Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem PC do telewizora żeby porównać jak wygląda Wiedźmin w porównaniu do wersji na Series X w trybie performance. Na PC jest  ostrzej lecz Hdr zostawia wersję daleko w tyle wersję PC pod względem kontrastu, i plastyki obrazu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, LJ19 napisał:

Zastanawiam się, jakie to mistrzostwo, skoro ta gra działa w 4K/30 FPS na XSX? 

No takie, że gra w tych ustawieniach wygląda sporo ładniej niż FH4. 

Odpal sobie na PC w 4k na ultra i zobacz jakiej grafiki do tego potrzeba. 

18 godzin temu, Elvis79 napisał:

Nie byłbym takim pesymistą, zobacz jakie gry były na początku poprzedniej generacji a jakie im bliżej końca ( Spider, TLOU2, RdR2, Tsushima).

Nie będą  miały za mało mocy. Poprzednią generację od początku blokowały fatalne procesory AMD Jaguar, które miały porównywalną moc do tych z X360. Obecnie są to mocne jednostki bazujące na ZEN 2. A grafika porównywalna do RTX 3060Ti. Więc nie ma tu żadnego słabego punktu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa aktualizacja konsoli.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Elvis79 napisał:

Pojawiła się nowa aktualizacja konsoli.

A co daje tym razem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adask0 napisał:

A co daje tym razem? :)

Stawiam, na "poprawę stabilności itp" :) latałem po ustawieniach i nic nowego nie zauważyłem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forza Horizon 5 w wersji na XSX - porównanie wszystkich trybów z HDR na OLED'zie 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś nagrał kamerą SD TV wyświetlający HDR. Nie wiem czego to jest porównanie ale na pewno nie HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kadajo napisał:

Koleś nagrał kamerą SD TV wyświetlający HDR. Nie wiem czego to jest porównanie ale na pewno nie HDR.

Masz pokazane jak gra wygląda w trybie jakości oraz wydajności na ekranie OLED'a no i nawet w tym SDR jak przełącza się między trybem z Tonemapingiem i HGIG widać różnicę w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widać różnice tylko że ta różnica nie ma nic wspólnego z tym jak to wygląda faktycznie wiec po co cos takiego ?

To ze widać różnice nie znaczy ze widać ja prawidłowo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

No widać różnice tylko że ta różnica nie ma nic wspólnego z tym jak to wygląda faktycznie wiec po co cos takiego ?

To ze widać różnice nie znaczy ze widać ja prawidłowo ...

Nawet jakby nagrał klip w HDR to osoba która będzie to oglądać na zwykłym monitorze w SDR też tego nie zobaczy. Dopiero jak odpali taki materiał na dobrym ekranie z HDR miałoby to sens. Widać za to bardzo dobrze jak gra wygląda na wszystkich ustawieniach (wydajność/jakość). Nawet jak Vincent nagrywa z HDR to zwraca uwagę na ograniczenia wynikające z tego, HDR jest ciężko pokazać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec po co to robić skoro nie można tego pokazać. Właśnie to jest meritum.

To tak jakbym ci chciał pokazać różnice miedzy Oledem 4k a FHD, nagrywając go kamera FHD ze smartfona ... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy na imprezie Xbox Anniversary Celebration zobaczymy nowe fragmenty z S.T.A.L.K.E.R 2, Starfield albo Senua's Saga: Hellblade II ?? Nie muszą zapowiadać nowych tytułów ale niech pokażą jakiś gameplay chociaż z tych co już zapowiedzieli wcześniej.

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po godzinie gry w FH5 i dosznalem szoku wizualnego. Nie grałem w nic piękniejszego no i tu moje pytanie z tym związane. W grze jest mega fajnie zrobiony tryb foto. Coś tam pstrykac potrafię i chciałbym to przenieść na grę natomiast nie potrafię sobie poradzić z udostępnianiem tych zdjęć przykładowo na PC bez straty jakości. Czy jest taka szansa albo w jaki sposób to zrobić najlepiej. Na forum często przeglądam dział gdzie osoby wrzucają świetnej jakości screeny z gier. Tylko jak? Wytlaczy mi to ktoś łopatologicznie? ? Może być na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno zestaw słuchawkowy do Xboxa bo promocja, a ja jak przystało na rasowego Polaka mam specjalny system neuronów reagujący na takowe słowo, odpaliłem na 5 minut Forzę i jestem oczarowany :D Najczęściej w trakcie gry słucham podcastów czy ebooków bo w nosie mam tą całą immersję przy strzelaniu z łuku czy skakaniu postacią, ale tutaj to robi turbo robotę :D Do tego gra wygląda pięknie! samochodówki mnie nie kręcą, ale to było 5 minut totalnych ciar i zachwytu :D I chyba potrzebuję kupić OLED w takim razie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kadajo napisał:

Wciskasz prt sc, potem tego screena wklejasz do np. painta. Zapisujesz jako PNG i potem wrzucasz tu:

https://imgbox.com/

Xd

 

Chodzi mi o konsole xbsx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, galci napisał:

Xd

 

Chodzi mi o konsole xbsx

No właśnie cos mi nie grało czemu takie pytanie w dziale XSX :E

Obawiam się ze nawet jak podłączysz klawe to jednak to nie zadziała :E

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, kadajo napisał:

No właśnie cos mi nie grało czemu takie pytanie w dziale XSX :E

Obawiam się ze nawet jak podłączysz klawe to jednak to nie zadziała :E

Do robienia screenów nie jest potrzebna mu żadna klawiatura. Wystarczy że naciśnie na padzie ten środkowy przycisk i już ma obrazek zrobiony a na imgura lub inne hosty to można bezpośrednio z przeglądarki Microsoft Edge dodawać która jest też dostępna w konsoli lub zgrać na pendrive i przenieść na dowolne urządzenie.

Godzinę temu, galci napisał:

Jestem po godzinie gry w FH5 i dosznalem szoku wizualnego. Nie grałem w nic piękniejszego no i tu moje pytanie z tym związane. W grze jest mega fajnie zrobiony tryb foto. Coś tam pstrykac potrafię i chciałbym to przenieść na grę natomiast nie potrafię sobie poradzić z udostępnianiem tych zdjęć przykładowo na PC bez straty jakości. Czy jest taka szansa albo w jaki sposób to zrobić najlepiej. Na forum często przeglądam dział gdzie osoby wrzucają świetnej jakości screeny z gier. Tylko jak? Wytlaczy mi to ktoś łopatologicznie? ? Może być na pw

Tak jak napisałem wyżej. Sam tak robiłem screeny i zamieszczałem na forum. A tutaj masz dobrego i darmowego hosta https://pl.imgbb.com/ z którego sam korzystam.

48 minut temu, Superplastyfikator napisał:

Kupiłem niedawno zestaw słuchawkowy do Xboxa bo promocja, a ja jak przystało na rasowego Polaka mam specjalny system neuronów reagujący na takowe słowo, odpaliłem na 5 minut Forzę i jestem oczarowany :D Najczęściej w trakcie gry słucham podcastów czy ebooków bo w nosie mam tą całą immersję przy strzelaniu z łuku czy skakaniu postacią, ale tutaj to robi turbo robotę :D Do tego gra wygląda pięknie! samochodówki mnie nie kręcą, ale to było 5 minut totalnych ciar i zachwytu :D I chyba potrzebuję kupić OLED w takim razie ?

Forza Horizon 5 wygląda dobrze na OLED'zie i jeśli się zastanawiasz czy sobie nie sprawić takiego TV do XSX to polecam ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie do końca tak jest z tymi screenami. Można zmienić magazyn przechwytywania na dysk zewnętrzny i wtedy będą zgrywane klipy bez kompresji (nie pamiętam czy screeny się też tak zapisują) lub eksportować bezpośrednio do OneDrive jeśli są już zapisane w pamięci wewnętrznej. Standardowo klipy i screeny przesyłane do sieci Xbox są kompresowane i tracą na jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem boxa Forzy do ręki, i strasznie brzydkie te nowe pudełka, takie nie xboxowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Ktoś posiada TV 4K HDR/DV z HDMI 2.0b zamiast HDMI 2.1 i podłączoną ma konsolę XSX. Mam pytanie odnośnie opcji 4:2:2. Konsolę mam ustawioną na 4K z HDR/DV i 10bit.

W przypadku gry Forza Horizon 5:

1) 4:2:2 wyłączone w opcjach, ustawione 10bit i DV wyłączone, tylko sam HDR i gra odpala 4K@60 4:2:0 10bit HDR
2) 4:2:2 wyłączone w opcjach, ustawione 10bit i DV HDR/DV włączone i gra odpala 4K@60 4:2:2 8bit DV (mimo 4:2:2 wyłączonego, dlaczego?)

3) 4:2:2 włączone w opcjach, ustawione 10bit i DV wyłączone, tylko sam HDR i gra odpala 4K@60 4:2:0 10bit HDR
4) 4:2:2 włączone w opcjach, ustawione 10bit i DV HDR/DV włączone i gra odpala 4K@60 4:2:2 8bit DV (mimo 4:2:2 wyłączonego, dlaczego?)

U Was też tak wyświetla w informacjach TV/Amplitunera?

Czy 4:2:2 macie wyłączone dla konfiguracji z HDMI 2.0b? Jakie macie ustawienia video w XSX dla YCbCr i bitów?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YouTube jest nowa analiza od Digital Foundry z porównaniem Forza Horizon 5 w wersji PC do XSX i wynika z niej że tryb wydajności czyli granie w 60k/s to odpowiednik mieszanki detali na High oraz Ultra. Jak się komuś nie chce oglądać całości to łapcie screena z samymi nastawami 

Tryb wydajności w 60k/s

8d3df0b51bb14703871bb49745b5e0be.png

Tryb jakości w 30k/s

fb409c7096b081d78f71a2e0fa49e25c.png

 

 

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak wolicie grać FH5? jakoś czy wydajność.Mi bardziej podchodzi tryb wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Ktoś posiada TV 4K HDR/DV z HDMI 2.0b zamiast HDMI 2.1 i podłączoną ma konsolę XSX. Mam pytanie odnośnie opcji 4:2:2. Konsolę mam ustawioną na 4K z HDR/DV i 10bit.

W przypadku gry Forza Horizon 5:

1) 4:2:2 wyłączone w opcjach, ustawione 10bit i DV wyłączone, tylko sam HDR i gra odpala 4K@60 4:2:0 10bit HDR
2) 4:2:2 wyłączone w opcjach, ustawione 10bit i DV HDR/DV włączone i gra odpala 4K@60 4:2:2 8bit DV (mimo 4:2:2 wyłączonego, dlaczego?)

3) 4:2:2 włączone w opcjach, ustawione 10bit i DV wyłączone, tylko sam HDR i gra odpala 4K@60 4:2:0 10bit HDR
4) 4:2:2 włączone w opcjach, ustawione 10bit i DV HDR/DV włączone i gra odpala 4K@60 4:2:2 8bit DV (mimo 4:2:2 wyłączonego, dlaczego?)

U Was też tak wyświetla w informacjach TV/Amplitunera?

Czy 4:2:2 macie wyłączone dla konfiguracji z HDMI 2.0b? Jakie macie ustawienia video w XSX dla YCbCr i bitów?

Z poważaniem

 

Od 6:22 Why 8b YCbCr422?

4:2:2 8bit przy korzystaniu z dolby vision, to nic czym by się trzeba było przejmować.

 

Edytowane przez Tomek1623

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...