Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, esef napisał:

A tyle było zachwytów nad mocą XSX pozwalającą osiągnąć 4k w nowych grach :rotfl:

 

I powoli zaczyna opadać kurtyna a z nowego tekstu na GOL'u wyłania się obraz czegoś na wzór PS4.5PRO i XOX+ ??

Cytat:

"Muszę jednak stonować oczekiwania – zarówno optymistów, jak i sceptyków. Pozostaję przy tym, co powiedziałem wcześniej: kolejna generacja to jedynie ewolucja, a przeskok między PS4 Pro a PS5 jest niewiele tylko większy niż ten między „zwykłym” PlayStation 4 a jego ulepszoną wersją. Dlatego uspokajam osoby, które za wszelką cenę chcą dorwać nowy sprzęt w dniu premiery – nie ma się czym aż tak ekscytować, można trochę z zakupem poczekać. Jeśli jednak oczekujesz, że Sony albo Microsoft zaliczą wpadkę, a kolejne konsole będą blamażem – nie możesz bardziej się mylić. Przed nami co najmniej kilka lat fajnego „granka” i nie mogę już się tego doczekać".


Źródło: https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=2657

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w materiałach dot. RX6000 i wcześniejszych newsach https://news.ubisoft.com/en-us/article/24pOdAVM0hnCzWWFiXxPga/ubisoft-on-the-next-generation-of-consoles-get-the-details , to w takim DIRT5 i Far Cry 6 RT będzie- o ile nic się nie zmieni- dostępny jedynie na PC. Oczywiście, nowa generacja GPU jest wyraźnie szybsza od konsolowego RDNA 2, PC są sporo droższe, można tez dyskutować o samym sensie RT w obecnej postaci, itd, ale mysle ze dla wielu to może być mały zawód, że już na starcie nextgeny są tak obcinane z efektów i jakości w grafice, tym bardziej, że od początku 4k60 (a nawet 8k!), RT były mocno reklamowane przez MS

Edytowane przez alfredo77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Just fance 2021 wychodzi na nowe xbox. Jak się w yo będzie grało ? Przecież konsola nie ma kinect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczne 4k w Watch Dogs ma juz xbox one x wiec dziwne by bylo gdyby nie bylo natywnego 4k przy 30fps.

u3f860K.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgl ten news na gryonline jest z dupy, news zrobiony na podstawie posta z forum gdzie wylapal ktos rzekomo zmiane rozdzielczosci podczas ruchu co przy RT raczej bedzie oczywiste ze odbicia beda w nizszej rozdzielczosci.

https://forum.beyond3d.com/threads/watch-dogs-legion-xo-ps4-xbsx-s-ps5-pc.61903/page-3

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, alfredo77 napisał:

PC są sporo droższe, można tez dyskutować o samym sensie RT w obecnej postaci, itd

Tak na szybko sprawdziłem ile teraz wołają za PC o zbliżonej wydajności do XSX

6950 PLN

https://www.x-kom.pl/p/551167-desktop-x-kom-g4m3r-500-r7-3700x-16gb-240-1tb-w10x-rtx2070-s.html#Opis

więc nie ma nawet o czym mówić skoro można za 2249 PLN mieć podobną wydajność +/-

https://www.x-kom.pl/p/577874-konsola-xbox-microsoft-xbox-series-x.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@azgan

I na konsoli masz pewność, że gry będą działać przez całą generację bez obawy czy pójdą, czy nie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azgan napisał:

I powoli zaczyna opadać kurtyna a z nowego tekstu na GOL'u wyłania się obraz czegoś na wzór PS4.5PRO i XOX+ ??

Cytat:

"Muszę jednak stonować oczekiwania – zarówno optymistów, jak i sceptyków. Pozostaję przy tym, co powiedziałem wcześniej: kolejna generacja to jedynie ewolucja, a przeskok między PS4 Pro a PS5 jest niewiele tylko większy niż ten między „zwykłym” PlayStation 4 a jego ulepszoną wersją. Dlatego uspokajam osoby, które za wszelką cenę chcą dorwać nowy sprzęt w dniu premiery – nie ma się czym aż tak ekscytować, można trochę z zakupem poczekać. Jeśli jednak oczekujesz, że Sony albo Microsoft zaliczą wpadkę, a kolejne konsole będą blamażem – nie możesz bardziej się mylić. Przed nami co najmniej kilka lat fajnego „granka” i nie mogę już się tego doczekać".


Źródło: https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=2657

 

Po co w ogóle linkujesz ten dziadowski artykuł, szanujmy się, jeszcze z wnioskami że "kurtyna opadła". Koleś już na początku generacji wie że przeskok będzie nieduży, a swoje wnioski wyciąga na podstawie tytułów cross genów LOL. Już demon soluls jak na początek bardzo ładnie wygląda i klepie graficznie wszystkie souls podobne gry. Szkoda że xbox nie pokusił się o jakiegoś Ryse nowej generacji, to pewnie czapki by spadły.

Edytowane przez Arszenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, azgan napisał:

Tak na szybko sprawdziłem ile teraz wołają za PC o zbliżonej wydajności do XSX

6950 PLN

https://www.x-kom.pl/p/551167-desktop-x-kom-g4m3r-500-r7-3700x-16gb-240-1tb-w10x-rtx2070-s.html#Opis

więc nie ma nawet o czym mówić skoro można za 2249 PLN mieć podobną wydajność +/-

https://www.x-kom.pl/p/577874-konsola-xbox-microsoft-xbox-series-x.html

 

41 minut temu, cincin27 napisał:

@azgan

I na konsoli masz pewność, że gra będzie działać przez całą generację. 

Fanboye :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan Oczywiście, stosunek wydajności do ceny w przypadku konsol (szczególnie na początku nowej generacji) jest nie do pobicia. Miałem po prostu na myśli to, że producenci nakręcili hype na moc, 4k60 itp, a wielu będzie czekało zderzenie z rzeczywistością, czyli dynamiczna rozdzielczość, ucięte detale- np. tak jak w produkcjach Ubi. W tym temacie przez x stron toczy się dyskusja nt. różnicy w mocy GPU pomiędzy XSX i PS5, tymczasem jest ona mniejsza niż między nowymi RTXami i RXami a konsolami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, martingg napisał:

Pytanie laika. :D To że ta gra lepiej wygląda na XsX jest zasługą RT? Bo tak graficznie to tylko nie urywa ta różnica widzę różnicę w cieniach i kolorach za to dużą.

Tutaj jest lepiej pokazane jak to wygląda w praniu i czego można się spodziewać 

Na PC lata to też z udawanym 4K (DLSS) na XSX nie ma czegoś takiego więc możliwe że zamiast tego będzie dynamiczne 4K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cincin27 napisał:

@azgan

I na konsoli masz pewność, że gra będzie działać przez całą generację. 

a na pc co przestanie dzialac nagle xd,

 

Edytowane przez gruzin don Leonides
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, gruzin don Leonides napisał:

a na pc co przestanie dzialac nagle xd,

Na konsoli masz zawsze grę dopasowaną pod 30/60 fps, na pc zależy od twojego kompa i sam sobie musisz dopasować + ewentualnie ulepszyć.

33 minuty temu, mati17 napisał:

Fanboye :E

Nie, wyrosłem już ze składania kompów do grania i wolę mieć konsolę + laptopa do internetu i jakichś prostych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, azgan napisał:

Tutaj jest lepiej pokazane jak to wygląda w praniu i czego można się spodziewać 

Na PC lata to też z udawanym 4K (DLSS) na XSX nie ma czegoś takiego więc możliwe że zamiast tego będzie dynamiczne 4K

Czyli to zasługa RT? :d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, martingg napisał:

Czyli to zasługa RT? :d

Tak to zasługa RT że gra wygląda lepiej 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, gruzin don Leonides napisał:

a na pc co przestanie dzialac nagle xd,

 

Moja 1080ti przestała działać po pół roku nie włączania pc, po prostu go nie uruchamiałem i jakoś umarła grafika. Wyrosłem z reinstalacji Windowsa, aktualizacji sterowników, szukania problemu na google po kodzie błędu, blue screen itp crapu. Z konsolą mam spokój wkładam płytę/ściągam cyfrówkę i działa. Kupiłbym teraz rtx za 3k PLN za 3 lata sprzedam go za 1500? Żeby znowu dołożyć kolejne 1500 do tych 1500 zeby grać w full detalach. Za 3-4 lata może wyjdzie xsx pro sprzedam zwykłego za 1100 dołożę 500 i kupię pro i kolejne 3-4 lata bezstresowego grania. Dla mnie to wygoda rozwalić się w fotelu włączyć gre i grać w grę bez aktualizacji sterowników, błędów zamykania gry itp. itd. ale ja nie jestem z tych co się masturbują do pixeli. Może dlatego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, martingg napisał:

Moja 1080ti przestała działać po pół roku nie włączania pc, po prostu go nie uruchamiałem i jakoś umarła grafika. Wyrosłem z reinstalacji Windowsa, aktualizacji sterowników, szukania problemu na google po kodzie błędu, blue screen itp crapu. Z konsolą mam spokój wkładam płytę/ściągam cyfrówkę i działa. Kupiłbym teraz rtx za 3k PLN za 3 lata sprzedam go za 1500? Żeby znowu dołożyć kolejne 1500 do tych 1500 zeby grać w full detalach. Za 3-4 lata może wyjdzie xsx pro sprzedam zwykłego za 1100 dołożę 500 i kupię pro i kolejne 3-4 lata bezstresowego grania. Dla mnie to wygoda rozwalić się w fotelu włączyć gre i grać w grę bez aktualizacji sterowników, błędów zamykania gry itp. itd. ale ja nie jestem z tych co się masturbują do pixeli. Może dlatego.

no ale to zadna nowosc tak bylo jest i bedzie , chcesz inwestowac w pc to inwestujesz nie hchcesz to nie inwestujesz i grasz tak sanmo przez 3 -4 lata tyle ze zjezdzasz z detalami- a to ze sprzet sie psuje i tanieje no hello - bajki jakies na sile opowiadasz

poprostu MASZ WYBOR xd

ja tam nie mam z tym problemu ze sobie raz na 2 lata karte zmienie czy procka raz do roku - kazdy robi jak lubi

Edytowane przez gruzin don Leonides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, cincin27 napisał:

Nie, wyrosłem już ze składania kompów do grania i wolę mieć konsolę + laptopa do internetu i jakichś prostych gier.

Nie no PC zawsze będzie lepszy to nawet nie ma opcji żeby było inaczej. Konsola broni się ceną oraz EX'ami jeśli jakieś posiada. XSX i PS5 po prostu na starcie nie są złomami i za niewiele oferują wydajność dobrej klasy PC - tyle albo aż tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cincin27 napisał:

Na konsoli masz zawsze grę dopasowaną pod 30/60 fps, na pc zależy od twojego kompa i sam sobie musisz dopasować + ewentualnie ulepszyć.

Nie, wyrosłem już ze składania kompów do grania i wolę mieć konsolę + laptopa do internetu i jakichś prostych gier.

A ja wolę mieć to i to, zawsze tak było, xbox + ps + pc, xbox może już mniej bo sporo gier od jakiegoś czasu także jest na pc.

 

Godzinę temu, martingg napisał:

Moja 1080ti przestała działać po pół roku nie włączania pc, po prostu go nie uruchamiałem i jakoś umarła grafika. Wyrosłem z reinstalacji Windowsa, aktualizacji sterowników, szukania problemu na google po kodzie błędu, blue screen itp crapu. Z konsolą mam spokój wkładam płytę/ściągam cyfrówkę i działa. Kupiłbym teraz rtx za 3k PLN za 3 lata sprzedam go za 1500? Żeby znowu dołożyć kolejne 1500 do tych 1500 zeby grać w full detalach. Za 3-4 lata może wyjdzie xsx pro sprzedam zwykłego za 1100 dołożę 500 i kupię pro i kolejne 3-4 lata bezstresowego grania. Dla mnie to wygoda rozwalić się w fotelu włączyć gre i grać w grę bez aktualizacji sterowników, błędów zamykania gry itp. itd. ale ja nie jestem z tych co się masturbują do pixeli. Może dlatego.

To zależy kto czego oczekuje, jeżeli jara Cię granie w 30 klatkach, no problem, przez to możesz kupić konsole która jest tańsza. Piszesz na własnym przykładzie, mi padł xbox one s, wszystko ma prawa się popsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, mati17 napisał:

A ja wolę mieć to i to, zawsze tak było, xbox + ps + pc, xbox może już mniej bo sporo gier od jakiegoś czasu także jest na pc.

No i spoko, każdy gra na tym na czym chce. Może część gier z Xboxa jest też na PC, ale akurat mi na lapku pójdą na niskich i niekoniecznie w natywnej rozdzielczości.

5 minut temu, mati17 napisał:

To zależy kto czego oczekuje, jeżeli jara Cię granie w 30 klatkach, no problem, przez to możesz kupić konsole która jest tańsza. Piszesz na własnym przykładzie, mi padł xbox one s, wszystko ma prawa się popsuć.

W tej generacji 60 klatek to raczej będzie podstawa bez RT.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika, jak jest z obsługą myszki i klawiatury na Xboxie? 
Da się podpiąć - dowolne - bezprzewodowe urządzenia? 
Ile gier to obsługuje?
Powiem szczerze, że trochę sobie nie wyobrażam strategii i fpsów na padzie,
a podobnie jak kolega wyżej mam już trochę dość ładowania tysięcy w GPU i ogarniania 
oprogramowania na PC, dlatego planuję dokupić do gamingowego laptopa (z RTX 2600) XSX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, LJ19 napisał:

dlatego planuję dokupić do gamingowego laptopa (z RTX 2600) XSX.

Nie chce pakowac kasy w PC ale kupuje laptopa z rtx 2060 ktory malo nie kosztuje a ktory za 1-2lata bedzie juz zlomem do starych gier ;) W pc nie oplaca sie inwestowac ale w lapka juz tak ;) Do tego konsola czyli kolejne 2tysie. Bo przeciez caly ten sprzet nie kosztuje tysiace ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Nie chce pakowac kasy w PC ale kupuje laptopa z rtx 2060 ktory malo nie kosztuje a ktory za 1-2lata bedzie juz zlomme do starych gier ;) W pc nie oplaca sie inwestowac ale w lapka juz tak ;) Do tego konsola czyli kolejne 2tysie.

Nie zrozumiałeś xD On do tego laptopa kupuje XSX.. Nie odwrotnie xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Nie chce pakowac kasy w PC ale kupuje laptopa z rtx 2060 ktory malo nie kosztuje a ktory za 1-2lata bedzie juz zlomme do starych gier ;) W pc nie oplaca sie inwestowac ale w lapka juz tak ;)

Lapka kupiłem 1,5 roku temu, bo potrzebowałem mobilnego sprzętu to badań, pracy i zabawy. Peceta nie dało się ze sobą wozić w plecaku. :)
Miałem w swoim życiu już kilka mocnych pecetów i chyba ten model grania już się u mnie wyczerpał.

To jak, da się grać na myszce/klawiaturze na X0, czy to funkcja dostępna w marginalnej liczbie gier? 

Edytowane przez LJ19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, martingg napisał:

Wyrosłem z reinstalacji Windowsa, aktualizacji sterowników, szukania problemu na google po kodzie błędu, blue screen itp crapu.

Ostatnio Windowsa instalowałem po zmianie płyty głównej teraz -  2 lata minęły od upgradu. W10 jest najbardziej stabilnym systemem jaki wyszedł IMO. 
Aktualizujesz sterowniki, kiedy chcesz jak najwięcej wycisnąć ze swojego sprzętu. Jak jest stabilnie to nie trzeba tego robić zbyt często. 
Nie pamiętam kiedy ostatnio miałem jakiekolwiek problemy, a tym bardziej BSOD.  

Cytat

Kupiłbym teraz rtx za 3k PLN za 3 lata sprzedam go za 1500? Żeby znowu dołożyć kolejne 1500 do tych 1500 zeby grać w full detalach. 

Przede wszystkim gry mają działać na najbardziej popularne GPU/sprzęty, a nie nie na topowe karty, a aby grać w 1080p nie potrzebujesz karty za 3 tys. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...