Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Superplastyfikator napisał:

Zachęcony opiniami w duchu "pogrom X'a", "PS5 już zaorało tą śmieszną konkurencję", "król jest bezpieczny, można spokojnie odetchnąć" rzuciłem okiem na jakieś porównania i podprapałem się po głowie, bo tak to mniej więcej wyglądało :E bez wykresów różnica ciężka do odnotowania ;) W DMC była bardzo duża różnica, ale przez to, że to bardzo duża różnica to tym bardziej bym stawiał na coś poza boskością sprzetu ;) 

No jasne, ale z drugiej strony XOX gniotło PROsiaka w każdej grze multiplatformowej, a w tej generacji wydaje się, że przewaga sprzętowa aż tak się nie przekłada na wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, dzb napisał:

No jasne, ale z drugiej strony XOX gniotło PROsiaka w każdej grze multiplatformowej, a w tej generacji wydaje się, że przewaga sprzętowa aż tak się nie przekłada na wyniki.

Tylko to były gry stworzone z myślą o danych platformach w trakcie ich życia. Teraz mamy gry przejściowe, tworzone na początku generacji, pewnie trochę czasu minie zanim ludzie naucza się wykorzystywać sprzęt.

Ostatecznie jaki wynik nie będzie to mamy po prostu świetny sprzęt. Dla mnie to obojętne, bo moc ma dla mnie drugorzędne znaczenie, co by tam w środku nie siedziało to nad wykresy fps i porównania na screenach przełożę pomysł na grę. Dlatego Ratchet jaki by piękny nie był, będzie miał sromotnie obity ryj przez Mariana, wydanego na jakieś kalkulatory od Nintendo :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem teardown Ps5. Wnętrze, kultura montażu wygląda tragicznie. Będzie to bardzo problematyczna konsola dla japończyków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem wyceny kogoś tam kto zawsze rozbiera te sprzęty i werdykt, ile dopłacają producenci do konsol. 

Sony przegięło siusiaka i na pewno ciekły metal, tyle miedzi i radiatorów i śrubek kosztuje ponad 500.

Do tego niesamowita zamiana ról. W poprzedniej to one był nieprzygotowany i tylko tv tv, za to teraz xbox kosi, a ps to crashe systemu i nie włączające się konsole. Do tego słabsza spec.

Xbox też ma minusa za konieczność podłączenia do neta żeby załączyć grę, ale już siedem lat temu do tego dążyli i w końcu dopięli swego.

No i jak że mogłem zapomnieć o tym ultra ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RT + HDR to fajna sprawa ?

20201116-231050.jpg

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, azgan napisał:

 

WiesioTrzeci świetnie wygląda w 4K na Series-X. No i cena... za 2500zł to się nie kupi PC który uciągnie Wiesia3 w 4K na wysokich detalach w 60fpsach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, RyszardGTS napisał:

4K na wysokich detalach w 60fpsach.

Wiesiek 3 nie dziala w 4k i 60fps, tylko 30fps ;) Tryb 60fps to daleka droga do natywnego 4k.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Wiesiek 3 nie dziala w 4k i 60fps, tylko 30fps ;) Tryb 60fps to daleka droga do natywnego 4k.

To panowie na filmie chyba wpadli w hurraoptymizm, dlatego wydawało mi się że "mówią" o płynności rzędu 60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 4K wygląda na 60fps gdy nie ma walki, jak tylko jest akcja to od razu wskakuje 30fps. Przynajmniej na moje oko to tak wyglądało podczas tej pierwszej akcji pod drzewem na samym początku gry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RyszardGTS napisał:

To panowie na filmie chyba wpadli w hurraoptymizm, dlatego wydawało mi się że "mówią" o płynności rzędu 60fps.

Tak pisalem dzis ze oni sa slepi i mocno byli podjarani bo tryb 60fps to przepasc w rozdzialce, sprawdzalem sam ;) W trybie 4k niestety jest 30fps co mnie akurat mocno kole w oko :D  Byc moze na XSX w trybie 60fps rozdzialka jest wieksza niz na one x ale do 4k daleko.

Te 1440p i 60fps dobrze gdyby to bylo standardem i ew 4k 30fps do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie i jak dla mnie to tryb 4K 30 fps jest praktycznie niegrywalny, jakbym oglądał pokaz slajdów :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Ta gra nie zapamiętuje ustawionego 4k, tylko domyślnie się chyba uruchamia w trybie wydajności, pomimo że w opcjach pokazuje 4k, dopiero jak tym przyciskiem przełączę w prawo lewo, żeby na 4k wskoczyło to jest 4k i 30fps. Moje oczy krwawią w tej grze przy takiej ilości fps. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Ale co ma rzeczywista moc konsoli do optymalizacji gry?  Widzialem juz porownanie asasyna tam gdzie ps5 mialo 60fpa tam xsx dropil do 59fps i ludki juz sie podniecaly nad magiczna moca ps5, nie badz taki sam ;) 

Klocek ma podzieloną pamięć w przeciwieństwie do ps5. Może są tytuły które tak wolą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eagle napisał:

Klocek ma podzieloną pamięć w przeciwieństwie do ps5. Może są tytuły które tak wolą :-)

Nie bede poki co wyciagal zadnych wnioskow na podstawie dwoch gier crosgenowych gdzie tworcy jeszcze nie ogarniaja platform,  niektorzy juz dostali spazmow nad mityczna moca PS5 ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Assasin został zrobiony na kolanie. Trudno cokolwiek porównywać. Ma na PC niebotyczne wymagania a moim zdaniem Origins wcale gorzej nie wygląda. W Devil May Cry Xklocek w ciężkich graficznie trybach jest bardziej wydajny. 

Ale tak naprawdę dopiero gry robione na nową generację pokażą ile warta jest dodatkowa moc GPU Xboxa. Na pewno nie będzie takiej przewagi jak One X miał nad Pro.

Okazuje się że customowy dysk Ps5 nie ma żadnej realnej przewagi na Ssd z Xboxa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: XSX nie wyłącza się po wyłączeniu :) Tzn. gdy dioda zgaśnie, to dioda pada jeszcze długo świeci i ma rację, bo dopiero gdy ta zgaśnie i minie 2-5 sekund zużycie prądu spada do 0,1-0,5 W. W przypadku Instant ON obie gasną dość równo, ale dalej pobiera 30 W i więcej, dopiero po ok. 0,5-1 minuty spada na 14 W, a potem ok. 11 W. Takie numery mogą być niebezpieczne podczas burzy gdy konsolę chcemy wyłączyć szybko i wiele osób wyłączy gdy ta być może miele zapisem na SSD. Chyba wtedy wysyła też nasze save na serwery.

Co do PC RGB to robiłem masę testów i różnicy nie widzę w stosunku do Standard. Obrazy z glennmessersmitch są wporzo, jedynie najczarniejszy i najbielszy są ledwo widoczne (na LCD). Co prawda odtwarzacz multimedialny pokazuje zdjęcie z bokami mocno szarymi, ale ono samo ma pełnię kolorów. Tak samo Hitman ma nasycone kolory na Standard, PC RGB nic nie daje, dopiero HDR10 pociemnia ciemne. Nie widzę też problemów z chroma, nawet dla 4K 120fps 12bit, muszę dorwać coś 4K z bardzo małymi czcionkami.

5 godzin temu, lukadd napisał:

Tylko, że to już nie cebula, a zwykłe wyłudzenie/kradzież :E

Za co bywają bany :) Już dawno to wymyślili i były liczne fale banów (zwykle ban na konto i usunięcie licencji). Ale bany zwykle dotyczyły kradzionych gier na Allegro (ebay itp), sprzedawca oszust kupował grę za pomocą kradzionej karty kredytowej lub po prostu robił zwrot. Bany były nawet Xbox Live Gold (kupiony w lewy sposób, np. g2a).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox Series X|S z brakami w dostawach na najważniejszych rynkach do kwietnia 2021 roku https://www.ppe.pl/news/151779/xbox-series-xs-z-brakami-w-dostawach-na-najwazniejszych-rynkach-do-kwietnia-2021-roku.html

Problemy z dostępnością Xboksa Series X|S potrwają przez kilka miesięcy https://www.gry-online.pl/hardware/problemy-z-dostepnoscia-xboksa-series-xs-potrwaja-przez-kilka-mie/z31ed45

EDIT:

Mortal Kombat 11 Ultimate | Official Rambo vs. Terminator Trailer 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
53 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Nie bede poki co wyciagal zadnych wnioskow na podstawie dwoch gier crosgenowych gdzie tworcy jeszcze nie ogarniaja platform,  niektorzy juz dostali spazmow nad mityczna moca PS5 ;)

O ile dobrze pamiętam to przed premierą obu konsol co niektórzy dostawali spazmow nad papierkową mocą XSX - w AC Valhalla miało być natywne 4k w 60fps. Ta gra miała być pierwszym testem nowej generacji - tak teraz to tylko "gra crosgenowa, której twórcy nie ogarniają platform". 

55 minut temu, Maledict napisał:

Okazuje się że customowy dysk Ps5 nie ma żadnej realnej przewagi na Ssd z Xboxa 

Okazuje się że 12TF XSX nie ma żadnej realnej przewagi nad 9TF PS5. Dziwne te konsole ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ciekawą akcję podczas grania w AC Valhalla. Podczas walki przypadkowo wcisnąłem na raz oba analogi i wywołałem tryb foto. Problem w tym że kamera zaczęła uciekać gdzieś w piz.., a po chwili straciłem w ogóle obraz i nie mogłem nawet przejść do menu konsoli. Pomogło dopiero odłączenie jej od prądu. W czasie gry pobierałem inną grę co mogło mieć wpływ, ale samo AC już drugi raz mi się wywaliło. 

Swoją drogą to nie pierwsza dziwna rzecz. Wcześniej podczas gry w Tetris Effect mignęły mi na krótko kolorowe artefakty. Więcej ich nie widziałem, niemniej jakby mi się coś takiego na PC pojawiło to od razu bym odkręcał zegar pamięci GPU xD 

Konsolę mam blisko, na biurku, i imho prędkość obrotowa wentylatora jest zbyt niska. To wygląda tak, jakby to ciepło wydostawało się głównie dzięki konwekcji, a nie było wyciągane przez wentylator, choć oczywiście ten się kręci. 

 

 

A co do tego, że kloc nie jest w grach szybszy, to czytałem, że kwestią są gorsze narzędzia dla deweloperów, niż te które oferuje Sony. Kwestia czasu, aż zaczną się pojawiać różnice. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak? Czytam oba wątki u nas, czytam internety i ludzie mają różne problemy z X'em i PS5.

Przecież to PC jest przesiąknięte bugami, a na konsoli wkładam płytę i gram? :mad2:

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś filmiki lub ktoś zna kogoś lub sam tak robił, mianowicie podpinał PS5/XSX do telewizora bieda FHD, a nie uber 4k niu dżenerejszyn gejming? Chodzi mi po prostu o to czy ma to jakikolwiek sens poza tym, że zamiast 30 FPS będę miał 60. 

Może inaczej, czy różnica w szczegółowości grafiki jest zauważalna od razu (w sensie jest to taka różnica jakby ktoś nagle mi w Wieśku, czy AC zmienił suwakiem z low na ultra)?

Edytowane przez MogliBanan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@MogliBanan

Ja mam podpiętego Xboxa Series X do monitora FullHD. 

Gry raczej są generowane w 4k a potem obraz jest downscalowany do 1080p. Forza Horizon 4 wygląda bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gonzo3211 napisał:

Ciekaw jestem wyceny kogoś tam kto zawsze rozbiera te sprzęty i werdykt, ile dopłacają producenci do konsol. 

Sony przegięło siusiaka i na pewno ciekły metal, tyle miedzi i radiatorów i śrubek kosztuje ponad 500.

Bardziej jestem ciekaw na ile chciało Sony wycenić swoją PS5'tkę, gdyby nie 499$ MS za 12TF.
600$? 700$? 800$?

8 godzin temu, Maledict napisał:

Okazuje się że customowy dysk Ps5 nie ma żadnej realnej przewagi na Ssd z Xboxa 

Odpowiedź.

8 godzin temu, Maledict napisał:

Ale tak naprawdę dopiero gry robione na nową generację pokażą ile warta jest dodatkowa moc GPU Xboxa.
Ale tak naprawdę dopiero gry robione na nową generację pokażą ile warta jest dodatkowa moc SSD PS5.

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, RyszardGTS napisał:

WiesioTrzeci świetnie wygląda w 4K na Series-X. No i cena... za 2500zł to się nie kupi PC który uciągnie Wiesia3 w 4K na wysokich detalach w 60fpsach.

Nie wiem ludziska skąd wy takie bajki bierzecie. Jakie high? Wiesiek na konsolach to medium-low. Totalnie obcięta roślinność i pięciu ludków na krzyż w miastach, To obok pc nawet nie leżało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...