Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, kanon7 napisał:

Kiedy okazało się że dysk SSD w PS5 jest wlutowany na stałe, a w XSX dysk SSD zamontowany w złączu M.2, poszły gromy na Sony za tą decyzję.
Jak się okazuj aż tak "różowo" nie ma z dyskiem w XSX. Gdy minie nam gwarancja, a padnie dysk SSD w XSX, będzie to droga wymiana...
Na dysku SSD tym razem M$ schował firemware konsoli XSX.  Gdy padnie nam dysk, nie można ot tak zamontować nowego dysku i działa.
Nieautoryzowane serwisy nie mają dostępu do firemware'u konsol XSX, więc będą musiały się ratować (lub użytkownicy sami) serwisem autoryzowanym M$.
Jakie to są stawki na dzień dzisiejszy? Na podstawie cennika serwisu Microsoft Niemcy.
- dysk SSD własny wybór - własna cena, lub oryginalny dysk 1 TB 207 euro tj. ~ 911 zł
- wgranie firmware'u na dysk - 2 rbg (1 rbg = 80 euro) tj. 160 euro tj. 704 zł :E 

Kupować swojego dysku i płacić za wgranie firmware'u się totalnie nie opłaca. Pozostaje "tańsza" wersja oryginalnego dysku za 911 zł :E
Śpieszmy się kochać gwarancję, tak drogo po niej wychodzi :E
Może coś się uda wymyślić w tym temacie w przyszłości ...

 

Takie trochę pier***enie na tym YT.

A patrz teraz...
Składasz komputer, instalujesz na niego czysty Windows 10.
Po instalacji wejdź w edytor rejestru i wpisz: nr seryjny płyty głównej, nr wersji bios, nazwy i numery seryjne dysków...

I co znajduje? Znajduje!

To teraz jak zczytasz całą partycję w jeden plik to bez problemu znajdziesz w hex edytorze numery seryjne podłączonych sprzętów to też pomyślisz, że to jakieś zabezpieczenie?

Może Xbox działa jak Windows? Przy pierwszym uruchomieniu na nowym (wcześniej przygotowanym dysku jak to się robiło pod XO) ''instaluje'' sprzęt dodając ID tych urządzeń?

Ale to takie gdybanie, bo ten 'serwisant' nie podłączył innego dysku tylko całą tą papkę gadał na przykładzie jednej konsoli.
A nikt inny jeszcze tego w taki sposób nie sprawdził.
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomz, pomyśl, jak na dysku jest numer seryjny  płyty, firmware itd. to po włożeniu nowego dysku skąd konsola ma to wgrać? Wymyślasz rzeczy nie stworzone. 

PS. Na regedit widzę wiele tematów że osoby które zmieniły dysk w XSX firmware z nieba się nie pojawia i potwierdzają ww. filmik. Nowy dysk = brak firmware'u konsoli. 

Jedyne wyjście to skopiowanie sobie tego na zapas, ale ile osób będzie rozbierali konsole i kopiowało zawartość dysku? 0.0000001%? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, ODIN85 napisał:

A nie da się wgrać softu z pena jak na playstation?

Nie chodzi o sam system, ale to że na dysku zapisany jest:
- firmware konsoli (oprogramowanie sprzetowe)
- klucz płyty głównej
- firmware blu-ray do weryfikacji (napęd blu-ray ma w swojej pamięci też klucz)

Konsola startując sprawdza czy klucze się zgadzają tj. klucz konsoli, klucz płyty głównej i napędu blu-ray.
To że masz na penie soft, to tylko soft. Bez firmware tych podzespołów konsola się nie uruchomi.
Brak klucza (firmware) wgranego na dysku = brak rozruchu systemu.

Do tej pory firmware na konsolach był zapisany w pamięci NAND wbudowany na płytę główną, zmieniałeś dysk, wgrywałeś soft i konsola sobie sprawdzała klucze na podstawie pamięci NAND. Teraz to mamy na dysku, więc po wymianie SSD konsola jest w czarnej d%&*

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odin na bank nie rozumie 99% z tego co napisałeś :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Odin na bank nie rozumie 99% z tego co napisałeś :E

Dopiero po Twoim poście zwróciłem uwagę komu to tłumaczę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ditmd napisał:

Nie rozumiem takiego podejścia.

Twoja sprawa, nie moja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kanon7 napisał:

@Tomz, pomyśl, jak na dysku jest numer seryjny  płyty, firmware itd. to po włożeniu nowego dysku skąd konsola ma to wgrać? Wymyślasz rzeczy nie stworzone. 

PS. Na regedit widzę wiele tematów że osoby które zmieniły dysk w XSX firmware z nieba się nie pojawia i potwierdzają ww. filmik. Nowy dysk = brak firmware'u konsoli. 

Jedyne wyjście to skopiowanie sobie tego na zapas, ale ile osób będzie rozbierali konsole i kopiowało zawartość dysku? 0.0000001%? 

Też teraz wiadomo dlaczego MS zdecydował się aż tak utrudnić wymianę dysku. 

Moim zdaniem to jest kpina, że sobie głupiego dysku już nawet nie można zmienić w urządzeniu za które zapłaciłeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Erwtokritos napisał:

Też teraz wiadomo dlaczego MS zdecydował się aż tak utrudnić wymianę dysku. 

Moim zdaniem to jest kpina, że sobie głupiego dysku już nawet nie można zmienić w urządzeniu za które zapłaciłeś. 

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Tak byś se dysk kupił i M$ by nic nie zarobił, a tak musisz kupić dysk od M$, lub zapłacić im za wgranie firmeware'u na dysk swój kupiony.
Tak czy siak M$ swoją dolę $$$ zarobi przy wymianie dysku oryginalnego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kanon7 napisał:

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Tak byś se dysk kupił i M$ by nic nie zarobił, a tak musisz kupić dysk od M$, lub zapłacić im za wgranie firmeware'u na dysk swój kupiony.
Tak czy siak M$ swoją dolę $$$ zarobi przy wymianie dysku oryginalnego.

Jak już kupię XSX to po gwarancji na pewno zrobię sobie backup, płacić taką kasę za wymianę dysku to strzał w pysk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z Was miał przyjemność ogrywać Rise of the Tomb Raider na XSX ? Nie potrafię doszukać się informacji czy gra działa w 4K/60 ? Dla XONE byly dedykowane 3 tryby graficzne. Wyższa ilość fps, 4K oraz efekty wizualne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, m1chal3k napisał:

Panowie czy ktoś z Was miał przyjemność ogrywać Rise of the Tomb Raider na XSX ? Nie potrafię doszukać się informacji czy gra działa w 4K/60 ? Dla XONE byly dedykowane 3 tryby graficzne. Wyższa ilość fps, 4K oraz efekty wizualne. 

Ja ogralem , Jest dynamiczne 4k plus 60 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Tomz napisał:



Może Xbox działa jak Windows? 

XBOX ma wgranego Win10 w zasadzie to miał już przy XBOX ONE https://www.pcworld.pl/news/Xbox-One-juz-z-Windowsem-w-wersji-2004-nowa-aktualizacja-dostepna,420538.html?amp=1

1 godzinę temu, Erwtokritos napisał:

Jak już kupię XSX to po gwarancji na pewno zrobię sobie backup, płacić taką kasę za wymianę dysku to strzał w pysk. 

Tutaj jest trochę więcej o dyskach NVME z XBOX SERIES. Można sprawdzić - działają nawet te od SERIES S. Sama wymiana jest banalnie prosta wystarczy sklonować zawartość dysku.

 

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, kanon7 napisał:

Kiedy okazało się że dysk SSD w PS5 jest wlutowany na stałe, a w XSX dysk SSD zamontowany w złączu M.2, poszły gromy na Sony za tą decyzję.

 

Tylko mimo wszystko dysk z XBOX'a SERIES jest fizycznie wymienny a ten z PlayStation nie. W tym pierwszym przypadku da się coś jeszcze uratować mając kopię dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, voltq napisał:

Ja ogralem , Jest dynamiczne 4k plus 60 fps

Który tryb graficzny wybierałeś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ditmd napisał:

Jakbym miał tak czekać aż każdy sprzęt ujawni swoje wady produkcyjne itp, to nic nigdy bym nie kupił :lol2: Nie rozumiem takiego podejścia.

Mam XSX oraz PS5 od dnia premiery i 0 problemów a też się cykałem że będę BetaTesterem ?. Obie konsolki elegancko śmigają ba nawet jeszcze padów nie musiałem wymieniać ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś rozumiał o czym oni piszą to byś wiedział a nie o save'ach w chmurze piszesz ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, azgan napisał:

Mam XSX oraz PS5 od dnia premiery i 0 problemów a też się cykałem że będę BetaTesterem ?. Obie konsolki elegancko śmigają ba nawet jeszcze padów nie musiałem wymieniać ?.

Ja  myślałem z w padzie psuje mi się przycisk a , ale aktualnie działa dobrze tylko w naciskaniu działa jakby inaczej niż inne,  ale działania na tv nie potwierdzają tego , oraz kilka razy gry mi wychodziły do menu xboxa , poza tym brak problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ODIN85 napisał:

Może być tak jak mówisz.

Oczywiście panikują tylko pcmr z forów bo zwykły Kowalski nawet o tym nie pomyśli o tym. 

Mam już Evo 850 kilka lat i nic się z nim nie dzieje tak jak to straszyli kiedyś że szybko ssd padają.

Samsung robi najlepsze dyski SSD na rynku konsumenckim dlatego Ci działa bez problemu. Ja mam kilka różnych dysków samsunga z różnych generacji i też działają bez zarzutu. Natomiast padł mi crucial mx500 1tb po pół roku, następny był corsair mp500 960mb, który po roku użytkowania stracił swoje "właściwości" i zaczął o połowę wolniej działać przy niewielkim zapełnieniu. Także dysk dyskowi nierówny... 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już odliczam dni do premiery ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, azgan napisał:

Już odliczam dni do premiery ?

Ja chyba kupie po premierze , cyberglitch nauczyl mnie no more preorders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, azgan napisał:

Już odliczam dni do premiery ?

Dobrze że był beta weekend był utopił 110 na grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:

2-3 gry na cały rok trochę mało. Microsoft obiecał że 

Xbox zapewni przynajmniej jedną grę AAA na kwartał? Sprawdźcie możliwe plany Microsoftu

 

Wydali ostatnio Psychonauts 2, a poza Halo i Forza na PC pojawi się jeszcze Age of Empire 4.

Nie ma tych gier zbyt dużo, ale o dziwo końcówka roku lepiej wypada u MS ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...