Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy poczytać opinie z Google, w większości są jednak pozytywne, ale sporo opisuje problemy z przyciskami A, B, X, Y, że za mało responsywne, a także rozłączanie z BT w Windows 10. Poza tym wbudowana bateria to dla mnie kolejny minus.  Tylne przyciski to "game changer", tak samo jak i dostosowanie do własnych potrzeb, no ale... chyba nie za taką cenę. Nie dla takiej cebuli jak ja. :E  Kupić pad za 700 zł i się e.w (bo nie każdy ma jednak problemy) irytować, że coś jest nie tak? Chyba, że to jest w cenie. :E 

Są jakieś alternatywy na rynku? 

Edytowane przez Jaycob
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaycob napisał:

Są jakieś alternatywy na rynku? 

Całkiem sporo, ale wszystkie po kablu, bo M$ w swojej "postępowości" blokuje innym producentom możliwość tworzenia bezprzewodowych padów do Xboxów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kablu to wiesz...

jumanji-adventure.gif

 

nie będę cofał się do przeszłości. :D  Ostatni mój zakup na kablu to były słuchawki i nigdy więcej tego błędu nie powtórzę. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaycob napisał:

na kablu to wiesz...

nie będę cofał się do przeszłości. :D  Ostatni mój zakup na kablu to były słuchawki i nigdy więcej tego błędu nie powtórzę. 

No to nie masz alternatyw. Podziękuj M$. ;)

Edit
Zawsze możesz rozglądnąć się za wyłącznie pecetowymi padami. Wtedy wybór tych bezprzewodowych jest szerszy. 

Edytowane przez LJ19
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest dramat. Myszek i klawiatur dla graczy jest mnóstwo, z kontrolerami natomiast bardzo mało alternatyw, prawie wcale. Te najlepsze są od Xbox'a - One S/XSX/XSS, albo właśnie Elite ale tylko Elite ma dodatkowe przyciski z tyłu i jest bardzo drogi. Reszta marek od Razera albo Sony, ale także, aby w pełni wykorzystać to na kablu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie i tak te lepiej wykonane pady i jakieś firmowe z bajerami, typu tylne przyciski i możliwości ich customizacj to dość droga sprawa. 

Co do wbudowanej baterii w elite to nie ma co się martwić, to aku to przekozak. 

A o tym rozlaczaniu  BT to Czołgista ostatnio coś pisał, ale z tego co go zrozumiałem występuje na zwykłych sickach BT i też nie wiem czy na jakichs określonych. Na oryginalnym module BT od MS dla pada lata u mnie na 100% stabilnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jaycob napisał:

No to jest dramat. Myszek i klawiatur dla graczy jest mnóstwo, z kontrolerami natomiast bardzo mało alternatyw, prawie wcale. Te najlepsze są od Xbox'a - One S/XSX/XSS, albo właśnie Elite ale tylko Elite ma dodatkowe przyciski z tyłu i jest bardzo drogi. Reszta marek od Razera albo Sony, ale także, aby w pełni wykorzystać to na kablu. 

Bo M$ nie chce się podzielić tortem. Nie wiem jak tam dokładnie jest, ale albo nie udzielają licencji na moduł bezprzewodowy, albo oczekują za to takiej opłaty, że innym firmom po prostu nie opłaca się robić kontrolerów bezprzewodowych. Jakbyś dostał coś na poziomie Elite 2 za 60% ceny, to co byś kupił? Oryginał M$ czy pada innej firmy? No właśnie...a tak masz cały czas kabel, który dla większości graczy konsolowych (pecetowych pewnie też) jest dziś nie do zaakceptowania.

W tym sensie niech się M$ ze swoim Elite 2 wypcha. Niech wrzucą do trójki coś naprawdę "extra", to dostaną ode mnie "extra" kasę. Obecnie to jest przepłacony produkt i jedynie w tej uber promocji za 400 zł warto to było kupić. Posiadacze niech nawet nie wchodzą w polemikę, bo wiadomo, że jak ktoś kupił, to będzie do oporu racjonalizował sens zakupu pada, który kosztuje 1/3 całej konsoli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, LJ19 napisał:

Posiadacze niech nawet nie wchodzą w polemikę, bo wiadomo, że jak ktoś kupił, to będzie do oporu racjonalizował sens zakupu pada, który kosztuje 1/3 całej konsoli. 

Kupiłem tego pada i zgadzam się z tobą jest przepłacony. Cena jest chora, realna wartość tego pada w detalu bez promo to powinno być ~400zeta. No, ale problem w tym, że nie ma tak naprawdę innej alternatywy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jaycob napisał:

1/3? Za 1400 zł masz XSS. :E;) 

Nigdy nie brałem pod uwagę XSS, dlatego przyrównałem do XSX, ale masz rację. Za dwa pady elite masz nówkę XSS. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione porównanie to takie, że Elite 2 kosztuje tyle co 3 zwykle pady do Xbox Series.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo Infinite | Campaign Launch Trailer

 

Edytowane przez azgan
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio były elity mk2 na MS NL po 550? Po przewalutowaniu. Wtedy już tylko dwa normalne pady :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale badziew.

Poza tym miało być 99 euro na Amazonie, a jest prawie 700 zł u jakichś januszy biznesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, lukadd napisał:

Elitka u mnie zawitała niecały miesiąc temu :D

yLLXxco.png

Trzeba przyznać cena jest kosmiczna. Ale jak ktoś gra na padzie niemal codziennie to sprzęt świetnie się sprawdza.

Miałem napisać kilka słów jak się z nim zapoznam, więc przy okazji napiszę. Wiele to nie ma co się rozpisywać po prostu ulepszony pad od xboxa, ale fajnie ulepszony.

Odczuwalnie lepszy materiał, lepiej leży w rękach.

Ale to co jest znacznym plusem to mnogość konfiguracji. Siła regulacji ruchu gałek. To jest coś czego mi mega brakowało, w zwykłym padzie one chodzą za lekko co wpływa na precyzję. Tutaj są 3 stopnie regulacji pod preferencje. Dla mnie optymalna jest środkowa.

3 stopnie regulacji triggerów. Tak samo bajeczka, czy do strzelania, czy jak gram w diablo i mam pod triggerem teleport ustawiam sobie krótki skok od razu inaczej to działa.

Możliwość zapisywania 3 różnych profili ustawień pada/mapowania przycisków i w locie ich zmieniania pod różne gry.

No i dolne/tylne "łopatki/przyciski" Na zwykłym padzie jak chcesz skoczyć czy np. biec naciskając przycisk x/y/b/a musisz oderwać palec od prawej gałki i wtedy nie masz kontroli nad kamerą. Co jest takim nie fajnym upośledzeniem. Na tym padzie dzięki przyciskom z tyłu, możesz dalej operować kamerą i w tym samym czasie np. w Wieśku etc. biec, skakać, wykonywać ciosy etc.

Te tylne przyciski są świetne, one normalnie powinny być w podstawowym padzie, całkiem inaczej się gra jak ma się je pod ręką i nie trzeba odrywać kciuka co chwilę od prawej gałki, która w wielu grach właśnie służy za sterowanie kamerą :E.

 

 

Fajny opis zachęca do kupna? mam niedługo urodziny może sobie prezent sprawię i kupię jak tak zachwalasz  jak z wagą podobna do pada oryginalnego czy są ciężarki do regulacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cię nie boli ta chora cena to raczej na pewno warto, ale też raczej pod warunkiem, że sporo grasz i faktycznie chcesz mieć i będziesz korzystał z tych bajerów jak dodatkowe przyciski i możliwości personalizacji pada pod swoje preferencję.

Pad ma swoje wady, ale tak jest, że nic lepszego nie znajdzie bez kabla pod PC/Xbox

Nie ma regulacji wagi. Pad ze względu na wbudowane akku jest zauważalnie cięższy od zwykłego pada xbox.

Bój na mojej kuchennej wadze wyszedł ~295g dla zwykłego pada Xbox Series + załadowane 2x Eneloop 1900 mAh vs Elite 2 ~345g z wbudowanym aku.

Cięższa elitka zdecydowanie jakoś lepiej mi leży w rękach. Nie tęsknię za lżejszym zwykłym padem, ale to może być różne w zależności od preferencji.

Edit. Jeszcze dla porównania bo wszystkie swoje pady zważyłem co miałem pod ręką przy okazji to pad:

PS4(wbudowane aku) ~215g - najlżejszy, ale wydajność na naładowaniu tragiczna jak to pady od Sony.
Xbox 360 + Eneloop  ~270g
Xbox One + Eneloop ~285g
Steam Controller + Eneloop ~285g
Switch Pro (wbudowane aku) ~250g

 

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Waga może być bo mam pady z aku micro też ma wiecej gram to chyba nie będzie wielkiej róznicy. Mysle ze sobie kupie jak mi nie podejdzie to zwrot.W sklepach, alle... to tak 700-800 stówek jak na szalejącą inflacje to nie jest masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie znalazłem ale i świat konsol jest mi obcy ? mlodemu prezent muszę sprawić. Znam wady i zalety obu ostatnich wypustów. Pytanie czy okrojona wersja dla kogoś kto trzepie max 3 tytuły to sensnowny wybór? Brak napędu skazuje na game pass ale czy dla 3 gier opłacanie geme pass ma sens? Rozumiem, że jak kupi grę w wersji cyfrowej i zapisze ja na tym mizernej wielkości dysku to może w nią pykać nawet bez gamę pass czy się mylę? Temat durny ale świat zdurniał na wyciąganiu kasy za wszystko więc i to mnie nie zdziwi... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to że jednak Starfield zobaczymy w 2022 roku ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, atonre napisał:

Słuchajcie, nie znalazłem ale i świat konsol jest mi obcy ? mlodemu prezent muszę sprawić. Znam wady i zalety obu ostatnich wypustów. Pytanie czy okrojona wersja dla kogoś kto trzepie max 3 tytuły to sensnowny wybór? Brak napędu skazuje na game pass ale czy dla 3 gier opłacanie geme pass ma sens? Rozumiem, że jak kupi grę w wersji cyfrowej i zapisze ja na tym mizernej wielkości dysku to może w nią pykać nawet bez gamę pass czy się mylę? Temat durny ale świat zdurniał na wyciąganiu kasy za wszystko więc i to mnie nie zdziwi... ?

Dla 3 gier nie warto, ale możesz spróbować, bo oferta jest bardzo dobra. Tym bardziej, że promocji po 4 zł jest bardzo dużo.  Może wtedy będzie więcej niż 3 gry. ;)   

Poza tym jakie są to gry? Jak nie z Xbox Game Studios to musisz się liczyć z tym, że wypadną z oferty wcześniej czy później. 

GamePass nie jest obowiązkowy. Zrezygnować z GP możesz w każdej chwili, nawet w tym samym dniu co zakupiłeś, a i tak będziesz mógł korzystać przez okres trwania do którego jest ważny.  Gry zakupione w sklepie masz na stałe i tak, możesz w nie grać bez GP. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2021 o 00:37, lukadd napisał:

Cena jest chora to nie ulega wątpliwości. Ale z drugiej strony ten pad jeśli chodzi o customizację jest po prostu świetny i to w dwóch aspektach i mechanicznym i jeśli chodzi o customizację softem. Soft jest na prawdę prościutki i bardzo przejrzysty, wszystko migiem można sobie poustawiać i zapisać w profilach.

Mi właśnie tylko cena nie odpowiada bo dać jednak te 750-800 zł za samego pada to trochę dużo ale za 400 PLN sam bym brał. Zalety rozwiązań stosowanych w ELITE SERIES 2 są dla mnie oczywiste.

 

W dniu 29.11.2021 o 20:51, Kszyrztow napisał:

 

Też tak myślę, producenci konsol powinni pójść w tym kierunku. Ucieszyłoby mnie to bardziej niż haptyczne wibracje czy adaptacyjne spusty.

Bez dwóch zdań ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...