Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, adask0 napisał:

Czyli nie dziala to ze wszystkimi tytulami jak masz licencje? A jak ze wspieraniem sluchawek? musza byc 5.1 7.1 stereo czy jeszcze inne?

Zeby cos dzialalo natywnie to musi byc to przez tworcow nagrane w systemie Atmos ;) Z powietrza tego dzwieku ci nie wyczaruje :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lukadd napisał:

Nie trzeba mieć specjalnych słuchawek. Ale jak chcesz ogólnie cieszyć się jakością dźwięku, sceną i jego przestrzenią niezależnie czy to stereo czy symulacja dźwięku przestrzennego bineuralna, dolby atmos, dts to wart mieć te słuchawki przyzwoite. Sam preferuję słuchawki otwarte, które przy swojej konstrukcji są w stanie oddać dobrze scenę i zwykle lepiej/bardziej naturalnie poczuć przestrzenność dźwięków.

Jak mam AKG 701 + wzmacniacz to mogę mieć DA na PC instalując tylko tą apkę?  Jest gdzieś lista gier wspierających DA? 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DA? Masz na myśli Dolby Atmos.

Jak tak to przepuszczając przez wzmacniacz nie obsługujący Dolby to mogą być problemy z symulacją dźwięku. Zwykle lepiej pozwolić softowi przepuścić w windzie przez integrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 2 godziny temu, lukadd napisał:

Działa z każdymi grami nawet tam gdzie masz stereo ci przerobi na efekt przestrzenny. No, ale to już nie jest ten efekt gdzie natywnie wprowadzają dolby atmos czy inne systemy dźwięku przestrzennego dla gier i słuchawek.

Dobra, a sluchawki same w sobie musza spelniac jakies wymogi tego atmosa?

2 godziny temu, martingg napisał:

Atmosa masz trial 7 dni możesz sam ocenić

Dobrze wiedziec, jak kupie sluchafony napewno wyprobuje, sam jestem sceptycznie nastawiony dla takiego "oszukanego" dzwieku przestrzennego, no ale wyprobowac mozna :)

2 godziny temu, Sleepwalker74 napisał:

Skoro wywiązała się dyskusja na temat słuchawek do Xboxa to mam pytanie - czy ktoś testował te?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/sluchawki-z-mikrofonem/sluchawki-corsair-hs75-xb-wireless

Recenzje chwalą - dedykowane do najnowszych Xboxów, podłączanie bez żadnych kabelków czy dongli - tylko przycisk do parowania tak jak w padzie, dożywotnia licencja Dolby Atmos przypisana do słuchawek, duży zasięg. Z minusów tylko praktycznie eko skóra i niewymienne pady. Zamówiłem je właśnie i jutro potestuję, ale ciekaw jestem opinii innych użytkowników.

Sam jestem ciekaw jak to podlaczane jest? Ciekawe ile maksymalnie urzadzen bluetooth jednoczesnie mozna podlaczyc do X pudla. Sluchafony fajne, ale jak to w bezprzewodowych jeden i najwiekszy minus, jak sluchasz dosc glosno to szybko bateria pada... Do X pudla to troche lipa jak grasz w nocy, a tu bateria padnie i pozostaje grac bez dzwieku lub zmieniac na inny sprzet (ale tu znowu dzwiek jest inny).

 

A ktos mial w rekach te HyperX Cloud Core + oprocz @ODIN85 ? Warto doplacac biorac biorac pod uwage je i te SPC Viro? Ja sie w ogole nie znam na tych pasmach przenoszenia, impedancji i innych danych ktore sa w opisach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał Hitman3 to z kodem z łowców gier wyjdzie 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, adask0 napisał:

Dobra, a sluchawki same w sobie musza spelniac jakies wymogi tego atmosa?

Wg. Atmosa nie. Wystarczy ich apka. 

 You can also activate Dolby Atmos for Headphones with a one-time purchase in the Dolby Access app, or purchase select partner headsets that include Dolby Atmos for Headphones activation.

Jest trial: https://www.microsoft.com/en-us/p/dolby-access/9n0866fs04w8?activetab=pivot:overviewtab sam przetestuje jak to działa. 

Ale wg. mnie to jest nieco naciągane, jak niby sama apka może zmienić tak mocno odczucia dźwięku. :D 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Jaycob napisał:

Ale wg. mnie to jest nieco naciągane, jak niby sama apka może zmienić tak mocno odczucia dźwięku. :D 

Sam jestes naciagany :przytula:Dzwiek masz najpierw zapisany fizycznie z wszystkimi kanalami, apka to tylko narzedzie odczytujace zapisany dzwiek w tym formacie. Z racji iz jest to autorska technologia Dolby i jak wiadomo nic nie ma za darmo to trzeba za apke zabulic a ta zgodnie z zpisana sciezka odtwarza ci dzwiek ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale musiałeś screenów nawalić i je przetłumaczyć żeby zrozumieć co mówi Vincent :D stawiam, że odsetek oglądających na konsoli filmy blue ray jest mniejszy niż 5%, nie chce mi się nawet patrzeć która konsola jest lepsza do filmów ;)

Edytowane przez martingg
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, martingg napisał:

ale musiałeś screenów nawalić i je przetłumaczyć żeby zrozumieć co mówi Vincent :D stawiam, że odsetek oglądających na konsoli filmy blue ray jest mniejszy niż 5%, nie chce mi się nawet patrzeć która konsola jest lepsza do filmów ;)

Film na plycie, a co to :rotfl:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, martingg napisał:

ale musiałeś screenów nawalić i je przetłumaczyć żeby zrozumieć co mówi Vincent :D stawiam, że odsetek oglądających na konsoli filmy blue ray jest mniejszy niż 5%, nie chce mi się nawet patrzeć która konsola jest lepsza do filmów ;)

On się dopiero dzisiaj połapał jak na PPE zobaczył nagłówek bo ja już wczoraj dawałem ten filmik w temacie Polecane TV do konsoli ps5/xbox series x i ODIN85 zaraz pod nim walił post na inny temat i nawt słowem nie wspomniał o tym ?

Dzisiaj dostał nagle olśnienia jak na PPE ma całego newsa o tym w języku który rozumie ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Bez oglądania wiedziałem kto wygra?

Aż dziwne że na PS4 PRO Ci to nie przeszkadzało bo tam konsola SONY nie miała Blu-ray 4K w przeciwieństwie do XBOX ONE X który ogarniał płyty w tym formacie. Wcześniej twierdziłeś że i tak nie oglądasz filmów z płyt bo wolisz Netflixa ?

2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Na pewno taka sama jakość?

Nagle zostałeś koneserem kina? To co masz już z filmów na BR 4K? Pochwal się ?

34 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

W CEX mają za 45 zł chyba się przejadę do nich po BOX i ogram w 4K i 60k/s ?

https://pl.webuy.com/product-detail?id=3307216101543&categoryName=xbox-one-gry&superCatName=gry-i-konsole&title=division-2-the-(no-dlc)

Z tego co mówi DF wersja na PS5 jest graficznie okrojona nawet względem PS4PRO co jest trochę słabe 

Edytowane przez azgan
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Jeszcze nic,dopiero zaczynam.

A jak okaże się, że ps5 lepiej odtwarza dźwięk stereo to nagle zostaniesz audiofilem i będziesz zbierać płyty CD z muzyką? ?

Edytowane przez henryk nowak
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox odtwarza lepiej płyty audio, bo ps5 chyba nie odpala płyt cd wcale :E

Przy okazji zobaczyłbym test jak dobrze xbox odtwarza te cd, bo może zastąpiłby mi ps3 pod tv w tym celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, azgan napisał:

 

W CEX mają za 45 zł chyba się przejadę do nich po BOX i ogram w 4K i 60k/s ?

 

w MS Store masz za 35zl ;)  Ja kupilem, odpalilem i zrobilem juz zwrot, nie da sie przeniesc postepow z PC wiec ta gra dla mnie nie ma sensu zeby od nowa ja przechodzic.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gonzo3211 napisał:

Xbox odtwarza lepiej płyty audio, bo ps5 chyba nie odpala płyt cd wcale :E

Przy okazji zobaczyłbym test jak dobrze xbox odtwarza te cd, bo może zastąpiłby mi ps3 pod tv w tym celu.

Jak nie ma wyjścia analogowego to wszystko jedno w czym jest odtwarzana płyta. Wpływ transportu na dźwięk jest znikomy, szczególnie w dzisiejszych czasach, o ile nie ma bubla ;) 
Kilka miesięcy temu pozbyłem się resztek audiofilizmu i empirycznie przekonałem się że poprawnie skonstruowany sprzęt gra dobrze niezależnie od ceny. 

Jeśli ktoś szukałby DAC/AMP na usb do konsol to QUDELIX 5k działa z konsolami, sprawdzone osobiście na PS4. Można jednocześnie sterować EQ i głośnością przez smartfona po BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

w MS Store masz za 35zl ;)  

Dzięki, dobrze wiedzieć. Biorę digital za 35 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, ODIN85 napisał:

Bez oglądania wiedziałem kto wygra?

 

10 godzin temu, azgan napisał:

Nagle zostałeś koneserem kina? To co masz już z filmów na BR 4K? Pochwal się ?

 

 

9 godzin temu, ODIN85 napisał:

Jeszcze nic,dopiero zaczynam.

ryan-reynolds-facepalm-gif.gif

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, ODIN85 napisał:

Bez oglądania wiedziałem kto wygra?

Bo na ppe przetłumaczyli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forza Horizon 5 w Japonii ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...