Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, martingg napisał:

No i pięknie zawsze chciałem w to zagrać

Można ograć samego singla dla fabuły jak ktoś nie ma ochoty bawić się w CO-OP

13 godzin temu, kubikolos napisał:

Grałem w Preview dla Insiderów jeszcze na starym buildzie i na PC na średnich gra również wyglądała pięknie. Beta tylko spotęgowała efekt i tym razem 4K60 na PC z ustawieniami Ultra tylko potwierdza fakt, że gra wyładniała. Od tekstur po same projekty lokacji. 

Widać, wydać wyładniało to Halo Infinite co pozytywnie nastraja przed premierą. Ja co prawda liczę głównie na dobrego singla ale osoby lubiące multi w stylu Call of Duty pewnie ucieszą się też z ładniejszego multika zwłaszcza że ma być darmowy 

PS>

Games with Gold październik 2021 

games-with-gold-pazdziernik-2021-oferta-gier

  • Aaero – od 1.10 do 31.10
  • Hover – od 16.10 do 15.11
  • Castlevania: Harmony of Despair – od 1.10 do 15.10
  • Resident Evil Code: Veronica X – od 16.10 do 31.10
Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żabce jest nowa promocja,przy zakupie 4 puszek monstera dostajesz kod xgp na miesiąc.Potrzebna jest do tego aplikacja żabki.

Promocja trwa do 13 października i jest 50 tys kodów.

Edytowane przez afrikan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, ODIN85 napisał:

 

Ale lipa z DOLBY VISION na TV od SONY można grać tylko w rozdzielczości 1080p i 60Hz w dodatku bez VRR :hahaha:

Najlepiej do grania na XBOX SERIES X wypadają oczywiście OLED'y od LG 

TV-OLED-GAMING-10-XBOX-Mobile

LG OLED oficjalnymi telewizorami konsoli Xbox Series X https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/sprzet/lg-oled-oficjalnymi-telewizorami-konsoli-xbox-series-x/3mml07n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, afrikan napisał:

W żabce jest nowa promocja,przy zakupie 4 puszek monstera dostajesz kod xgp na miesiąc.Potrzebna jest do tego aplikacja żabki.

Promocja trwa do 13 października i jest 50 tys kodów.

To chyba działa tylko na PC ? Czy ktoś już testował na X ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, m1chal3k napisał:

To chyba działa tylko na PC ? Czy ktoś już testował na X ?

Faktycznie napisane jest że na pc.Na łowcach też nic nie napisali czy działa na konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że aby korzystać z DV, należy tę funkcję w opcjach najpierw zaznaczyć bo domyślnie jest odznaczona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, azgan napisał:

Odpaliłem Ori and the Will of the Wisps i gra wygląda bardzo ładnie w DOLBY VISION (na OLED'zie od razu pojawił się komunikat po wł. gry o DV). Sprawdzałem w trybie jakości 6K i 60k/s jakby co ale z tego co widzę Gears 5 też dostał wsparcie 

 

W ustawieniach konsoli zaznaczyłem DV dla gier, odpalałem Forze4, Gears5, Valhalle, Oriego i nigdzie nie ma info że wskakuje DV, tylko game response i hdr i koniec, update konsoli oczywiście też zrobiony, o co kaman? :)

Edytowane przez Elvis79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Elvis79 napisał:

W ustawieniach konsoli zaznaczyłem DV dla gier, odpalałem Forze4, Gears5, Valhalle, Oriego i nigdzie nie ma info że wskakuje DV, tylko game response i hdr i koniec, update konsoli oczywiście też zrobiony, o co kaman? :)

U mnie podobnie ale wczoraj sprawdziłem na szybko FH4, NMS i AC Odyssey.

TV oczywiście LG oled CX, dlatego pytam o to zaznaczenie, odznaczenie bo już zgłupiałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, afrikan napisał:

Faktycznie napisane jest że na pc.Na łowcach też nic nie napisali czy działa na konsoli.

Już doczytałem. Jak masz GP Ultimate to wydłuży abonament o 20 dni ??‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, m1chal3k napisał:

Już doczytałem. Jak masz GP Ultimate to wydłuży abonament o 20 dni ??‍♂️

Szanowni Państwo, jeśli jeszcze nie macie Game Passa, a zamiast XGP na PC chcecie uzyskać Xbox Game Pass Ultimate, wplećcie kod za Monsterki w poradniki z TaniGamePass.pl: https://tanigamepass.pl/now...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, że wsparcie DV ma siakieś 10 gier na krzyż, w tym FH4 nie dla wszystkich. A więc na razie jesteśmy na etapie zapowiedzi 100 gier i czekamy na rozwój sytuacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Elvis79 napisał:

W ustawieniach konsoli zaznaczyłem DV dla gier, odpalałem Forze4, Gears5, Valhalle, Oriego i nigdzie nie ma info że wskakuje DV, tylko game response i hdr i koniec, update konsoli oczywiście też zrobiony, o co kaman? :)

Zrobiłem Update FirmWare z poziomu konsoli wcześniej była też jakaś aktualizacja dla CX'a. Restart konsoli w opcjach ustawiłem DOLBY VISION dla gier i zmieniłem 120Hz na 60 następnie wł. Ori i pojawił się komunikat o DOLBY VISION tak jak przy oglądaniu filmów z Netflixa. Dzisiaj sprawdziłem Gears 5 i też działa. 

30 minut temu, milekp napisał:

Doczytałem, że wsparcie DV ma siakieś 10 gier na krzyż, w tym FH4 nie dla wszystkich. A więc na razie jesteśmy na etapie zapowiedzi 100 gier i czekamy na rozwój sytuacji...

Na tą chwilę jeśli wierzyć oficialnej stronie jest 11 tytułów z wsparciem https://www.xbox.com/en-us/promotions/dolby-vision-atmos-enhanced o dziwo nie ma kilku wyszczególnionych np. Ori który na 100% odpala się z DV to samo Assassin’s Creed: Valhalla czyli wychodzi 13 tytułów + zapowiedziane Halo Infinite i Forza Horizon 5 czyli 15?

Nie wiem jak to wygląda w Forza Horizon 4 bo nie mam już tej gry na dysku ale Vincent sprawdzał i było więc wychodzi 16 tytułów jeśli dobrze policzyłem.

PS>

Na PC jak grałem to DOLBY VISION było jeszcze w Battlefield 1, Mass Effect: Andrmeda, Need for Speed Payback i z tego co wiem to jeszcze FIFA też ma ale nie sprawdzałem jak to wygląda na XSX więc nie liczę tych tytułów 

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, azgan napisał:

Zrobiłem Update FirmWare z poziomu konsoli wcześniej była też jakaś aktualizacja dla CX'a. Restart konsoli w opcjach ustawiłem DOLBY VISION dla gier i zmieniłem 120Hz na 60 następnie wł. Ori i pojawił się komunikat o DOLBY VISION tak jak przy oglądaniu filmów z Netflixa. Dzisiaj sprawdziłem Gears 5 i też działa. 

No i wszystko jasne, trzeba właśnie jeszcze zmienić odświeżanie z 120 na 60hz i śmiga :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko sprawdziłem i DV odpala się w - Fifa22, Valhalla, Ori, Hitman3, Wiesiek3, Dirt 5, Jedi Fallen Order, Gears5, Star Wars Squadrons, GTA5, a nie odpala się w Forza4.

BTW tak sobie mi się to podoba, raczej wrócę do "zwykłego" HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie tytuły które wymieniłeś z wyjątkiem FIFA 22 to jest emulacja DOLBY VISION z HDR10 dopiero Halo Infinite ma dostać natywne wsparcie dla DV.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, milekp napisał:

Doczytałem, że wsparcie DV ma siakieś 10 gier na krzyż, w tym FH4 nie dla wszystkich. A więc na razie jesteśmy na etapie zapowiedzi 100 gier i czekamy na rozwój sytuacji...

grunt, że coś robią rok od premiery a na PS5 nie ma nadal VRR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Elvis79 napisał:

Na szybko sprawdziłem i DV odpala się w - Fifa22, Valhalla, Ori, Hitman3, Wiesiek3, Dirt 5, Jedi Fallen Order, Gears5, Star Wars Squadrons, GTA5, a nie odpala się w Forza4.

BTW tak sobie mi się to podoba, raczej wrócę do "zwykłego" HDR.

W jakiś konkretny sposób się to objawia? U mnie mimo włączonej opcji z poziomu konsoli po odpaleniu przykładowo Oriego żadnej informacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, galci napisał:

W jakiś konkretny sposób się to objawia? U mnie mimo włączonej opcji z poziomu konsoli po odpaleniu przykładowo Oriego żadnej informacji 

Zmień odświeżanie na 60hz i powinien po odpaleniu gry wyskoczyć znaczek DV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

2 godziny temu, Elvis79 napisał:

Na szybko sprawdziłem i DV odpala się w - Fifa22, Valhalla, Ori, Hitman3, Wiesiek3, Dirt 5, Jedi Fallen Order, Gears5, Star Wars Squadrons, GTA5, a nie odpala się w Forza4.

BTW tak sobie mi się to podoba, raczej wrócę do "zwykłego" HDR.

...bo obojętnie co teraz odpalisz, zawsze załącza się DV. Wszystkie gry, które odpalałem tak mają, a po czym poznać, czy to DV prawdziwe, czy HDR to DV to nie wiem... ;)

@azgan wypowiedz się, bo pewnie już to analizowałeś.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Elvis79 napisał:

Zmień odświeżanie na 60hz i powinien po odpaleniu gry wyskoczyć znaczek DV.

Zmieniłem, faktycznie się pojawił znaczek, ale nie wiem czy jestem ślepy ale żadnej różnicy nie widzę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, azgan napisał:

Zrobiłem Update FirmWare z poziomu konsoli wcześniej była też jakaś aktualizacja dla CX'a. Restart konsoli w opcjach ustawiłem DOLBY VISION dla gier i zmieniłem 120Hz na 60 następnie wł. Ori i pojawił się komunikat o DOLBY VISION tak jak przy oglądaniu filmów z Netflixa. Dzisiaj sprawdziłem Gears 5 i też działa. 

 

I jak wrażenia, HDR vs DV?

 

Btw,  CX w niektórych regionach już dostaje update do DV 120Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

...bo obojętnie co teraz odpalisz, zawsze załącza się DV. Wszystkie gry, które odpalałem tak mają, a po czym poznać, czy to DV prawdziwe, czy HDR to DV to nie wiem... ;)

@azgan wypowiedz się, bo pewnie już to analizowałeś.

Z poważaniem

Wszystkie gry które obecnie dostały wsparcie dla DV lecą przez algorytm Microsoftu i są tłumaczone w locie z HDR10 na metadane DOLBY VISION, żadna z tych gier nie dostała od producenta aktualizacji ani nie była natywnie tworzona pod DV. Pierwszą grą na której będzie można porządnie przetestować rozwiązania DOLBY ma być Halo Infinite które oficialnie doczeka się pełnego wsparcia. Na tą chwilę w zależności jaką grę odpalisz będzie dawać to różne efekty jak przy każdej emulacji.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

@azgan a Stadia już działa przez EDGE? Ponoć mieli dać pełną wersję, na której będzie możliwość odpalenia Google Stadia...

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tomek1623 napisał:

I jak wrażenia, HDR vs DV?

 

 

Trzeba samemu potestować ja raptem odpaliłem 2 gry z ciekawości czy w ogóle to działa więc odsyłam do materiału Vincenta 

 

8 minut temu, Tomek1623 napisał:

 

 

Btw,  CX w niektórych regionach już dostaje update do DV 120Hz

Spokojnie czekam na ten Update ale bez ciśnienia bo ile gier na XSX działa w natywnym 4K i 120k/s ?? Jak ktoś chce się nacieszyć ładnymi widoczkami i lepszą grafiką to i tak skończy się na 60k/s. W grach multi bez znaczenia czy grasz z HDR10 czy DV bo i tak tam nie ma czasu podziwiać grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

...bo obojętnie co teraz odpalisz, zawsze załącza się DV. Wszystkie gry, które odpalałem tak mają, a po czym poznać, czy to DV prawdziwe, czy HDR to DV to nie wiem... ;)

@azgan wypowiedz się, bo pewnie już to analizowałeś.

Z poważaniem

Nie zawsze bo przy Forza4 nie załącza się DV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To akurat wiemy. Liniowy wzrost stężenia gazów cieplarnianych powoduje wykładniczy wzrost przeciętnych temperatur a także wariancji temperatur. Termodynamika i nic poza tym. A jak rośnie wariancja temperatur to i rośnie szybkość wiatrów itd.
    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...