Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, azgan napisał:

Przecież Diablo 4 też wyjdzie na konsole mało tego nie zdziwię się jak dostanie obsługę M+K podobnie jak Call of Duty: Black Ops Cold War

 

U mnie to nie przejdzie, będę miał osobno biuro (PC) a w salonie pod TV (PS5/XSX).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SPYCHCIO napisał:

U mnie to nie przejdzie, będę miał osobno biuro (PC) a w salonie pod TV (PS5/XSX).

Ale ja teraz mówię o graniu na monitorze a nie TV bo zdaję sobie sprawę że nie każdy ma warunki na duży ekran w roli monitora do grania ?

Patrz wyżej na mój poprzedni post ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Ale ja teraz mówię o graniu na monitorze a nie TV bo zdaję sobie sprawę że nie każdy ma warunki na duży ekran w roli monitora do grania ?

1) Ja nie lubię wielkich monitorów/TV w roli wyświetlacza. Mama teraz 27" 4K i maksymalnie mógłbym mieć 28". Testowałem 32" i to była porażka a mam zawsze oczy 45-50cm od monitora. Biuro ma 2,4mx3,8m więc tragedii nie ma.

2) XSX wole mieć podpięte pod duży TV w salonie razem z PS5.

3) taki układ jest dobry bo zmieniam otoczenie w trakcie grania (biuro/salon) a nie całe życie jak troll w jednej jaskini :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SPYCHCIO napisał:

2) XSX wole mieć podpięte pod duży TV w salonie razem z PS5.

 

 

To już PS5 też udało Ci się kupić? Nie pochwaliłeś się a sygnaturka nie zaktualizowana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, azgan napisał:

To już PS5 też udało Ci się kupić? Nie pochwaliłeś się a sygnaturka nie zaktualizowana ?

Jeszcze nie, jak wspominałem plan wygląda tak, że kupie na premiere Horizona 2 ? Pisałem w kontekście, że chciałbym je mieć razem (XSX/PS5) w salonie pod TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, sino napisał:

Prostota to przewaga konsol (dla wielu). Dla mnie ważna jest tylko opcja RT Off, powinna być od razu w opcjach konsoli. RT to bezsens, zabiera zbyt dużo mocy (testy na PC są znane od dawna).

No, ale też nie wrzucajmy wszystkich posiadaczy konsol do jednego wora. Sporo posiadaczy konsol ma jako takie pojęcie o podstawowych ustawieniach graficznych. A niestety często w grach konsolowych brakuje nawet podstawoych ustawień jak poziom blura czy regulacji film grain. Gdzie np. w takim TLoU2 twórcy założyli sobie, że musi być sieczka na ekranie i nawalili ziarna. Dopiero po tym jak niezadowoleni gracze zaczęli robić duży szum w necie to łaskawie po miesiącu dodali suwaczek do regulacji ziarna.

Można prosto wrzucić chociaż kilka najważniejszych opcji do ustawień, kto by chciał to by sobie zmienił, kto nie to po prostu by grał na ustawieniach default.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukadd napisał:

No, ale nie wrzucajmy wszystkich posiadaczy konsol do jednego wora. Sporo posiadaczy konsol ma jako takie pojęcie o podstawowych ustawieniach graficznych. A niestety często w grach konsolowych brakuje nawet podstawoych ustawień jak poziom blura czy regulacji film grain. Gdzie np. w takim TLoU2 twórcy założyli sobie, że musi być sieczka na ekranie i nawalili ziarna. Dopiero bo tym jak niezadowoleni gracze zaczęli robić duży szum w necie to łaskawie po miesiącu dodali suwaczek do regulacji ziarna.

Można prosto wrzucić chociaż kilka najważniejszych opcji do ustawień, kto by chciał to by sobie zmienił, kto nie to po prostu by grał na ustawieniach default.

To nie jest prawda. W TLoU2 można wył. ziarno w opcjach a w CP2077 to można wyłączyć prawie wszystko blur, ziarno, aberacje i co tam jeszcze było? I flary, flary też można dać na off

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azgan możesz nie czytać wyrywkowo? Napisałem chyba wyraźnie. Że dopiero po tym jak niezadowoleni gracze zrobili szum w necie. To po ~miesiącu łaskawie dodali w patchu suwak do regulacji ziarna :E Na premierę tego nie było i miałeś mocno syfiaste ziarno na całym ekranie. Więc to też nie jest tak, że gracze konsolowi nie chcą takich dodatkowych opcji i tu właśnie dobrym przykładem jest TLoU2 gdzie gracze zrobili spory szum i udało im się coś wywalczyć.

Niektóre gry posiadają kilka opcji personalizacji, ale wiele niestety nie posiada i o tym piszę. A to nie jest nic skomplikowanego, aby dodać w ustawieniach gry.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, lukadd napisał:

Azgan możesz nie czytać wyrywkowo? Napisałem chyba wyraźnie. Że dopiero po tym jak niezadowoleni gracze zrobili szum w necie. To po ~miesiącu łaskawie dodali w patchu suwak do regulacji ziarna :E Na premierę tego nie było i miałeś mocno syfiaste ziarno na całym ekranie. Więc to też nie jest tak, że gracze konsolowi nie chcą takich dodatkowych opcji i tu właśnie dobrym przykładem jest TLoU2 gdzie gracze zrobili spory szum i udało im się coś wywalczyć.

Niektóre gry posiadają kilka opcji personalizacji, ale wiele niestety nie posiada i o tym piszę. A to nie jest nic skomplikowanego, aby dodać w ustawieniach gry.

Na PC też znam tytuły które do dzisiaj nie dostały możliwości wył. np. Aberacji bez gmerania w plikach. To nie jest wina gry czy platformy a raczej developera że nie pomyślał o dodaniu jakiś opcji. Teraz na nowych konsolach prkatycznie wszystkie nowe gry mają jakieś ustawienia do wyboru (lub dostają w aktualizacjach). A co do TLoU2 to skoro dodali w patchu to w czym problem? Ci co grają na premierę zawszę mają gorzej od osób które grają już w połatany tytuł i nie ma w tym nic dziwnego.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby zrobili TLOU2 remaster na PS5 ? Ograłbym jeszcze raz po zakupie PS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, azgan napisał:

Na PC też znam tytuły które do dzisiaj nie dostały możliwość wył. np. Aberacji. To nie jest wina gry czy platformy a raczej developera że nie pomyślał o dodaniu jakiś opcji. Teraz na nowych konsolach prkatycznie wszystkie nowe gry mają jakieś ustawienua do wyboru. A co do TLoU2 to skoro dodali w patchu to w czym problem? Ci co grają na premierę zawszę mają gorzej od osób które grają już w połatany tytuł i nie ma w tym nic dziwnego.

Azgan co to za argument. Ja znam gry na PC co mają locka na 60fps, albo i trafiały się nawet takie z lockiem na 30fps. Ale to jest kropla w morzu i marginalny odsetek w ilości gier wydawanych na tą platformę. Na konsolach niestety jest to bardzo częsta praktyka, że nic, albo sporadycznie tylko w minimalnym stopniu możesz sobie jedną czy dwie opcje spersonalizować. I tutaj nie ma co bronić twórcy gry, że nie pomyślał, bo tutaj nie ma nad czym myśleć tylko dodać.

Jedyny plus, że minimalnie się to poprawia, a twórcy gier są mniej mniej obojętni w stosunku do graczy i częściej niż kiedyś dostajemy na konsolach jakieś dodatkowe możliwości typu tryb wysokiej rozdzielczości vs performance z odblokowanym fps czy jakieś zmiany w opcjach graficznych. No, ale to dalej kropla w morzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odpalił ktoś The Medium z game passa? U mnie cały czas info, że jeszcze nie mam dostępu, a premiera chyba dzisiaj albo coś pokręciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SPYCHCIO napisał:

W tym temacie nic mnie nie przekona, tylko PC + monitor ? ? Tak już mam.

Z drugiej strony są gry TPS jak Devil My Cry, Resident 2 , Resident 3, Hellblade, God of War . . . i w nie gram tylko na konsoli + TV bo tak mi najlepiej. 

To jest niezmienne xD

Proponuję mimo wszystko zagrać na padzie w Diablo 3 - ot tak, by spróbować jak to smakuje. Jak dla mnie Diablo 3 na konsoli> Diablo 3 PC, wygodniej jest, choć na początku trudno było się przestawić na niektóre rozwiązania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, matek2305 napisał:

Cześć, odpalił ktoś The Medium z game passa? U mnie cały czas info, że jeszcze nie mam dostępu, a premiera chyba dzisiaj albo coś pokręciłem.

Pewnie o ktorejs godzinie czasu amerykanskiego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, matek2305 napisał:

Cześć, odpalił ktoś The Medium z game passa? U mnie cały czas info, że jeszcze nie mam dostępu, a premiera chyba dzisiaj albo coś pokręciłem.

Z tego co piszą premiera o 18:00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kaczkofan napisał:

Proponuję mimo wszystko zagrać na padzie w Diablo 3 - ot tak, by spróbować jak to smakuje. Jak dla mnie Diablo 3 na konsoli> Diablo 3 PC, wygodniej jest, choć na początku trudno było się przestawić na niektóre rozwiązania. 

Bardzo fajnie zrobili sterowanie pod pada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na XSX można już zacząć zabawę z The Medium :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, esef napisał:

Na XSX można już zacząć zabawę z The Medium :) 

Daj znać czy warto ściągać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie Bethesde kupili za kase zarobioną w 3 ostatnie miesiące zeszłego roku, ale nadal nie podają do wiadomosci ilosci sprzedanych sztuk Xboxów, ot cały Microsoft:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
54 minuty temu, azgan napisał:

Daj znać czy warto ściągać 

Klimat wylewa się z ekranu. Pograłem dopiero chwilę i za wcześnie żeby oceniać, jednak jak już masz GP to pobieraj i nawet się nie zastanawiaj :) 

Szkoda tylko, że teksty na obiektach w świecie gry (np. w gazecie, na pocztówce itp.) są po angielsku. Na początku czuć polskość w tej produkcji i takie detale troszeczkę przeszkadzają. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W The Medium mam problem z VRR. We Freesync info widać że coś jest nie tak bo ciągle zmienia częstotliwość. Ekran mruga i kolory są wyprane. Po wyłączeniu Instant Game Response albo VRR z poziomu konsoli jest wszystko ok. Ma ktoś tak? Mam nadzieję że to nie wina nowego firmware do BX.

 

Edytowane przez Nihat89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz do tej gry VRR. Ta gra działa w 30fps na xboxie. A TV obsługuje zakres synchronizacji VRR od 40fps+. Nie dziwne, że ci się cuda dzieją, mają prawo.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, esef napisał:

Klimat wylewa się z ekranu. Pograłem dopiero chwilę i za wcześnie żeby oceniać, jednak jak już masz GP to pobieraj i nawet się nie zastanawiaj :) 

Szkoda tylko, że teksty na obiektach w świecie gry (np. w gazecie, na pocztówce itp.) są po angielsku. Na początku czuć polskość w tej produkcji i takie detale troszeczkę przeszkadzają. 

 

Ta gra powinna być po polsku z angielskimi napisami, o wiele lepsza by wtedy była, te wszystkie tablice, listy, znaki po angielsku psują imersję, plus to trochę niedorzeczne żeby rodacy musieli czytać napisy w polskiej grze, to powinno być na odwrót, cały świat powinien słuchać polskiego i czytać swoje napisy.

  

2 godziny temu, Nihat89 napisał:

W The Medium mam problem z VRR. We Freesync info widać że coś jest nie tak bo ciągle zmienia częstotliwość. Ekran mruga i kolory są wyprane. Po wyłączeniu Instant Game Response albo VRR z poziomu konsoli jest wszystko ok. Ma ktoś tak? Mam nadzieję że to nie wina nowego firmware do BX.

Miałem to samo na moim CXie, ekran przestał migać jak wyłączyłem IGR.

Edytowane przez ditmd
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...