Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy dali się xboxo-propagandzie.

Xbox to ta konsola, która zapoczątkowała trend upecetawiania konsol. Była tak właściwie średniej klasy PC z mało pojemnym dyskiem. Rozpoczęła też modę na FPSy, które nie mają już takie klimatu jak Golden Eye 007 lub Medal of Honor.

Ja przeciw konsolom nic nie mam póki próbują być właśnie konsolami (i nie są słabe na dzień dobry). Bo jak konsola próbuje być pecetem, to jest słabym pecetem. Przy dwóch 3090 to nawet Xbox Series X jest słaby, a przy Xbox One jest słaby nawet przy GTX 1650.

Teraz rozumiem kupno konsoli, bo ceny pecetów są popsute tymczasowo ale np. w 2010 zdecydowanie lepiej było kupić PC żeby grać w gry, które i tak są na PC. i5-750 + Radeon 5870 i miałeś granie zajefajoza, a nie pikseloza.

Konsole powinny mieć swoje, osobne gry. Wtedy są ciekawe i unikalne. A Xboxy to pecety z pecetowymi grami. I gdyby ceny kart były normalne (czyli 3070 kosztował 2000 zł), to nie byłoby po co kupować Xboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kynareth napisał:

Niektórzy dali się xboxo-propagandzie.

Xbox to ta konsola, która zapoczątkowała trend upecetawiania konsol. Była tak właściwie średniej klasy PC z mało pojemnym dyskiem. Rozpoczęła też modę na FPSy, które nie mają już takie klimatu jak Golden Eye 007 lub Medal of Honor.

Ja przeciw konsolom nic nie mam póki próbują być właśnie konsolami (i nie są słabe na dzień dobry). Bo jak konsola próbuje być pecetem, to jest słabym pecetem. Przy dwóch 3090 to nawet Xbox Series X jest słaby, a przy Xbox One jest słaby nawet przy GTX 1650.

Teraz rozumiem kupno konsoli, bo ceny pecetów są popsute tymczasowo ale np. w 2010 zdecydowanie lepiej było kupić PC żeby grać w gry, które i tak są na PC. i5-750 + Radeon 5870 i miałeś granie zajefajoza, a nie pikseloza.

Konsole powinny mieć swoje, osobne gry. Wtedy są ciekawe i unikalne. A Xboxy to pecety z pecetowymi grami. I gdyby ceny kart były normalne (czyli 3070 kosztował 2000 zł), to nie byłoby po co kupować Xboxa.

to dalej konsola w cenie samej karty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bazyl74 napisał:

to dalej konsola w cenie samej karty 

Pecet nie musi służyć tylko do gier. Jest to wszechstronne urządzenie. A i tak każdy jakiś komputer poza konsolą musi mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kynareth napisał:

Pecet nie musi służyć tylko do gier. Jest to wszechstronne urządzenie. A i tak każdy jakiś komputer poza konsolą musi mieć.

część takich co musi miec PC to ma laptopa do pracy i to w zupełności wystarcza, a jak nie maja laptopa do pracy to maja laptopy gdzieś w szufladach, nikt nie trzyma PC bo musi miec do czegos komputer, 99% rzeczy to się robi już na smartfonach

Edytowane przez martingg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, martingg napisał:

część takich co musi miec PC to ma laptopa do pracy i to w zupełności wystarcza, a jak nie maja laptopa do pracy to maja laptopy gdzieś w szufladach, nikt nie trzyma PC bo musi miec do czegos komputer, 99% rzeczy to się robi już na smartfonach

Może ty robisz 99% na smartfonach. Nawet pisanie na tym forum jest bardzo niewygodne na smartfonie. Może się zmieni gdy rozpoznawanie głosu będzie 100% akuratne i jeszcze będzie samo poprawiać błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Kynareth napisał:

Pecet nie musi służyć tylko do gier. Jest to wszechstronne urządzenie. A i tak każdy jakiś komputer poza konsolą musi mieć.

Weź pod uwagę, że w salonie, przy TV 65-75" niekoniecznie ktoś ma ochotę trzymać pudło PC, a na takim ekranie daleko od komfortowego używania PC jako wszechstronny PC, a nie tylko gra i film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Kynareth napisał:

Może ty robisz 99% na smartfonach. Nawet pisanie na tym forum jest bardzo niewygodne na smartfonie. Może się zmieni gdy rozpoznawanie głosu będzie 100% akuratne i jeszcze będzie samo poprawiać błędy.

Ja i większość moich znajomych jak i nie wszyscy u nikogo nie ma PC wszystko laptop lub smartfony, jak ktoś gra to ma xsx lub ps5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Kynareth napisał:

Pecet nie musi służyć tylko do gier. Jest to wszechstronne urządzenie. A i tak każdy jakiś komputer poza konsolą musi mieć.

ale my tu gadamy o sprzętach do grania, do czego ma służyć konsola, do officea? wiadomo, ze pc jest top, ale to dalej konsola w cenie karty jak chcesz pograć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie rozumiem fenomenu Hellblade ot idziesz przez piekło czy też do żeby odnaleźć typa tak originalnie :D nie czuje klimatu tej gry w ogóle

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kynareth napisał:

Niektórzy dali się xboxo-propagandzie.

Xbox to ta konsola, która zapoczątkowała trend upecetawiania konsol. Była tak właściwie średniej klasy PC z mało pojemnym dyskiem. Rozpoczęła też modę na FPSy, które nie mają już takie klimatu jak Golden Eye 007 lub Medal of Honor.

Ja przeciw konsolom nic nie mam póki próbują być właśnie konsolami (i nie są słabe na dzień dobry). Bo jak konsola próbuje być pecetem, to jest słabym pecetem. Przy dwóch 3090 to nawet Xbox Series X jest słaby, a przy Xbox One jest słaby nawet przy GTX 1650.

Teraz rozumiem kupno konsoli, bo ceny pecetów są popsute tymczasowo ale np. w 2010 zdecydowanie lepiej było kupić PC żeby grać w gry, które i tak są na PC. i5-750 + Radeon 5870 i miałeś granie zajefajoza, a nie pikseloza.

Konsole powinny mieć swoje, osobne gry. Wtedy są ciekawe i unikalne. A Xboxy to pecety z pecetowymi grami. I gdyby ceny kart były normalne (czyli 3070 kosztował 2000 zł), to nie byłoby po co kupować Xboxa.

Chyba nie miales 1 xboxa :D:E To ze ma podzespoly pc nie znaczy ze nie moze miec innych gier (np ninja gaiden wyszlo pierwotnie wlasnie na 1 xboxa) - to kwestia oszczednosci kasy dla devow - robia na kilka sprzetow - wiecej kasy zarobia mniejszym wkladem pracy ;) od kiedy mam X pudlo nie gram na pc - z wygody, z lenistwa, wlaczam i gram :);)

2 godziny temu, martingg napisał:

Na razie nie rozumiem fenomenu Hellblade ot idziesz przez piekło czy też do żeby odnaleźć typa tak originalnie :D nie czuje klimatu tej gry w ogóle

Jak sie cale zycie gralo w battelfielda to nie zrozumiesz :E:E:E gra jest naprawde spoko, wiadomo nie kazdy musi lubic dany gatunek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, martingg napisał:

To jak to w końcu Sony dało ciała z padami i tv czy jednak nie? ?

Nie wiem czego oczekiwałes od konsoli za 500e vs karty po 2500e :E a co do zwiech niefart i tyle

Sam nie wiem chyba wpadłem w ten marketing o ochy i achy ludzi co na oczy nie widzieli jak mogą wyglądać gry na PC z najwyższej półki. 

Musiałem się przekonać sam ;) Konsola zwrócona i hajs oddali. Z problemami ale oddali.

4 godziny temu, azgan napisał:

Forza Horizon 4 wgląda praktyczne tak samo jak wcześniej na PC z GTX1080Ti a też grałem w 4K i mam porównanie

Jeżeli Ty naprawdę uważasz, że ta gra wygląda tak samo w 4K i wszystko na Ultra na PC. To polecam jednak wizytę u specjalisty od oczu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Userkamil napisał:

 

Jeżeli Ty naprawdę uważasz, że ta gra wygląda tak samo w 4K i wszystko na Ultra na PC. To polecam jednak wizytę u specjalisty od oczu. 

Miałem podłączony PC do OLED'a 4K i grałem w to na padzie czyli dokładnie w ten sam sposób w który gram teraz na konsoli. Zresztą jest materiał od DF można sobie obejrzeć 

Może to Ty grałeś wcześniej na mniejszym monitorze z większym PPI i Ci się wydaje że na TV jest pixeluloza ale to nie jest prawdą. 

A tutaj jeszcze jedno porównanie 

 

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Może to Ty grałeś wcześniej na mniejszym monitorze z większym PPI i Ci się wydaje że na TV i konsoli jest pixeluloza ale to nie jest prawdą. 

Grałem na tym samym ekranie. Te wszystkie filmiki czy screany można sobie wsadzić. Bo też właśnie na to się naciąłem i to nieszczęsne pudełko kupiłem. W ruchu gry wyglądają już zupełnie inaczej niż na screanach i zapewne sam dobrze o tym wiesz. Wczoraj jak pisałem testowałem 3 gry i jak na początku myślałem, że no dobra jest trochę gorzej ale ok. Tak jak później włączyłem to samo znowu na PC to jakość tego obrazu dosłownie wypalała mi oczy! W sumie ciekawe doświadczenie i człowiek docenił jednak to co ma. PCMR!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zmowa Internetu wszystkie analizy kłamią ja też mam omamy i nie grałem w to na PC ?

Twoja opowieść jest wręcz niesamowita i naciągana jak guma w majtkach ale daruję sobie roztrząsanie tego bo każdy ma własny rozum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajecie się nabierać na takie podpuchy, gość z czterema postami kupił Xboxa, trafił mu się najgorszy egzemplarz z możliwych, i teraz będzie do końca żywota swojego na forum płakał jakie to konsole są nie ten teges, i wieszczył przewagę PCMR nad wszystkim :lol2:

Edytowane przez ditmd
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ditmd napisał:

Dajecie się nabierać na takie podpuchy, gość z czterema postami kupił Xboxa, trafił mu się najgorszy egzemplarz z możliwych, i teraz będzie do końca żywota swojego na forum płakał jakie to konsole są nie ten teges, i wieszczył przewagę PCMR nad wszystkim :lol2:

Nie rozumiem jeżeli miałbym 10000 postów to co to by zmieniło? Moja opinia na ten temat jest jaka jest. Nie musisz się z nią zgadzać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Userkamil napisał:

Dobra kupiłem dziś tego Xboxa... Podjarany byłem strasznie, że w cenie 500 euro mam moc!

Czytając wcześniejsze komentarze o tym jak to na PC są zwiechy itd a na konsoli wciskasz play i grasz ;)

W sumie nigdy większych problemów z PC nie miałem ale dobra mówię ok niech będzie wcisnę play i gram!

Kupiłem Biomutant z Palti za 20 euro (mam też na PC wiec uznałem, że będzie dobre porównanie) do tego wziąłem Gamepassa Ultimate (+EA play) na 15 miesięcy i wyszło 25 euro. Mówię kurczę super (z tyłu głowy nowa Forza w pakiecie będzie)

Odpalam Biomutant! No i w sumie spoko ładnie niby trochę gorzej no ale zapłaciłem 500 euro a nie jak wcześniej ponad 5K! 

I uwaga! Zwiesza się konsola! Myślę sobie no dobra zdarza się. Odpalam ponownie i po 15 minutach to samo! O spadkach FPS przy większych zadymach do 40 (tak na oko ale jest to odczuwalne) już nie wspominam.

Odpalam Destiny 2 gram 15 minut i znowu to samo! Pomoaga tylko wyjęcie kabla z gniazdka.

Dobra odpalam Forze Horizon4! Pierwsze co to jak jebła mi ta pikseloza po oczach względem natywnego 4K i Ultra na PC to zdębiałem! Gram 15 minut i konsola się zawiesza!

Jutro idę do gamestopa oddać ten syf i mam nadzieje, że pełny hajs dostanę a nie będą chcieli mnie wkręcić w jakiś serwis. Nagrałem też filmy jak to wygląda więc im pokarzę. Tak szybko jak myślałem, że zamienie PCMR na konsole i zarobię na kratach. Tak jeszcze szybciej uświadomiłem sobie jaka przepaść jest między tymi konsolami... 

 

P.S. Na redicie jak znalazłem wątek o tym ilu ludziom się konsola zawiesza. To za głowę się złapałem.

AnYJj25.jpgZdj

Ja tutaj widzę tylko 1 zarzut konsola ( około gtx 1080 ti ) ma gorsza grafikę od rtx 3090 , przełomowe odkrycie konsola za 2 tys nie wyswietla obrazu na poziomie karty za 10 tys  , jeżeli chodzi o zawieszanie się konsoli to wystarczy wymienić na nowa :)

Godzinę temu, Userkamil napisał:

Nie rozumiem jeżeli miałbym 10000 postów to co to by zmieniło? Moja opinia na ten temat jest jaka jest. Nie musisz się z nią zgadzać ;)

dziwna jest twoja opinia bo tak jak napisałem wyżej jeżeli konsola ci się zawiesza wystarczy wymienić na nowa , a jezeli chodzi o grafike to normalne ze konsola jest gorsza

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ogląda każdy pixel 5x z każdej strony posiadając grafikę za 5-10 koła ~~ to logika ze konsola nie jest dla niego ;) konsole to się podpina pod TV siada w fotelu i się po prostu gra bez ustawiania 15 suwaków, zmniejszania napięcia na grafice i bez zmieniania CL na pamięciach :E a takie gearsy 5 czy Forza to jest dla mnie po prostu cud miód malina grafika, ale nie mam PC za 15 ~~ koła i nie mam porównania ;) ot siadam i gram

Edytowane przez martingg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, martingg napisał:

Na razie nie rozumiem fenomenu Hellblade ot idziesz przez piekło czy też do żeby odnaleźć typa tak originalnie :D nie czuje klimatu tej gry w ogóle

Załóż słuchawki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kszyrztow napisał:

Załóż słuchawki :E

mam odpalone na 2.1 :P wolę tak :D  ale zdanie zmieniam, gra jest dobra, ale taki samograj duzo dużo dużo bardziej wole szczury :P ale gra jest po prostu dobra, ryje głowe ale jest dobra :D

5 godzin temu, adask0 napisał:

Chyba nie miales 1 xboxa :D:E To ze ma podzespoly pc nie znaczy ze nie moze miec innych gier (np ninja gaiden wyszlo pierwotnie wlasnie na 1 xboxa) - to kwestia oszczednosci kasy dla devow - robia na kilka sprzetow - wiecej kasy zarobia mniejszym wkladem pracy ;) od kiedy mam X pudlo nie gram na pc - z wygody, z lenistwa, wlaczam i gram :);)

Jak sie cale zycie gralo w battelfielda to nie zrozumiesz :E:E:E gra jest naprawde spoko, wiadomo nie kazdy musi lubic dany gatunek ;)

bo cie odszczelę :D

Edytowane przez martingg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, martingg napisał:

mam odpalone na 2.1 :P wolę tak :D  ale zdanie zmieniam, gra jest dobra, ale taki samograj duzo dużo dużo bardziej wole szczury :P ale gra jest po prostu dobra, ryje głowe ale jest dobra :D

Gra na słuchawkach sporo zyskuje - dźwięk w tym tytule został nagrany w technologii binauralnej, więc wrażenie dźwięku przestrzennego jest naprawdę niezłe.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem czytałem ;) ale ta wygoda i leniwość wygrywa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Userkamil napisał:

Dobra kupiłem dziś tego Xboxa... Podjarany byłem strasznie, że w cenie 500 euro mam moc!

(...)P.S. Na redicie jak znalazłem wątek o tym ilu ludziom się konsola zawiesza. To za głowę się złapałem.

 

Za żadne skarby świata, nie wymieniłbym konsoli na PC. Powód jest banalny: spora pula gierek w programie xpass i podobne (czyli koszta). Druga sprawa, wygodny pad - niczemu nie ustępujący względem grania na klawiaturze i myszy. Najważniejsza sprawa: nie muszę się bawić w roszady sprzętu, dokupywanie, zawsze wsio działa jak należy. Ode mnie zależy, jak i kiedy mam ochotę się bawić. Czy siadam wygodnie na kanapie, czy na podłodze oparty o kanapę, przed TV, włączam kd z dts:x  lub atmosem i jadę. Można się upierać, że PC lepsza jakość grafiki, spoko. Rozumiem, ale PC to nie centrum rozrywki niestety*

* za wyjątkiem sim-racerów itp 

Ps. masz walnięte zacnie pudło, niemniej wymieć i będzie po krzyku. I się nie zrażaj :)

 

4 godziny temu, voltq napisał:

dziwna jest twoja opinia bo tak jak napisałem wyżej jeżeli konsola ci się zawiesza wystarczy wymienić na nowa , a jezeli chodzi o grafike to normalne ze konsola jest gorsza

Racja, + co do grafy, to niezauważalnie gorsza i to jeszcze dodatkowo w stosunku nie do każdej konfiguracji. Na przykład, moja kilkuletnia 1060-3GB poległa bezapelacyjnie.. ba... wiele gier podejrzewam, że miałoby czkawkę 

Edytowane przez Bulsky
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Bulsky napisał:

Za żadne skarby świata, nie wymieniłbym konsoli na PC. Powód jest banalny: spora pula gierek w programie xpass i podobne (czyli koszta).

Przecież na PC też jest GamePass.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Camil666 napisał:

Przecież na PC też jest GamePass.

w sumie racja.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...