Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

@azgan a Stadia już działa przez EDGE? Ponoć mieli dać pełną wersję, na której będzie możliwość odpalenia Google Stadia...

Z poważaniem

Tak działa i GeForce NOW też można już się bawić (grać w tytuły z PC oraz STEAM). 

 

2 minuty temu, Elvis79 napisał:

Nie zawsze bo przy Forza4 nie załącza się DV ?

A w BetaTestach działało obejrzyj to co podlinkowałem do materiału Vincenta. Widocznie z jakiegoś powodu Microsoft wycofał wsparcie DV dla Forza Horizon 4 ale z tego co wiem 5 ma je dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, azgan napisał:

Trzeba samemu potestować ja raptem odpaliłem 2 gry z ciekawości czy w ogóle to działa więc odsyłam do materiału Vincenta 

 

Spokojnie czekam na ten Update ale bez ciśnienia bo ile gier na XSX działa w natywnym 4K i 120k/s ?? Jak ktoś chce się nacieszyć ładnymi widoczkami i lepszą grafiką to i tak skończy się na 60k/s. W grach multi bez znaczenia czy grasz z HDR10 czy DV bo i tak tam nie ma czasu podziwiać grafiki.

Oglądałem to, Vincent Vincenntem, ale jestem ciekawy waszych opiniii.

A co do tego apdejtu do 120Hz, to jedyny plus jak dla mnie taki, że nie trzeba będzie się przeklikiwać w menu i przełączać 60/120.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tomek1623 napisał:

Oglądałem to, Vincent Vincenntem, ale jestem ciekawy waszych opiniii.

 

To trzeba na spokojnie najlepiej wieczorem i przy zgaszonym świetle obadać w różnych grach a mało kto miał okazję się tym dłużej pobawić jak raptem wczoraj pojawiła się aktualizacja z nowym FirmWare dla konsoli. Ściągam Assassin’s Creed: Valhalla i będę testować. Ten śmieszny Tomek z kanału Maniek Gaming pokazywał jak wygląda u niego Valhalla z DV i różnica była spora ale wiadomo że on nie ogarnia więc wolę samemu sprawdzić.

 

5 minut temu, Tomek1623 napisał:

 

A co do tego apdejtu do 120Hz, to jedyny plus jak dla mnie taki, że nie trzeba będzie się przeklikiwać w menu i przełączać 60/120.

Otóż to w 100% się zgadzam ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem Battlefielda V z DV to mimo, że gra działa w 60 fps to w 120 Hz jednak wydaje się mi płynniejsza. Jakość obrazu ciężko porównać bo pewnie różni się tylko drobnymi detalami, których nie da się ot tak wychwycić. No i jeszcze trzeba poustawiać sobie tryb obrazu od nowa.

Fajnie że jest taka opcja ale jak nie będzie działać w 4k@120 to ja nie skorzystam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna obsuwa 

Scorn - horror inspirowany pracami twórcy postaci Obcego opóźniony https://www.gry-online.pl/newsroom/scorn-horror-inspirowany-pracami-tworcy-postaci-obcego-opozniony/z920887

ale z dobrych wieści będzie można sprawdzić gry czy się nam podobają przed ich pobraniem 

Xbox Cloud Gaming rusza na konsolach w programie Insider https://www.gry-online.pl/hardware/xbox-cloud-gaming-rusza-na-konsolach-w-programie-insider/z520883

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

grunt, że coś robią rok od premiery a na PS5 nie ma nadal VRR

Wprowadzają i robią to dobrze 

 

Far Cry 6 będzie wspierał DV, czy nie wiadomo jeszcze?

Nie wiemy jeszcze 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azganjakieś newsy o ghost recon breakpoint na xsx dzisiaj widziałeś? W sklepie ms jest "nowa" wersja na XSX ultimate za 122zl dla goldow, dostepna od dzisiaj, ale nie znalazłem jakiegoś porównania do wersji poprzedniej.

Z opisu na ms store wynika, że zwykły BP jest z optymalizowany dla XOX  a ten z dzisiaj dla XSX i trzeba płacić za tą nową... 

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

5 godzin temu, azgan napisał:

Tak działa i GeForce NOW też można już się bawić (grać w tytuły z PC oraz STEAM). 

Jesteś pewny, że GeForce NOW działa, bo z tego co czytałem, to NVIDIA blokuje EDGE, a że w wersji na XSX nie ma rozszerzeń i nie można ustawić, żeby EDGE przedstawiał się, jako inna przeglądarka, to raczej kupa...?

Chyba, że coś się zmieniło?

Z poważaniem

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, zaodrze244 napisał:

@azganjakieś newsy o ghost recon breakpoint na xsx dzisiaj widziałeś? W sklepie ms jest "nowa" wersja na XSX ultimate za 122zl dla goldow, dostepna od dzisiaj, ale nie znalazłem jakiegoś porównania do wersji poprzedniej.

Z opisu na ms store wynika, że zwykły BP jest z optymalizowany dla XOX  a ten z dzisiaj dla XSX i trzeba płacić za tą nową... 

Wygląda na to że UBI woła hajs za ulepszoną wersję na XSX co jest dziwne bo wcześniej dawali Ugrade za free. Szkoda bo też chciałem przetestować ?

8 minut temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Jesteś pewny, że GeForce NOW działa, bo z tego co czytałem, to NVIDIA blokuje EDGE, a że w wersji na XSX nie ma rozszerzeń i nie można ustawić, żeby EDGE przedstawiał się, jako inna przeglądarka, to raczej kupa...?

Chyba, że coś się zmieniło?

Z poważaniem

Wcześniej działało bez problemów chyba że się coś zmieniło o czym nie wiem ?. Stadia działa na 100% 

a jednak zablokowali już GeForce NOW 

 

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę różnicy, sprawdziłem Gears 5 i MFS, no ale to emulacje więc trzeba czekać na tytuły z natywnym wsparciem DV, emulacjom mówię NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nihat89 napisał:

Odpaliłem Battlefielda V z DV to mimo, że gra działa w 60 fps to w 120 Hz jednak wydaje się mi płynniejsza. Jakość obrazu ciężko porównać bo pewnie różni się tylko drobnymi detalami, których nie da się ot tak wychwycić. No i jeszcze trzeba poustawiać sobie tryb obrazu od nowa.

Fajnie że jest taka opcja ale jak nie będzie działać w 4k@120 to ja nie skorzystam. 

Podobno wszystkie modele oled lg z 2020r i 2021r maja dostać patcha DV 120hz

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to wyglądało tak jak seriale z Netflixa musi być przygotowana gra od 0 z wsparciem DV inaczej to będzie dalej HDR10 konwertowany na DOLBY VISION i nic więcej. TV rozpoznaje materiał tak jakby był kodowany w DV ale wszystkie metadane są przerzucone z HDR10 i "tłumaczone" w locie na DOLBY VISION. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy bezpieczne jest kupowanie tanszych kodów cyfrowych xlg i xgpu z allegro ? Nie ma za to bana na konto xbox ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku kupuję kody bezpośrednio od ruskich (na allegro płacisz dodatkowo dla Janusza) na Argentynę i wszystko działa :) Czasem trafiają się super promocje na islandzkiej stronie xboxa, rdr2 kupiłem tam za 65 zł i nie trzeba nic kombinować z vpn, adresem, itp.

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Elvis79 napisał:

A propo GejPassa to od dziś Scarlet Nexus.

Na PC coś nie widzę. Tylko Xbox?   nvm. Widzę newsa, że ma być dostępny wszędzie. Świetna wiadomość! 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pada Elite Series 2? Zastanawiam się czy w ogóle warto, czy to bardziej zabawka dla pro rankingowych świrów. Ponadto czy jest kompatybilny że stacją ładująca PDP Slim. 

Co do samej PDP - macie ją ciągle podpiętą do sieci, a pad leży zawsze na niej? Zakładam, że ma auto switch off jak już pad się naładuje, więc może służyć jako stojak do nieużywanych padów i po naładowaniu się po prostu wyłączy. 

Edytowane przez TmK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, TmK napisał:

Ma ktoś pada Elite Series 2? Zastanawiam się czy w ogóle warto, czy to bardziej zabawka dla pro rankingowych świrów. Ponadto czy jest kompatybilny że stacją ładująca PDP Slim. 

Co do samej PDP - macie ją ciągle podpiętą do sieci, a pad leży zawsze na niej? Zakładam, że ma auto switch off jak już pad się naładuje, więc może służyć jako stojak do nieużywanych padów i po naładowaniu się po prostu wyłączy. 

znajomy pierwsza reklamacja po 3 msc :D straszna tandeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślę, że chyba przerost formy nad treścią i dokupię drugiego zwyklaka, ale może w wersji białej. A jak z tą stacją ładującą, albo tą "PowerA Ładowarka do padów Xbox One Xbox Series"? Trzymacie w nich pady normalnie 24/7?

Edytowane przez TmK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, azgan napisał:

Żeby to wyglądało tak jak seriale z Netflixa musi być przygotowana gra od 0 z wsparciem DV inaczej to będzie dalej HDR10 konwertowany na DOLBY VISION i nic więcej. TV rozpoznaje materiał tak jakby był kodowany w DV ale wszystkie metadane są przerzucone z HDR10 i "tłumaczone" w locie na DOLBY VISION. 

Coś jak kiedyś kręcone filmy jak 4k nie było nawet w planach i teraz wychodzą ich edycje w 4k (szczególnie ziarno bije po oczach). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Ktoś ma Stadia Pro wykupione i sprawdzał, jak działa 4K HDR na EDGE w XSX? Zauważalna różnica w stosunku do bez Stadia Pro?

Czy u Was również przyciśnięcie na kontrolerze XSX przycisku B, powoduje wyjście do Menu gry?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Elvis79 napisał:

Coś jak kiedyś kręcone filmy jak 4k nie było nawet w planach i teraz wychodzą ich edycje w 4k (szczególnie ziarno bije po oczach). 

Jeśli film był na taśmie filmowej to ona ma  w przypadku 35mm "teoretyczną" rozdzielczość 6k a skan można wykonać i w 8k, Imax który ma 65(70)mm ma rozdzielczość około 16k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, voltq napisał:

Pytanie czy bezpieczne jest kupowanie tanszych kodów cyfrowych xlg i xgpu z allegro ? Nie ma za to bana na konto xbox ?

Nie jest bezpieczne, choć mało słychać o banach, ale skąd ma być skoro oficjalne forum.xbox.com zamknięte, a nawet xboxforum.pl ledwo zipie. W każdym razie takie kody mogą być kupione kradzionymi kartami kredytowymi lub po prostu oszust używa chargeback i były bany za to, chyba właśnie za kody z "Rosji". PS. kody to kody! a nie konta - tu szanse rosną, ale też nie są duże jeśli np. po 200 osób grało w tą samą "kopię" gry i jakoś istotnych banów nie było, tylko ciągłe wylogowywanie.

7 godzin temu, hennepin napisał:

Ja od roku kupuję kody bezpośrednio od ruskich (na allegro płacisz dodatkowo dla Janusza) na Argentynę

Argentyna dawno niemodna, rządzi Brazylia i Turcja, wszystkie 3 równie nielegalne, bo korzystasz z promocji dla innego kraju za co grozi ban. Nikt nie wie kiedy będzie i czy będzie, ale może być. No nie jest to drastyczna kradzież jak chargeback gdzie bezpośrednio okradasz swojego sędziego.

Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...