na PC? Jakieś ochłapy z konsol? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, voltq napisał:

Mi od stycznia nie wywaliło ani jednego błędu, aktualizacje robiły sie same po wyłączeniu konsoli przyciskiem  , no wlasnie wkładam płytkę on tam aktualizuje mi gre dość szybko bo mam dobry Internet i moge grać , oczywiście różnice w detalach dostrzegam jak bym odpalił ta sama gra na rtx 3090 i obok na xsx ale nie będę płacił 30 tysięcy za pc , dla mnie liczy sie na ta chwile niska cena konsoli i to co oferuje za ta cene plus wygoda dzieki opcji quick resume udalo mi sie przejsc lords of the fallen bez tego pewnie dal bym sobie spokoj , licze na 4k dynamiczne plus 60 fps w każdej grze na xsx i już nie wrócę do pc , jedyne co mnie boli i jest do zmiany na konsoli to ze mam płacić za dostęp online do niektórych tytułów na pc tego nie ma

No to masz podobnie jak i ja na PC, też mi nie wywala błędów. Gdzieś kiedyś coś się sporadycznie trafiało, ale i na PS4 pro jak gram to i okazjonalnie mi się trafiało.

Na xboxie też ludziom się trafia np. Assassin potrafił wywalać. Mi na PC, ani razu nie wywalił przez całą grę, no ale miałem buga w fabule :E Zwykła wina gry.

Co do cen to wiesz, że to jest  mocno indywidualne podejście. Na mnie PC również pracuje, nie jest tylko do grania. Więc w sumie mam go tak naprawdę za free patrząc na koszta i co na mnie zarabia + GPU, ale to też mam za free, albo nawet z 2 krotnym zwrotem bo jak ja nie gram na PC, lub nie pracuje to sobie odkopało na crypto :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ditmd napisał:

W co mam grać na PC? Jakieś ochłapy z konsol? :lol2:

No w sumie wszystkie "ochłapy" z Xboxa masz na PC, również i w gamepassie za 4zeta :E.

Wszystko w lepszej rozdzielczości, lepszej płynności i z lepszym nastawem detali + jak lubisz masz dużo lepszą możliwość personalizacji takich gier przez lepszą kontrole postprocesów jak DOF, film grain, motion blur, aberacje, konfigurację i możliwość zmiany rozmydlających AA itd. To są proste nastawy dla zwykłego kowalskiego bezpośrednio z menu gry, ale jak chcesz więcej to reshade + mody na przykład. Do wyboru do koloru. Jak nie chcesz nic zmieniać to nic nie zmieniasz i grasz na ultrasach czy tam na med-hig jak na konsoli, ale prawie zawsze cieszysz się lepszą płynnością.

Do tego masz dodatkowo gry z Play Station, których przecież nie ma na Xboxie :E No i oczywiście gry typowo Pctowe, których często nie ma na xboxie, ani PS jak strategie, symulatory, RPG, różne ciekawe indie, mmo jak WoW, moba itd.

No i oczywiście do tego wsteczna kompatybilność. Nie masz takiej drugiej platformy na której możesz odpalić taką masę gier z przed 5-10 czy 20 lat. Jak xbox kładzie PS z wsteczną to PC nokautuje przecież totalnie w tej kwestii te dwie platformy razem wzięte :E

13 minut temu, ODIN85 napisał:

Kopanie nazywasz pracą na pc??

Nawet taki tępak ja ja wie bez oglądania że na pc będzie lepiej.

Tylko, że Ty nawet nie wiesz co i gdzie jest lepiej. A jak coś jest lepiej to sobie tłumaczysz, że przy twojej wadzie wzroku -5 z odległości 3-5m od TV to ty i tak nic nie widzisz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po jakiego tutaj się wypowiadasz i tylko spamujesz nic nie wartymi postami? :E Może zmień forum na np.  PPE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne, fabuła ważna i to szczególnie u ciebie jak przelatujesz gry pomijając nieraz znaczną część ich fabularnej zawartości :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak jak już wiele razy ci było mówione, że np. w Wieśku 3, Elex czy wielu innych RPGo podobnych poboczne są również potrafią znacznie być powiązane z główną fabułą, pomijasz i nie ogarniasz :E

Lepiej ograj kolejnego NFS z "fabułą" i dla fabuły :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze świadczy, jak najbardziej dobrze.

Nawet w tych czasach prowadzenia za rączkę gracza jest jeszcze jakiś aspekt w grach, gdzie gracz musi pomyśleć i odłączyć się od podążania od punktu A do B i następnie do C, aby poznać całą grę, jej fabułę wraz z jej światem i postaciami.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Ty nawet z tymi znacznikami omijasz ważne fabularne klimaty w grach :E No cóż, ciężko będzie jeszcze bardziej uprościć gry dla casuali.

 

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukadd napisał:

Na konsolach masz to samo, włączasz, kolejna aktualizacja firmware poprawiająca bugi poprzedniej, włączasz grę kolejna aktualizacja. Gry też sypią błędami i wywalają na konsolach. Nic tutaj nie poradzisz jesteś zdany na kolejnego patcha, google nawet nie pomoże :E

Czasy gdy na konsolach wkładało się płytkę i grało dawno się już skończyły.

I na PC nie musisz jak nie chcesz instalować co 2-3 tygodnie nowych sterów. 99.99%  gier z powodzeniem i bezproblemowo będzie działać na starych nawet z przed kilku miesięcy :E

Może będzie może nie będzie. Obecna już dzisiaj nie daje rady :E i nic tu nawet nie mówię o półce high end jak 3080/3090. Bo część gier na niej działa zaledwie na poziomie ~RTX 2060 z poprzedniej generacji.

A ja mam inne doświadczenie ;) Czysta winda parę gier ze steam i cztery dni później winda się nie odpala blue screen i tyle :E postawiłem od nowa śmigało. Komp stał pod biurkiem pół roku nieodpalany naszło mnie na granie jebut walnęła 1080ti komp stał po prostu nieużywany i miesiąc w serwisie po czym oddali kasę bo sie nie da naprawić. Także widzisz każdy ma inne doświadczenia ja po prostu wolę konsole za ich praktyczną bezobsługowość. Co kto woli ;) wychowalem się na Fallout 1, GTA 1k itd grach w sumie miałem szczęście bo gry to wychodziły co miesiąc i nie wiadomo było co kupić na stadionie X Lecia :D dla mnie liczy się fabuła, to jak gra potrafi mnie wciągnąć, a nie to jak wyglądała bo pewnie część tutaj pamięta jak te gry wyglądały ;)

W sumie czasem sobie wejdę i się wewnętrznie pośmieje jak ludzie się dziela informacjami ile mają FPS na nowym AC na 1660s i że podkręcenie o 5v daje 3fps więcej i można podnieść grafikę na medium i widać pod lupą trzy źdźbła trawy więcej :P oczywiście co kto woli :D ja ten etap mam dawno za sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, przypadki losowe, czy to z winy nieogarniętego użytkownika czy wadliwego sprzętu. Na forum od czasu do czasu standardowo pojawiają się wpisy o walniętym GPU, walniętej konsoli, padzie, myszcze i wysyłaniu do serwisu. 

18 minut temu, martingg napisał:

W sumie czasem sobie wejdę i się wewnętrznie pośmieje jak ludzie się dziela informacjami ile mają FPS na nowym AC na 1660s i że podkręcenie o 5v daje 3fps więcej i można podnieść grafikę na medium i widać pod lupą trzy źdźbła trawy więcej :P oczywiście co kto woli :D ja ten etap mam dawno za sobą.

Coś tu koloryzujesz i to mocno. Bo podkręcenie o 5V na GPU nie da 3fps. A po prostu pójdzie dym to the moon :E

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, lukadd napisał:

Cóż, przypadki losowe, czy to z winy nieogarniętego użytkownika czy wadliwego sprzętu. Na forum od czasu do czasu standardowo pojawiają się wpisy o walniętym GPU, walniętej konsoli, padzie, myszcze i wysyłaniu do serwisu. 

Coś tu koloryzujesz i to mocno. Bo podkręcenie o 5V na GPU nie da 3fps. A po prostu pójdzie dym to the moon :E

 

Ok no lekka ironia :E ale serio miałem Valhalle z xsx więc sobie czytałem wątek z grą i jak była premiera to 70% postów kto ma ile FPS i wykresy obciążenia gpu CPU i pobór prądu z rozdzielni :E A ja włożyłem płytkę i sobie po prostu grałem :D

 

Sam bym kupił grafe do PC bo wychodzi AoE 4 i trzy buildersy China egipts i Romę chyba czyli gry opierające się na faraonie / kleopatrze które po prostu uwielbiałem kiedyś :) Ale jak widzę cenę 1660s to lul :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC możesz olać aspekty techniczne i po prostu grać jak na xboxie, albo możesz się bawić ustawieniami i dopieszczać działanie gier i swojego PC. Po to również istnieje to forum o nazwie pclab. Sporo tu się gada o aspektach technicznych i związanych z sprzętem i ogólnie z aspektami związanymi z oprawą gier.

Dla tego też dział konsolowy na tym forum  to nie jest jak PPE gdzie prawie każdy się podnieca marketingowym 4k i 120fps. Tutaj się porusza tematy bardziej konkretnie. Więc się nie dziwcie, że ludzie piszą, o rozdzielczości, teselacji, metodach skalowania, AA, cięciu detali czy różnych sztuczkach optymalizacyjnych z jakich korzystają twórcy gier, aby coś wycisnąć z sprzętu czy konsol w tym wypadku.

Na tym forum ludzie jeszcze mają hobby i poświęcają raz mniej raz więcej uwagi temu co się dzieje na rynku, jaki mamy postęp, co nowego w trawie piszczy, co i ile z czego da się wycisnąć jakim kosztem itd.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca się ino nie dziwuje :D co kto woli na ppe nie mam konta tutaj jest mniejszy ściek :E

 

Anyway właśnie włączyłem konsole po raz pierwszy od 2-3 msc :P a tam w gpu ściągnij już dziś i zagraj 28 kwietnia :D stalker 2 dobrze że nie dali starfielda i zagraj już 28 listopada 2022 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, lukadd napisał:

Na PC możesz olać aspekty techniczne i po prostu grać jak na xboxie

Nie, nie możesz, zawsze są jakieś jazdy jak nie z softwarem, to z hardwarem, nie wspominając o obsłudze HDR w W10, albo BT, PC nie oferuje tego komfortu co konsola.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ditmd napisał:

Nie, nie możesz, zawsze są jakieś jazdy jak nie z softwarem, to z hardwarem, nie wspominając o obsłudze HDR w W10, albo BT, PC nie oferuje tego komfortu co konsola.

Znaczy jak ktoś ma dwie lewe ręce i dwie lewe nogi to się zgodzę. PC omijać szerokim łukiem, konsola będzie jeszcze prostsza w obsłudze. I nawet nie raz ją polecam w wątkach PC jak ktoś nie potrafi ogarnąć totalnych podstaw obsługi PC.

 

9 minut temu, ODIN85 napisał:

Oferuje większy bo się z padem nie trzeba męczyć.

To sobie Xima podłącz pod konsole i będziesz miał w każdej grze mysz + klawe. Jedni nie ogarniają PC, a inni konsoli, a jeszcze inni niczego z tych wymienionych :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC dochodzi kompatybilność między softwarem, a to samo w sobie już jest wielkie no no jeśli chodzi o komfort grania. Nawet jak jesteś wielkim guru PCMR, to zawsze masz taką ewentualność że coś pójdzie nie tak, że gra się nie uruchamia, bo coś masz włączonego w tle, że Afterburner nie wyświetla swoich statystyk w grze, bo gra wymaga jego nowszej wersji, i inne tego typu duperele. Wystarczy wejść w jakiś temat o grach na PC, ludzie narzekają na wypłaszczenia, mają problemy, gdy ja sobie gram bez tych problemów, bo kupiłem grę na XSX, zamiast na PC :cool:

Edytowane przez ditmd
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...