Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Camil666 napisał:

Jeśli myślisz, że po wejściu w tryb HDR ekran przez cały czas świeci z peak brightness to sorry, ale to nie ja tutaj piszę bzdury xD 

Jezu i zaczyna się odwracanie kota ogonem z pisaniem o peak brightness zamiast skupić się na meritum. Tutaj nie chodzi o to ile TV wyciąga maksymalnie w tym trybie tylko o to że ten tryb jest bez sensu i tak jak napisał kadajo to tak jakby wł. w Windows 10, HDR na pulpicie i korzystać np. z przeglądarki do czytania forum, jest to równie bez sensu. Nie wiem po co na siłę bronisz coś co jest po prostu głupie i źle przemyślane? Tylko dlatego że to SONY i PlayStation :E? Tak jak mówię w PS4PRO i XBOX SERIES jest to dobrze zrobione a w PS5 nie i możesz mnie dalej przekonywać o tym jakie to świetne rozwiązanie ale ja i tak zdania nie zmienię bo widzę jak to działa. Napisałem wszystko co miałem do powiedzenia a Tobie wł. się tryb obrońcy PS5 bo jedną rzecz robi gorzej w dodatku można to łatwo poprawić softem xD.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, azgan napisał:

Jezu i zaczyna się odwracanie kota ogonem z pisaniem o peak brightness zamiast skupić się na meritum. Tutaj nie chodzi o to ile TV wyciąga maksymalnie w tym trybie tylko o to że ten tryb jest bez sensu i tak jak napisał kadajo to tak jakby wł. w Windows 10, HDR na pulpicie i korzystać np. z przeglądarki do czytania forum, jest to równie bez sensu. Nie wiem po co na siłę bronisz coś co jest po prostu głupie i źle przemyślane? Tylko dlatego że to SONY i PlayStation :E? Tak jak mówię w PS4PRO i XBOX SERIES jest to dobrze zrobione a w PS5 nie i możesz mnie dalej przekonywać o tym jakie to świetne rozwiązanie ale ja i tak zdania nie zmienię bo widzę jak to działa. Napisałem wszystko co miałem do powiedzenia a Tobie wł. się tryb obrońcy PS5 bo jedną rzecz robi gorzej w dodatku można to łatwo poprawić softem xD.

Chyba za bardzo się podniecasz i zaczynasz rzucać tekstami o fanbojstwie na prawo i lewo bo nie możesz znieść, że ktoś może mieć inne zdanie niż Twoje, jedyne i najwłaściwsze :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Camil666 napisał:

Chyba za bardzo się podniecasz i zaczynasz rzucać tekstami o fanbojstwie na prawo i lewo bo nie możesz znieść, że ktoś może mieć inne zdanie niż Twoje, jedyne i najwłaściwsze :D 

A możesz to jakoś sensownie uzasadnić jaka korzyść jest z takiego rozwiązania i w czym to jest lepsze od automatu który wł. tylko wtedy HDR kiedy jest to potrzebne? Odpowiedź mi proszę po co mi ten HDR w menu gdzie i tak jest masa statycznych elementów w SDR ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

A możesz to jakoś sensownie uzasadnić jaka korzyść jest z takiego rozwiązania i w czym to jest lepsze od automatu który wł. tylko wtedy HDR kiedy jest to potrzebne? Odpowiedź mi proszę po co mi ten HDR w menu gdzie i tak jest masa statycznych elementów w SDR ??

Już pisałem: dla mnie plusem jest brak przełączania sdr - HDR za każdym razem jak włączam grę albo ja wyłączam i przechodzę do menu konsoli. I to mi rekompensuje wszelkie minusy, które imo są pomijalne przy współczesnych technikach ochrony przed retencją obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Camil666 napisał:

Już pisałem: dla mnie plusem jest brak przełączania sdr - HDR za każdym razem jak włączam grę albo ja wyłączam i przechodzę do menu konsoli. I to mi rekompensuje wszelkie minusy, które imo są pomijalne przy współczesnych technikach ochrony przed retencją obrazu.

No to tutaj nie będziemy zgodni. Na PS4PRO konsola świetnie sobie radziła z zarządzaniem HDR a teraz to wygląda jak na Win10 gdzie albo ręcznie wł. na stałe HDR i świeci w SDR cały pulpit albo musisz ręcznie go wył. Nie wiem jaką masz z tego korzyść że w TV nie załączy Ci się tryb HDR/SDR co trwa 1-2s że wolisz cały czas wpatrywać się w tryb HDR do którego nawet treść na ekranie nie jest dostosowana? A druga sprawa to czemu SONY nie da wyboru w ustawieniach? Poprawiło się tylko to że w którejś z aktualizacji dodali możliwość automatycznego wykrywania w grach bo wcześniej to rozwiązanie które chwalisz działało tak źle że nawet tryb HDR był odpalony w tytułach które go nie obsługiwały i to nie jakiś staroci np. Control Ultimate Edition które SONY dawało w PS Plus.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, azgan napisał:

Nie wiem jaką masz z tego korzyść że w TV nie załączy Ci się tryb HDR/SDR co trwa 1-2s

Nie muszę czekać, aż TV przełączy tryb co trwa 1-2s.

11 minut temu, azgan napisał:

wolisz cały czas wpatrywać się w tryb HDR do którego nawet treść na ekranie nie jest dostosowana?

A w czym ten brak dostosowania się objawia? Pytam serio, bo ja na ekranie nie widzę nic, co by mi przeszkadzało, a wzrok mam dobry.

13 minut temu, azgan napisał:

A druga sprawa to czemu SONY nie da wyboru w ustawieniach?

Nie jestem pracownikiem Sony, więc to nie mnie pytaj.

14 minut temu, azgan napisał:

rozwiązanie które chwalisz działało tak źle że nawet tryb HDR był odpalony w tytułach które go nie obsługiwały

Nigdzie nie chwaliłem wymuszania HDR w grach SDR. Piszemy cały czas o menu konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Camil666 napisał:

Nie muszę czekać, aż TV przełączy tryb co trwa 1-2s.

 

:E bo ciężko dyskutować z takimi argumentami 

16 minut temu, Camil666 napisał:

 

A w czym ten brak dostosowania się objawia? Pytam serio, bo ja na ekranie nie widzę nic, co by mi przeszkadzało, a wzrok mam dobry.

 

Wejdź np. w PlayStation Store i powiedz mi czy np. okładki gier zajmujące sporą część ekranu są w HDR czy w SDR, albo odpal PlayStation Plus Video Pass gdzie treści są w SDR to będziesz wiedział ?. Gdyby nie to że w grach już to poprawili poleciłbym Ci też wł. np. Control Ultimate Edition z PS Plusa ale całe szczęście to już ogarnęli.

16 minut temu, Camil666 napisał:

 

Nie jestem pracownikiem Sony, więc to nie mnie pytaj.

 

Pytam Ciebie bo Ty bronisz tego rozwiązania jak przedstawiciel SONY ?

16 minut temu, Camil666 napisał:

 

Nigdzie nie chwaliłem wymuszania HDR w grach SDR. Piszemy cały czas o menu konsoli.

No ale tak właśnie to wcześniej działało również w grach z tym że to już poprawili a menu konsoli nadal jest nie ruszone. Efekt tego jest taki że jak ustawisz sobie w opcjach automat do wykrywania treści to i tak będziesz oglądać przełączanie się trybu HDR na SDR przez te 1-2s czyli tak jak powinno być a dashboard dalej będzie świecić Ci w HDR gdzie część treści i tak jest wyświetlanych w SDR ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to wszystko o czym piszesz nie ma dla mnie znaczenia bo ja i tak na konsoli wyłącznie gram, nie używam na niej jakichkolwiek aplikacji vod ani nawet nie przeglądam PSStore, to robię na telefonie przez apkę. W stare gry też nie gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Camil666 napisał:

W zasadzie to wszystko o czym piszesz nie ma dla mnie znaczenia bo ja i tak na konsoli wyłącznie gram, nie używam na niej jakichkolwiek aplikacji vod ani nawet nie przeglądam PSStore, to robię na telefonie przez apkę. W stare gry też nie gram.

Nie no spoko że robisz to na smartfonie (to wyjaśnienia czemu dla Ciebie problemu nie ma) ale chyba dla kogoś kto robi to na konsoli + TV powinno to być lepiej dostosowane nie sądzisz ?? Niech to SONY poprawi softem i będzie git albo niech dodadzą stosowną opcję w ustawieniach która będzie działać jak trzeba i wszyscy będą zadowoleni ?.

PS>

Przy okazji niech dodadzą też wreszcie VRR bo najwyższa pora 

‐-------‐----‐‐-----------------------------------------

Do ducha który już któryś raz pisze śmieciowego posta "już dawno to dodali". Sprawdź po wł. tej opcji w ustawieniach TV czy przechodzi on w SDR zanim zaczniesz zakładać kolejne konto po to tylko żeby napisać bzdury. Dashboard bajej będzie świecić w HDR po zaznaczeniu tej opcji jedynie gry są poprawnie wykrywane i przechodzą z automatu w tryb SDR. Zresztą pisałem już o tym kilka razy xD.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już minęło trochę czasu od premiery, jak myślicie jest szansa na to żeby Life is Strange Remastered Collection trafiło do XBOX GAME PASS podobnie jak Hitman 3 Trilogy?

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Game Passie dodali Windjammers 2, jak ktoś nie grał to polecam, przypomniały mi się czasy automatów.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft nie zatrzymuje się i znów miesza na rynku, przyjmując kolejnych producentów gier pod swoje skrzydła. Czas przejęć małych studiów jednak się skończył. Teraz połykane są molochy, które stawiają konkurencję w coraz trudniejszym położeniu.

Źródło: https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=3354

 

Microsoft staje się gigantem jak myślicie SONY ma czego się obawiać?

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, azgan napisał:

Microsoft staje się gigantem jak myślicie SONY ma czego się obawiać?

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, azgan napisał:

Microsoft nie zatrzymuje się i znów miesza na rynku, przyjmując kolejnych producentów gier pod swoje skrzydła. Czas przejęć małych studiów jednak się skończył. Teraz połykane są molochy, które stawiają konkurencję w coraz trudniejszym położeniu.

Źródło: https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=3354

 

Microsoft staje się gigantem jak myślicie SONY ma czego się obawiać?

 

Dobre pytanie. Myślę że do końca przyszłego roku to kompletnie nie. Ale dalej jak już sprzedaż konsol nie będzie taka pewna jak teraz to już jak najbardziej. Ale jakieś działania powinni robić już teraz. Choćby odpowiednik gamepassa. Natomiast zakup jakiś wydawców to nie koniecznie taki dobry pomysł. Problem stanie się poważny jeżeli MS dalej sobie klika "dodaj do koszyka" w tym momencie :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Fuudimitzu napisał:

Dobre pytanie. Myślę że do końca przyszłego roku to kompletnie nie. Ale dalej jak już sprzedaż konsol nie będzie taka pewna jak teraz to już jak najbardziej. Ale jakieś działania powinni robić już teraz. Choćby odpowiednik gamepassa. Natomiast zakup jakiś wydawców to nie koniecznie taki dobry pomysł. Problem stanie się poważny jeżeli MS dalej sobie klika "dodaj do koszyka" w tym momencie :E

Patrząc na to co się dzieje, mam wrażenie, że co więksi gracze zaczną myśleć o przejęciach wyprzedzających (przeprowadzonych tylko po to, żeby ktoś inny pierwszy tego nie zrobił).
Z drugiej stony, kupuje się tylko marki - pracownicy będą jak do tej pory swobodnie przechodzić do innych albo tworzyć nowe studia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżona trylogia Gears of War ??

Seria Gears of War może otrzymać remastery a la Halo: The Master Chief Collection https://www.gry-online.pl/newsroom/seria-gears-of-war-moze-otrzymac-remastery-r-la-halo-the-master-c/zf212c7

PS>

Wiedzieliście o tym że jest nowa rewizja XBOX SERIES X gdzie trochę rzeczy się pozmieniało w środku ??

Czyli nie tylko SONY po cichaczu pozmieniało bebechy w PS5 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Swoją drogą, gościu musiał mieć syf w domu, ze tyle kurzu.Jak ktoś regularnie czyści to nie powinien mieć takiego problemu. Po 2-3 latach sprzęt nabiera takiego kurzu, a nie po roku czy nawet szybciej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kotka, kudły latają. Mam PS4 slim i kompa, staram się czyścić w około sprzętu, przykrywam/zakrywam PS4 slim jak nie używam by się kurz nie dostawał, ograniczam, ale i tak nie mogę tego zniwelować, mieszkam w mieszkaniu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Kyriakos napisał:

Swoją drogą, gościu musiał mieć syf w domu, ze tyle kurzu.Jak ktoś regularnie czyści to nie winien mieć takiego problemu. Po 2-3 latach sprzęt nabiera takiego kurzy, a nie po roku czy nawet szybciej.

Aż z ciekawości sprawdziłem jak to u mnie wygląda (od góry i spodu) po roku i jest czyściutko no ale ja nie trzymam na podłodze tylko na blacie biurka.

Co do tej nowej rewizji XSX to nie ma jakiś drastycznych zmian z tego co mówi serwisant raczej na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
23 godziny temu, Camil666 napisał:

Patrząc na to co się dzieje, mam wrażenie, że co więksi gracze zaczną myśleć o przejęciach wyprzedzających (przeprowadzonych tylko po to, żeby ktoś inny pierwszy tego nie zrobił).
Z drugiej stony, kupuje się tylko marki - pracownicy będą jak do tej pory swobodnie przechodzić do innych albo tworzyć nowe studia.

Mnie ciekawi jaką politykę teraz wybierze MS.Tytuły na wyłączność czy może się podzieli się tortem z Sony. Obstawiam, że nowe Diabolo czy inny gry będą tylko do dyspozycji systemów MS. Może rzucą od czasu do czasu na otarcie łez nowego CODa czy coś ale też nie zdziwiłbym się,  że to początek powiedzenia iż PS się kupuje dla eksów, bo tych będą mieć coraz mniej. Ciekawe czasy nastały .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kyriakos napisał:

Mnie ciekawi jaką politykę teraz wybierze MS.Tytuły na wyłączność czy może się podzieli się tortem z Sony. Obstawiam, że nowe Diabolo czy inny gry będą tylko do dyspozycji systemów MS. Może rzucą od czasu do czasu na otarcie łez nowego CODa czy coś ale też nie zdziwiłbym się,  że to początek powiedzenia iż PS się kupuje dla eksów, bo tych będą mieć coraz mniej. Ciekawe czasy nastały .

A jak myślisz https://ibb.co/cxBKBq6 :E?

 

Oczywiście że Microsoft najlepsze zostawi dla siebie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Kyriakos napisał:

Mnie ciekawi jaką politykę teraz wybierze MS.Tytuły na wyłączność czy może się podzieli się tortem z Sony. Obstawiam, że nowe Diabolo czy inny gry będą tylko do dyspozycji systemów MS. Może rzucą od czasu do czasu na otarcie łez nowego CODa czy coś ale też nie zdziwiłbym się,  że to początek powiedzenia iż PS się kupuje dla eksów, bo tych będą mieć coraz mniej. Ciekawe czasy nastały .

Nie tyle Sony będzie miało coraz mniej exów, o ile MS będzie miał ich coraz więcej.

Imo te marki, które generują duże zyski z mikrotransakcji, jak właśnie CoD będą wydawane na PS (przynajmniej jakiś czas). Reszta, jak gry singlowe prawdopodobnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Reddzik napisał:

Ja mam kotka, kudły latają. Mam PS4 slim i kompa, staram się czyścić w około sprzętu, przykrywam/zakrywam PS4 slim jak nie używam by się kurz nie dostawał, ograniczam, ale i tak nie mogę tego zniwelować, mieszkam w mieszkaniu.

Kwestia tego ile kto ma czasu i silnej woli by sprzątać regularnie :) U mnie - mieszkanie prawie 80m2, trójka dzieci + 4 koty jest co sprzątać (niemal codziennie odkurzanie + mycie podłóg, ścieranie pókek itd.), ale oba sprzęty co tydzień w sobotę dkurzam. Powietrze sprężone, odpowiedni zestaw ściereczek i jest dobrze :)  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...