Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to pewnie trzeba się nastawić, że standardem na XSX będzie 60 kl./s przy rozdzielczości bliskiej 4K, a RT to ewentualnie przy 30 kl./s.

To i tak nieźle biorąc pod uwagę ceny sprzętu komputerowego, który jest wymagany do full RT, 60 fpsów i rozdzielczości 4K. 

Na ten moment RT to zabawa dla early adoptersów. 

Szkoda, że nikt z Was nie ma jakichś przemyśleń na temat możliwości wdrożenia grach na XSX technologii podobnej do DLSS 2.0, bo ewidentnie coś tam M$ działa w tym kierunku. Moim zdaniem po to, aby przynajmniej przesunąć w czasie konieczność wypuszczenia ulepszonych konsol. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał aby wersje PRO stały się standardem, kto nie chce gra na zwykłym modelu a komu mało to kupi sobie mocniejszą wersje. Dla mnie wszelkie DLSS, bawienie się w cięcia to półśrodki, które i tak dają mizerne rezultaty. Wole mocniejszą konsole a dla osoby dorosłej, pracującej to nie jest żaden gigantyczny wydatek. Do tego przy przejściu na model PRO sprzedaje się poprzedni model, więc max wyszłoby pewnie z 1300zł-1500zł xD więc co to jest.

Nawet smartfony ludzie wymieniają max co 3-4 lata a tu jedna konsola 6-7 lat? Śmiech na sali. Kto się zna ten wie jaki to szmat czasu w dziedzinie GPU/CPU. Jeśli nawet porównać GPU w XSX do RTX2080 to za 6-7 lat to będzie zabytek.

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, LJ19 napisał:

Szkoda, że nikt z Was nie ma jakichś przemyśleń na temat możliwości wdrożenia grach na XSX technologii podobnej do DLSS 2.0, bo ewidentnie coś tam M$ działa w tym kierunku. Moim zdaniem po to, aby przynajmniej przesunąć w czasie konieczność wypuszczenia ulepszonych konsol. 

Podzielę się z Tobą moim przemyśleniem na ten temat: ta technika nie istnieje, nie wiadomo kiedy będzie istnieć i jak będzie działać. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ODIN85 napisał:

Kto się zna ten wie że gry są robione pod konsole a nie te mocarne pc i to chyba dobrze że co chwilę  nie dają nowych wersji.

Ale jakość obrazu/grafiki i tak masz lepszą na PC, to samo z RT i ilością FPS, takie są fakty.

W każdym razie jak na ten moment, czyli rok 2021 to XSX trzyma się bardzo dobrze ?

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Ja bym chciał aby wersje PRO stały się standardem, kto nie chce gra na zwykłym modelu a komu mało to kupi sobie mocniejszą wersje. Dla mnie wszelkie DLSS, bawienie się w cięcia to półśrodki, które i tak dają mizerne rezultaty. Wole mocniejszą konsole a dla osoby dorosłej, pracującej to nie jest żaden gigantyczny wydatek. Do tego przy przejściu na model PRO sprzedaje się poprzedni model, więc max wyszłoby pewnie z 1300zł-1500zł xD więc co to jest.

Nawet smartfony ludzie wymieniają max co 3-4 lata a tu jedna konsola 6-7 lat? Śmiech na sali. Kto się zna ten wie jaki to szmat czasu w dziedzinie GPU/CPU. Jeśli nawet porównać GPU w XSX do RTX2080 to za 6-7 lat to będzie zabytek.

Mniej stawiam x1x kosztował 700? Drożej od podstawowej, już nie pamiętam

Oki sprawdziłem X1 kosztował w 2017 900 a x1x 2099 na premierę

Edytowane przez martingg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech tam sobie ten RT będzie tylko jako ciekawostka na konsoli ale 60 fps w tej generacji to powinien być standard. Ja nie mam zamiaru grać w 30 fps na XSX. Przykładowo w A Plague Tale: Innocence czy Control może dobre gry ale ta płynność mnie odrzuca... Trochę taki dysonans poznawczy - wywalić ciężkie pieniądze na sprzęt, grać w 30 fps i sobie tłumaczyć że tak ma być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez licze ze xsx pojdzie w 60 fps kosztem oszukanego 4k i rt , probowalem juz dbz kakarot i wiedzmina 2 i odrzuca mnie te 30 fps przeszedłem ale na siłę  , w ac v w3 zajebi... mi sie gra przy 60 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LJ19 napisał:

Mam do Was pytanie związane z przyszłością tej generacji. 

Jak myślicie, czy wzorem poprzedniej pojawią się na rynku konsole w wersji "pro" i kiedy Waszym zdaniem mogłoby to nastąpić?

Ja uważam, że jeśli M$ będzie w stanie wdrożyć wraz z AMD odpowiednik DLSS do XSX (konsola podobno ma odpowiedni hardware),
to nie będzie konieczność wypuszczania na rynek mocniejszej wersji. 

Gorzej może być z PS5, bo nie dość, że sama konsola jest mniej wydajna od XSX, to jeszcze nie ma pełnego wdrożenia RDNA 2.0?

Wydaje się też, że bez odpowiednika DLSS 2.0 na XSX/PS5 nie uda się spełnić oczekiwania część graczy o graniu w 4K z RT i to w 60 kl./sekundę.

PlayStation ma Checkerboard Rendering który był jeszcze przed DLSS od NVIDIA więc wystarczy że SONY zrobi poprawioną wersję 2.0 i też styknie do PS5

A tutaj jest pokazane jak wygląda dobra implementacja DLSS 2.0 i "szachownica" na PS4PRO 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że za 2-3 lata wejdą gry robiące użytek z technik skalowania obrazu na XSX/PS5, dzięki czemu albo nie będzie konsol w wersji "pro", albo pojawią się one jeszcze później. Nie wiem co musieliby tam włożyć, żeby zaoferować dajmy na to 120 kl./s w 4K i z RT oraz ile to musiałoby kosztować. 

Nie wydaje mi się też, żeby M$/Sony wycięło numer za 2-3 lata i wprowadziło wersje pro tylko po to, by dociągnąć do 4K i 60 kl./s. z RT. Masa posiadaczy PS5/XSX mogłaby się poczuć mocno oszukana. 

W sumie jesteśmy w nieciekawym momencie. Budowanie teraz gamingowego peceta kosztuje krocie, a najnowsze generacje GPU wcale nie pozwalają rozwinąć skrzydeł technologii RT.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Nihat89 napisał:

Niech tam sobie ten RT będzie tylko jako ciekawostka na konsoli ale 60 fps w tej generacji to powinien być standard. Ja nie mam zamiaru grać w 30 fps na XSX. Przykładowo w A Plague Tale: Innocence czy Control może dobre gry ale ta płynność mnie odrzuca... Trochę taki dysonans poznawczy - wywalić ciężkie pieniądze na sprzęt, grać w 30 fps i sobie tłumaczyć że tak ma być ?

2200 ciężki pieniądz? To 2/3 3060TI obecnie zdaje się a gdzie reszta PC...

Edytowane przez martingg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Nihat89 napisał:

Niech tam sobie ten RT będzie tylko jako ciekawostka na konsoli ale 60 fps w tej generacji to powinien być standard. Ja nie mam zamiaru grać w 30 fps na XSX. Przykładowo w A Plague Tale: Innocence czy Control może dobre gry ale ta płynność mnie odrzuca... Trochę taki dysonans poznawczy - wywalić ciężkie pieniądze na sprzęt, grać w 30 fps i sobie tłumaczyć że tak ma być ?

Control na nowych konsolach ma działać w 60k/s i ma być też tryb z RT

Control Ultimate Edition na PlayStation 5 i Xbox Series X w lutym - na konsolach będzie Ray Tracing oraz 30 lub 60 FPS https://www.purepc.pl/control-ultimate-edition-na-playstation-5-i-xbox-series-x-w-lutym-na-konsolach-bedzie-ray-tracing-oraz-30-lub-60-fps

To w co teraz grasz to jest wersja na stare konsole 

A tak to na Next-Genach ma wyglądać 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, azgan napisał:

Control na nowych konsolach ma działać w 60k/s i ma być też tryb z RT

No tak, ale z RT tylko w 30 kl./s.

Ja jednak wybieram lepszą płynność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, LJ19 napisał:

No tak, ale z RT tylko w 30 kl./s.

Ja jednak wybieram lepszą płynność. 

No to przecież będzie możliwość wyboru i jak wolisz płynność nad bajery graficzne to będzie 60k/s. 

Marvel's Spider-Man: Miles Morales na PS5 np. dostał w aktualizacji 3 tryb z balansem jakość grafiki + płynność gdzie możesz grać w 60k/s z efektami RT

Test Spider-Man Miles Morales - 60 FPS i Ray Tracing na PlayStation 5 https://www.purepc.pl/test-spider-man-miles-morales-60-fps-i-ray-tracing-na-playstation-5

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MogliBanan napisał:

Oczywiście, ze działa. Tylko trzeba wpierw włączyć konsolę, a dopiero potem wybrać źródło dźwięku na Bluetooth.

Jak wpierw się włączy telewizor, wybierze źródło dźwięku na Bluetooth i dopiero odpali konsolę to nie da się ustawić trybu gra. 

No ale cóż z tego skoro opóźnienie jest nieakceptowalne. W Fifie na przykład jak podaję piłkę to noga już dawno uderzyła piłkę, a ja słyszę to po 0,5 sekundy.

Zrobiłem tak jak pisałeś i działa. Na Edifierach W820BT jest oczywiście lag ale w moim odczuciu akceptowalny i mógłbym grać w niektóre gry. W Fifie pewnie będzie gorzej to wyglądało.

24 minuty temu, martingg napisał:

2200 ciężki pieniądz? To 2/3 3060TI obecnie zdaje się a gdzie reszta PC...

Miałem na myśli XSX + OLED. Przy obecnych cenach kart to może faktycznie są grosze...

Edytowane przez Nihat89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, azgan napisał:

Marvel's Spider-Man: Miles Morales na PS5 np. dostał w aktualizacji 3 tryb z balansem jakość grafiki + płynność gdzie możesz grać w 60k/s z efektami RT

 

No i to jest fajna opcja. Jakość efektów jest gorsza, ale jednak są dostępne. 

Życzyłbym sobie podobnych rozwiązań na XSX, który poprzez swoją wyższą moc może jednocześnie zaoferować nieco więcej od PS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Nihat89 napisał:

 

Miałem na myśli XSX + OLED. Przy obecnych cenach kart to może faktycznie są grosze...

Do PC też jak dobrze chcesz pograć trzeba doliczyć OLED lub jakiś inny lepszy monitor. Na konsoli też można grać na tanim TV LCD lub nawet monitorze zwłaszcza w kontekście XBOX'a który wspiera 1440p 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, LJ19 napisał:

Nie wydaje mi się też, żeby M$/Sony wycięło numer za 2-3 lata i wprowadziło wersje pro tylko po to, by dociągnąć do 4K i 60 kl./s. z RT. Masa posiadaczy PS5/XSX mogłaby się poczuć mocno oszukana. 

 

 

Ten tekst zawsze mnie rozbija. Jakoś posiadacze TOPowych smartfonów nie mają bólu tyłka, że nowy TOP wychodzi w każdym kolejnym roku.

Ludzie to jest naturalny postęp. Do tego konsola nie kosztuje 6000zł jak Topowe smartfony.

Edytowane przez SPYCHCIO
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że nawet te nowe konsole nie miały szansy zostać dobrze wykorzystane i gry na nie dopiero się robią więc o ich wydajności oraz możliwościach efektów jakie zostały na nich uzyskane będziemy mogli dyskutować (ocenić) dopiero za jakiś czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Ten tekst zawsze mnie rozbija. Jakoś posiadacze TOPowych smartfonów nie mają bólu tyłka, że nowy TOP wychodzi w każdym kolejnym roku.

Ludzie to jest naturalny postęp. Do tego konsola nie kosztuje 6000zł jak Topowe smartfony.

Skąd wiesz, że nie mają? 

Zresztą tu nie chodzi o "ból tyłka", tylko ekonomiczny rachunek zysków i strat.

Sprawdź, jaka garstka konsumentów zmienia flagowce z roku na rok...

Nie porównuj też dwóch zupełnie różnych rodzajów urządzeń. 
Telewizory też co roku mają swoje premiery. O czym to ma niby świadczyć w kontekście konsol do gier?
Co ile lat średnio zmieniamy telewizor?

Konsole to nie pecety, gdzie idea rozbudowy konfiguracji jest niejako wpisana w istotę tego sprzętu.
Przez 20 lat inwestowałem hajs w gamingowe pecety. Nieraz z roku na rok. Gdybym dalej miał na to ochotę, 
to złożyłbym kolejnego blaszaka. Nie miałem, więc mam konsolę. Oczekując dłuższego wsparcia i wyciskania z tego sprzętu tak dużo i 
tak długo, jak tylko się da. 
 

Edytowane przez LJ19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Zacznijmy od tego że nawet te nowe konsole nie miały szansy zostać dobrze wykorzystane i gry na nie dopiero się robią więc o ich wydajności oraz możliwościach efektów jakie zostały na nich uzyskane będziemy mogli dyskutować (ocenić) dopiero za jakiś czas. 

Niestety PS4/XO jeszcze z 2 lata będą wstrzymywały PS5/XSX a szkoda bo takiego God of Wara 2 czy Horizona 2 chciałem tylko pod next-geny a wyjdą bankowo na PS4, cały czas obawiam się też o Hellblade 2

1 minutę temu, LJ19 napisał:

Skąd wiesz, że nie mają? 

Zresztą tu nie chodzi o "ból tyłka", tylko ekonomiczny rachunek zysków i strat.

Sprawdź, jaka garstka konsumentów zmienia flagowce z roku na rok...

Nie porównuj też dwóch zupełnie różnych rodzajów urządzeń. 
Telewizory też co roku mają swoje premiery. O czym to ma niby świadczyć w kontekście konsol do gier?
Co ile lat średnio zmieniamy telewizor?

Konsole to nie pecety, gdzie idea rozbudowy konfiguracji jest niejako wpisana w istotę tego sprzętu.
Przez 20 lat inwestowałem hajs w gamingowe pecety. Nieraz z roku na rok. Gdybym dalej miał na to ochotę, 
to złożyłbym kolejnego blaszaka. Nie miałem, więc mam konsolę. Oczekując dłuższego wsparcia i wyciskania z tego sprzętu tak dużo i 
tak długo, jak tylko się da. 
 

Ale czuć się oszukanym??? Bo następuję normalny postęp? Dla mnie to jest normalne i logiczne, że tak się dzieje. Zawsze mam świadomość tego, że jak kupuje CPU, GPU czy topowy TV to za rok będą lepsze bo na tym polega przecież postęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jutro Cyber Shadow, a w czwartek The Medium :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Nihat89 napisał:

Zrobiłem tak jak pisałeś i działa. Na Edifierach W820BT jest oczywiście lag ale w moim odczuciu akceptowalny i mógłbym grać w niektóre gry. W Fifie pewnie będzie gorzej to wyglądało.

Miałem na myśli XSX + OLED. Przy obecnych cenach kart to może faktycznie są grosze...

Nie no bez przesady u mnie OLED to 25% może mniej granie tak to Netflix itp. na 4k tcl za 1500 też się da grać. Wiadomo gorzej ale bez przesady że trzeba kupować top Sony Samsung czy oled, zresztą większość ma TV w domu tak czy siak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam tego filmiku z Medmium, nie chce robić spoilerów. Jeszcze kilka dni i sam zagram ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Nie oglądam tego filmiku z Medmium, nie chce robić spoilerów. Jeszcze kilka dni i sam zagram ?

A co ma byc w GP? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W Windows będziesz miał zawsze ciemno w HDR W grach będzie okej. 
    • Matko boska jak ja miałbym coś takiego na moim 34DW to by mnie krew zalała 😶 bo nie małe pieniądze wydałem na tewn monitor ale warto było zero problemów 
    • Ile czujników masz na płycie głównej ? FanControl wykrywa wszystko, co płyta udostępni nawet te czujniki, które nie są wyprowadzone jako gniazda FAN na płycie głównej. Nie sugeruj się nazwami FAN, bo FanControl je może zamienić. Trzeba samemu określić które gniazdo FAN na płycie odpowiada danemu odczytowi w FC. Nie znam Gigabyta, ale nie widzę sensu, żeby Gigabyt nie współpracował z FC.
    • Jednak ten chat jest głupi  Ty o asteroidach, a on o sterydach  
    • Jest już niewiarygodnie pięknie i wspaniale, ale będzie jeszcze cudowniej i ideologicznie wspanialej, to jeszcze nie koniec: pięciokrotnie (!) przesuwano wprowadzenie pełnej kontroli importowanej żywności. Cztery lata po (!) brexicie, dopiero od następnego wtorku, będą obecne kontrole fizyczne, ale zapowiada się, że będą wprowadzane stopniowo (hehehe), żeby dać biznesom czas na dostosowanie się. Ponieważ UE się nie pitoliła, kontrole żywności sprowadzanej z UK do UE zaczęły się od razu. Co ubiło 80-90% wolumenu eksportu w przypadku niektórych biznesów (pisząc z pamięci przykłady: jakieś chyba tam sery, produkty z grzybów). Do tej celebry sukcesu można dołożyć przykładowo jeszcze sprawę Irlandii Północnej, w której przez lata próbowano wprowadzić nowy wynalazek: Kontrolę Celną Schrodingera - czyli taką kontrolę, która jednocześnie istnieje i jej nie ma. UK "mainland" chciał kontroli, UK "ireland" reagował paniką na samą myśl o kontrolach. W związku z tym rząd tam się obraził na rząd "główny" i odmówił pracy. Foszek przez lata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...