Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W trybie jakość Asasyn wyglada naprawdę świetnie. Jednak mając za sobą ponad 40 godzin gry w 60 klatkach trudno się przełączyć na stałe na 30 klatek. Ja wróciłem do trybu wydajność, ale i tutaj na oko wyglada ze jest poprawa. Przede wszystkim nie pojawia się tearing, co sugeruje ze poprawiła się wydajność. No i nawet w tym trybie gra wydaje się być „ostrzejsza”. Z tego co można przeczytać na necie patch dla XS miał największy rozmiar, więc może coś więcej popracowali nad wersja Xbox-ową.

Edytowane przez Luk4s
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Luk4s napisał:

W trybie jakość Asasyn wyglada naprawdę świetnie. Jednak mając za sobą ponad 40 godzin gry w 60 klatkach trudno się przełączyć na stałe na 30 klatek. Ja wróciłem do trybu wydajność, ale i tutaj na oko wyglada ze jest poprawa. Przede wszystkim nie pojawia się tearing, co sugeruje ze poprawiła się wydajność. No i nawet w tym trybie gra wydaje się być „ostrzejsza”. Z tego co można przeczytać na necie patch dla XS miał największy rozmiar, więc może coś więcej popracowali nad wersja Xbox-ową.

A jak jest z ogniem z pochodni? Dalej się tnie?  Pytam bo nie chce mi się sprawdzać, ja od razu przełączyłem się na jakość. Otarłem krew z oczu i przebolałem 30fps dla piękna świata... :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, azgan napisał:

Fakt

brałbym z miejsca lepsza od tego czarnego pudła 

Biały Series-X to 15-30minut roboty i jakieś 15-20zł wydane na matową/błyszczącą białą okleinę. Z padami jest więcej wygibasów bo trzeba je rozkręcić jeżeli mają być dobrze oklejone (gotowce wiadomo są już odpowiednio docięte).

w6e8kxd39h161.jpg?width=960&crop=smart&a

Może taki skin? :] 

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, zaodrze244 napisał:

A jak jest z ogniem z pochodni? Dalej się tnie?  Pytam bo nie chce mi się sprawdzać, ja od razu przełączyłem się na jakość. Otarłem krew z oczu i przebolałem 30fps dla piękna świata... :E 

Tez dzis chwile wrocilem 30fps do 60fps a pozniej znowu przelaczylem na 30fps, oprawa wtedy jest fenomenalna. Dobrze trenowac wzork w 30fps przed cyberpunkiem bo tam bez next gen latki na nic wiecej liczyc nie bedzie mozna, no chyba ze jakims cudem odblokuja klatki na next genach we wstecznej kompatybilnosci.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pany jakie macie refleksje i obserwacje po wczorajszym patchu do walhali i legion? Jak dla mnie ten tryb jakości w valhali nie daje tego co płynność. Jest cytując klasyka "ostrzej" ale mi bardziej brakuje tych 60 fps.  Swoją droga jestem ciekawy czy gry z xox stosujące dynamiczną rozdzielczość nie są ładniejsze na xsx ponieważ algorytm pilnujący fps na wydajniejszym GPU XSX powinien sporo mniej przycinać rozdzielczość.  Ja czekam jeszcze na patch do DRIT 5. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

30 fps bardzo skutecznie odciągało moją uwagę od jakości. Zastanawiałem się jak to jest, że niejednokrotnie grałem w 30 fps, ale tutaj mi to mega przeszkadza. Mam wrażenie, że niektóre tekstury są gorszej jakości, albo dopiero teraz zwróciłem uwagę na dywan w tej pijalni w osadzie gdzie stoi bratowa z mapą.

Swoją drogą nie macie wrażenia, że kolory momentami wyglądają jak pobrudzone szarym mydłem? Oprócz AC:V to samo zauważyłem w Forzie Horizon. Myślałem, że to coś nie tak z moim tv, ale Gears Tactics czy Ori wyglądają dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, foosizer napisał:

Kupiłem właśnie wczoraj RDR2, fajna giera, szkoda tylko że w 30fps działa. Jakby bylo te 60fps to pięknie by sie grało :)

Niech dają ulepszenia dla SERIES X może jak ogram wszystko to co mam do ogrania to akurat będzie można przetestować 60k/s lub jeszcze lepszą grafikę 😉

20201127-100811.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Tez dzis chwile wrocilem 30fps do 60fps a pozniej znowu przelaczylem na 30fps, oprawa wtedy jest fenomenalna. Dobrze trenowac wzork w 30fps przed cyberpunkiem bo tam bez next gen latki na nic wiecej liczyc nie bedzie mozna, no chyba ze jakims cudem odblokuja klatki na next genach we wstecznej kompatybilnosci.

Ja tam nie mam z tym problemu i przyzwyczaiłem się już do tego więc płynnie przeskakuje między grami 30/60/120fps. Dobrze że na Next-Genach coraz więcej gier dostaje predyfiniowane tryby i każdy może grać jak lubi. Jak grałem na PC to w niektórych tytułach wolałem też zrobić lock na 30k/s i grać z podrasowaną grafiką w 4K i pięknie to wyglądało na OLED'zie z HDR. Są też takie gry jak np. wyścigi czy bijatyki gdzie musi być minimum te 60 klateczek. Teraz jak mamy VRR to mogą i celować w tryby pośrednie i takie 45-50k/s też spoko opcja do gier TPP 😊

PS>

Niech AMD ogarnie Super Resolution (odp. DLSS) to na konsolach będzie się grać jeszcze lepiej https://ithardware.pl/aktualnosci/amd_super_resolution_nie_bedzie_gotowe_na_premiere_radeonow_rx_6000-13902.html

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, azgan napisał:

Niech dają ulepszenia dla SERIES X może jak ogram wszystko to co mam do ogrania to akurat będzie można przetestować 60k/s lub jeszcze lepszą grafikę 😉

20201127-100811.jpg

60 FPS w natywnym 4K do zadanie trudne nawet dla Rtx 3090. Sądzę że będą zmuszeni skorzystać z dynamicznej rozdzielczości 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Maledict napisał:

60 FPS w natywnym 4K do zadanie trudne nawet dla Rtx 3090. Sądzę że będą zmuszeni skorzystać z dynamicznej rozdzielczości 

A wziales pod uwage detale konsolowe?? chyba nie. RX 580 trzyma w natywnym 4k 30fps z detalami z konsoli a nawet ciut wyzszymi ;)  Dla tej konsoli to nie bylby zaden problem skoro XOX trzyma 30fps w natywnym 4k. Rozumiem, ze na konsoli masz wszystkie suwaki w prawo jak na PC :rotfl:

Legion w dosc dobrej cenie juz:

Watch Dogs: Legion na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S za 149,99 zł w Neonet (lowcygier.pl)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpaliłem Resident Evil 3 i chyba też był jakiś Patch bo gra śmiga w 60k/s na XBOX SERIES X 👍

20201127-121229.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@azgan Ty grasz w te wszystkie gry co kupujesz czy tylko uruchamiasz jako benchmarki? 🤔

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Nihat89 napisał:

@azgan Ty grasz w te wszystkie gry co kupujesz czy tylko uruchamiasz jako benchmarki? 🤔

Na razie tylko do testów a grać będę kiedyś tam, chwiliwo nie mogę ograrnąć się z bieżących tytułów więc reszta musi poczekać 😉.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, Phoenixsuple napisał:

A wziales pod uwage detale konsolowe?? chyba nie. RX 580 trzyma w natywnym 4k 30fps z detalami z konsoli a nawet ciut wyzszymi ;)  Dla tej konsoli to nie bylby zaden problem skoro XOX trzyma 30fps w natywnym 4k. Rozumiem, ze na konsoli masz wszystkie suwaki w prawo jak na PC :rotfl:

Legion w dosc dobrej cenie juz:

Watch Dogs: Legion na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S za 149,99 zł w Neonet (lowcygier.pl)

Miałem XOX i gra potrafiła niesamowicie chrupnąć przy niektórych efektach graficznych w natywnym 2160p. I nie była to raczej kwestia CPU. Series X to niby dwa razy szybszy jeśli porównać teraflopy GPU. Pewnie nowa architektura dodaje też kilkadziesiąt procent wydajności. Ale będzie trudno osiągnąć nawet na medium 2160p /60fps 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze dobrze wole czerpac wiedze na temat chrupania z takich kanalow jak DF niz od kogos komu sie cos wydaje i pisze bajki o 3090 nie wliczajac to detali jakie ma konsola. Juz swoja wypowiedzia o 3090 zablysnales wiedza ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazł ktoś jakąś promocję na kontroler do XSX?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale po co mi series S :D

Edytowane przez dzb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DEL

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doom Eternal dostał upgrade do nowej generacji? Miałem ochotę pograć ale się wstrzymałem bo zapowiedzieli upgrade. Już wyszedł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, dzb napisał:

Doom Eternal dostał upgrade do nowej generacji? Miałem ochotę pograć ale się wstrzymałem bo zapowiedzieli upgrade. Już wyszedł?

Ten filmik to ściema. Nie było tematu. DOOM ETERNAL śmiga w 60k/s na XSX nie było Update dodającego 120fps

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, dzb napisał:

Nie ma, zainstalowalem i po 3min skasowalem, 60fps w tej grze to oczy krwawia, gralem w to na PC z lockiem 140fps wiec 60fps boli :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi