Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Elvis79 napisał:

Też już macie dość czytania tych skamleń francuskich piesków odnośnie 30fps w grach ?

Dość to nie, ale śmieszne jest to, że jeszcze kilka lat temu te "trzydzieści klatek" większości na konsolach wystarczało, a 60 to były jakieś PC-towe fanaberie i "po co to komu". Gdy zaczyna się powoli wprowadzać te 60 klatek jako standard na PS5 czy XSX, albo przynajmniej stara w trybie wydajności, to te 30 to już be i jak tak grać :lol2: Punkt widzenia zmienia się jak widać szybko. Jestem zdania, że zawsze lepiej mieć wybór, niż go nie posiadać, więc te tryby graficzne dla mnie się OK.

23 minuty temu, Camil666 napisał:

TLoU 2 też jest liniowa a starcza na 25h, więc liniowość to żaden argument. Poniżej 10h singla jest imo ok jeśli jest jeszcze multi to ogrania.

Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Wolę dostać np. 8-10 godzin zgrabnie poprowadzonej fabuły, niż grać przez 15-30 i przebijać się przez dłużyzny. Do tego porównanie pracy Bloober Team do tego co zrobiło Naughty Dog... No gratuluję odwagi i fantazji :E Zobacz ile ludzi zatrudnia się w Blooberze, a ilu dłubało przy The Last of Us Part II. Te +/- 10 godzin w przypadku The Medium tak jak pisałem nie jest złym wynikiem.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ketiw555 napisał:

Polecicie jakiś stojak na pada ? Kupiłem sobie od Series X i chciałbym go sobie ładnie na biurku położyć :)

adowarka-do-pad-w-PDP-XBOX-ONE.jpg

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przechodzę z trybu wydajności na  jakość w Valhalli, Fenyx Rising to czuję się jakbym grał z 10 fpsami, a nie trzydziestoma :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, martingg napisał:

Zdaje się 10? Gier w przyszłym roku najbliższy styczeń i the medium

Z muzyką od gościa który odp. za Silent Hilla

Oby tylko nie było kolejnej obsuwy ?

Godzinę temu, Kszyrztow napisał:

Jak ktoś wcześniej wspomniał, długość rozgrywki raczej standardowa. Tym bardziej, że jest to przecież liniowa gra. Na ile liczyłeś, na 30 godzin zabawy? :E

Lepsze 8 godzin dobrej zabawy niż 30 nudy ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, azgan napisał:

adowarka-do-pad-w-PDP-XBOX-ONE.jpg

 

Za duże to, potrzebuje na jeden tylko :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, martingg napisał:

Ja bym brał Sony. Jest test na YT z HDTV cx vs q90 vs 9096 i Sony wygrał z Samsungiem oczywiście przegrał z cx

 

Z tym Soniakiem XH90 to jest sporo problemów i nawet nowy FirmWare który niby miał poprawiać różne rzeczy nie do końca robi to tak jak powinien https://hdtvpolska.com/forum/topic/53454-sony-xh90-test-według-sony-to-telewizor-idealny-do-playstation-5-sprawdzamy/page/5/#comments

Do XBOX SERIES X raczej nie polecam 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, azgan napisał:

Z tym Soniakiem XH90 to jest sporo problemów i nawet nowy FirmWare który niby miał poprawiać różne rzeczy nie do końca robi to tak jak powinien https://hdtvpolska.com/forum/topic/53454-sony-xh90-test-według-sony-to-telewizor-idealny-do-playstation-5-sprawdzamy/page/5/#comments

Do XBOX SERIES X raczej nie polecam 

Telewizory Sony trudno komukolwiek polecić. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, azgan napisał:

Z tym Soniakiem XH90 to jest sporo problemów i nawet nowy FirmWare który niby miał poprawiać różne rzeczy nie do końca robi to tak jak powinien https://hdtvpolska.com/forum/topic/53454-sony-xh90-test-według-sony-to-telewizor-idealny-do-playstation-5-sprawdzamy/page/5/#comments

Do XBOX SERIES X raczej nie polecam 

 

No proszę a widziałem z 3 posty ze po updejt problemy już nie występują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Maledict napisał:

Telewizory Sony trudno komukolwiek polecić. 

Kiedyś robili dobre, takiego XE9305 to w ciemno można było brać ?

13 minut temu, martingg napisał:

No proszę a widziałem z 3 posty ze po updejt problemy już nie występują.

Nawet w temacie z linka użytkownicy piszą dalej o problemach ba nawet o braku możliwości wł. 120Hz na XSX ?

Słabo, rok się już kończy za chwilę będzie lineup na 2021 a TV dalej nieogarnięty

Polecam poczytać ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, azgan napisał:

Kiedyś robili dobre, takiego XE9305 to w ciemno można było brać ?

Nawet w temacie z linka użytkownicy piszą dalej o problemach ba nawet o braku możliwości wł. 120Hz na XSX ?

Słabo, rok się już kończy za chwilę będzie lineup na 2021 a TV dalej nieogarnięty

Polecam poczytać ?

Ja nie za jakiś rok kupuje kolejnego większego Oled. Led dla mnie nie istnieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Maledict napisał:

Ja nie za jakiś rok kupuje kolejnego większego Oled. Led dla mnie nie istnieje. 

Ja do LCD też już nie wracam - tylko OLED ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo , ze mam krótko to również do LCD nie wracam . Wybór jest dla mnie teraz jasny- tylko OLED

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sipap napisał:

Mimo , ze mam krótko to również do LCD nie wracam . Wybór jest dla mnie teraz jasny- tylko OLED

Miałem dwie topowe plazmy Panasonic.Potem krótki bardzo kontakt z Sony XE9005 upewnił mnie że taki obraz mi nie odpowiada. Led bez FALD na IPS to już zupełna tragedia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kszyrztow napisał:

Dość to nie, ale śmieszne jest to, że jeszcze kilka lat temu te "trzydzieści klatek" większości na konsolach wystarczało, a 60 to były jakieś PC-towe fanaberie i "po co to komu". Gdy zaczyna się powoli wprowadzać te 60 klatek jako standard na PS5 czy XSX, albo przynajmniej stara w trybie wydajności, to te 30 to już be i jak tak grać :lol2: Punkt widzenia zmienia się jak widać szybko. Jestem zdania, że zawsze lepiej mieć wybór, niż go nie posiadać, więc te tryby graficzne dla mnie się OK.

No dobrze, ale to od zawsze było tak, że im więcej FPS, tym lepiej... Po prostu ruch jest płynniejszy. 

Grać się da, ale jak się już wydaje kasę na nowy sprzęt, to lepiej żeby tych klatek było jak najwięcej.

Imho dla większości użytkowników większy efekt da porównanie 30vs60vs120 kl./s niż przejście z 1080p na 4K.

Poza tym biorąc pod uwagę zjawisko immersji, tak ważne w grach, to jestem przekonany, że bardziej z niego wybijają dropy czy szarpanie animacji, niż niższa rozdzielczość grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maledict napisał:

Ja nie za jakiś rok kupuje kolejnego większego Oled. Led dla mnie nie istnieje. 

77 to nadal 12-15 koła to jest jednak przegięcie z ceną :) 6k dałem za CX 65' i uważam to za dobrą cenę.

Edytowane przez martingg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, martingg napisał:

77 to nadal 12-15 koła to jest jednak przegięcie z ceną :) 6k dałem za CX 65' i uważam to za dobrą cenę.

Myślę właśnie o 65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Maledict napisał:

Myślę właśnie o 65

No tutaj różnica jest znośna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nowych padów, po kilkudziesięciu godzinach z jednym jak i drugim jakieś wnioski już się mi nasuwają. Technologia w dualsen robi naprawdę dobrą robotę, z tym że z czasem już się do tego przyzwyczajasz. Ale, bryła pada od Xksa, wielkość, jak i układ analogów duużo bardziej mi pasuje. Może się kiedyś Microsoft pokusi o władowanie haptyki, perfekto pad byłby wtedy. Ale wiadomo, jak komu pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Tomek1623 napisał:

Co do nowych padów, po kilkudziesięciu godzinach z jednym jak i drugim jakieś wnioski już się mi nasuwają. Technologia w dualsen robi naprawdę dobrą robotę, z tym że z czasem już się do tego przyzwyczajasz. Ale, bryła pada od Xksa, wielkość, jak i układ analogów duużo bardziej mi pasuje. Może się kiedyś Microsoft pokusi o władowanie haptyki, perfekto pad byłby wtedy. Ale wiadomo, jak komu pasuje.

O ile mnie pamięć nie myli podobny system był w kontrolerach Elite. Kiedyś coś takiego czytałem ale mogę się mylić. Jak dla mnie skończą heptyki tak samo jak wibracje,  połowa jak i nie więcej osób wyłączy ta funkcję. Ja wibracje mam wyłączone w systemie bo mnie irytują.

Edytowane przez martingg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LJ19 napisał:

No dobrze, ale to od zawsze było tak, że im więcej FPS, tym lepiej... Po prostu ruch jest płynniejszy. 

Grać się da, ale jak się już wydaje kasę na nowy sprzęt, to lepiej żeby tych klatek było jak najwięcej.

Imho dla większości użytkowników większy efekt da porównanie 30vs60vs120 kl./s niż przejście z 1080p na 4K.

Poza tym biorąc pod uwagę zjawisko immersji, tak ważne w grach, to jestem przekonany, że bardziej z niego wybijają dropy czy szarpanie animacji, niż niższa rozdzielczość grafiki.

Nie musisz mi pisać, że więcej klatek znaczy lepiej i obraz jest płynniejszy, serio :lol2:

Chodzi mi o ten konsolowy beton, który przez lata zaklinał rzeczywistość, że 30 klatek do szczęścia wystarczy, bo po prostu innego wyboru nie było. Teraz opcja jest i te 30 to już nagle nie takie fajne jednak jak kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Tomek1623 napisał:

Co do nowych padów, po kilkudziesięciu godzinach z jednym jak i drugim jakieś wnioski już się mi nasuwają. Technologia w dualsen robi naprawdę dobrą robotę, z tym że z czasem już się do tego przyzwyczajasz. Ale, bryła pada od Xksa, wielkość, jak i układ analogów duużo bardziej mi pasuje. Może się kiedyś Microsoft pokusi o władowanie haptyki, perfekto pad byłby wtedy. Ale wiadomo, jak komu pasuje.

DualSense świetna sprawa ale na dłuższą metę wolę jednak pada od XSX. Czemu? DualSense trochę mnie męczy tymi sputami (dziwne uczucie jakby się coś blokowało). Sam kształt niby podobny w obu a w moich dłoniach lepiej leży ten od XBOX'a. Do krótkiego grania padzik SONY imponuje możliwościami w EX'ach do długiego bardziej komfortowy jest ten Microsoftu ?. Ta faktura i chropowatoś sprawia że nawet jak ręce się spocą to chwyt jest pewny. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomek1623 napisał:

Co do nowych padów, po kilkudziesięciu godzinach z jednym jak i drugim jakieś wnioski już się mi nasuwają. Technologia w dualsen robi naprawdę dobrą robotę, z tym że z czasem już się do tego przyzwyczajasz. Ale, bryła pada od Xksa, wielkość, jak i układ analogów duużo bardziej mi pasuje. Może się kiedyś Microsoft pokusi o władowanie haptyki, perfekto pad byłby wtedy. Ale wiadomo, jak komu pasuje.

Mógłbyś rozwinąć porównanie padów? Jedyną cechą PS5 jaka mnie zafascynowała, to właśnie nowy kontroler. To jednak coś nowego. 

Być może Microsoft wypuści za jakiś czas dajmy na to takie Elite 3 i wsadzi do niego podobną technologię. 

24 minuty temu, Kszyrztow napisał:

Chodzi mi o ten konsolowy beton, który przez lata zaklinał rzeczywistość, że 30 klatek do szczęścia wystarczy, bo po prostu innego wyboru nie było. Teraz opcja jest i te 30 to już nagle nie takie fajne jednak jak kiedyś.

Cóż, hipokryzja? ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro można kupić konsole od sprzedawców z odznaką „ super sprzedawca „. Czy Ci ludzie, te sklepy to resellerzy? Warto od nich kupić czy to jakieś wałki mogą być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, buzk4 napisał:

Na allegro można kupić konsole od sprzedawców z odznaką „ super sprzedawca „. Czy Ci ludzie, te sklepy to resellerzy? Warto od nich kupić czy to jakieś wałki mogą być?

Ja czekam do stycznia wg mnie lepiej poczekać na spokojnie i obserwować sytuacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LJ19 napisał:

Cóż, hipokryzja? ;)

Najwidoczniej. Albo pamięć złotej rybki ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...