Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Vulc napisał:

Stary, co Ty chcesz działać z jasnością jak to jest zwyczajnie uwalone. :E Na 20 sobie najlepiej zmniejsz, to będziesz miał mega kontrast. :E Dodatkowo jeśli na powyższym screenie widzisz tylko różnicę w jasności, to nie mamy za bardzo o czym rozmawiać. Edycja konsolowa na obecnym etapie to joke.

Nie wiem niby w jaki sposób można te problemy naprawić suwakami jasności, skoro na tych grafikach są różnice w renderowaniu oświetlenia. No chyba, że ktoś ma telewizor, który mu renderuje gry, to wtedy może :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, BlindObserver napisał:

Nie wiem niby w jaki sposób można te problemy naprawić suwakami jasności, skoro na tych grafikach są różnice w renderowaniu oświetlenia. No chyba, że ktoś ma telewizor, który mu renderuje gry, to wtedy może :E

Pisałem o HDR a nie o różnicach w grafice. Na PC jest lepsza grafika + RT a na konsoli jest port z PS4PRO i XOX bez Update dla Next-Genów więc tego nie da się przeskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Pisałem o HDR a nie o różnicach w grafice. Na PC jest lepsza grafika + RT a na konsoli jest port z PS4PRO i XOX bez Update dla Next-Genów więc tego nie da się przeskoczyć.

No i on też jest uwalony. Podobnie jak bardzo wiele innych rzeczy. Baw się więc suwakami ile chcesz i udawaj, że wszystko gra. W końcu to kwestia Twojego komfortu, nie mojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Vulc napisał:

No i on też jest uwalony. Podobnie jak bardzo wiele innych rzeczy. Baw się więc suwakami ile chcesz i udawaj, że wszystko gra. W końcu to kwestia Twojego komfortu, nie mojego.

Nic nie pisałem że wszystko gra bo gra ma sporo problemów na PC jak i konsolach ale akurat to da się wyregulować. Wystarczy wł. SDR i zobaczyć jak wygląda tam punkt czerni a później w TV kalibrować żeby wyglądało to podobnie (bez efektu ściery na ekranie).

Szkoda że nikt nie podlinkiwał do 2 części 

 

Yes this is performance versus quality mode

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem oba obrazki na screenie są z SERIES X nie PC vs konsola i jeden z presetu na "jakość" a drugi na "wydajność" i jest to wersja pod XBOX ONE X uruchomiona w wstecznej kompatybilności na XSX.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, azgan napisał:

Jeśli dobrze rozumiem oba obrazki na screenie są z SERIES X nie PC vs konsola i jeden z presetu na "jakość" a drugi na "wydajność" i jest to wersja pod XBOX ONE X uruchomiona w wstecznej kompatybilności na XSX.

To jest porównanie PC vs XSX na default HDR settings. Ale jak on to zrzucał i czy pokrywa się z rzeczywistością to nie mam pojęcia.

pisząc performance miał na myśli konsole, a quality PC

Ja tam mam ok czernie na PC z HDR w CP 2077. Jasność też mam minimalnie zbitą pod HGIG bo tak jest najlepiej na oledzie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, lukadd napisał:

To jest porównanie PC vs XSX na default HDR settings

pisząc performance miał na myśli konsole, a quality PC

 

Tryby performance i quality są na konsoli XSX na PC napisałby raczej Ultra 

Wyjdzie w praniu przy analizie od DF 

8 minut temu, lukadd napisał:

 

Ja tam mam ok czernie na PC z HDR w CP 2077. Jasność też mam minimalnie zbitą pod HGIG bo tak jest najlepiej na oledzie.

bocieque dosłownie chwilę temu napisał tak w temacie o CP2077 a gra na PC i tak jak Ty na OLED C9

CYTAT:

"Tak, oświetlenie i neony wyglądają znakomicie, o tym pisałem. Bez hdr wygląda jak bez życia. Jedyny problem z hdr to, że nie ma czerni w ciemniejszych miejscach. Tak samo ekran początkowy z czerwonymi napisami jest szary. Gra nie przekazuje najciemniejszych szarości i czerni absolutnej, przez co kontrast nie jest tak duży jak mógłby być. Podobny problem był ostatnio w residentach."

 

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan to na 100% jest PC vs xbox, ale jak on to zrzucał skąd wziął i jak porównywał to nie wiadomo. Zresztą po samym screenie widać, że z PC bo nawet w formacie 21:9, który przecież nie działa na konsoli

 

Eo9Cs--XEAAPrhy?format=jpg&name=large

Eo9Cs-9XUAEa_Dk?format=jpg&name=large

 

Ale na moje to on xboxowego screena z HDR wrzucił na SDR i dla tego jest tak wyprany.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę przecież, że pewnie zrobił screena w HDR i zrzucił do sdr dla tego jest tak wyprany, ale nie mam konsoli i nie porównam, więc nie wiem czy tak na pewno jest.

Od kiedy xbox obsługuję 21:9? Pierwsze słyszę. Na necie też nic o tym nie ma, znaczy monitor podepniesz, ale będziesz miał czarne pasy po bokach. Jedyny w miarę nowy news o tym
https://www.gamepressure.com/newsroom/xbox-series-x-without-219-ultrawide-support/z12834

"Short answer is: no. Xbox Series X doesn’t support ultrawide monitors, nor the 21:9 aspect ratio. We’ve tested the new Xbox on an ultrawide display, Samsung C34J791 (34 inches, 3440x1440), and unfortunately, the image is displayed in the regular 16:9, with black bars on both sides of the screen. This applies both to games and the console’s user interface. Interestingly, Xbox Series X does support 1440p resolutions (and both Full HD and 4K), but the highest aspect ratio is 16:9."

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukadd napisał:

 

Od kiedy xbox obsługuję 21:9? Pierwsze słyszę.

Już od jakiegoś czasu o tym piszą 

Samsung is pushing Microsoft Xbox to support ultrawide gaming monitors https://www.pcgamesn.com/samsung/xbox-ultrawide-gaming-monitor-support

Ale nie wiem czy już to jest bo nie mam monitora 21:9 ?

6 minut temu, lukadd napisał:

Piszę przecież, że pewnie zrobił screena w HDR i zrzucił do sdr dla tego jest tak wyprany, ale nie mam konsoli i nie porównam, więc nie wiem czy tak na pewno jest.

 

Możliwe nie upieram się. Analizy zostawiam ekipie z DF oni na tym zęby zjedli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portale piszą o tym, że chcieliby aby xbox obsługiwał gry w formacie 21:9, a nie że obsługuje.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azgan Ty serio nie odrozniasz tych foto konsola vs pc LOL :banan:

Jak widac wszystko zalezy od pory bo ta sama scena moze wygladac na rozne sposoby, ja mialem tak ;)

8sYR2tl.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Z XSX oficjalnie sie juz pozegnalem ;)

Z jakiego powodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola byla na test czy potrafie sie przestawic z PC na granie na konsoli i wielu apsektach jednak przegrala. Dobre doswiadczenie ale jednak nie dla mnie, to juz 3cie podejscie do konsoli bylo i kazde z takim samym skutkiem. Kupie za rok PS5 jak wyjdzie troche exow.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od żony w prezencie Cyberpunka. Rozpakuje go dopiero gdy minie 5 patchy :-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Maledict napisał:

Dostałem od żony w prezencie Cyberpunka. Rozpakuje go dopiero gdy minie 5 patchy :-)

Czyli został 1 patch bo własnie wleciała wersja 1.04

Edytowane przez rambek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ta ostatnia poprawiła ? 15 grudnia ma być jakaś duża poprawka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa pada od Series X na PC ? Właśnie dojechał do mnie pad z adapterem wszystko fajnie działa i jest boski ale nie działa mi przycisk share, to gdzieś trzeba ustawić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, azgan napisał:

No i o takie Next-Genowe gry na XBOX'a nic nie robiłem ?

Zaczynamy 

(CIACH)

Ale nowych gierek. Graficznie cud miód i orzeszki. Nowy Mass Effect? no to się motzzzno jaram :D 

Wcześniejszy film z Keanu ("za kulisami") który wstawiłeś:

kierownik grafików "potrzebujemy odlotowej bryczki do cp2077 która będzie pasowała idealnie w styl gry"

grafik "szefie, połączyłem bugatti divo, bugatti chirona, audi r8, lamborghini aventador, lamborghini sesto elemento... w jeden pojazd"

kierownik "perfekt! masz chłopie podwyżkę bo się należała" :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maledict napisał:

Dostałem od żony w prezencie Cyberpunka. Rozpakuje go dopiero gdy minie 5 patchy :-)

Hotfixy też liczysz? To rozpakujesz gdzieś w poniedziałek. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...