Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zwiastun tak bardzo mi się spodobał, że nawet nie skupiłem się za bardzo na grze 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Z tego wczorajszego pokazu to w sumie 2 gry mnie zaciekawiły - ELEX II i Outcast 2

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, BlindObserver napisał:

Nie widzę niczego dobrego w takim przejęciu, a już radość z tego typu transakcji uważam za szczyt głupoty. W długiej perspektywie stworzy to taką polaryzację, że dostępność gier multiplatformowych AAA będzie żadna. A jeśli któraś z firm będzie musiała odpuścić walkę, to wszyscy osramy się przy monopolu tej drugiej.

Przejęcie nie oznacza że dany tytuł nie ukażę się multiplatformowo. Microsoft będzie te gry wydawał także na PS odpowiednio je wyceniając, gdzie na Xbox wyda je 1 dnia w ramach usługi GP.

Sony od dawna stosuje politykę gier ekskluzywnych i sumiennie buduje swoją bazę klientów. Teraz za każdy tytuł liczą sobie po 300-400zł bez możliwości darmowej aktualizacji na nową generację.

Tak to jest jak wmawia się ludziom że jest tylko jedna prawilna konsola, która ma gry których nigdzie indziej nie ma.

Jak dla mnie dobrze że MS buduje swoją bazę producentów. Dostaniemy wiele tytułów 1 dnia premiery w ramach usługi game pass za niewielkie pieniądze.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, semperis napisał:

Przejęcie nie oznacza że dany tytuł nie ukażę się multiplatformowo. Microsoft będzie te gry wydawał także na PS odpowiednio je wyceniając, gdzie na Xbox wyda je 1 dnia w ramach usługi GP.

Tak jak Starfield?

Starfield nie będzie czasowym exclusive'em; koniec nadziei posiadaczy PS5 https://www.gry-online.pl/newsroom/starfield-nie-trafi-po-czasie-na-ps5-microsoft-potwierdza-ekskluz/zd205db

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, semperis napisał:

Sony od dawna stosuje politykę gier ekskluzywnych i sumiennie buduje swoją bazę klientów. Teraz za każdy tytuł liczą sobie po 300-400zł bez możliwości darmowej aktualizacji na nową generację.

Tak to jest jak wmawia się ludziom że jest tylko jedna prawilna konsola, która ma gry których nigdzie indziej nie ma.

Jak dla mnie dobrze że MS buduje swoją bazę producentów. Dostaniemy wiele tytułów 1 dnia premiery w ramach usługi game pass za niewielkie pieniądze.

Gdy MS kupił Bethesdę też pojawiały się takie głosy jak Twój, że przecież oni nie porzucą tak dużego rynku jak PS. A co się finalnie okazało? :D Oni budują bazę dla swojego ekosystemu i mają w dupie ekosystem konkurencji. Grałeś może w Psychonauts 2 na PS5? To tak jak nie grałeś, tak nie zagrać w inne gry MS na tej konsoli. To jest rakowisko branży gier, a przytakiwanie takim praktykom to strzelanie sobie w łeb. Ale za jakiś czas pewnie część "wyrośnie" z gierek i w sumie nie będzie ich to już obchodzić, a reszta zostanie z monopolem jednej, czy drugiej firmy. Do tego czasu każdy będzie się podniecał gejpasem, do którego MS nadal dokłada tylko po to, by zbudować bazę klientów, których w przyszłości będzie doić. Nie, żeby on był wyjątkiem w branży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, BlindObserver napisał:

Grałeś może w Psychonauts 2 na PS5?

Akurat Psychonauts 2 wyszło na PS4, więc na PS5 też można sobie ograć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli przykład z dupy, byłem przekonany, że tej gry na sprzęcie Sony nie ma. Dzięki za korektę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, semperis napisał:

Serio myślisz że Pass wiecznie będzie za 4zł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chopy pytanie :E gdzie pisac do ms w sprawie zwrotu srodkow? zapodajcie jakiegos linka, na stronie ms widze jakis kontakt ale nie ma zadnego maila na ktory mozna by napisac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, ODIN85 napisał:

Serio myślisz że Pass wiecznie będzie za 4zł?

Nawet za 50zł na miesiąc to nie jest tragedia. Jak ktoś cebuli po 4zł to jego sprawa. Ja wbiłem rok temu 36 miesięcy i zamierzam kontynuować subskrypcje. Teraz ogrywam The Walking dead na które szkoda mi było kasy i gdyby nie GP to raczej nigdy bym w tej fajny tytuł nie zagrał. W dany tytuł gram raz i do niego nie wracam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, azgan napisał:

Tak jak Starfield?

Starfield nie będzie czasowym exclusive'em; koniec nadziei posiadaczy PS5 https://www.gry-online.pl/newsroom/starfield-nie-trafi-po-czasie-na-ps5-microsoft-potwierdza-ekskluz/zd205db

Oczywiście będą wyjątki.

Część fanów X chce mieć coś na wyłączność.

Jedyny warty cokolwiek dla mnie ex na PS to The last of us (część 1). Ograłem i miło wspominam. Poza tym nie było nic innego ciekawego.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.09.2021 o 12:12, slafec napisał:

Gdyby Sony przejęło Rockstar to też byłaby masakra dla posiadaczy Xboxów (i PCtów). Mi się takie przejmowanie dużych twórców posiadających uznane marki nie podoba, bo to pójście na łatwiznę.

MS niech zacznie wydawać zapowiedziane wcześniej gry, bo jak na razie tylko kupują, a efektów nie widać.

Wszystko racja. Powoli zbliżamy się do zapowiedzianych premier przez Microsoft 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, adask0 napisał:

Chopy pytanie :E gdzie pisac do ms w sprawie zwrotu srodkow?

Za co? Kiedyś gdy kupiłem DLC wyglądające jak gra to zwyczajnie na koncie (na PC, można też Edge na konsoli) masz zakup w bilingu. Zresztą: https://support.xbox.com/pl-PL/help/subscriptions-billing/manage-subscriptions/digital-goods-subscriptions-refund

1 godzinę temu, semperis napisał:

Teraz ogrywam The Walking dead na które szkoda mi było kasy i gdyby nie GP to raczej nigdy bym w tej fajny tytuł nie zagrał. W dany tytuł gram raz i do niego nie wracam.

A ja kilka, bo inaczej straszna cena 40 zł za ostatnią część Walking Dead byłaby bolesna. Ale 2000 GS (2 x1000 na 2 profilach) to już ujdzie, szczególnie że musiałem ukończyć serię (nie chciałem czekać lat, że może wrzucą do GP). Całą serię przeszedłem 2 razy z przerwą pół roku (zwykle lepsze gry przechodzę z 2-3 razy z rzędu i nie wracam, oczywiście zależy od wymęczenia calakiem, niektóre gry wymagają np. 4-5 razy więc na kolejne profile nie mam ochoty).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, semperis napisał:

Nawet za 50zł na miesiąc to nie jest tragedia. Jak ktoś cebuli po 4zł to jego sprawa. Ja wbiłem rok temu 36 miesięcy i zamierzam kontynuować subskrypcje. Teraz ogrywam The Walking dead na które szkoda mi było kasy i gdyby nie GP to raczej nigdy bym w tej fajny tytuł nie zagrał. W dany tytuł gram raz i do niego nie wracam.

Jak się gra w starocie to tragedia (w szczególności na PC). GP błyszczy jedynie jak trafiają tam gry w dniu premiery.

3 godziny temu, semperis napisał:

Jedyny warty cokolwiek dla mnie ex na PS to The last of us (część 1). Ograłem i miło wspominam. Poza tym nie było nic innego ciekawego.

Strasznie wybredny jesteś. Podobają Ci się gry od Telltale to trzeba było jeszcze Until Dawn sprawdzić.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno ma być Update dla SERIES X z 4K 60k/s

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
34 minuty temu, rymek1987 napisał:

Dlaczego tylko dla Serii X ... :/

Bo S'ka jest za słaba do 4K i 60k/s 🤔? Może na Series S będzie niższa rozdzielczość np. 1440p i 60k/s. Upgrade ma być dla obu konsol.

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A myslalem, ze ta gra ma juz taki tryb bo miala update juz pod nowe konsole jakis :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

A myslalem, ze ta gra ma juz taki tryb bo miala update juz pod nowe konsole jakis :)

To prawda dobrze pamiętasz była jakaś łatka wcześniej ale to leciało tylko po wstecznej bez żadnych poprawek no i na Series X wyglądało to tak jak widać na materiale od Digital Foundry a teraz ma być już natywne wsparcie dla Next-Genów. W menu konsoli gra nadal nie ma oznakowania X|S czyli dostajemy podbitą rozdzielczość z wersji na XBOX ONE X po Update powinno być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, slafec napisał:

Jak się gra w starocie to tragedia (w szczególności na PC). GP błyszczy jedynie jak trafiają tam gry w dniu premiery.

Strasznie wybredny jesteś. Podobają Ci się gry od Telltale to trzeba było jeszcze Until Dawn sprawdzić.

W Until Dawn grałem - skopana optymalizacyjne gra. Fabuła przewidywalna do bólu.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, semperis napisał:

W Until Dawn grałem - skopana optymalizacyjne gra. Fabuła przewidywalna do bólu.

Dla niektórych gierki Soni to bóstwo i nie potrafią zrozumieć, że coś co podoba się im może już nie być fajne dla kogoś innego. Kiedyś miałem tylko Sony jak już kupiłem konsolę. Do tej pory po akcjach z PS4 i dalej nie wiem co mnie trzymało przy tej konsoli i grach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, semperis napisał:

Skopana na zwykłym Ps4 a fabułę to nie wiem jak przewidziałeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, semperis napisał:

Optymalizacja w przypadku gier-filmów to sprawa drugorzędna. Fabuła nie była taka oczywista (+dla samego klimatu warto zagrać).

35 minut temu, kubikolos napisał:

Dla niektórych gierki Soni to bóstwo i nie potrafią zrozumieć, że coś co podoba się im może już nie być fajne dla kogoś innego. Kiedyś miałem tylko Sony jak już kupiłem konsolę. Do tej pory po akcjach z PS4 i dalej nie wiem co mnie trzymało przy tej konsoli i grach. 

Ale to gra od Supermassive Games, a nie od Sony. Jak ktoś lubi gry od Telltale to z pewnością powinien spróbować innych gier należących do tego samego gatunku (np. LiS, Heavy Rain, Detroit itd.).

Obrażanie się na wydawcę (nie ważne czy Sony, czy MS) to głupota :E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nowy sprzęt do XBOX SERIES X oraz takich wyścigów jak Forza Horizon 5 lub Forza Motorsport 8

238995024-jpeg

HORI Force Feedback Racing Wheel DLX

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, ODIN85 napisał:

Skopana na zwykłym Ps4 a fabułę to nie wiem jak przewidziałeś.

Nie każdy miał PRO. Jak ktoś oglądał Supernatural to fabuła until dawn była dla niego oczywista.

15 godzin temu, slafec napisał:

Optymalizacja w przypadku gier-filmów to sprawa drugorzędna. Fabuła nie była taka oczywista (+dla samego klimatu warto zagrać).

Ale to gra od Supermassive Games, a nie od Sony. Jak ktoś lubi gry od Telltale to z pewnością powinien spróbować innych gier należących do tego samego gatunku (np. LiS, Heavy Rain, Detroit itd.).

Obrażanie się na wydawcę (nie ważne czy Sony, czy MS) to głupota :E

1.Ta gra miała mocne spadki w animacji, co przy grach z cinema experiance, nie ma prawa bytu. Psuje to mocno odbiór.

2.Gry które wymieniłeś były kiedyś na wyłączność dla Sony. Teraz można w nie pograć na PC. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi