Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, lukadd napisał:

Ale co ma do tego HW ? Które podało ich zdaniem optymalne detale dla PC. Które nie mają nic wspólnego z detalami konsolowymi o których rozmawialiśmy.

DF w analizie podało najbardziej przybliżone detale z wersji PC do tych konsolowych. No i widać jak na dłoni. Bida drzewa to jest Low, albo i poniżej low, trawa to jest 2/10 na suwaku :E A Ty piszesz, że na konsoli te detale były wysoko ustawione :E

Serio nie chce mi się tego dalej ciągnąć. EOT

 

Tak bo zasięg widzenia drzew oraz roślinek jest wysoki jak mało w której grze i widoczki są przepiękne. Grałem w to na wszystkich 3 platformach i wiem co widziałem. 

9 minut temu, kochan4 napisał:

A oni nie porownywali czasem do wersji z xbox one? Przeciez miedzy xbox sx a xbox one to jest przepasc jakosciowa

 

Pewnie że później jeszcze poprawili. Były łatki wydawane np. HDR był skopany i poleciał Update 

 

Na XSX gra też szybciej się wczytuje jak sprawdzałem ale to raczej zasługa dysku NVMe i lepszego procka 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, kochan4 napisał:

A oni nie porownywali czasem do wersji z xbox one? Przeciez miedzy xbox sx a xbox one to jest przepasc jakosciowa

Na Xbox Series X masz identyczną wersję jak na Xbox ONE X. Patch Wait:E
Na zwykłym ONE oczywiście jeszcze bardziej było pokrojone.

A HDR był łatany jeszcze za czasów poprzedniej generacji konsol i na tym się zakończyło. Gra była tworzona pod SDR i nie dali rady dospawać do tego HDR tak jak powinno to wyglądać. No, ale osobiście nie żałuję, bo tryb SDR wyszedł w tej grze rewelacyjnie :D

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One X świetnie sobie poradził bo to była główna platforma dla R*, cud że tyle z tego rupiecia wycisnęli :P

Grałem na premierę właśnie na XOX i wyglądało to bardzo dobrze ale do wersji PC nie ma podejścia, same 60fps to 2x więcej mocy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 minut temu, lukadd napisał:

Na Xbox Series X masz identyczną wersję jak na Xbox ONE X. Patch Wait:E
Na zwykłym ONE oczywiście jeszcze bardziej było pokrojone.

Tak na XSX jest wersja z XOX która póki co leci po wstecznej nie było jeszcze tego wydania pod Next-Geny ale gra mimo to i tak działa lepiej na XSX niż ONE X.

 

14 minut temu, Wu70 napisał:

One X świetnie sobie poradził bo to była główna platforma dla R*, cud że tyle z tego rupiecia wycisnęli :P

Grałem na premierę właśnie na XOX i wyglądało to bardzo dobrze ale do wersji PC nie ma podejścia, same 60fps to 2x więcej mocy

Wersja na X1X wygląda też dużo lepiej od tego co ogrywałem na PS4PRO. Później trochę żałowałem że nie ograłem tego w natywnym 4K na klocku.

Jak ta gra wychodziła na PC po roku czekania to do tych 60k/s na "tylko" wysokich detalach w 2160p RTX2080Ti to było za mało a ile kosztowało samo to GPU a ile cała konsolka jako gotowy sprzęt do grania? I jeszcze rok czekania żeby zagrać gdzie na premierę były największe emocje.

Pewnie z GTA 6 będzie podobnie to wyglądać - czekam ?

A Red Dead Redemption 2 i tak wygląda dzisiaj obłędnie i bardziej Next-Genowo od większości nowszych tytułów zwłaszcza na PC z wszystkim na Ultra i natywnym 4K w 60fps. Na RTX3080Ti dopiero można dobić do takich wartości https://www.purepc.pl/red-dead-redemption-2-pc-test-wydajnosci-nvidia-dlss-posiadacze-kart-graficznych-geforce-rtx-beda-zadowoleni?page=0,11

Edytowane przez azgan
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

Nie che mi się już gadać :E

Tak, bardzo wysoko były ustawione te opcje na konsoli :E

p7UUUcA.png

Do konsolowych nastaw, a nawet wyżej bo na PC nie ma nic poniżej low wystarczy RX 580 do grania w 4K i 30fps.

 

Ale co ma do tego HW ? Które podało ich zdaniem optymalne detale dla PC. Które nie mają nic wspólnego z detalami konsolowymi o których rozmawialiśmy.

DF w analizie podało najbardziej przybliżone detale z wersji PC do tych konsolowych. No i widać jak na dłoni. Bida drzewa to jest Low, albo i poniżej low, trawa to jest 2/10 na suwaku :E A Ty piszesz, że na konsoli te detale były wysoko ustawione :E

Serio nie chce mi się tego dalej ciągnąć. EOT

 

Przecież on teraz będzie wypracowania pisał, żeby jak zwykle udowodnić zajebistosc konsolek ?

Fakty są takie, ze na konsoli masz mega bieda detale i tyle, nie ma co z tym dyskutować. Będzie next gen to podciągną do medium i 60fps.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nawet z tej tabelki co dał lukadd od Digital Foundry to widać że ustawienia są mieszane - 1 kolumna ustawienia Ultra, 2 ustawienia na High, 3 to mieszanka High oraz Medium, 4 to Medium, następna 5 to Low oraz Medium, 6 to cięcia do Low lub poniżej Low, 7 to wył. niektóre efekty. W tych poradnikach np. od Hardware Unboxed które były takie popularne na premierę też są mieszane ustawienia gdzie nie bano się zejść z niektórymi nastawami do Low lub Medium albo coś dać na OFF. A z tych nastawów od HU ludzie nadal korzystają nawet u nas na forum długo nie musiałem szukać.

 

Łatwo Ci pisać jak masz RTX 3070 w kompie. :E 

Od siebie polecam nastawy od HU:

1v7bcnS.jpg

CBIV1Kv.jpg

a tutaj nawet sam się o tym wypowiedziałeś Phoenixsuple ?

 

Ja gram u siebie w 1440p na ustawieniach HU i jest pow 60fps wiec z twoja karta spokojnie wersja na PC. Gdybym miał wybierać wersje konsolowa to tylko Xbox z natywnym 4k ale miałem okazje w sylwestra i znajomych odpalić na XSX i do tych 30fps chyba bym musiał flaszkę wypić, żeby wczuć się w ten pływający obraz ? Do tego na twoim PC ogarniesz nastawy konsolowe, a nawet wyższe w natywnym 4k/30fps. 

 

Edytowane przez azgan
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Co do Assassinów, teoretyczne premiera nowej odsłony pod koniec tego roku, nie słychać nic o jakiejś zapowiedzi?

Wracając do tematu Assassin'ów. Ja jeszcze dodatków do Valhalla nie ograłem i nawet nie specjalnie mi się chcę dalej brnąć w tą opowieść. Nowa odsłona musiałaby faktycznie przynieść już jakiś powiew świeżości bo po Origins, Odyssey kolejny raz to samo może się przejeść ale nich robią zobaczymy czy tym razem UBI nas czymś zaskoczy. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Wracając do tematu Assassin'ów. Ja jeszcze dodatków do Valhalla nie ograłem i nawet nie specjalnie mi się chcę dalej brnąć w tą opowieść. Nowa odsłona musiałaby faktycznie przynieść już jakiś powiew świeżości bo po Origins, Odyssey kolejny raz to samo może się przejeść ale nich robią zobaczymy czy tym razem UBI nas czymś zaskoczy. 

No przecież mieli zdaje się iść teraz ale w grę-usługę. Później była gadka, że kolejny AC ma być mniejszy i bardziej liniowy o Basimie z Valhalli. A po drodze walnęli niezamierzony trzeci dodatek do Valhalli. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

„Złapany @BradSmi w Davos. Ukraina będzie współpracować z zespołem @Microsoft w zakresie dokumentowania szkód i zbrodni wojennych dla agencji ONZ. Firma będzie uczestniczyć w procesie odbudowy w zakresie sektora cyfrowego. I długo oczekiwana wiadomość dla naszych graczy: @Xbox będzie ukraiński. Ukraińskie konta i sklep”.

 

 
POPE on Twitter: "A few request for this one ? #Ukraine️ #Xbox ...
 
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Premiera nowego COD 28.10.22, a za 2dni Sniper Elite 5, również w gejpassie, można już pobierać, 1wrzesień będzie The Lord of the Rings: Gollum, czuję że będzie średniawa.

Edytowane przez Elvis79
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gry dostępne na wyprzedaży w Xbox Store:

  • Resident Evil Village & Resident Evil 7 Complete Bundle – 227,39 zł
  • Resident Evil: Village – 144,49 zł
  • Resident Evil 2 – 67,99 zł
  • Resident Evil 2 Deluxe Edition – 83,59 zł
  • Resident Evil 3 – 71,6 zł
  • Alan Wake Remastered – 66,99 zł
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Gry Roku – 39,99 zł
  • Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści – 23,99 zł
  • Red Dead Redemption – 32,67 zł
  • Assassin’s Creed Rogue Remastered – 36,29 zł
  • Quantum Break – 28,74 zł
  • Sid Meier’s Civilization VI Platinum Edition – 62,70 zł
  • RACCOON CITY EDITION – 107,60 złotych.
  • Cyberpunka 2077 – 134,99 zł
  • Call of Duty: Vanguard (Edycja Standardowa) – 173,4 zł
  • Sid Meier’s Civilization VI Platinum Edition – 62,70 zł
  • Devil May Cry 5 + Vergil – 62,50 zł
Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym pobieraniem na xboxie?  W teście łącza mam zawsze max prędkość, 800Mb, a przy pobieraniu czegokolwiek z MS, nie ma więcej niż 300....

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam z Orange 1gb, przy ściąganiu max leci mi 930mb.

Edytowane przez Elvis79
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Tomek1623 napisał:

Jak to jest z tym pobieraniem na xboxie?  W teście łącza mam zawsze max prędkość, 800Mb, a przy pobieraniu czegokolwiek z MS, nie ma więcej niż 300....

Mam to samo, maksymalna prędkość oscyluje zawsze w okolicach 260 Mbit/s. Niezależnie czy po kablu, czy WiFi. 

  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

 

Edytowane przez azgan
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2022 o 18:24, Tomek1623 napisał:

Jak to jest z tym pobieraniem na xboxie?  W teście łącza mam zawsze max prędkość, 800Mb, a przy pobieraniu czegokolwiek z MS, nie ma więcej niż 300....

U mnie podobnie. Na początku myślałem, że coś nie tak ale zacząłem szukać i inni mają podobnie. Taka trochę lipa. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał już ktoś w Kangura? recenzji za dobrych nie ma, bardziej mnie ciekawi opinia dzieciaków gdyż 8letniemu kumplowi na DD kupiłem ;-) Taki Knack 1i2 ogólnie taki sobie był, ale dla dzieci super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Elvis79 napisał:

Grał już ktoś w Kangura? recenzji za dobrych nie ma, bardziej mnie ciekawi opinia dzieciaków gdyż 8letniemu kumplowi na DD kupiłem ;-) Taki Knack 1i2 ogólnie taki sobie był, ale dla dzieci super.

Od tego posta masz odp. na Twoje pytanie. W skrócie gra jest niezła a recenzje jak ta np. z GOL'a są oderwane od rzeczywistości 

 

Poczytaj komentarze bo prawie 2 strony są o tym 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Elvis79 napisał:

Grał już ktoś w Kangura? recenzji za dobrych nie ma, bardziej mnie ciekawi opinia dzieciaków gdyż 8letniemu kumplowi na DD kupiłem ;-) Taki Knack 1i2 ogólnie taki sobie był, ale dla dzieci super.

Dla dzieciaka będzie jak znalazł.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sam Hideo Kojima we własnej osobie poleca XBOX SERIES ?

 

Ciekawe czy coś więcej z tego wyniknie ??

Hideo Kojima może pracować nad nową grą dla Microsoftu https://www.gry-online.pl/newsroom/hideo-kojima-moze-pracowac-nad-nowa-gra-dla-microsoftu/zf20094 

i czy tym razem też będą jakieś petycje żeby go nawrócić :E

Fani PlayStation zirytowani Kojimą. Próbują anulować jego grę dla Microsoftu https://www.gram.pl/news/fani-playstation-zirytowani-kojima-probuja-anulowac-jego-gre-dla-microsoftu

Edytowane przez azgan
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wygląda na to że dzisiaj lub na dniach będzie można spodziewać się aktualizacji jak masz jeszcze ochotę potestować 

 

Edytowane przez azgan
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, azgan napisał:

Wygląda na to że dzisiaj lub na dniach będzie można spodziewać się aktualizacji jak masz jeszcze ochotę potestować 

 

Chyba się skusze zagrać kolejny raz. To mój ulubiony AC z nowej serii

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Długo im zeszło odblokowanie 30 FPS... ?

Z poważaniem 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do dyskusji o RDR 2 na konsoli... ile kosztuje dziś pecet, który pozwala ogrywać RDR 2 w jakości wyraźnie lepszej niż na XSX, którego dało się kupić za około 2300 zł? 

Zacznijmy panowie od tego. Maniakiem wydawania tysięcy na pecety i przesuwania suwaczków byłem lata temu. Kończyło się to kupowaniem GPU co rok/dwa lata. Jak ktoś chce gonić za króliczkiem dla kilku efektów graficznych - proszę bardzo. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zrób to sobie może w lian li o11d, o wiele lepsza buda z lepszą cyrkulacją powietrza. Zasilacza nie bierz białego, bo kable i tak będą okropne. Weź czarny + osobno kable.  https://proline.pl/koszyk/b99dc54c albo vision https://proline.pl/koszyk/28a04b4a Jak chcesz możesz dać https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-5-7500f-am5-oem-p8119884 Zasilasz masz taniej o 50 w promo https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-750-atx-3-0-80plus-gold-750w-p8118216 Jeszcze bardziej biało na mobo z argb https://proline.pl/plyta-glowna-asrock-x670e-steel-legend-am5-p8115587 https://proline.pl/plyta-glowna-gigabyte-x670e-aorus-pro-x-am5-p8120648 GPU wszystko zależy od hajsu, poniżej 4070 Ti Super / 7900 XT pod 4K bym nie schodził https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4070-ti-super-aero-oc-16gb-gddr6x-gv-n407tsaero-oc-16gd-p8120650 https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4080-super-aero-oc-16gb-gddr6x-gv-n408saero-oc-16gd-p8120682 A jak chcesz mieć bajer ARGB https://proline.pl/sapphire-radeon-rx-7900-xtx-nitro-vapor-x-gaming-24gb-pci-e-gddr6-11322-01-40g-p8118816 to i nawet to z wielkim pasem po całej długości - dla mnie to najładniejsza GPU na rynku  Popatrz sobie tutaj, bo ostatnio masę mają takich zestawów ProLine.pl - Sklep komputerowy | Facebook
    • Zamienię RX 7900xtx pulse karta używana 2 miesiące pozostało 34 miesięcy gwarancji zamienię za coś w przedziale dopłaty około 1000zl najchętniej rtx 4070 ti.
    • adashi jest mocno antyukraiński nie bierz go na poważnie. Jest szansa, że Polska szybko wpląta się w konflikt ale Rosja raczej tego nie chce. Ruskie rakiety spadną przypadkowo na bloki w Polsce i już. Ale to musiałby być wielki pech. Na razie dalej to samo. Prognozy pesymistyczne dla Ukrainy. Rusza kroplówka z USA ale może celowo to robią tak żeby nie wplątać krajów nato w konflikt. Sam już nie wiem i pewnie przez najbliższe 20 lat się nie dowiem.
    • Bo jest łatwiej? Teraz jak już grałem setki razy na każdej mapie, to wolę widzieć mniej, a przez to więcej 😉
    • Korzystam z One Drive już jakieś 10 lat. Ostatnio padł mi 12 letni dysk zewnętrzny WD MyPassport na którym miałem dane, które miałem skopiować na drugi dysk. No niestety nie zdążyłem bo przestał działać a jak zadziałał przerysował głowicą po talerzach. Odzyskanie danych? Może możliwe, ale koszt sięgałby kilku tysięcy zł. Dzięki one drive mam zdjęcia i część dokumentów, ale starsze dane, które były na tym dysku przepadną jeżeli nie uda się ich odczytać z płyt, które gdzieś tam trzymam. Tylko na płytach była inna organizacja danych, a na dysku miałem wszystko poukładane po nowemu. Zatem znów trzeba poświęcić czas na zgranie o ile płyty zadziałają i na porządkowanie. @debek Zatem tak, skłaniałbym się ku chmurze na dane typu zdjęcia czy jakieś mniej istotne pliki. Jakieś ważne dokumenty, czy takie zawierające jakieś dane wrażliwe trzymaj na kilku różnych dyskach zewnętrznych tylko tak jak Ci radzono wcześniej, dysk + stacja dokująca, bo gotowe dyski zewnętrzne nie mają złącz SATA tylko jak napisał @Bono[UG] interfejs USB jest połączony z dyskiem, co w razie awarii mocno ogranicza jakiekolwiek możliwości.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...